Snažilky od července 2011
Ahoj přesně před rokem jsem se přidala do diskuze - snažení o miminko, ale nepodařilo se mi otěhotnět, tak jsem se rozhodla založit novou diskuzi pro všechny, které také začínají. Budu ráda když se někdo přidá.... 🙂
Stručné shrnutí
- Kyselina listová se v plánování těhotenství běžně doporučuje; v diskuzi byly zmiňovány preparáty Femibion 800, Favea Kyselina listová plus a Calibrum Babyplan a některé ženy braly i železo nebo komplexní vitaminy podle výsledků krevních testů.
- Měření bazální teploty (BT), ovulační testy a online menstruační kalkulačky (např. naseporodnice.cz/menstruacni-kalendar-a-plodne-dny.php) jsou v praxi uváděné jako pomocné metody pro zjištění ovulace.
- U nepravidelných cyklů lékaři nabízejí hormonální léčbu jako Clostilbegyt nebo Estrofem; diskuse uváděla i bylinky (kontryhel, řebříček, hluchavka) a zmínila se možnost tzv. rebound fenoménu po stimulaci Clostilem.
Nejčastější otázky
Q: Jaké doplňky je dobré brát při plánování těhotenství?
A: Doporučuje se kyselina listová; v diskuzi byly jmenovány Femibion 800, Favea Kyselina listová plus (obsahuje kyselinu listovou, pyridoxin/B6 a inulin) a Calibrum Babyplan; železo se bere podle krevních testů a na jeho předepsání upozorňuje lékařka nebo lékárnice.
Q: Kdy dělat těhotenský test po ovulaci?
A: V diskuzi se radilo počkat minimálně 10 dní po ovulaci a obecně se uvádí 2 týdny (14 dní) jako spolehlivá doba pro vyšetření HCG testem.
Q: Jaké metody použít pro zjištění ovulace?
A: V praxi ženy v diskuzi používaly měření bazální teploty (BT), ovulační testy a online kalkulačky plodných dnů (např. naseporodnice.cz/menstruacni-kalendar-a-plodne-dny.php).
Q: Co dělat při velmi nepravidelném cyklu?
A: Lékař může nabídnout hormonální léčbu (v diskuzi zmíněny Clostilbegyt a Estrofem); některé ženy preferovaly bylinné možnosti (kontryhel) nebo vyčkání a monitoring ovulace přes BT/ovu testy.
Q: Co je „rebound fenomén“ po Clostilu?
A: Podle diskuse jde o popsaný jev, kdy po ukončení stimulantů (Clostilbegyt) může být ovulační reakce těla zvýšená v následujícím cyklu; v diskuzi bylo uvedeno jako možnost, nikoli jako zaručený efekt.
Q: Jak často mít sex během snažení o dítě?
A: V diskusi se objevily dva přístupy: někteří doporučovali sex každý den (některým to fungovalo), jiní doporučovali obden, aby „spermie dozrály“; účinnost obou přístupů byla uváděna jako rozdílná mezi páry.
Závěry z diskuze
Shoda
- V předkoncepčním období se běžně doporučuje užívat kyselinu listovou.
- Měření bazální teploty a ovulační testy jsou vnímané jako užitečné nástroje pro plánování početí.
- Železo se má doplňovat podle krevních vyšetření a doporučení lékaře.
Sporné názory
- Frekvence pohlavních styků: někteří tvrdili, že „denně“ vedlo k otěhotnění, jiní doporučovali „obden“ kvůli kvalitě spermií.
- Hormonální léčba vs. bylinky: část diskutujících preferovala Clostilbegyt/Estrofem pro regulaci cyklu, jiní zdůrazňovali vedlejší účinky a volili kontryhel/řebříček/hluchavku.
- Účinky kyseliny listové na váhu: jedna zmínka uváděla obavu z „přibírání po listovce“, ostatní ji vyvracely.
Otevřené otázky
- Zda a v jaké míře skutečně zvyšuje pravděpodobnost početí rebound fenomén po dobrání Clostilu.
- Jak nejspolehlivěji stanovit ovulaci u žen s velmi nepravidelnými cykly.
- Jak kombinovat bylinky a lékařskou léčbu bezpečně při snaze o početí.
Zmíněné značky a firmy
Femibion 800, Favea (Kyselina listová plus), Medpharma, Calibrum Babyplan, Clostilbegyt, Estrofem, naseporodnice.cz
Zmíněné produkty a metody
kyselina listová, Femibion 800, Favea Kyselina listová plus (kyselina listová, pyridoxin B6, inulin), Calibrum Babyplan, měření BT (bazální teploty), ovulační testy, menstruační kalkulačka (naseporodnice.cz/menstruacni-kalendar-a-plodne-dny.php), kontryhelový čaj, řebříček, hluchavka, Clostilbegyt (clostil), Estrofem, železo (tablety, forte), rebound fenomén
Místa a osoby
Petrcane, Zadar, Pula, Chorvatsko, C.Tesina, Plzeň, Ostravsko, Vysočina, Pardubický kraj, Moravskoslezský, Praha, Středočeský-Kladno, Ústecký kraj, Jihočeský, Lipno, Kleť, Vídeň
@sylvka tak ten muj ma rad prdele a kozy 😀 A asi by mu bylo jedno, jesli mam mych 65 nebo 85... cim vetsi, tim pro nej lepsi... zkus to, treba to zabere a bude "strikat" ( promin za ten vyraz 😀 ) daleko... Ale reknu ti, je to narocny, kroutit se 4minuty na latinskoamerickou pisnicku... pak si vzdycky reknu, ze jsem neuveritelna trubka a zacku se chechtat.. Zkouset to pred zrcadlem je zazitek, fakt 😀 Nikdy jsem to nedelala... Chodim ke kamaradce na "lekce" 😀 Uvidime, treba jednou mymu diteti budu vypravet, ze bylo pocany po stryptyzu 😀 K tomu caji. Cetla jsem bilinkarskou knizku a tam psali tohle davkovani... Ale nesmi se to prehanet s tim rebrickem, musi to bejt fakt 2casti kontryhele, 1cast rebricku a 1cast hluchavky a 1kavova lzicka dana do toho hnecku, jinak ten rebricek ma pri vetsim mnozstvi prej opacny ucinky... Tak nevim, ale iju to takhle, no... a je to docela dobrej caj...
@terioza1 no tak u nás je to taky akce-dneska odpo maj mladýho tchánovci,tak jsme s martinem dohodnuti že přijede 😀 😀 k tomu výstřiku:já jsem někde četla,že nejdál se to dostane když se ten chlap udělá v poloze ze zadu(či jak se tomu říká) 😀 před zrcadlem 😀 to musí bejt super 😀 no my jsme taky takhle blbli dřív před prvním,teď jsme rádi,když má předehra víc jak 5 minut.no ale jestli nechce aby jeho chlaeček byl tady v září sám uvázanej za provaz,tak se bude muset snažit chlapec...
Tak ze zadu před zrcadlem jo🙂? Tak to proběhlo před dvěma dny 😀 Včera (bohužel) jen obyčejná klasika 🙂
Holky, na co vlastně je ten kontryhel a mám ho začít užívat jen tak nebo musím mít nějaký konkrétní problém?
@berticka ahoj, kontryhel je dobrej na rust sliznice, na to, kdyz treba mas problemy s cyklem nebo vseobecne se spodkem, na to, kdyz nemuzes otehotnet.... a tak... jsou to bilinky, tskze ti to neublizi, pokud to pijes tak, jak mas a "nepedavkujes" se. Ja piju kontryhel + rebricek + hluchavku ( vsechno na neplodnost a k pomoci s otehotnenim). Namichali mi to v bilinkarstvi. Dali do toho pytliku 2casti kontryhele, 1cast rebricku a 1cast hluchavky. V cervnu se zadarilo, ale neudrzelo se miminko. Tohle davkovani pisou i v bilinkarsky knizce. Pokud se nezadari a prijde ms, nemas bolesti ( vim z vlastni zkusenosti. Vzdycky jsem nemohla chodit a tvracela jsem a svijela se, po tomhle caji ne... Tak drzim pesticky, aby se zadarilo...
@terioza1 Díky za info, půjdu se tedy do nějakého bylinkářství poptat 🙂 Stejně jsem hrozná, původně jsem plánovala, že první 3 měsíce tomu nechám volný průběh, nebudu nic měřit, nic pít, nic užívat a nebudu hlavně nic študovat...no a samozřejmě už měřím BT, jím listovku, a asi budu pít ten kontryhel...a jsem furt na netu a hledám články na téma "jak otěhotnět"...
Moc mě mrzí, že se plod neudržel...ale důležité je, že víš, že otěhotnět můžeš, takže hlavu vzhůru a koukejte to s partnerem neflákat 😀
@berticka ja jsem taky hrozna... porad ctu clanky, oplodneni vajicka, zivotnost spermii.... atd atd... ted momentalne hleda "ovulace po dobrání léku clostilbegyt". Nemuzu nic najit... 😀 Ale uz jsem trosku povolila. V tom dubnu jsem nedelala nic jinyho, nez tohle.. ted je to klidnejsi 🙂 Jim listovku a dr mi rikala, ze by se mel objevit tzv. REBOUND FENOMEN. Kdyz jsem to hledala, nasla jsem, ze dalsi mesic po dobrani leku je telo nabuzeny a chova se tak, jako by ty leky melo. Tak doufejme. Neco mi rika, ze se ted proste povede. Nevim proc, mam takovej pocit... Jnak to neflakame, jestli jsi cetla prispevky tak vis, ze na nej chystam stryptyz, aby si nepripadal jako oplodnovatel. 😀 Soulozime denne. Dr mi minuly mesic rikala, ze cim vic, tim lip.. a akt se zadarilo. I kdyz jen na par tydnu ☹ Drzim ti pesticky, bay to vsechny vitaminy pomohly. Ja taky jim listovku... uz mesic...
@terioza1 Ono se říká, že pravděpodobnost otěhotnění po potratu je mnohem vyšší, že tělo je z těhotenských hormonů vybuzené a lépe v tomto směru funguje..takže myslím, že máte výbornou šanci a moc držím palce, aby to vyšlo 🙂 já jsem obecně hodně intuitivní člověk, věřím na ženský šestý smysl (chlapi ho fakt nemají), takže jestli to cítíš tak, že to vyjde, tak tomu pocitu věř a nech se jím vést.
@berticka Dekuju... Ja jsem tomu verila i v tom cervnu, fakt jo.. taky jsem se ale dost bala, aby se nestalo to, co se stalo a tak nejak jsem to den predem cejtila. Takovej zvlastni pocit jsem mela. Je pravda, ze chlapi ten sestej smysl opravdu nemaji, chlapovi, jak nereknes hned, co si myslis nebo co chces, tak to proste nechape... Jinak jak dlouho se snazite vy? A uz decko mas?
Ted jedu ke kamosce cvicit ten stryptyz, vecer tu budu, tak muzeme pokecat... ten muj je v praci do 22hodin. :-/ Nudou zesilim.
ahojky,
@berticka přesně jak píše terioza1,....mě kontryhel slouží hlavně na růst dělož.sliznice a mám po něm i pravidelnou ms(aspoň tomu taky bylo v roce 2007 😀 )
holky,já jsem asi teda chlap.to že jsem těhu jsem netušila,smysl 0,pak jsem jasně věděla že čekám nelinku a kulový, kluk jako buk-u mě to nefunguje...
jo a jak píšete že jste myslely že to nebudete řešit 😀 😀 😀 ano já taky ne....a vidíte,jak to neřeším...a to jsem si myslela,že u druhýho to budu brát jako na pohodu a jsem snad ještě horší...
Tak jsem uklidila celý byt, uvařila polévku a teď večer ještě musím na cvičení, nechce se mi v tom horku, ale když nepůjdu jednou, nepůjdu pak už vůbec ☹ Tulení s manželem dnes nebude, vrátí se až pozdě večer 😒
@terioza1 Snažíme se první cyklus, děti zatím žádné nemáme 🙂 já se svými kily striptýz asi praktikovat nebudu, manžel by to taky nemusel přežít 😀 ale jinak chválím, že se snažíš ploditelský sex takhle pěkně zpestřit, já taky zpestřuji (sice jinak než striptýzem, ale těch možností je víc) 🙂
@sylvka Úkol na příští týden zní koupit kontryhelový čaj 😀
Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala, snažíme se o mimčo od minulého měsíce, napoprvé to nevyšlo...tak uvidíme jak to půjde dál.
SNAŽILKY
NICK.....................................VĚK..........................CYKLUS.................KONTROLY ..................KRAJ
sipkova(Laďka)...................31let..........................30DC .............. .........................................středočeský-Kladno
berticka (Alžběta)................29let.........................14DC...........................................................Praha
janaj0 (Jana).......................27let...........................20DC...........................................................Vysočina
smudlinka10 ........... ..........19(v úterý 20) .......... 19DC ................................... ......................
najemnici (Anna).................21let...........................23DC.......................................................... Pardubický kraj
andelka (Katka) ..................28let ..........................29DC...........................................................Moravskoslezský
@andelka
@sylvka
@janaj0
@jessulka
Ahojky všem, děkuji za přivítání a že tu můžu být s vámi 🙂 . Já jsem si právě nebyla jistá jestli se může na to vlítnout hned nebo ne, protožejak pročítám internet, tak někde doporučují tělo nechat trochu pročistit a jinde jsem zas četla že nejlepší je začít hned, že po vysazení HA je to jak "pohnojený pole" a je největší pravděpodobnost otěhotnět. Takže už mám jasno, doberu HA, před dovčou vysadím tak aby byla MS než budem odlét a pak hurá na to 🙂 . Jinak jsem si koupila Calibrum Babi plan s tím že ho začnu brát asi jak vysadím, nebo myslíte že raději dřív? Koukala jsem že to obsahuje taky tu lustovku, tak by to snad mělo stačit. Máte někdo s tím Calibrem skušenosti? Jinak kdy mám ovulku na sobě nepoznám, takže asi budeme snažilkovat raději každý den 🙂 , to bude přítel, oplodnitel 😀 , mooooc spokojenej 🙂
NICK.....................................VĚK..........................CYKLUS.................KONTROLY ..................KRAJ
sipkova(Laďka)...................31let..........................30DC .............. .........................................středočeský-Kladno
berticka (Alžběta)................29let.........................14DC...........................................................Praha
janaj0 (Jana).......................27let...........................20DC...........................................................Vysočina
smudlinka10 ........... ..........19(v úterý 20) .......... 19DC ................................... ......................
najemnici (Anna).................21let...........................23DC.......................................................... Pardubický kraj
andelka (Katka) ..................28let ..........................29DC...........................................................Moravskoslezský
tedynka (Jana)....................27let................................................................................................Jihočeský
Tak taky doplňuji tabulku, DC zatím psát nebudu, když ještě dobírám HA.
NICK.....................................VĚK..........................CYKLUS.................KONTROLY ..................KRAJ
sipkova(Laďka)...................31let..........................30DC .............. .........................................středočeský-Kladno
berticka (Alžběta)................29let.........................14DC...........................................................Praha
janaj0 (Jana).......................27let...........................20DC...........................................................Vysočina
smudlinka10 ........... ..........19(v úterý 20) .......... 19DC ................................... ......................
najemnici (Anna).................21let...........................23DC.......................................................... Pardubický kraj
andelka (Katka) ..................28let ..........................29DC...........................................................Moravskoslezský
tedynka (Jana)....................27let................................................................................................Jihočeský
merkuciooo (Pavla)............26 let..........................7DC..............................................................Středočeský kraj
@najemnici Tak to přeju moooc štěstíčka ať to vyjde co nejdřív 🙂 . Já bych taky už začala se snažením, ale když jedeme na dovolenou tak daleko, tak mám strach, kdyby se to povedlo nááááhodou hned, tak kdyby se tam pak něco přihodilo, tak bych tam těm doktorům asi moc nedůvěřovala, tak vysazuji raději až za měsíc před dovčou.

@moncaka já si říkám,že na to abych skuhrala,že se nedaří budu mít času dost....ale jak píšu,martí se povedl na třetí měsíc...tak to bych snad ještě vydržela...ale teda maximálně 😀
@terioza1 mluvíš mi z duše,já si taky přijdu,jako kdybych martina vsadila do role oplodňovatele 😒 ale co na plat,já na to budu stejnak celou akci myslet.znám se.striptýz parádní nápad,ovšem s mejma 85 kg,nevim jestli bych ho spíše neodradila 😒 😀 na nás je vidět že už matka s otcem jsme....zabere jedině dobrá večeře a brzo uspanej kluk 😀 tý jo,ty to piješ tolik,jo?já minule pila kntr.1krát denně a teď jsem přitvrdila na dva 😀