"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

anik.l
5. říj 2011

Já jsem brala HA taky 8 let a cca 3 roky ji už neberu. Rozházený cyklus a sem tam špinění mám furt. I s tou citlivostí mám zkušenosti, ale jak říkám mi se to nesrovnalo ani za 3 toky. jo a při MS mám mnohem silnější bolesti než při HA, ale to je myslím klasika. 2 roky necháváme těhotenství volný průběh a furt nic, takže teď se do toho chci vložit naplno 🙂
Píšu si listovku a kontyhelový čaj 😉

lucille85
5. říj 2011

Holky ten kontryhelový čaj opravdu pomáhá?Já jsem četla, že někomu může spíš uškodit a cyklus rozházet 😖 takže babo raď...Jinak já dneska na ovu testu silnější čárečku, ještě není úplně jak ta kontrolní,ale zkusim ještě večer, zda nezesílí a zda ovu je nebo není...Snažit se teda nemůžem kvůli atb, ale aspoň abych věděla jak to načasovat příští cyklus.
jinak všem držim palce!

magdalena_f
5. říj 2011

ahoj holky, ráda bych s k Vám přidala. HA jsem brala 5 let, v září jsem vysadila a v nejlbližších dnech by měla dorazit už normální MS, ale vzhledem k tomu, že už jsme se snažili tak jsem na to zvědavá, radši bych byla kdyby nic, ale to asi každá tady 🙂

magdalena_f
5. říj 2011

a ten kontryhelový čaj je k čemu dobrý? zatím mám jen listovku...

petinkas
autor
5. říj 2011

Hezké odpoledne, děvčata 🙂..
Jdu uklízet, tak jsem se sem šla jen mrknout (a tím to malinko odložit 🙂.
@magdalena_f taky jsem brala HA 5 let, na konci září vysadila a asi za 14 dní budu očekávat/neočekávat MS 🙂.

Jo, holky - dneska jsem se pobavila.. četla jsem nějaký článek o babských radách a prý ta, která spí muži po pravé ruce bude mít holčičku, pokud po levé, tak chlapečka 😀.. To by to bylo krásně jednoduchý, že? 🙂

ange_de_la_morte
5. říj 2011

@petinkas : tak to je fakt dobré 🙂 zajímavé jak na ty babské rady někdo přišel, někdy je to fakt pro pobavení 🙂

zabula
5. říj 2011

ahojky,vítám nové snažilky,vidím že je nás tu kopa 🙂 😀
já beru listovku,i začala si dělat kontryhelový čaj,kdo neví posílám info 😉
http://bobshop.blog.cz/0702/kontryhel-obecny-al...
http://www.bonella.cz/vyziva/kontryhel-obecny.html

pincola
5. říj 2011

Ahoj holky, můžu k vám? Já užívám Femibion. Hodně lidí má poruchu vstřebávání kys. listové a neví o tom, pak ta kys. listová projde tělem jen tak. Femibion obsahuje látky, které zaručí vstřebávání u každého. Předtím jsem brala Calibrum plan. Zelenině moc nedám ☹

lucille85
5. říj 2011

@pincola ahojky, taky mám Femibion, doporučil mi ho i MUDr.,že je prý nej na trhu, sice je dražší,ale zas je to dobrá "investice" 🙂
Jinak jsem na netu našla i různé čaje na podporu otěhu, kde je i ten kontryhel ještě zkombinovaný s dalšíma bylinkama, tak přemýšlím,že nějaký vyzkouším...

pajav
5. říj 2011

Tak já zůstanu asi jen u té listovky. Jede měsíc jsem brala Femigard, ten také obsahuje listovku, pomáhá ustálit cyklus a další věci. Ten měsíc jsem měla cyklus 31 dní,před tím 35. Ale pak mi došel (a další cyklus měl 37 dní) a nebrala jsem 2 měsíce nic,ted mám listovku v prášcích. A má se také jíst hodně listovní zeleniny,jako je kapusta, brokolice atd 🙂)) Ta také podporuje těhotenství :o))

pincola
5. říj 2011

@lucille85 Já taky slyším samou chválu na Femibion.
@pajav Když já syrovou zeleninu fakt nemám ráda a ve vařené zas není ta listovka. A kdy plánujete vysadit HA, nebo už máte vysazeno holky? My tak za měsíc za dva. přijde mi to neuvěřitelné, že já třeba budu těhotná!!!

lucille85
5. říj 2011

@pincola tak já už mám vysazeno, ale snažení až přijde první normální MS,jsem ted na atb kvůli angíně...takže zatim spíš sleduju zda bude nebo nebude ovulace...
Já teda ze zeleniny saláty, ale ted na podzim už moc ne, max rajčata,okurky,takže si myslím, že ty vitaminy jsou dobrý...ještě mi doporučila Dr. DHA, tak jsem si koupila rybí olej v tobolkách, kde jsou tyhlety kyseliny z ryb, sice rybu občas mám,ale dvakrát týdně to není, navíc ty mořské by se neměli moc často kvůli možnému obsahu rtuti...to DHA je důležité pro vývoj nervového systému a mozku, je tam i vitamin D a to prý může i snížit riziko výskytu alergií u dítěte(což bych já jako alergik uvítala). Jen si myslím že pak ten pokračovací Femibion 400 je už zbytečně drahý, jedna tobolka je právě s DHA a v té druhé už je jen málo vitaminů, takže pak od druhého trimestru přejdu na něco jiného...
Holky orientujete se nějak v ovu testech?Našla jsem ted celkem levné jmenují se One Step a asi bych k tomu vzala i ty digitální clearblue, pro potvrzení, ono to totiž z těch čáreček jde poznat ne úplně jasně...a ty clearblue daj prostě jasnou odpověd.

pincola
5. říj 2011

@lucille85 Ty tobolky se mají brát ještě k tomu Femibionu? není to moc?
Ovulačním testům nerozumím. Já je asi zatím kupovat nebdud nechám tomu volný průběh, jen vysadím HA a když do půl roka nic tak zkusím ty ovulační testy.

lucille85
5. říj 2011

No v tom Femibionu to DHA a ta druhá kyselina není, teda v té 800. Pak je od druhého trimestru ta 400 a tam jsou dvě plata prášků-jedno je to DHA a jedno multivitamin s trochou listovky. Já myslim že ten rybí olej uškodit nemůže, v tom Femibionu je toho málo, navíc to působí i na cholesterol a tak, doporučila mi to přímo výživová dr.
Já vzhledem k tomu, že cyklus nebude asi zezačátku pravidelný, tak bych si tu ovulaci ráda pohlídala, mám celkem vytíženýho manžela, tak abych ho "neničila" zbytečně...Ale stejně to asi budem zkoušet pak obden, a uvidí se...já nejsem moc trpělivá no, přiznávám.

@pincola Můžu se zeptat jakou si brala HA a jak dlouho?

pajav
5. říj 2011

@pincola já jsem vysadila HA už v květnu, tak bychom byli rádi s manželem,kdyby se už zadařilo :o)
@lucille85 no ovu testy jsem si koupila (Rapid Clear) a překvapila mě ta cena, 170,- za 5 testů, to jsem jaksi nečekala :D zkoušela jsem jen 4 kdy mě napadlo ale negativní,teda čárky jsem měla ale prý musí být tak silné jako ty testovací nebo ještě silnější. Kupovat si je dál nebudu, využila jsem stravenek,co jsme dostali v práci na kulturu atd, další kupovat nechci. A jeden test mi nabízela za 100,- :D já to chtěla jen vyzkoušet ze zvědavosti :o)

lucille85
5. říj 2011

@pajav aha já kupovala ted wondfo z ovulacnitesty.cz, 21 testů plus tři těhu zdarma asi za 540. Ale ted jsem objevila ještě levnější na levnetesty.cz. No ono to z těch čárek jde poznat blbě, taky záleží jak moc piješ předtim, tak si řikám, že když by vyšly dvě podobný čárky tak zkusit ten clearblue,ten to detekuje líp...ale zase na každodenní použití je moc drahej.

pajav
5. říj 2011

@lucille85 ten poslední pátý test zkusím schválně toho 19.10. a tím to pro mě končí, já se trochu orientuju podle BT i když měřím teprve první měsíc. Ale je to asi nejlepší způsob jak to zjistit. Budu měřit jen tento měsíc at vím jak to funguje a kdy přibližně mám ovu a pak už ne, nebaví mě každý den měřit teplotu :o) Jsem jen hodně zvědavá..

lucille85
5. říj 2011

@pajav zkus no, já schválně celej tenhle cyklus zkusim, jestli někdy budou dvě výrazný čárky. Měření jsem zavrhla, záleží na teploměru, čase...představa že musim vstávat i o víkendu na měření, no to bych asi nedala. Navíc z teplot zjištíš kdy ovu byla, ale testy ti napoví kdy bude...což pro mě po vysazení je lepší, neb netuším jak dlouhý cykly budu mít...

pajav
5. říj 2011

@lucille85 to já vím, že z teplot to zjistíš až po čase, že ovu proběhla, ale chci mít aspon představu kdy jí tak mívám. A na budík bych se mohla vykašlat, až se vzbudím tak se změřím 🙂 Většinou vstávám kolem osmé a pokud dřív tak to nějak neřeším, beru to orientačně :o) Proto ob den snaženíčko 😉

lucille85
5. říj 2011

@pajav jojo já myslim že to je nej metoda asi, prostě obden od začátku do konce a to bylo aby nebylo 🙂

pajav
5. říj 2011

@lucille85 přesně tak :o) Já už se pro dnešek loučím, zítra brzy vstávám do práce, přeji krásný zbytek večera :o)

lucille85
5. říj 2011

@pajav nápodobně, já si teda "užívám"doma neschopenku 😖 takže do práce až v pondělí.dobrou!

pincola
5. říj 2011

@lucille85
Mercilon a asi 8 let. Podle doktora by to nemělo mít žádný vliv, mělo by to jít stejně jakpo kdybych to nikdy nebrala, ale nevím nevím...
Tak já ještě koupím ten rybí tuk. Já už si připadám jak lékárna, co mám všechno doma za preparáty🙂)

ange_de_la_morte
6. říj 2011

@lucille85: s ovulačními testy nepomůžu

Tak já teda z vitamínů na podporu těhotenství nebaštím nic , listovka u mně nemá význam - ty kvanta zeleniny každý den asi budou dostačující a ještě je všechno z mojí zahrádky tak mám jistý původ 🙂 akorát zvažuju že bych začala brát Omega 3 . No každopádně zatím to vypadá že si tak akorát zítra zase sjedu k doktorce pro antibiotika. Není tomu ani měsíc co sem měla zánět nosohltanu a už je to zpátky, přitom tolik bylinkových čajů jako já myslím málo kdo vypije 🙂

@pajav : já si myslím že když je ob den snaženíčko tak nepotřebuješ ani měřit an i zkoušet ovu testy 🙂 protože pokud ovulace přijde tak to snad musí vyjít 🙂

lucille85
6. říj 2011

@pincola no já myslim že ta HA má vliv, protože celkem dobře maskuje nepravidelnosti v cyklu, člověk nemá šanci zjistit že něco nefunguje třeba. Já měla sedm let několik HA,poslední dva roky nuvaring. Ale já měla problém, že mi právě málokterá HA udržela cyklus...tak uvidíme jak to naběhne!

@ange_de_la_morte tak jestli máš tolik zeleniny tak to je dobře,ale stejně bych si tu listovku koupila, protože ta potřeba je v prvním trimestru opravdu velká, pro Tebe je multivitamin zbytečný, stačila by jen ta listovka...A ty omega 3a6 jsou právě spolu s DHA v tom rybím oleji, ale pozor co kupuješ, doporučuju pohledat na netu výsledek testu idnes, kde testovaly tyhle preparáty,kolik toho v tom doopravdy je.
Mrzí mě že Tě zlobí zánět nosohltanu, když to nepřestává, tak se zkus poradit s dr. zda ti dá hned atb nebo jak.Třeba by stačil ibalgin a nějaký sprej do nosu.Já dneska zrovna atb dobírám, ale snaženíčko bude až po MS, to už budu snad úplně fit a nebudou už v těle...

pajav
6. říj 2011

@ange_de_la_morte taky si říkám,že to musí vyjít i kdyby já nevím co 🙂 doposud jsme to celkem flákali, když jsem si myslela že mám ovu díky kalkulačce, tak jsme se snažili jen v těch dnech..ale to byla asi chyba, páč to muže být kdykoliv jindy..včera jsem se podívala ještě jednou schválně na tu kalkulačku a vychází mi to na 9.10. a to máme s manželem výročí 3 roky, tak by to byl pěkný dáreček kdyby se podařilo :o)))))

petinkas
autor
6. říj 2011

Čauves holky, tak od včera mě bolí strašně prsa (teprve 13DC), většinou jsem to mívala asi týden před menstruací, tak doufám, že se mi vysazením moc nerozházel cyklus a příští týden nebudu vítat tetku 🙂. Jak jste to měly vy po prvním vysazení?

ifka85
6. říj 2011

Ahoj holky, tahle stránka mě fakt zaujala a rozhodla jsem se k vám přidat 😉 Jelikož i my s přítelem jsme ve fázi snažení 😀 HA jsem vysadila už v červnu, kupodivu se mi dostavil pravidelný cyklus, ale zatím bez úspěchu. Jako většina i já zobu listovku a navíc ještě přítel baští GS vitamin E+selen+zinek…to mi doporučila doktorka, prý to zvyšuje kvalitu spermií. Sice mám teď pár dní zpoždění, ale moc nevěřím na pozitivní výsledek. Ještě chvíli počkám. Za celé naše snažení už jsem si dělala dva a vždy to bylo zklamání, tak s tím dalším zklamáním ještě chvíli počkám 🙂

fineva
6. říj 2011

@pajav Tak presne takhle jsme na tom byli mi s pritelem. Nejdrive jsme si rikali, zacnem se snazit az v zari, ze si hezky uzijeme leto, dovolenou a grilovacky, nakonec jsme si rekli, zacnem to zkouset uz v kvetnu, a doted se nam nedari, navic mi minuly mesic zjistli zmeny na cipku, takze jsem se dnes vratila z nemocnice po konizaci. Musim dodrzet sestinedeli, a pak nevim, da muzu hned znova zkouset MIMI, nebo az za alespon 4 mesice. kazdy totiz rika neco jinyho, mate nejaky zkusennosti?

slecnamm
6. říj 2011

@ifka85 Tak to je super, ten pravidelný cyklus, to bych chtěla taky, ale 10 let HA nechá následky :( První dva měsíce jsem to taky měla pravidelně, ale pak se to úplně zbláznilo, nechci strašit. Testy jsem si taky dělala opakovaně, ale těhu by asi byla velká náhoda, začínáme až v listopadu. Musela jsem přítele celkem dlouho přemlouvat, tak doufám, že si to zase nerozmyslí....Zkouším to srovnat kontryhelem, hodně holek to tady doporučuje, tak uvidíme....