Snažilky, jaro 2012

zuzkka88
1. lis 2011

Ahoj holky. Které se chystáte začít se snažením o potomka na jaře roku 2012, přidejte se. Můžeme si navzájem radit, podporovat se, a tak celkově sdílet snad jedno z nejhezčích období v životě. 🙂

janina_sun
4. lis 2011

ahojky, tak já se ráda přidám !! 🙂 děkuji, Zuzi 🙂

lucuschka
4. lis 2011

ahojky, v lednu hodlám vysadit prášky. Snad se můžu přidat i já🙂
Začala jsem už brát kyselinu listovou a vitamin E..co vy? také se nějak připravujete?

dreana
4. lis 2011

@zuzkka88
@janina_sun
@lucuschka

Ahoj holky, taktéž se přidávám, nevím kdy se začneme snažit, ale bude to příští rok 🙂)

Jinak ja jsem jeste nezačala brát, vidím to tak na leden 🙂) 3 měsíce předem prý stačí...

zuzkka88
autor
4. lis 2011

Ahoj holky, tak jsem ráda, že už tu nejsem sama. 🙂

Já jsem taky ještě nezačala nic brát, nechám to taky na leden. Chceme začít březen-duben, tak to bude tak akorát si myslím. Navíc nám se asi nezadaří hned, podle doktorky, ale tak do půl roka/do roka od začátku snažení (mám kratší luteální fázi, tzn. od ovulace do menstruace). Doktorka mi doporučila jako vitamínový preparát femibion, je v něm prý vše co je potřeba a navíc kyselina listová, co v něm je je v nejlépe vstřebatelné formě. Navíc ho doporučila i pro partnera.

dreana
4. lis 2011

@zuzkka88 Ahojky 🙂

a jak jsi to zjistila?

inka ja se chystam od příštího cyklu měřit BT. Tak jsem zvedava co z toho vlastně zjistím 🙂)

zuzkka88
autor
4. lis 2011

@dreana zjistila jsem to právě z měření BT, měřím od konce června. Ukazovala jsem grafy i gynekoložce a ta mi mou domněnku potvrdila a ještě řekla, že nám to kvůli tomu může trochu dýl trvat.

janina_sun
4. lis 2011

tak my jsme se rozhodli, že vysadíme již 11.11.2011 (magické datum, že? 🙂 vychází to na poslední prášek, tak už novou antikoncepci brát nebudu) a začnu taky měřit BT... 🙂

dreana
5. lis 2011

@zuzkka88 ty jo, super, tak ja zkusím měřit a uvidíme 🙂 na kontorlu jdu za 14 dní a pak za pul roku, tak uvidíme, zeptam se jí za tech pul roku 🙂)
@janina_sun teda!! SUPER datum 🙂))

janina_sun
5. lis 2011

@dreana jj, datum krásný 🙂 hezky to tak vyšlo, ani jsem to neplánovala 😉

lucinka0606
5. lis 2011

Já se k vám asi přidám, jestli teda nevadí, že my už teda pudem na jaro(cca začátkem března) do druhého miminka 🙂 Já už se totiž strašlivě moc těším a ráda to budu s někým sdílet 🙂 A když se nám povedou miminka hned z jara, tak budeme mít příští rok pod stromečkem ty nejkrásnější dárečky 🙂

karoll85
6. lis 2011

Ahojda holky, taktéž se k vám přidávám. Za pár dní to už bude rok co neberu HA a od dubna/května bychom se chtěli začít snažit o mimíska. Zatím zobu listovku a manžel Selzink, tak snad se pak brzo zadaří 😉

mavo
7. lis 2011

Ahoj holky, ráda se k vám přidám, jestli můžu 🙂 Mám teď před sebou poslední platíčko prášků 🙂

zuzkka88
autor
7. lis 2011

@lucinka0606 @karoll85 @mavo Ahoj holky, vítám. Super, že jsme se začaly rozrůstat. 🙂 Snad se nám všem zadaří co nejdřív. Doktorka mi říkala minulý týden, že by se nám mělo zadařit tak do půl roka/do roka, mám totiž kratší luteální fázi (od ovulace do menstruace). Tak uvidíme.

Jak se plánujete připravovat na těhotenství? Vitamíny, zdravá strava, nějaké speciální/normální cvičení, vyšetření, nebo nic a nechat vše plynout jak je?

karoll85
7. lis 2011

@zuzkka88 Ahojda, my se nijak zvlášť připravovat nebudeme. Listovku a Selzink budem zobat oba dál a případné nezdary řešit až na to bude čas. Osobně si myslím, že je nejlepší se předem nestresovat tím, že něco nepůjde. Mnohem důležitější je být psychicky v pohodě a těšit se na období snažení jako takové 😉

mavo
7. lis 2011

Já mám doma připravenou listovku... a doktor mi akorát říkal, že se mám dát do klidu... nějaká joga, pilates, relaxační masáže a tak.. asi na mě poznal, že sem ve stresu 🙂 Tak se mám uklidnit a relaxovat. Jinak taky říkal, že by u nás neměl být žádný problém, nemusíme prý dělat ani nějakou pauzu po dobrání prášků..

zuzkka88
autor
7. lis 2011

@karoll85 jj určitě 🙂 i doktorka mi ten minulý týden říkala, že psychika dělá strašně moc.. takže pak v době snažení už ani neměřit teplotu, nezkoumat se a jen si to užívat a čekat bez stresu kdy miminko přijde. 🙂 Já plánuju jíst ten femibion (i partner), od března se začnu víc hýbat (teď kvůli škole toho pohybu moc nemám) a chci jíst o něco zdravěji už teď.. jím málo zeleniny a ovoce, takže v tomhle chci přidat. Od měření teploty pomaličku začínám upoštět. Zjistila jsem hlavně, že ovuluju a to je pro mě hlavní, víc z tý teploty stejně teď už nezjistím.

zuzkka88
autor
7. lis 2011

@mavo pauza po dobrání prášků je věčný téma, i gynekologové mají dva názory, někteří říkají, že je lepší vysadit dřív, někteří že je to jedno... moje doktorka říká, že je lepší aspoň půl roku před tím vysadit. Já vysadila už v lednu, hlavně jsem chtěla zjistit, jestli bude moje tělo fungovat a aby se moje tělo dalo do normálu (ještě teď mám trochu problém po vysazení s akné, a to jsem na to nikdy nějak moc netrpěla (ani před začátkem braní HA).. každý na to vysazení reaguje jinak. Někdo je hned v pohodě a žádný problém nemá, někomu se cyklus dává dohromady třeba až dva roky, než se to po vysazení ustálí, chodí na vyvolávačky, neovuluje apod. A někomu ty vaječníky po vysazení reagují jak splašený a je větší šance otěhotnět...

lenickae
7. lis 2011

Ahoj holky, také se přidávám..u nás to "snažení" vypukne asi někdy v květnu,červnu, před svatbou. Jinak nějak extra se na to nepřipravujeme, necháme tomu volný průběh, uvidíme, jak to půjde..Na základě doporučení od Dr. se nebudu pročišťovat od antikoncepce, i když jsem to původně měla v plánu..V březnu vysadím, v dubnu snad přijde cyklus, v květnu už asi začneme zkoušet..

zuzkka88
autor
7. lis 2011

@lenickae Ahoj vítám. A kdy plánujete svatbu, jestli se můžu zeptat? My na červenec, uvidíme jestli se zadaří a budu těhu. Ideálně bych chtěla být na konci 1. trimestru, aby to ještě nebylo vidět a zároveň abychom to tam mohli oznámit.

lenickae
7. lis 2011

@zuzkka88 Ahoj, svatba bude v červenci, a mám pocit, že tě znám z některých diskuzí na Beremku 🙂.
Já bych se tedy nechtěla vdávat těhotná, ale pokud bych byla v 1. či 2. měsíci, to by mi až tak nevadilo, vidět by to nešlo.. Já chtěla se snažením začít až po svatbě, přítel by zase chtěl začít už teď, tak jsme se shodli na kompromisu cca 2 měsíce před svatbou..

mavo
7. lis 2011

Holky a nevadí vám, že by mimčo vyšlo třeba kolem vánoc? Manža má svátek v listopadu, narozeniny v listopadu a pak hned vánoce... tak bych to chtěla zkusit rozdělit do celýho roku, aby se mohlo mimčo těšit na "celej" rok a nejen na prosinec 🙂 Ale asi je hloupost o tom takhle přemýšlet, stejně se to nemusí povést hned 🙂

lenickae
7. lis 2011

@mavo Tak já myslím, že to není hloupost takto o tom přemýšlet, je to pragmatické přemýšlení 😉. Můj synovec se narodil 9.12., v jednom měsíci má mikulášskou nadílku, narozeniny a Vánoce a myslím, že ho to docela štve, ale co nadělá 😉. Mě bylo zase řečeno, že je lepší rodit na jaře - je to prý praktičtější skrz oblečení a výbavu pro dítě.. Ale osobně tomu nechám volný průběh, je mi jedno, kdy budu rodit, jakého bude znamení. Hlavní je zdraví dítěte a láska rodičů..

mavo
7. lis 2011

@lenickae já bych chtěla taky jarní dítko, ale nevím, jestli se to vydaří... a máš pravdu, že potom na měsíci stejně nesejde, protože jak píšeš, nejdůležitější je zdraví 🙂

karoll85
7. lis 2011

@zuzkka88 Taky bojuju s akné, připadám si jak huberťák. Zrovna předevčírem se mi vyrašil takovej super pupen na tváři. Nj ale co nadělám. Jsem ráda, že se tělo čistí a tohle je asi „daň“ za 10let braní HA kdy jsem měla pleť jak dětskou prdýlku 😀

karoll85
7. lis 2011

@lenickae úplná pravda, nejdůležitější je zdraví a láska rodičů 😉 jinak my bychom chtěli malého vodnáře/vodnářku tj. únorové miminko, ale uvidíme jak se poštěstí

lenickae
7. lis 2011

@karoll85 Já si také kdysi říkala, jaké znamení mého dítěte by se mi líbilo..ale teď vím, že je to hloupost - jaká je šance, že se trefíme? 😀
Pochopila jsem, že se čistíš od antikoncepce..Já to taky měla v plánu, ale můj Dr. mi striktně doporučil to nedělat, že je to hloupost..Tak jsem zvědavá, snad toho nebudu litovat! (hlavně se bojím různých genet.onemocnění apod.)

karoll85
7. lis 2011

@lenickae ono je to opravdu co doktor, to názor. Já si HA vysadila sama, na základě svého a manželova uvážení nu a na následné kontrole u MUDry mi to bylo jen schváleno..takže asi tak u nás. Teď beru krom Listovky i Duphaston (na srovnání cyklu) ale to jsou jen 4 pilulky za měsíc, takže se to snad ani počítat nedá 😉

mavo
9. lis 2011

holky, nemáte někdo zkušenosti s kočkou? Jako myslim kvůli nějakým chorobám a tak.... dostali sme v sobotu kotě a sousedka mě strašila, ať se s ní nemazlím, že ona měla kočku a pěknou polízanici.... že teď když chceme mimčo že to není dobrý...?

lenickae
9. lis 2011

@mavo Co vím, tak kočky mohou těhotným způsobit onemocnění zvané toxoplazmóza - známá tím během těhotenství onemocněla, hrozilo ji riziko potratu (myslím v 1.trimestru), jinak kočka musela jít z domu, brala nějaké léky, ale malá se narodila zdravá.. Zeptej se doktora, ten by ti řekl víc..

lussi
9. lis 2011

Nazdárek🙂
Můžu se přidat?🙂 Plánujeme v dubnu další IVF, tak doufám, že se zadaří...