Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

blondynka400
2. lis 2010

@kuratkol jé tak ot je usper, horzně moc gratuluju 😵 😵
@luciasek001 tak už to vypadá, že na to asi přišla... Ale zas máme další problém, jak už vydrží stát tak dlouho jak chce, bočas se bojí dolů (jako si kecnout na zadek nebo všechny 4), přitom se nikdy nebouchla nebo tak, tk navím jak jí to naučit. Prostě stojí a řve, dokuď jí nesundám 😅 Občas se jí to tedy pvoede taky samotné, ale to mi pžijde že spíš spadne, než že by to bylo schválně...
No malá má stale jeden zoubek, jedničku dole a to nej jště celou vyrostlou (všichni tvrdí, jak když se prořízne roste rychle, unás tedy ne, tak třetína veliksoti za 14 dní 😀 ) a vypadá to,m že se dere dalšé jednička, s naší rychlostí je to ale tak opět na měsíc 😝 😀 V časopise psali, že v tomhle věku mívají děti obvykle už všehcny jedničky a dvojky, tka jsme se pobavila 😀

eliska_v
3. lis 2010

@kuratkol : Tak držím moc palečky a gratuluju 😵

kualalik
3. lis 2010

@eliska_v Eli, tak jak to jde doma?

eliska_v
3. lis 2010

@kualalik : Ahojky, ale jo malej ho hodňoučkej, někdy nás trápí křikem, ale to je asi normální 😉
No a já jsem včera byla od rána v nemocnici, protože jsem se ráno probudila a půlka obličeje bez reakce, tak jsem musela na rezonanci aby se vyloučilo krvácení do mozku a nebo mrtvička! Naštěstí to se vyloučilo, ale v tomhle týdnu budu muset ještě na jednu rezonanci a začít s rehabilitací, aby se to začalo cvičit! Nikdo neví z čeho! Ale je to šílený!!! 😢

kualalik
3. lis 2010

@eliska_v ježiš, Eli, ty jo.. to je hrozný. Tady to má jeden můj kamarád. Taky z ničeho nic. Neofoukla jsi někde? Nebo ještě prý od zubů ... tak to mi je tě líto. ☹ Ale včasným cvičením se to dá snad brzy dohromady. Ještě že je malej hodnej. Je jasný,že miminka pláčou, ale pokud to není furt, tak se to dá... drž se kočko.

blondynka400
3. lis 2010

@kualalik hele a co ty a ta tvoje osteropóza (ted nevím, jeslti to mám napsané dobře 😅 ). Jak jsi na tom? 😕

eli, tobě jsem napsala v druhé diskuzi, drž se holka 😵

luciasek001
3. lis 2010

@blondynka400 ahojky, jo jo to křičení u postavení znám, taky to Filip dělal. Ale jen co jsem ho sundala dolu tak šup a za chvilku zase stál. Pak se to naučil jak má slézat. Chce to čas, ona na to přijde.

@eliska_v snad budeš brzy v pohodě, to je docela síla. Víš z čeho to máš? Mě zase přes noc oteklo oko, mám tam ječný zrno a skoro přes něj nevidim. A to jsme měli jet v pátek kamarádce na svatbu. Dějou se ted věci, samý lepší snad bude brzo líp.

kualalik
3. lis 2010

@blondynka400 kamarádka,co dělá ve výzkumáku mi doporučila lék Calcichew.. a musím si ho moc moc moc pochválit. Doktor mi dal homeopatika,ale po měsící jsem neviděla výsledek. Po tomhle léku mi po 14 dnech ustaly bolesti na polovičku, dlabu denně 2 tablety. Tady v lekárně ho maj za 220kč,ale nastoupím na doktora,aby mi ho předepsal,to se doplácí asi jen 50kč. No a z výsledků to nemám v kyčlích ale v páteři, kotníky a nártní kůstky (ty kotníky a nárty mě bolely jak sviň) 😠 ted už relativně dobrý 😉

lenicenka17
3. lis 2010

ahojík holky tak vás tu aspoň zdravím,koukám že tu jsou noviny 🙂

blondynka400
3. lis 2010

@luciasek001 jo to je přesně ano, jakmile jí sundám, tak šup už je nazpátek 😀 No dneska už jí to docela šlo, takže lepší, ale pak se jí odpo podařilo si sednout na kostičku a byl brek (asi to z té výšky bolelo...) a pak mi zas přišlo, že se jí zas moc nechce 😝 Ale má to zlepšující se tendenci, to je hlavní...
@kualalik tak hlavně že je lépe... Homeopatik jsou placebo, nevěřím, že by pomáhali... A další postup je jaký? Dá se s tím tedy něco dělat?

kualalik
3. lis 2010

@lenicenka17 jéééé ahoj, jak je skoromamko? 🙂

kualalik
3. lis 2010

@blondynka400 nedá se s tím dělat nic, jen dlabat ryby a lízat zdi 😀 😀 😀 to mi říkal táta 😀 😀 😀

blondynka400
3. lis 2010

@lenicenka17 jé ahoj, už jsme si říkala, co je s tebou, na iQ jsem tě neviděla jak je rok dlouhej... Tak povídej, vidím máš nahozené týdny, tak je asi všechno ok. Co ten myom? jak jsi na tom? 😕

@kualalik tak to máš dobré vyhlídky 😀

kualalik
3. lis 2010

@blondynka400 je mi o dost líp a jsem fakt ráda.. už můžu pochodovat s Maruškou i odpoledne, dřív jsem zvládla jen dvě hodny dopol,pak jsem byla jak mrtvola...

Holky,nemáte někdo tip na dobrou značku rotopedu? Mamka bude mít narozeniny a přála by si ho... 😅

lenicenka17
4. lis 2010

@blondynka400 ahojík icq v práci nemůžu používat a doma jej ani nemá cenu zapínat pač jsem na pc jen chvilinku a pádím do hajan 🙂
K myomu mi dr.řekl tohle,je tam ale zatím na něj nemám vůbec myslet záleží kde se uhnízdí a co bude dělat prý ta velikost není nijak ohrožující,tak se na něj snažím nemyslet a uvidíme jak to dopadne.. 🙂 Zatím je vše OK až na to jak mi je blivno ale to sem měla i se Šímou tak to hold musím vydržet 🙂

blondynka400
4. lis 2010

@kualalik to je dobře... 🙂 Hele a kdo se ti oní staral když ty jsi nemohla? 😕
Já co se týče těchto strojů (myslím všeobecně) uznávám pouze značku Kettler. Sice nejsou nejlevnější, ale fakt kvalitní, perfektní servis, přivezou ti to domů, smontujou, záruka bez problémů. Po roce přijeli, seřídili, namazali,dotáhli a vše zadarmo, takže fakt doporučuju 😉

@lenicenka17 aha, no já právě žej si předtím občas byla a ted vůbec... Mailík na tebe nemám a tady jsm tě neviděla jak rok dlouhý tak jsme si říkala co je s tebou..
no to je škoda, že nezmizel, ale zvětšovat se vůbec nemusí, řekl ti to doktor hezky, ale hlavně at si tě ohlídá. Tak blivno jo? 😀 to si užij 😀

kualalik
4. lis 2010

@blondynka400 muž si vzal třeba volno, hodně mi pomohla panímáma i naši... na Ketlera jsem taky koukala,asi do něj půjdeme... 😉

blondynka400
4. lis 2010

@kualalik to je dobře, že máš podporu. Jýá si nedovedu představit, co bych tady dělala, kyby se mi něco takového stalo, asi bych se šla klouzat... A kojíš tedy dál?
Fakt vřele doporučuju, i když já tedy rotoped od nich nemám, nějak ho nemusím, ale mám eliptical a veslovací stroj 🙂

kualalik
4. lis 2010

@blondynka400 kojím dál... ráno,v poledne,večer před spinkáním a k ránu jak se budí,tak ji taky kojím.. já se s tím nějak nemůžu rozloučit... ☹ a když mi je líp,tak nevidím důvod s tím skončit,asi tak nějak 😉 taky si nedokážu představit,co bych tu dělala,kdybych tu byla jen s mužem.. ale vím,že v něm mám oporu... 😉

blondynka400
4. lis 2010

@kualalik no já původně už dávno kojit nechtěla, ale jak píšeš, špatně se s tím loučí... Takže to stále prodlužuju. to musíš vědět sama a odktoř, zda ti to neuškodí... Tomu já nerozumím 🙂

lenerka
5. lis 2010

lenicenka17 velká gratulace
a jak ti je mamino?a co na to bráška?
a jak zvládáš práci?

lenerka
5. lis 2010

ahoj

tak konečně si v pondělí Kristýnka sama sedla
teď už sedí v pohodě
a vyžaduje to i v kočárku
a už pomaloučku i leze,takže to docela dohnala
včera se o mě pokoušela i stoupnout
😉

dneska mě kámoška odsypala jednu dávku umělýho mlíka
nechci Kristýnku odstavit,ale chci,aby znala chut i umělýho mlíka
snad to vypije

lenerka
5. lis 2010

blondy te jen kojíš nebo dáváš i umělý mlíko?
jaká máte u vás počásko?

blondynka400
8. lis 2010

@lenerka ještě kojím, ale když je potřeba, tak umělé pije bez problémů...Chtěla bych přesat někdy po novém roce...
No až dodneška bylo hezky, krsáěn teplo, dneska se to zkazilo a prší a prší..... 😝

lenerka
8. lis 2010

@blondynka400 tady taky prší a taky se ochladilo
prostě podzim no
u nás marodíme

Kačka včera přes 38C,ale dr.nic nepozorovala,že by jí bylo
dneska řádí,včera jen spala a pila
nemá žádný prášky kapky možná ,že nám začínají neštovice

Kristýnka opět rýma čapal to ode mě
já kašel rýma a bolest na levý plíci,ale je to bez nálezu,naštěstí

co ti pije malá za mlíko?
nevím jakou značku jí mám dát poprvé

blondynka400
9. lis 2010

@lenerka tedy to si užíváte... 😖
Je to od nestel (tady jsou jiné mléka než v čechách). Ale řekla bych že je to jako beba, ta je taky nestel a nepředpokládám, že by měli různé receptury. Každopdáně já kupuju už udělané mléko, jenom to maliješ, ohřeješ a je to, nebo tedy já spíš z toho dělám kaše. Přijde mi mnohem chutnější, než když si oh uděláš z prášku, nesmrdí to jak sušené mléko a celkově je chuťově dovré, není hořké a takové divné jak ostatní UM....
Já do toho šla chválně, protžoe synovec na bebě vyrostl a nikdy nebyl žádný problém, trak proto jsem volila nestle. Třeba nutrilon je humus hořkej, sunar zas zbytečně sladkej....

blondynka400
9. lis 2010

@lenerka tedy to si užíváte... 😖
Je to od nestel (tady jsou jiné mléka než v čechách). Ale řekla bych že je to jako beba, ta je taky nestel a nepředpokládám, že by měli různé receptury. Každopdáně já kupuju už udělané mléko, jenom to maliješ, ohřeješ a je to, nebo tedy já spíš z toho dělám kaše. Přijde mi mnohem chutnější, než když si oh uděláš z prášku, nesmrdí to jak sušené mléko a celkově je chuťově dovré, není hořké a takové divné jak ostatní UM....
Já do toho šla chválně, protžoe synovec na bebě vyrostl a nikdy nebyl žádný problém, trak proto jsem volila nestle. Třeba nutrilon je humus hořkej, sunar zas zbytečně sladkej....

dudunidu
9. lis 2010

Ahoj kočky!!! 😀

Zdravím Vás všechny po dlouhé době, chodila jsem chatovat jen minimálně a to do diskuze, kde mají holky stejný termín porodu.. No ale nemůžu Vás zcela zanedbávat, obzvlášť, když mám nové informace😉 Mám termín porodu 24.12. a kvůli poruše tolerance na glukózu, respektive slabé těhu cukrovce, mi chtějí porod vyvolat... Dnes mi na kontrole v porodnici doktor řekl, že
a) malý prý už váží 3,6 kilo! (Ty krásoooo, ten mě roztrhne! Teprve zítra budu 38+0...)
b) příští týden mám přijet se sbalenou taškou a už si mě tam možná nechají na vyvolání porodu. Případně mě pustí ještě na pár dní domů, ale mluvil tak, jako že příští týden by to mohlo už proběhnout. No já z toho úplně vykulené oči, že už toho moc nestihnu... Takže se snažím rychle dokoupit a douklízet a doprát a dožehlit a dochystat, co se dá, uf!!!!

Takže tak, teď to postupně vstřebávám🙂
Jinak bohužel nemám čas teď dočíst Vaše novinky, až budu trochu víc v klidu a připravená, tak se pokusím pár stránek prolítnout a hlavně za váma budu víc chodit po porodu na rady i drby🙂


dudunidu
9. lis 2010

A když už jsem tady, ráda bych se zeptala na pár věcí, please:

1)Doktor mi ještě říkal, že jsem otevřená na 1 cm... No já těmhle informacím zas tolik nerozumím, to je přece asi fuk, ne, když mi mají porod vyvolávat?

2) k pití maliníku, nebo bylinek obecně - má smysl, abych teď ten týden do příští kontroly něco pila - kontryhel, maliník, co já vím? Nebo třeba dělala nebo naopak nedělala? Např. co sex? Že bychom miminkovi pomohli na svět přirozeně? Není nějaká metoda, která by mohla porod uspíšit? Nebo napomoct otevírání čípku třeba? Protože ten obřík mě jinak rozpáře, au au au... I když doktor říkal, že velikostí odpovídá miminku ve věku 38+5, my jsme 37+6 dneska, takže jen o týden... Na druhou stranu já vím, že mívám ovulaci později, takže v reále je možné, že je bejbátko větší až o 2 týdny... Bude to tou mojí těhu cukrovkou a nedostatečnou disciplínou při ní.... Prostě jím hodně ovoce, sem tam se neudržím a dám si něco málo sladkého... Na druhou stranu mi v diabet. poradně doktorka řekla, že můžu... No nevím nevím...
😕

blondynka400
10. lis 2010

@dudunidu no čau holka, konečně jsi se přišla ukázat...
Tedy odhad máš slušný, lae je to jen odhad, můžou se klidně plést i o kilčo. akorát nechápu, proč by ti kvůli těhu cukrovce chtěli vyvolávat porod před termínem, co je to za nesmysl? To se vůbec nedělá... Tedy nesmíš přenášet, protože pak je riziko, že rychle zestárne placenta, ale rozhodně se jen kvůli cukrovce nevyvolává před termínem. Vyvolávaný porod je většinou delší, bolestivější, samo když není zbytí tak ano, ale zbytečně bych nic nevyvolávala... Zvlášť jestli malý bude trošku větší... Ikdyž to že je gestačně starší o 6 dní, je pohoda, to jse absolutnš normální..
Na bylinky se vykašli, ty aby měli účinek musí se pít systematicky od 36tt, sex je sice dobrý, ale moc to taky neurychlí, ale neuškodí 😀
Jo jinkaj ak jsi otevřená to u vyvolání není úplně fuk, ono to není s tím vyvoláním tak jednoduché, když tělo a mimi není připravení, tak ti to můžou vyvolávat klidně 3 dny a stejně nic, velká čast takto vyvolaných porodů stejně končí CS... Nechci tě strašit, ale jestli je vše ok, taky bych si porod kvůli těhu cukrovce určitě vyvolávat před termínem nedala, fakt se to nědělá... 😉

kuratkol
10. lis 2010

@blondynka400 Blondy, netušíš, jestli v 6tt+2 už půjde vidět srdíčko ?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru