Snažilky od července 2011
Ahoj přesně před rokem jsem se přidala do diskuze - snažení o miminko, ale nepodařilo se mi otěhotnět, tak jsem se rozhodla založit novou diskuzi pro všechny, které také začínají. Budu ráda když se někdo přidá.... 🙂
Stručné shrnutí
- Kyselina listová se v plánování těhotenství běžně doporučuje; v diskuzi byly zmiňovány preparáty Femibion 800, Favea Kyselina listová plus a Calibrum Babyplan a některé ženy braly i železo nebo komplexní vitaminy podle výsledků krevních testů.
- Měření bazální teploty (BT), ovulační testy a online menstruační kalkulačky (např. naseporodnice.cz/menstruacni-kalendar-a-plodne-dny.php) jsou v praxi uváděné jako pomocné metody pro zjištění ovulace.
- U nepravidelných cyklů lékaři nabízejí hormonální léčbu jako Clostilbegyt nebo Estrofem; diskuse uváděla i bylinky (kontryhel, řebříček, hluchavka) a zmínila se možnost tzv. rebound fenoménu po stimulaci Clostilem.
Nejčastější otázky
Q: Jaké doplňky je dobré brát při plánování těhotenství?
A: Doporučuje se kyselina listová; v diskuzi byly jmenovány Femibion 800, Favea Kyselina listová plus (obsahuje kyselinu listovou, pyridoxin/B6 a inulin) a Calibrum Babyplan; železo se bere podle krevních testů a na jeho předepsání upozorňuje lékařka nebo lékárnice.
Q: Kdy dělat těhotenský test po ovulaci?
A: V diskuzi se radilo počkat minimálně 10 dní po ovulaci a obecně se uvádí 2 týdny (14 dní) jako spolehlivá doba pro vyšetření HCG testem.
Q: Jaké metody použít pro zjištění ovulace?
A: V praxi ženy v diskuzi používaly měření bazální teploty (BT), ovulační testy a online kalkulačky plodných dnů (např. naseporodnice.cz/menstruacni-kalendar-a-plodne-dny.php).
Q: Co dělat při velmi nepravidelném cyklu?
A: Lékař může nabídnout hormonální léčbu (v diskuzi zmíněny Clostilbegyt a Estrofem); některé ženy preferovaly bylinné možnosti (kontryhel) nebo vyčkání a monitoring ovulace přes BT/ovu testy.
Q: Co je „rebound fenomén“ po Clostilu?
A: Podle diskuse jde o popsaný jev, kdy po ukončení stimulantů (Clostilbegyt) může být ovulační reakce těla zvýšená v následujícím cyklu; v diskuzi bylo uvedeno jako možnost, nikoli jako zaručený efekt.
Q: Jak často mít sex během snažení o dítě?
A: V diskusi se objevily dva přístupy: někteří doporučovali sex každý den (některým to fungovalo), jiní doporučovali obden, aby „spermie dozrály“; účinnost obou přístupů byla uváděna jako rozdílná mezi páry.
Závěry z diskuze
Shoda
- V předkoncepčním období se běžně doporučuje užívat kyselinu listovou.
- Měření bazální teploty a ovulační testy jsou vnímané jako užitečné nástroje pro plánování početí.
- Železo se má doplňovat podle krevních vyšetření a doporučení lékaře.
Sporné názory
- Frekvence pohlavních styků: někteří tvrdili, že „denně“ vedlo k otěhotnění, jiní doporučovali „obden“ kvůli kvalitě spermií.
- Hormonální léčba vs. bylinky: část diskutujících preferovala Clostilbegyt/Estrofem pro regulaci cyklu, jiní zdůrazňovali vedlejší účinky a volili kontryhel/řebříček/hluchavku.
- Účinky kyseliny listové na váhu: jedna zmínka uváděla obavu z „přibírání po listovce“, ostatní ji vyvracely.
Otevřené otázky
- Zda a v jaké míře skutečně zvyšuje pravděpodobnost početí rebound fenomén po dobrání Clostilu.
- Jak nejspolehlivěji stanovit ovulaci u žen s velmi nepravidelnými cykly.
- Jak kombinovat bylinky a lékařskou léčbu bezpečně při snaze o početí.
Zmíněné značky a firmy
Femibion 800, Favea (Kyselina listová plus), Medpharma, Calibrum Babyplan, Clostilbegyt, Estrofem, naseporodnice.cz
Zmíněné produkty a metody
kyselina listová, Femibion 800, Favea Kyselina listová plus (kyselina listová, pyridoxin B6, inulin), Calibrum Babyplan, měření BT (bazální teploty), ovulační testy, menstruační kalkulačka (naseporodnice.cz/menstruacni-kalendar-a-plodne-dny.php), kontryhelový čaj, řebříček, hluchavka, Clostilbegyt (clostil), Estrofem, železo (tablety, forte), rebound fenomén
Místa a osoby
Petrcane, Zadar, Pula, Chorvatsko, C.Tesina, Plzeň, Ostravsko, Vysočina, Pardubický kraj, Moravskoslezský, Praha, Středočeský-Kladno, Ústecký kraj, Jihočeský, Lipno, Kleť, Vídeň
@sipkova Diky😉 Jen jsem sem kukla, ale jinak pc nestiham...dnes jsem si chystala veci na hromadky a Honzik je zas odnasel zpet do loznice nebo si prohlizel svoje oblibene obleceni a pulku vyzehlenych a poskladanych veci roztahal po obyvaku😀 Super pomocnik😀
Mejte se tu hezky a za 11 dni papa (to uz budu ofiko snazilka😉
@janaj0 čtyřlístek 😵 to je krásný. Ať je malá brzy zdravá 🙂
@sipkova my jsme teď řešili nějaké problémy doma. Dovča se teprve blíží, muž už bude jen 3 dny v práci a pak 9 dní doma. 🙂 už aby to bylo.
@tygrous taky mám doma takového pomocníka 😀 užij si dovču, načerpej optimismus a energii a pak hurá do toho 😵
Ahojky holky,mohu se k vám přidat?V pondělí 11. doberu poslední pilulku HA,pak dostanu ms a začneme se snažílkovat 🙂 Tak jsem zvědavá kdy se to zadaří 🙂
@sylvka
@smudlinka10 ahojte, to je super že nás bude víc, jen trochu ztrácím přehled 🙂
tak jsem tu dlouho nebyla a přidalo se tolik snažilek 🙂 . Vítám nové tváře, u nás zatím nic nového
@sipkova teda, takhle dlouhé cykly.. to je děs.. řešila jsi to nějak?
@smudlinka10 tabulku klíďo.. aspoň budeme mít přehled..
@sipkova a ví se čím to je? Já jsem měla jednu dobu (asi půl roku) nepravidelné cykly 29-43 dní a čekat 31dní na ovulku se mi fakt nechtělo, pomohla mi tinktura z drmku, srovnalo se to asi za dva měsíce. Teď mám zatím cykly pravidelné, ovulky byly 22, 21 a 21 DC, což je u mě normální stav. Ty delší cykly mi až tak nevadily, aspoň jsem neměla MS tak často, ale při snažení by mě kleplo mít to takhle.
@andelka nezoufej, u nás asi červenec bude asi taky zabitej 😅 tak nějak se teprve učím vše kolem ovulajdi atd... takže jsem v tomhle telátko 😀
Holky já se taky ještě moc nevyznám v těch ovulacích atd ale nalš ajsem si hezkou kalkulačku.
http://www.naseporodnice.cz/menstruacni-kalenda... 🙂
@angeela ano řešila jsem dlouhé cykly a to u doktora....ale je to trochu složitější....jde o to že mi předepíše hormony a tím se to spraví....ale je to prostě zásah do organizmu a dělá to s člověkem divy....a zatím mi to tak ani nevadilo tak jsem to prostě neřešila a hormony mám schované doma......někdy piji bylinky a tím se mi to také trochu zkrátí ale jinak to nějak zásadněji neřeším......tedy momentálně, jinak dříve když jsem se snažila s manželem tak jsem brala hormony skoro dva roky a byl to tedy děs běs 😝
@sipkova já jsem se Dr na hormony taky vyprdla. Jakože ne že by mi je nabízel, ale když viděl délky mých cyklů na preventivce, tak zahlásil, že asi budou anovulační (což prokazatelně nebyly, to jsem věděla) a když jsem se ptala co s tím, tak říkal že teď nic a že teprve kdyby se dýl nedařilo, tak by byla hormonální léčba. Já jsem byla ráda, že v každém cyklu ovulka je a to je myslím hlavní. Ta nepravidelnost mi avdila spíš z jiných důvodů. Jinak ybch to asi též nechala tak.
@najemnici ten výpočet je super, ale platí to pro pravidelné cykly a ještě je dobré znát délku luteální fáze a to většina žen nezná, jinak to počítá s průměrem 14dní. Ale když jsem naklikala vše co o svých cyklech vím, tak mi to spočítalo skoro přesně, tak jak si to určuju sama. 🙂
@smudlinka10 no, uvidíme. Ale jelikož už jednoho prcka mám, tak se trochu bojím, a asi si nebudu dělat test moc brzo. Mám pocit, že když člověk neví že je těhu, tak to tolik neřeší a je víc v klidu. Minule jsem naklusala k Dr na začátku 6tt a byla tam jen dutinka a stejně mi nic pořádně nemohl ještě říct. Tentokrát půjdu nejdřív až bude srdíčko. A třeba mi ani nebude blbě, když na to nebudu myslet 😅


Ahoj kdepak jste všechny? TO jste jeli všichni na dovolenou? jste všechny
@tygrous užij si dovolenou