icon

Snažilky PRAHA, 2011. Přidejte se.

avatar
ekarkulka
12. čer 2011

Poďte sem... 🙂

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 112 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Ovulační testy (ovu testy) a měření bazální teploty (BT) jsou v praxi nejčastěji používané metody k určení plodného okna; pozitivní ovulační test uživatelky zpravidla interpretují jako indikaci ovulace v následujících 24–48 hodinách.
  • Při zjištěných anovulačních cyklech nebo hormonálních odchylkách lékaři mohou provést hormonální profil, vaginální ultrazvuk a předepsat ovulační stimulaci pomocí Clostilbegytu (uvedená stimulace na 3 měsíce byla v diskusi konkrétně zmíněna).
  • Mezi běžně užívané volně prodejné podpůrné prostředky a bylinky patří kyselina listová („listovka“), vápník s hořčíkem, kontryhel (sypaný od Megafyt i sáčkový), Gynex kapky a komerční přípravky Mamavit nebo Babyplan.


Nejčastější otázky

Q: Jak nejspolehlivěji zjistit ovulaci?
A: Používejte kombinaci ovulačních testů a měření bazální teploty; ovulační testy indikují zásadně zvýšení luteinizačního hormonu a podle diskuse značí ovulaci v následujících 24–48 hodinách, BT se měří ráno ihned po probuzení a nesmí se měřit opakovaně během dne.

Q: Kdy lze očekávat pozitivní těhotenský test po oplodnění?
A: Zkušenosti z diskuse uvádějí rozmezí: zhruba 9. den po zpoždění menstruace nebo 10–15 DPO (days post ovulation) může být pozitivní čárka viditelná; digitální testy jako CLEARBLUE mohou být zpočátku negativní a včasné negativum nelze považovat za konečné.

Q: Co může gynekolog předepsat při anovulačních cyklech nebo hormonálních problémech?
A: Gynekolog může nechat udělat hormonální profil, provést vaginální ultrazvuk, předepsat ovulační stimulaci Clostilbegytem (v diskusi zmíněná trojměsíční stimulace) a v akutních případech indikovat medikamentózní „vyvolávačku“ nebo injekci.

Q: Kdy nezačínat čekat „rok po vysazení“ a vyhledat specialistu dříve?
A: Obecné doporučení je u zdravých párů čekat až rok; pokud už existuje dřívější diagnóza hormonální nerovnováhy, anovulace nebo problém s fertilitou, v praxi se v diskusi doporučovalo nečekat rok a žádat vyšetření dříve.

Q: Kde hledat specializovanou reprodukční péči v Česku podle diskuse?
A: V diskusi byly zmíněny specializovaná centra a pracoviště jako Reprofit (Brno), „CAR“ (centra asistované reprodukce) a nemocnice Bulovka; byla doporučována i soukromá praxe GynPorscan (www.gynporscan.cz) z Podolí a místní polikliniky (Poliklinika Praha 11, Poliklinika Litochleby).

Q: Jaké volně dostupné doplňky a bylinky si ženy ve snaze o početí užívají?
A: V diskusi byly konkrétně uvedeny: „listovka“ (kyselina listová), vápník s hořčíkem, kontryhelový čaj (sypaný Megafyt nebo sáčkový), 100% grepový džus, Gynex kapky, a přípravky Mamavit nebo Babyplan; kontryhel Megafyt byl zmiňován s možností nákupu v Lékárně Vital v Libni.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Ovulační testy a měření bazální teploty jsou běžně používané nástroje pro zjištění plodného okna.
  • Při zjištěné anovulaci nebo známkách hormonální nerovnováhy se doporučuje hormonální vyšetření a případná ovulační stimulace u gynekologa.
  • Ženy často používají volně dostupné doplňky a bylinky (kyselina listová, kontryhel, vápník s hořčíkem) jako doplněk snahy o početí.


Sporné názory

  • Ovulační testy: někteří je považují za spolehlivé (ovulace do 24–48 hodin), jiní hlásili falešně pozitivní nebo matoucí výsledky a preferují kombinaci s BT.
  • Metoda načasování pohlaví: část diskutujících věří, že pohlaví lze ovlivnit načasováním styku („před ovu = větší šance na holčičku“), jiní toto označují za „babské rady“ a neúčinné.
  • Dočkání se vyšetření: běžné doporučení čekat rok po vysazení HA versus doporučení nečekat rok při známých hormonálních problémech.


Otevřené otázky

  • Kdy přesně je optimální čas začít testovat těhotenství po oplodnění, když ovulační testy a BT vykazují rozporuplné signály?
  • Jak účinné jsou kontryhel, grepový džus nebo Gynex kapky v klinickém smyslu při podpoře plodnosti?
  • Jakou rychlou šanci na úspěch dává krátkodobá ovulační stimulace Clostilbegytem u žen s výskytem anovulace?


Zmíněné značky a firmy

CLEARBLUE, Gynex, Babyplan, Mamavit, Megafyt, Lékárna Vital, GynPorscan, Clostilbegyt, Reprofit, Bulovka

Zmíněné produkty a metody

ovulační testy (ovu testy), měření bazální teploty (BT), CLEARBLUE digitální těhotenský test, Clostilbegyt (stimulace ovulace), kontryhelový čaj (Megafyt), Gynex kapky, kyselina listová („listovka“), vápník s hořčíkem, 100% grepový džus, vyvolávací injekce (vyvolávačka), centra asistované reprodukce (CAR), metoda sexu „každý den“ vs „obden“ pro načasování oplodnění

Místa a osoby

Reprofit Brno, Bulovka, GynPorscan (soukr. praxe v Podolí), Poliklinika Praha 11, Poliklinika Litochleby, Lékárna Vital v Libni, Praha 6, Praha 8, Praha 9, Letňany, Zličín, Stodůlky

Strana
z4
avatar
elisia
16. čer 2011

já to mám také tak že jsem hned těhu......jako mlaďounká se stala "nehoda" jen jednou a bylo to......u našeho prďolky to bylo také hned, ale teď ty první dva měsíce, jsme se sexováním přestali tak cca 2-3 dny před OVU aby jsme zkusili tu holčičku, pročetla jsem net a prý jsou chlapecké spermijky sice rychlejší, ale umírají dříve a naopak holčičí jsou pomalé, ale dlouho vydrží......no a dlabu kila čokolády atd....to už jsou ty "babské rady" jako jen po listovce a vápníku s hořčíkem, kterou beru od prosince , jsem nabrala už dost kilo, tak jsem na to zvědavá, zas budu jak velryba 😀......

A jak se cítíš? máš nějáké ty "těhu příznaky" ?🙂) a kdy jste tedy asi tak počali, jak si psala že se to "stalo" jen jednou 😀 tak kolik dnů jsi cca po oplodnění? 🙂) abych věděla kdy asi tak zkusit TT 😉

avatar
elisia
17. čer 2011

Tak já už fakt nevim☹ po ránu jsem BT neměla za celý měsíc ani jednou zvýšenou☹ ani dnes......tak jsem z toho už jelen, vůbec nevím kdy teda byla ovu, jestli teda byla..... 😒 ale podbřišek bolel a ještě bolí jako když každou chvíli přijde MS......

avatar
skendy
17. čer 2011

@elisia Ahojky ,no to jsi opravdu z druhoho konce! 🙂 Jinak cyklus mám pravydelný 30DC .Jestli je ovu pravidelná to tedy zatím moc nevím .S testama a měřením to zkouším teprv 2 měsíc.Ovu by měla dorazit každým dnem si myslím!Mám připravené ovu testíky ,tak se do nich dneska vrhnu!Jinak já kontryhel piju pořád celý měsíc nepřetržitě. 1 až 2 denně .Mě to docela pomáhá na bolesti při MS.Jsou menší a MS není tak silná!Jinak ti poradím s ovu testama .Pokud jsi měla na ovu testu silné // ovulace proběhle v nejbližších 24 hodinách.Je tedy dobré sexovat ten den a den poté.A u BT je to tak ,že když ovu proběhne následně se zvýší nárust teploty (jinak teplotu by jsi měla měřit JEN RÁNO,ve stejný čas než vstaneš z postele) NEsmí se měřit několikrát denně!!!

@moncicak.as To jsme se rozhodli zkousit teď my sexovat ob den.O víkendu by měla snad příjt ovu takže to zkusíme každý den!Jinak to ti teda závidim! 😀 to by se mi teď docela hodilo je projít kolem trenek a být v tom! 😉

avatar
skendy
17. čer 2011

@elisia Promiň ,ale na babské rady ze vykašli.To jsou celkem hlouposti! Tohle ovlivnit nejde!Pokud tedy nejdeš na umělé oplodnění! 🙂 Ono nezáleží jen na rychlosti ,ale také na tom jestli je ta spermie zralá a opravdu ničím neovlivníš s jakou genetickou informací se dostane spermie do vajáčka! 😉 😉 😉

avatar
elisia
17. čer 2011

@skendy jj, to jsem právě také četla že když je OVU test pozitivní má být ovu cca do 24-48 hod.......no ale nerozumim tomu jak je teda možné když jsem pozitivní OVU test měla před 2 dny a ani dnes ráno BT nestoupla☹ Vím že se má měřit hned ráno než vstaneš z postele 😉 , ale občas poměřim i večer a to jsem měla za tyto poslední 2 dny hodně zvýšenou ale ráno zas nic☹ takže ovu test mohl být falešně pozitivní? 😒 ale včera už ovu testík zas nic.....se z toho picnu 🙄 ...vím že to asi moc řeším, ale jsem z toho teď sama jelen 😝

A kontryhel mi také pomohl....MS byla kratší a hlavně méně bolestivá......a jaký máš? já sehnala jen sáčkový, raději bych sypaný, ale nemůžu ho sehnat:(

Jinak držím mooooc palečky ať to tenhle měsíc vyjde 😉

avatar
elisia
17. čer 2011

@skendy jj, já vím že jsou to klepy a blbosti......čemu bych věřila tak je ta rychlá a pomalá spermije, ale stejně se to nedá úplně tak ovlivnit, možná ale trošku pomoci.......procentuálně je velká úspěšnost v ovlivnění pohlaví - zadělání mimíska "před ovu" je častěji holčička 🙂)

avatar
skendy
17. čer 2011

@elisia Je fakt ,že minulý měsíc jsem z těch ovu testů byla také mimo!Ukazovali mi několik dní silné // 😠 Hele každý to má jinak a je celkem složité číst z grafu BT a ovu testů.Proto jsme s manžílkem na tento měsíc rozhodli metodu sexu obden 😉 s tím ,že při předpokládané ovu budem každý den.Máme kamarádku doktorku genetičku a ta mi potvrdila ,že tato varianta by měla být nejúčinější.Kéž by se nám zadařilo!Jinak už nám zbývá to zkusit celý měsíc každý den 😀 😉 což myslím ,že nevydržím ani já a ani mažel! 😀 Taky vám držím palce ať to klapne! 😉
Kontryhel mám sypaný od firmy Megafyt.Nikdy jsme ho neměla problém sehnat.Kupuji ho v lékárně Vital v Libni ( www.lekarnavital.cz )

avatar
elisia
17. čer 2011

@skendy to my teď právě zkoušíme metodu "každý den" ale včera ráno "po snažení:P" manžel odjel na motodovolenou a vrátí se v neděli, a zrovinka přes ovu 😒 ......ale snaženíčko bylo předevčírem i včera, tak snad tam nějáká počká a vydrží 😀 .....uvidíme 😝 ale je to jak naschvál 😖 čekali jsme ovulku na minulý víkend a nic ☹ ...prostě tělo si to určí samo kdy chce......ale tak co 😎 necháme to přírodě a asi na to příští měsíc dlabu, už nevydržím si denně měřit BT☹

Tak když máte teď s manžílkem metodu obden a přes OVU denně, tak to určitě vyjde, MOC MOC Ti držím palečky!!! 😉

avatar
skendy
17. čer 2011

@elisia Děkuju!!! 😉 Tak to máte můj obdiv... každy den??? 😉 Takhle máme občas problém večer když se sejdem po práci! ☹ Ne že by jsme nechtěli ,ale jsme oba tak unavený z práce ! ☹ No snad už si myslím ,že by jsme si to zasloužili! 🙂 No tak uvidíš ,třeba se Vám zrovna zadaří! 😉 Mě měření ani tak moc neva,spíš mě trácí ,že to mimčo nemůžu dostat z hlavy! 😒

avatar
princeznal
Odpověď byla odstraněná
avatar
elisia
17. čer 2011

@skendy no my jsme také kolikrát unavení, manžel hrozně z práce a já vstávám k prckovi v noci a ráno vstává třeba i v 5, nebo před šestou 😀.....ale ta chuť i touha po miminku je silnější 😀 😀 ......zatím jsme snad ani den nevynechali tenhle měsíc a jsem 19DC....teda dneska asi nic nebude....pořád tajně doufám že se třeba manžílek z moto vrátí a bude tu s náma, uvidíme 😝

Mimíska taky nemůžu dostat z hlavy, to asi žádná snažilka.......každý sice říká že je to hodně psychika, ale u našeho prcka jsem na to také hodně myslela.....po svatbě jsem vysadila prášky, nemyslela na nic jiného, denně jen mimčo mimčo a hned bylo zaděláno 😉 Jako asi je lepší to občas vypustit a zkusit si najít nějáký koníček, nebo program....ale sama vím že to nejde 😒

avatar
elisia
Odpověď byla odstraněná
avatar
skendy
17. čer 2011

@elisia Manžel také vstává kolem 5 a já před 6 hod. ☹ ... no uvidíme co bude po tomto měsíci.Taky jsme si řikala ,že se na to na jeden měsíc úplně vykašlu.Prostě to nebudu řešit nic hlídat a tak... jenže v práci máme zrovna okurkovou sezonu ,tak to jde dost špatně!! 😒 Pořád brouzdám po netu a člověka to sem táhne! 🙂 Doma to jde ,tam na to moc nemyslim- je spousta jiných věcí k řešení! No držím palce ,aby se ti manžílek vrátil a mohli jste zadělávat!! 🙂 My jedem na prodloužený víkend mimo Prahu ... skoro by se dalo říct mimo civilizaci! 😎 Tak třeba nám odpočinej a čerstvý vzduch pomůže... 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😎 Tak přeji hezký víkend a v úterý zde 😀

avatar
hela82
17. čer 2011

@skendy Tos napsala pekne ....cloveka to sem tahne 🙂 😔

avatar
skendy
20. čer 2011

@hela82 to mi povídej! 😉 😎

avatar
elisia
21. čer 2011

@moncicak.as Ahojky🙂) tak jak Ti dopadly testíky? jsem strašně zvědavá :P....já se chystám testovat o víkendu 😎

avatar
moncicak.as
21. čer 2011

@elisia Ahooj, já zkoušela ten CLEARBLUE digi včera a tam mi to ukázalo minusko. Tak ještě čekám a další testování(ale už jen klasické proužky) bude ve čtvrtek a v neděli...ještě jsem to nedostala, jsem teprve 33DC, tak ještě počkám...víš jak, naděje umírá poslední 😀

avatar
moncicak.as
22. čer 2011

Tak jak pokračujete snažilky? 🙂 Já se chystám zítra dopo testovat, tak snad už něco bude vidět 😀 CO vy? Povídejte, přehánějte..

avatar
elisia
23. čer 2011

Tak to držím pěstičky 🙂) jééé, vlastně to už je teď🙂 tak povííídej...jak testík dopadl?🙂)

no já jsem testovala "zbrkle" už dneska a jak jinak jen /......☹ trošku mě to zamrzelo, ale co jsem taky čekala když testuju takhle brzo......ale řekla jsem si "proč" to nezkusit.....co kdyby už bylo něco vidět 😀 A nevím kdy se pustit na další testík....asi až v neděli🙂

avatar
moncicak.as
23. čer 2011

@elisia Neboj, mě se // ukázala jen slabounce, takže taky nejásám zatim...musim testovat dál, zda bude sílit, nebo mi jen hrabe a mám vidiny 😀 Tak budu ted testovat ob den, jestli to vyržim..🙂 Tak držim palce, at je tam v neděli už krásná // 😉

avatar
elisia
23. čer 2011

@moncicak.as tak i slabounce stačí 🙂) jestli už je to poněkolikátý, tak jsi těhu🙂) píšou i v příbalovém letáčku, že je jedno jak je ta druhá čárka silná, ale hlavně že tam je:P.....ze začátku těhu není ta hladina HCG tak vysoká ale je tam 🙂ty jo, tak potichounku gratuluju a v sobotu testni zas🙂) já už se těším na neděli, zkusím testík.....ale něják myslím že jak byl manža o ty OVU dny pryč, že to nevyšlo, ale tak budu doufat v druhou čárku 😎

avatar
hela82
23. čer 2011

@moncicak.as Juuu... tak to taky ticha gratulace at mimiska nevylekame 😉

avatar
moncicak.as
23. čer 2011

@hela82 Holky, děkuju, snad nemám vidiny a nezakřiknu to 🙂 Kdo se blíží k termínu MS? Komu můžu držet palce u testování? 🙂

avatar
hela82
23. čer 2011

@moncicak.as Mne zrovna MS konci, takze se pripravuji na fazi mereni a testovani OVU, snad to opet nebude anovulacni cyklus 😠 V utery se navic rozhodne o tom jestli nezmenim Dr. Kdyz i po roce bude nase snazeni zlehcovat (pote co jsem rok brala prasky na upravu hormonu) a brat na lehkou vahu, pujdu jinam.

avatar
skendy
24. čer 2011

@moncicak.as Tak také tiše gratuluji!!! A všem ostatním držím palce! 😉 No já jsem 6DPO a čekám a doufám ,že se udržím a ještě chvíli testovat nebudu!Nechce se mi být přečasně smutná ,že tam nic není.I když tenhle cyklus na ovu testech krásné // a myslím ,že jsme se i hodně snažili..... ☹ Doufám ... 😅

avatar
moncicak.as
24. čer 2011

@skendy Tak držim palce, určo se to povedlo, když to máš takhle vyměřený 😉

avatar
moncicak.as
24. čer 2011

@hela82 Kam chodíš k dr.?

avatar
skendy
24. čer 2011

@moncicak.as děkuju 🙂 snad ... už by jsme to s manželem potřebovali!Je to po loňsku psychicky náročné!!!Zatím ,ale to beru realisticky!

avatar
hela82
24. čer 2011

Na polikliniku na Praze 11. S peci jsem spokojena hodne, to se jako musi nechat, ale zacina mne hodne rozcilovat pristup co se tyce problemu s otehotnenim ☹

avatar
2adelkaa
24. čer 2011

Ahoj holky,

mi se snažíme 3/4 roku. A stále nic. Respektive párkrát spoždění a nakonec z toho nic nebylo. Myslím, že je to nízkou hladinou progesteronu. Ale moje doktorka je uplně na prd. Neznáte nějakého dobrého gynekologa?
Díky 🙂

Strana
z4