Snažilky od července 2011
Ahoj přesně před rokem jsem se přidala do diskuze - snažení o miminko, ale nepodařilo se mi otěhotnět, tak jsem se rozhodla založit novou diskuzi pro všechny, které také začínají. Budu ráda když se někdo přidá.... 🙂
Stručné shrnutí
- Kyselina listová se v plánování těhotenství běžně doporučuje; v diskuzi byly zmiňovány preparáty Femibion 800, Favea Kyselina listová plus a Calibrum Babyplan a některé ženy braly i železo nebo komplexní vitaminy podle výsledků krevních testů.
- Měření bazální teploty (BT), ovulační testy a online menstruační kalkulačky (např. naseporodnice.cz/menstruacni-kalendar-a-plodne-dny.php) jsou v praxi uváděné jako pomocné metody pro zjištění ovulace.
- U nepravidelných cyklů lékaři nabízejí hormonální léčbu jako Clostilbegyt nebo Estrofem; diskuse uváděla i bylinky (kontryhel, řebříček, hluchavka) a zmínila se možnost tzv. rebound fenoménu po stimulaci Clostilem.
Nejčastější otázky
Q: Jaké doplňky je dobré brát při plánování těhotenství?
A: Doporučuje se kyselina listová; v diskuzi byly jmenovány Femibion 800, Favea Kyselina listová plus (obsahuje kyselinu listovou, pyridoxin/B6 a inulin) a Calibrum Babyplan; železo se bere podle krevních testů a na jeho předepsání upozorňuje lékařka nebo lékárnice.
Q: Kdy dělat těhotenský test po ovulaci?
A: V diskuzi se radilo počkat minimálně 10 dní po ovulaci a obecně se uvádí 2 týdny (14 dní) jako spolehlivá doba pro vyšetření HCG testem.
Q: Jaké metody použít pro zjištění ovulace?
A: V praxi ženy v diskuzi používaly měření bazální teploty (BT), ovulační testy a online kalkulačky plodných dnů (např. naseporodnice.cz/menstruacni-kalendar-a-plodne-dny.php).
Q: Co dělat při velmi nepravidelném cyklu?
A: Lékař může nabídnout hormonální léčbu (v diskuzi zmíněny Clostilbegyt a Estrofem); některé ženy preferovaly bylinné možnosti (kontryhel) nebo vyčkání a monitoring ovulace přes BT/ovu testy.
Q: Co je „rebound fenomén“ po Clostilu?
A: Podle diskuse jde o popsaný jev, kdy po ukončení stimulantů (Clostilbegyt) může být ovulační reakce těla zvýšená v následujícím cyklu; v diskuzi bylo uvedeno jako možnost, nikoli jako zaručený efekt.
Q: Jak často mít sex během snažení o dítě?
A: V diskusi se objevily dva přístupy: někteří doporučovali sex každý den (některým to fungovalo), jiní doporučovali obden, aby „spermie dozrály“; účinnost obou přístupů byla uváděna jako rozdílná mezi páry.
Závěry z diskuze
Shoda
- V předkoncepčním období se běžně doporučuje užívat kyselinu listovou.
- Měření bazální teploty a ovulační testy jsou vnímané jako užitečné nástroje pro plánování početí.
- Železo se má doplňovat podle krevních vyšetření a doporučení lékaře.
Sporné názory
- Frekvence pohlavních styků: někteří tvrdili, že „denně“ vedlo k otěhotnění, jiní doporučovali „obden“ kvůli kvalitě spermií.
- Hormonální léčba vs. bylinky: část diskutujících preferovala Clostilbegyt/Estrofem pro regulaci cyklu, jiní zdůrazňovali vedlejší účinky a volili kontryhel/řebříček/hluchavku.
- Účinky kyseliny listové na váhu: jedna zmínka uváděla obavu z „přibírání po listovce“, ostatní ji vyvracely.
Otevřené otázky
- Zda a v jaké míře skutečně zvyšuje pravděpodobnost početí rebound fenomén po dobrání Clostilu.
- Jak nejspolehlivěji stanovit ovulaci u žen s velmi nepravidelnými cykly.
- Jak kombinovat bylinky a lékařskou léčbu bezpečně při snaze o početí.
Zmíněné značky a firmy
Femibion 800, Favea (Kyselina listová plus), Medpharma, Calibrum Babyplan, Clostilbegyt, Estrofem, naseporodnice.cz
Zmíněné produkty a metody
kyselina listová, Femibion 800, Favea Kyselina listová plus (kyselina listová, pyridoxin B6, inulin), Calibrum Babyplan, měření BT (bazální teploty), ovulační testy, menstruační kalkulačka (naseporodnice.cz/menstruacni-kalendar-a-plodne-dny.php), kontryhelový čaj, řebříček, hluchavka, Clostilbegyt (clostil), Estrofem, železo (tablety, forte), rebound fenomén
Místa a osoby
Petrcane, Zadar, Pula, Chorvatsko, C.Tesina, Plzeň, Ostravsko, Vysočina, Pardubický kraj, Moravskoslezský, Praha, Středočeský-Kladno, Ústecký kraj, Jihočeský, Lipno, Kleť, Vídeň
já mám z toho mého chlapa radost, donese mi domů přes 13 tis. výplatu 😵 a to měl pěkně prosím minulý měsíc kvůli poruše v práci o 5 tis. míň a co teprve v srpnu za to jak teď maká 😵 já jsem tak šťastná 😀 až jsem si nalila guláš do mobilu 😀
AHoj jsem také pro uzamknout diskuzi. UŽ jsem i koukala jak se to dělá a musí se vytvořit nová diskuze která bude jen pro vybrané a proto vyhlašují návrh na název naší diskuze ...zkoušečky od července 2011, komu se to nelíbí tak může vymýšlet neco jiného, ten název tu někdo říkal ...
já jsem také pro uzamčení🙂
tak já snad to měření taky zkusím🙂 od příštího měsíce...i když jsem manžovi slíbila volný průběh, tak mi to asi nedá 🙂) ušetřím za ovu testy a vy mi pak vysvětlíte, jak to je 🙂
název je mi jedno, hlavně zamknout... nevíte co je pravdy na tom, že bude tříletá rodičovská 6100??? 😕
@smudlinka10 tak paráda,co si budem povídat...mě taky vždycky vejplata udělá radost 😀
uzamčení je mi jedno,ale klidně to zamkněte 😉
@smudlinka10 fakt?6100 co je to za výsměch?to radši MM říkat nebudu,nebo mi nepovolí další snažení 😀
@sylvka teď mi to psala kámoška ale nějak se na netu nemůžu dočíst jestli to prošlo nebo ne
jo to jo, nepřemejšlet...my chceme teda druhý mimi, a už ted řešíme, že když není porodný tak za co!!! se koupí kočár, protože to je velká položka
u nás i penězích přemýšlí hl.MM.být to na mě,tak už mám 4 děti.on je na to hroznej,bere 21 tis.čistýho(což si myslim že je celkem dost)já mateřskou a stejně se pořád bojí,jak to utáhnem s plínama atd. 😒 bydlíme v bytě po dědovi,kde popl.jsou ani né 3000-no jak píšu je to hysterák,jak se jedná o prachy.
@gagulka naprostý souhlas.
holky my máme jeden příjem, z toho podstatná část jde pryč, zůstává na jídlo apod... do práce mě nikdo jako absolventku nechce a teď ani manžel nechce aby jsem šla do práce... protože už by pak dítě nebylo nikdy, s mojí povahou bych dělala vše proto aby zaměstnavatel byl spokojen a nechtěla bych jen tak odejít... ale máme to promyšlené, teď jen aby se nic nepokazilo
kočár by měli kupovat rodiče,u nás to minule zafungovalo,tak doufám,že se teď nebudou cukat 😀

@janaj0 jsi poklad!!