Snažilky od ledna/února 2014

vikky999
12. led 2014

Ahoj holky, tak jsme učinili rozhodnutí a od ledna neberu prášky. Je tady taky někdo se stejným termínem začátku snažení? 🙂

lennaaa
28. kvě 2014

@nolies manžel je normálně zaměstnaný.a je pro mě lepší jít teda na 4 roky nebo si vybrat? čím déle jsem na rodičáku tím méně dostanu, co?

nolies
28. kvě 2014

@lennaaa Ochranná lhůta je u zaměstananců. Nemocenskou už nemá smysl platit, protože bys jí neplatila 270 dní, porod máš dřív. Kdybych byla na tvým místě, tak bych pracovala co nejdýl a jak bych porodila, zažádala přes manžela o rodičovskou dovolenou. Za celý rodičák můžeš vybrat 220. tis. Výhoda, že budeš žádat přes manžela je to, že si můžeš sama určit délku a výši. Já jsem u malýho zvolila 3 roky a 7.500 Kč. Teď jak jsem zjistila, že jsem těhotná, jsem si šla zažádat o změnu a navýšila jsem si ho na 11500 - to je nejvyšší částka, jakou můžeš pobírat. Jedno za 3 měsíce, si můžeš o změnu zažádat.

lennaaa
28. kvě 2014

@nolies dík 🙂 ale těch 11500 bereš jen 2 roky,ne? 4 roky bych brala málo...takže ty 3 roky jsou asi optimální.

nolies
28. kvě 2014

@lennaaa Jako klidně je můžeš brát 4 roky, ale po 2 letech už nedostaneš nic, byla bys dva roky doma zadarmo. Já jsem si to navýšila kvůli tomu, že půjdu na mateřskou a peníze by mě propadly, takže si chci vybrat co nejvíc jde.

lennaaa
28. kvě 2014

@nolies teda moc díky za užitečné informace 😉 připadá mi že každej rok se to mění a člověk se v tom ztrácí.nejvíc mě teda štve že jsem asi přišla o takový ten příspěvek,teď si nevzpomenu jak se jmenoval....bylo to jednorázově při narození dítěte 13tisíc nebo kolik to . obě moje segry to dostaly a já už asi nedostanu nic.

nolies
28. kvě 2014

@lennaaa Jj porodný. Dřív se dávalo automaticky, teď jen lidem co mají nižší příjmy, ale na to dosáhne jen určitá skupina, asi nemusím jmenovat.

nolies
28. kvě 2014

@lennaaa Myslíš porodný. Dřív se dávalo všem, ale teď jen lidem do 2,4 násobku životního minima, ale to je tak nízký, že se tam vleze hodně málo lidí.

lennaaa
28. kvě 2014

@nolies jj přesně tak.to by byla velká pomoc..teď si můžu nechat zdát.

hanulka184
28. kvě 2014

@nolies Ahojky.teda ty mi dáváš 😀 tys mě tim nápadem s jedlou sodou tak nadchla,že jsem to taky musela hned zkusit 😅 A taky se nic nedělo 😀 To víš,taky jsem neskutečně zvědavá ženská 😀 😀 A taky jsem zkusila "věštit" z prstýnku.Když se kýve,tak to značí kluka a když krouží,tak zase holku.A mě se kýval.Tak já fakt nevim 😀

lennaaa
28. kvě 2014

@hanulka184 ihned vyzkoušeno - mě se taky kýve 😀 i na podruhé 😀 sodu teprve vyzkouším...

hanulka184
28. kvě 2014

@lennaaa Supeer,takže kluk jako buk 😀 😀

lennaaa
28. kvě 2014

@hanulka184 no nevím nevím...jen aby se ten prstýnek nekýval všem 😀

hanulka184
28. kvě 2014

@lennaaa Tak to by všechny měli kluka 😀 😀 😀 no já jsem na to zvědavá,co to doopravdy bude.Podle té jedlé sody to zas ukazuje na holku... 🙂

lennaaa
28. kvě 2014

@hanulka184 jdu zkusit sodu 😉 😀

lennaaa
28. kvě 2014

@hanulka184
@nolies soda nepěnila. takže podle sody holka a podle prstenu kluk...si vyber 😀 jsem tam kde jsem byla 😀

nolies
28. kvě 2014

Jj, takže úspěšnosti 50 na 50, jako u všeho 😀 No musíme si počkat holky. 🙂

lennaaa
28. kvě 2014

@hanulka184
@nolies teď jsem si jen tak ze srandy na netu vypočítala podle čínského lun. kalendáře co to bude - pravděpodobně holčička 😀 chtělo to po mě věk a měsíc početí.

nolies
28. kvě 2014

@lennaaa A zadala si jejich výpočet věku? Tam je to trošku jinak 🙂

lennaaa
28. kvě 2014
nolies
28. kvě 2014

@lennaaa Tak to je správě, tady se lunární věk kalkulačka dopočítá sama. Na hodně stránkách si ho musíš vypočítat a je to složitý. U malýho se mě teda netrefili 🙂

lennaaa
28. kvě 2014

@nolies tak zas nic 😀 😀

nolies
28. kvě 2014

@lennaaa Teď mě taky vychází holčička 🙂

lennaaa
28. kvě 2014

@nolies no to jsem zvědavá co budeme která mít 🙂

nolies
28. kvě 2014

@lennaaa Jen aby se neschovávali až do porodu 😀

lennaaa
28. kvě 2014

@nolies ani bych se nedivila 😀 😀

nolies
28. kvě 2014

@lennaaa Tobík se ukázal hned, naštěstí. Ale u něho jsem cítila, že je kluk.

lennaaa
28. kvě 2014

@nolies tož nic, já pádim.zitra si na mě v 10 vzpomeň, budu u te dr. tady přijdu od 13 tak podám info...doufám že je vše ok....

nolies
28. kvě 2014

@lennaaa Držím palce, papa 🙂

lennaaa
28. kvě 2014

@nolies dík, páá 🙂

hanulka184
28. kvě 2014

@lennaaa
@nolies holky,takže podle čínského kalendáře mi vychází holka 😅 Sakra já mam takovýho brouka v hlavě... 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru