Snažení - kontrola ovulace. Někdo podobnou zkušenost?

bambule478
16. únor 2024

Dobrý den jdu se zeptat v úterý jsem byla na kontrole na gynekologii snažíme se o miminko delší dobu, byla sem 14 DC, při délce trvání 31 dnů, bylo mi řečeno že ovulace už proběhla na levém vaječníku byl prasklý folikul bez vajíčka a tekutina. Pravý byl normální. rozhodla jsem se rozhodla dělat ovu testy i tak. A postupně mi čárka sílí řekla bych dva dny a bude silnější než kontrolní. Ovu podle kalendáře Ms mám mít za jeden dva dny. Máte s tím nějakou zkušenost ? Jakože testy sílí přitom ovu dle Dr proběhla a pravý vaječník byl normální řekla bych že všechny vajíčka stejně velké.
Děkuji 🌹

bejuna29
16. únor 2024

ultrazvuk je nejpřesnější metoda určení ovulace, pokud viděl prasklý folikul a tekutinu, pak bych mu věřila, že ovulace proběhla. sílící ovu testy jsou zvláštní, ale asi bych fakt věřila doktorovi...zejména, když neviděl žádný další dominantní folikul

bambule478
autor
16. únor 2024

@bejuna29 právě ty testy mi furt nejdou do hlavy jestli je třeba možné že druhá ovulace ?

bejuna29
16. únor 2024

@bambule478 to by ale byl právě vidět na utz rostoucí folikul. ovulační test jen značí zvýšení LH, díky které pak folikul praskne. hladina může různě kolísat. každopádně bez dominantního folikulu další ovulace být nemůže, takže tohle je divný no

bambule478
autor
16. únor 2024

@bejuna29 myslíte že to mám nějak řešit z dr? Nebo to nechat tak ? Děkuji moc za odpovědi

bejuna29
16. únor 2024

@bambule478 asi bych neřešila, může to být klidně jen hormonální výkyv. počkej do ms, jestli dorazí nebo nedorazí za ty cca dva týdny

reeeza
16. únor 2024

Asi bych se objednala na pristi mesic zase zhruba v tomto obdobi par dni pred ovulaci, jestli jsi zase neovulovala driv...pak bych to resila, jinak asi ne. Mohlo to tak byt jen tento cyklus.
Ale je to zvlastni a vyvraci to vsechny mozne teorie ktere o ovulai znam 😅 LH by melo stoupat pred ovulaci....treba jsi vyjimka..
Co se vzdy zacit snazit jeste pred pozitivnim ovu testem?

bambule478
autor
16. únor 2024

@reeeza ano my se snažíme celý měsíc už od září a zatím se nám nepoštěstilo, první syn byl na první dobrou :D a druhému se zatím k nám asi nechce :(

adruska27
17. únor 2024

@bambule478 je možné, že reagují testy na těhotenství 😁 také jsem to tak měla 🙈 ale rozhodně nejsem žádný doktor!! 🙈

bambule478
autor
19. únor 2024

@adruska27 kéž by ale furt podle mě je to třeba o stupínek slabší ta čárka než kontrolní už 3 dny :(

adruska27
19. únor 2024

@bambule478 no a těhotenský test je na tom jak? Takto silný test prostě může znamenat, že jsi těhotná, ty testy reagují i na hcg 😁 ale taky to tak třeba není a jen máš pohašené hormony, já bych ale zkusila i těhotenský 🙈

bambule478
autor
19. únor 2024

@adruska27 těhotenský dneska a tam jsem neviděla ani ducha :( jenže ono já mám ještě 12 dnu do Ms přijde mi to celé zvláštní

adruska27
19. únor 2024

@bambule478 tak to je fakt strašně zvláštní, tak prostě se raději snažte pořád a uvidíš, nemysli na to raději, jinak tě to pohltí, já také zažila takové podobně podivné věci, co jsem si nedokázala vysvětlit, občas si to tělo prostě jede svoje 🤷🏼‍♀️😂

adruska27
Autor odpověď smazal
Zobraz
bambule478
autor
19. únor 2024

@adruska27 ano děkuji 🌹 tak uvidíme za pár dnů

bambule478
autor
23. únor 2024

@adruska27 tak dneska 8 dnů do ms a krásný duch vůbec mi to foťák nechce zachytit :D ale test už mi ukázal ducha 10 dnů před ms hezký viditelného myslíte že je možné že se to povedlo ? Je to dost brzy ještě tolik dnů před ms ale test krásně sílí :o

adruska27
24. únor 2024

@bambule478 důležitý je vždy, kdy byla ovulace, takže to pak nemusí vůbec sedět s ms, každopádně si myslím, že toto bude opravdu těhotenský dušík, je to už pěkná čárka 🍀🍀