Snažilky 2012 o 1. miminko po vysazení antikoncepce
Ahoj snažíme se s manželem o první miminko. V prosinci jsem dobrala antikoncepci. Všichni říkali, že to půjde rychle a zatím nic. Najde se nějaká spřízněná duše na pokec??
Stručné shrnutí
- Po vysazení hormonální antikoncepce (HAK) se může cyklus dočasně rozkolísat; v diskuzi byly konkrétní případy 7–9 let užívání HAK následované až tříměsíční amenoreou vyžadující „vyvolávačku“.
- Běžné samostatné kroky ke zjištění plodnosti jsou měření bazální teploty, ovulační testy a užívání kyseliny listové; při perzistujících potížích lékař provede UTZ, krevní HCG, folikulometrii nebo odešle na spermiogram.
- Aniž by to bylo systematicky ověřeno, v diskuzi se objevily anekdoty o otěhotnění ještě před první menstruací po vysazení HAK; zároveň jsou zaznamenány i dlouhé periody zpoždění a nálezy jako cysty na UTZ.
Nejčastější otázky
Q: Jak rychle lze otěhotnět po vysazení hormonální antikoncepce?
A: V diskuzi se objevily příklady otěhotnění během 1–2 měsíců po vysazení HAK i případy, kdy žena po 7–9 letech užívání neměla menstruaci téměř 3 měsíce a potřebovala vyvolávačku; reakce je velmi individuální.
Q: Jak sledovat ovulaci po vysazení HAK?
A: Doporučují se měření bazální teploty každé ráno ve stejnou dobu (vagínálně nebo pod jazykem) a ovulační testy; jedna účastnice využívala online grafy na womenzone.cz pro zaznamenávání hodnot.
Q: Kdy vyhledat gynekologa a jaká vyšetření lze očekávat?
A: V případech nepravidelného nebo dlouhého vynechání menstruace gynekolog obvykle provede UTZ (ultrazvuk), odběr krve včetně HCG a může nasadit Proveru pro srovnání cyklu; při pokračujících problémech se plánuje folikulometrie a další vyšetření.
Q: Kdy řešit mužské faktory plodnosti a jaké vyšetření se dělá?
A: V diskuzi bylo doporučeno probrat spermiogram zejména při delším neúspěchu; jeden navrhovaný postup byl vyšetřovat mužské faktory po přibližně půl roce neúspěšného snažení.
Q: Jak často mít pohlavní styk při snažení o miminko?
A: Názory se lišily: některé účastnice i lékařské rady uvádějí, že u zdravého muže není třeba omezovat frekvenci, jiní doporučují styk ob den (jednou za 2 dny) zejména při nižší koncentraci nebo pohyblivosti spermií.
Q: Jaké doplňky nebo vitamíny brát před otěhotněním?
A: V diskuzi ženy uváděly užívání kyseliny listové a multivitaminů; jedna zmínila dlouhodobou trojkombinaci vápník-hořčík-zinek a jiná užívala multivitamín jako trvalou suplementaci.
Závěry z diskuze
Shoda
- Po vysazení HAK se může objevit rozhozený cyklus a nepravidelné zpoždění menstruace.
- Praktiky sledování plodnosti zahrnují měření bazální teploty, ovulační testy a konzultaci s gynekologem při potížích.
- Gynekologická vyšetření zmíněná v diskusi zahrnují UTZ, odběry krve včetně HCG, nasazení Provery, folikulometrii a spermiogram.
Sporné názory
- Frekvence pohlavního styku při snažení: některé příspěvky doporučují „podle chuti“ (bez omezení), jiné doporučují styk ob den jako optimální variantu pro lepší kvalitu spermií.
- Pravdivost anekdoty o vysoké šanci otěhotnět před první menstruací po vysazení HAK versus reálné zpoždění a potřeba lékařského zásahu.
Otevřené otázky
- Jak rychle se cyklus stabilizuje po dlouhodobém užívání HAK (7–9 let) u různých žen?
- Do jaké míry a jak rychle ovlivní Provera nebo jiné hormonální zásahy následnou plodnost?
- Jak dlouho optimálně čekat na zahájení komplexního vyšetření páru (půl roku vs. rok) v praxi jednotlivých gynekologů?
Zmíněné značky a firmy
O2, Tesco, sweetbaby.cz, womenzone.cz, Motol
Zmíněné produkty a metody
HAK, Provera, UTZ (ultrazvuk), HCG (krevní test), folikulometrie, spermiogram, měření bazální teploty, ovulační testy, kyselina listová, multivitaminy, trojkombinace vápník-hořčík-zinek, vyvolávačka, mojžíšovka (cvičení)
Místa a osoby
Úhonice, Rudný, Jinočany, Zbuzany, Zličín, Košíře, Praha, Kolín, Motol, Bali, Mauritiu
@trckin jo určitě to lepší je, snad nějakou práci najdu, ale je to mizérije! ☹
@bjoucik.15 A kde hledáš práci?
Zrovna včera bylo ve zprávách, jak je vysoká nezaměstnanost:(
A když jsme hledali sekretářku, nemohli jsme najít 🙂
@minina hledám v Praze a nějakou asistentku. Je to fakt hrozný já hledám už od listopadu ☹
@minina ne není. Buď se vůbec neozvou, nebo se ozývají že ne a nebo pohořím na pohovoru.... už mě to ani nebaví!!
@bjoucik.15 No že se neozvou vůbec, to je bohužel normální. jednou jsme hledali asistentku a přišlo nám 300 odpovědí... takže to je pak skoro nemožný odpovědět, že ne ☹
Myslím, že dneska jsou hlavní jazyky, to pokud člověk má, tak se většinou chytí.
@minina jj je to tak, na jazyky slyší každej. a to je to, v čem vždycky pohořím. Ikdyž jsem angličtinou mluvila docela dobře 4 roky každý den, tak jsem za dobu, co jsem jí nepoužívala hodně zapoměla. Ani v jedný práci jí nevyžadovali, kde jsem dělala.
@bjoucik.15 No to chce asi oprašovat, on se hlavně člověk pak i stydí mluvit a to je pak na prd:( Já chodím pořád do nějaké jazykovky, hlavně ta angličtina je dneska asi nezbytná...
A máš teď neco rozjednaného?¨
Já taky pořád nevím, co s tou prací, mám dvě nabídky jít jinam a v té jedné to mě stojí fakt hodně moc, tak čekám na definitivní nabídku jejich podmínek.
@minina @bjoucik.15 Práce v Praze je myslím dost, ale taky je tu hodně zájemců :( Já jsem tedy práci nehledala dlouho, ale i ta chvilka mi stačila. Pohovory byly hrozně rozdílné, takže člověk nikdy nevěděl co čekat. Jazyky jsou bohužel potřeba, i já s tím teď válčím.
@minina Jaká jazykovka ti přisla nejlepší ? A chodila jsi jen na konverzaci ?
@trckin Jj, rozhovory s klientama v cizím jazyce 😀
Nejlepší jsou sokromé hodiny, chodila jsem takhle k jedné holčině na němčinu a nemůžu si to vynachválit. jen se mi teď odstěhovala na druhý konec prahy ☹ Te´dkončím jeden kurs v engeroo, to není špatné, ve skupině nás bylo 6 a nikdy jsme nebyli všichni, třeba posledně jsme se sešli jen 2🙂 A chodím hlavně na konverzační hodiny.
Já jsem naštěstí šla vždycky z práce do prácea většinou jsem si dokonce vybírala, ale věřím, že to je fakt těžký.
@bjoucik.15 No to je asi se vším, že nejhorší je se donutit a zvyknout si, že každý týden třeba v úterý mám angličtunu🙂 A pak spíš má člověk divné prázdno, kdžy skončí ten kurs🙂
@trckin No já jsem zvyklá chodit dom většinou kolem 8, takže po práci mám skoro každý den nějaké cvičení nebo nějaký kurs🙂 Včera mi odpadlo cvičení, tak jsem musela jít nakupovat boty 😀 Já boty miluju🙂 te´d jsem vyndala lodičky a mám jich asi 12 párů různých barev a pořád nakupuju dalíš, i když je vlastně ani nepotřebuju🙂
@minina Tak to už je mánie 🙂))) Já jsem zase ulítlá na naušnice 🙂 Já mám dvakrát týdně trénink a ob víkend zápasy, takže toho volného času taky moc není. Je svátek, když se v týdnu sejdeme doma na teplou večeři. Takže když mám náhodou volno, tak vařím nebo uklízím a užívám si pohodu domova..
@trckin Jenom trošku 😀 Náušnice mě nějak neberou, mám prár od swarovski a ty různě střídám. 🙂
My v týdnu taky teplou véču moc nemíváme, to leda, když si jdeme sednout do restaurace🙂
A já uklízím vpátek odpoledne, to chodím z práce kolem 4, v 5 jsem doma a vygruntuju celej byt🙂
Teď mě manžel a kamarádka tlačí, abych začala makat na tom rigu, tak jsem za víkend udělala 8 sttánek (jakože přečetla a upravila). Manžel ze mě nemohl 😀
Aha Brno, tak to je jiná, třeba tam budou větší rychlíci 🙂 Já jsem to psala taky už při práci a musela jsem si na to vzít dokonce dovolenou, abych to dotáhla do konce. Ale povedlo se a jsem za to ráda. Sice by člověk s Mgr. vystačil, ale JUDr. zní líp 🙂)) Tak hodně štěstí ;)
No jo no, o advokátních zkouškách se neví a za mgr. si ostatní můžou představit lékárbnici nebo učitelku 🙂
@minina @trckin Ahoj holky, já jsem si taky JUDra dělala jen, aby lidem pořád nemusela vysvětlovat, že jsem Mgr. a ne JUDr., když mi říkali paní doktorko... na mou práci to jinak žádný vliv nemá, a na výši výplaty už vůbec ne 😀
8 stránek je dobrej začátek, ono při práci to neni sranda, když člověk něco píše celej den, pak ještě přijít domu a bejt kreativní! Jinak já taky obhajovala víc než rok od odevzdání, v Praze mají dost času, hlavně abys brzo vysolila peníze za přihlášku 😒
@minina Pro nás je to sice stejný, ale na lidi to strašně funguje, hlavně když jdu někam na úřad nebo k doktorovi a oni vidí ten titul v občance, tak se hned chovaj líp. A u soudu si advokáti s JUDrem přijdou jako hrozně výjimečný a když jsem měla Mgr., tak se chovali dost povýšeně a ty samý lidi jsou teď hned samej med, když mám taky JUdra...pro mě je to nepochopitelný, já ten titul nikam necpu, když nemusim.
Tak to už máš práci hotovou ne 😉 tak to stačí projet a odevzdat a pak jen čekat 🙂 Přeju hodně sil, já kdybych se do toho nedokopala hned po ukončení školy, tak se na to asi vyprdnu...vidim to u mejch kolegyní, ani náš šéf JUDra nemá🙂
@genevieve No já jsem na tom začala pracovat asi 2 roky po škole, když sjem dělala ve státní zprávě a nudila jsem se🙂 No a teď to nějak stojí🙂 Ale jo, já se dokopu, čím víc lidem to řeknu, tím víc budu muset 😀
A mě asi JUDr. nepomůže, spíš kdybych se vstupem na soud zestárla o 10 let 😀
Ahoj devcata muzu k Vam od ledna se snazime o miinko tak porad cekame kdy se nam to podari 🙂 je fakt ze me uz je pres 30 vlastne uz 34 ,ale az ted jsem nasla chlapa sveho zivota skterym chci uplne vsechno 🙂

@trckin jo jo taky jsem koukala, ze je tu na to diskuze. No holky tam pisou ze se ma zacit brat 1 den MS,kdyz ja porad cekam a MS nikde.... takze jsem zatim nezacala