Snažilky srpen/září 2011. Přidá se některá?
Přidá se někdo???
Stručné shrnutí
- Běžné metody ověřování plodného okna jsou měření bazální teploty (BT), ovulační testy (např. Seratec LH Max) a grafy na webech jako FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
- Doporučené doplňky při plánování těhotenství zmiňované v diskuzi jsou kyselina listová (listovka), vitamíny pro těhotné (calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan) a bylinné čaje (kontryhelový, fenyklový).
- Po gyn. zákrocích a léčbě jsou v praxi dvě běžné rady: po laparoskopii obvykle počkat se snažením až po první menstruaci, a po vysazení hormonální antikoncepce se návrat k pravidelnému cyklu může nastat okamžitě i až po několika měsících.
Nejčastější otázky
Q: Jak spolehlivě zjistit den ovulace?
A: V diskuzi byly doporučovány ovulační testy LH (např. Seratec LH Max 6 ks v balení) a měření bazální teploty s grafy na FertilityFriend (fertilityfriend.com) nebo Womenzone.cz; kombinace testu LH, stoupnutí BT a změny cervikálního hlenu poskytuje vyšší jistotu.
Q: Kdy začít měřit bazální teplotu a jak ji vyhodnocovat?
A: Měření BT se obvykle začíná od začátku cyklu a zaznamenává se denně do grafu; nástup ovulace se potvrdí trvalým nárůstem teploty v druhé polovině cyklu, přičemž užitečné nástroje pro analýzu jsou FertilityFriend a grafy na Womenzone.cz.
Q: Jak fungují ovulační testy Seratec LH Max a kolik stripů je v balení?
A: Seratec LH Max se používá k detekci vzestupu LH a v tomto vlákně se zmiňuje balení po 6 ks; uživatelé objednávali více balení (např. 10 balení = 60 testů) a zmiňovali dodací lhůtu 3–5 dní z internetové lékárny.
Q: Jak dlouho trvá srovnání cyklu po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskusi lékaři i uživatelky uváděli, že cyklus se může vrátit do normálu hned další měsíc, ale u jiných žen se stabilizace může protáhnout na několik měsíců; konkrétní případy v tématu ukazovaly rozmezí od okamžitého návratu až po půl roku nebo déle.
Q: Kdy po laparoskopii lze bezpečně začít snažení o těhotenství?
A: V diskuzi se opakovaně uvádělo doporučení počkat se začátkem snažení až po první menstruaci po laparoskopii; to bylo zmiňováno jako běžný postup před zahájením dalšího pokusu.
Q: Mají bylinky jako kontryhelový nebo fenyklový čaj při snažení opodstatnění a jsou rizika?
A: Diskuze uváděla, že některé ženy užívají kontryhelový čaj a fenyklový čaj jako doplněk, avšak jedna uživatelka popsala špinění po pití kontryhelu; konkrétní pozitivní nebo negativní efekt není v diskuzi vědecky potvrzený.
Závěry z diskuze
Shoda
- Běžné způsoby sledování ovulace jsou ovulační testy (Seratec LH Max), měření bazální teploty a sledování cervikálního hlenu, často zaznamenávané v online grafech na FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
- Kyselina listová (listovka) se v diskuzi uvádí jako standardní suplement při plánování těhotenství.
- Po laparoskopii se obvykle doporučuje počkat se snažením až po první menstruaci.
Sporné názory
- Po vysazení hormonální antikoncepce někteří lékaři tvrdí, že tělo nemusí „pročišťovat“ a snažení lze začít hned, zatímco jiní účastníci uvádějí, že u nich trvalo srovnání cyklu několik měsíců.
- Některé ženy považují bylinné čaje (kontryhel, fenykl) za užitečné, zatímco jiná zkušenost v diskuzi zmiňovala nežádoucí špinění po kontryhelu.
- Některé komentáře uvádějí, že laparoskopie zvýší šanci na otěhotnění, zatímco jiní upozorňují, že to není 100% záruka.
Otevřené otázky
- Jak dlouho přesně trvá normalizace ovulace a pravidelnosti cyklu po vysazení HA u konkrétní ženy s historií dlouhodobého užívání?
- Která kombinace metod (LH testy vs BT vs hlenu) je statisticky nejspolehlivější u žen s nepravidelnými cykly?
- Jaký konkrétní vliv mají kontryhelový a fenyklový čaj na cyklus a implantaci u jednotlivých žen?
Zmíněné značky a firmy
womenzone.cz, fertilityfriend.com, www.cenap.cz, internetova-lekarna-online.eod.cz, lekarna.cz, Seratec LH Max, Seratec Direct, calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, Motol
Zmíněné produkty a metody
ovulační test Seratec LH Max, těhotenský test Seratec Direct, měření bazální teploty (BT), FertilityFriend, Womenzone grafy, kyselina listová (listovka), calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, kontryhelový čaj, fenyklový čaj, laparoskopie, IUI, IVF, endometrióza, cysta, Norethisteron, měření DPO/DC, implementační pokles
Místa a osoby
Motol
Se nám to tady krááásně rozrůstá 😀 Jak už jsem psala, snažili jsme se už v zimě, jenomže pak pauza a mezitím už je v první skupince, kam jsem se přidala, půlka těhulí a tři před porodem, tak jsem ráda, že jsem našla novou skupinku 😉
Všem vám moc držím pěsti! Nejsem na těchto stránkách moc dlouho, ale taky zjišťuju, že je docela problém otěhotnět, zvlášť když člověk fakt chce 😅 Takže holky, do tohóóó! 😀
mochenkaa sarana........................ 22 DC
alisi001....................... 12 DC
mishule12................... 18 DC
baibies........................ ?? DC (po laparce, můžeme se snažit až po MS, tak se té holky už nemůžu dočkat) :D
mahonia..................... ?? DC
angels_woman......... ?? DC
wer2.............................. 14 DC
verik19.......................... 21DC
mochenkaa....................8 DC
dobré ranko všem 🙂,
já vysadila HA, naštěstí jsem to dostala OK,ale teď bude první bezprášková mrcha, třeba 🙂... zatím to zkoušíme tak nějak na blint.. jsem z toho taková hin 🙂 beru zatím jen mamavit a po kámošce zdědím listovku, co nedobrala.. tak uvidíme, kdy se zadaří.
sarana........................ 23 DC
verik19.......................... 22 DC
mishule12................... 19 DC
wer2.............................. 14 DC
alisi001....................... 13 DC
mochenkaa....................9 DC
baibies........................ ?? DC (po laparce, můžeme se snažit až po MS, tak se té holky už nemůžu dočkat) :D
mahonia..................... ?? DC
angels_woman......... ?? DC
@alisi001 jee, to je hrozné... nevím proc to tak život zařídil... já mám vše v pořádku, vaječníky ukázkové, jen jsem mela cystu dlouhou dobu, a vzhledem k tomu, že jsem se zminila, že po svatbe by jsme chteli mimi, me poslala na laparoskopii, protože říkala, že je dost velké riziko potratu... tak jsme byli rádi, že jsme si tyhle starosti usetrili... tak uvidíme.. musím věřit!!!
A uvidíš, že už to ted dopadne.. MUSÍ!!!! Držím moc moc pěstičky...
Holky, každopádně Vám držím pěsti ať je všechno v pořádku. Já jsem hrozná ostuda a na gyndě jsem byla před dloouhou dobou, objednaná jsem až na 22/8 tak doufám že ve bude OK.
Tak to já jsem na gyndě snad každý měsíc :( Pořád pod dohledem.. :D
@alisi001 Jee, tak to ani nevím, co me pak ceka.. to jsou všechno nový informace... Snad to půjde, určitě už to půjde uvidíš...
Já jiné problémy mimo te cysty nemela.. Tak doufám a věřím, že to pujde... uvidíme ;)
Držím pěstičky...
já naštěstí nijaké problémy nemám. Antikoncepci jsem přestala jíst před 2 lety ať si tělo odpočine a zázračně se mi od té doby neobjevují záněty co jsem před tím měla každý měsíc. Já tak ve skrytu duše doufám že se to fakt teď povede - na kontrole bych měla být cca 10-12 DPO.
alisi001: neboj, určitě to vyjde 😉
@alisi001 Svatá pravda, z testů se člověk nejvíc nervuje. Já už jsem tento měsíc neodolala a bezhlavě si ho dělala už 19 DC 😀 Samozřejmě nic, že 😀 Jak ho má člověk doma, tak je peklo ho nepoužít 😀
V lékárně jsem si objednala kyselinu listovou, prý je dobrá na podpoření těhu. Ještě nikdy jsem ji nebrala, tak si ji dnes jdu vyzvednout.
Má už některá z vás doma jednoho skřítka nebo jsem tu zatím jediná, kdo plánuje druhý?
Ahojte holky, som tu nova, rada si citam vase diskusie, aspon ubehne cas 🙂 Mozem sa k vam pridat? Som 5DC.
sarana........................ 23 DC
verik19.......................... 22 DC
mishule12................... 19 DC
wer2.............................. 14 DC
alisi001....................... 13 DC
mochenkaa....................9 DC
esila................................ 5 DC
baibies........................ ?? DC (po laparce, můžeme se snažit až po MS, tak se té holky už nemůžu dočkat) :D
mahonia..................... ?? DC
angels_woman......... ?? DC
no zlata, dik 🙂 ...ja sa chcem spytat, ako ste zistili, ze mate tie cysty? Ja som totiz vysadila HA pred 4 mesiacmi a odvtedy mam dost silny PMS, tak uz si nahovaram, ze to moze byt cokolvek. 🙄
@esila Já taky mívám dost silný a hlavně dlouhý PMS, že už jsem si kolikrát i myslela, jestli nejsem těhotná, i když to zrovna ani nebylo pravděpodobný 😀 Třeba minulej měsíc jsem dostala špinění už 10 dní před menstruací, prsa mám 14 dní před nateklý a bolavý, mám chutě a jsem dost nervní. Třeba na to může mít vliv antikoncepce. Já ji po porodu nebrala, až asi rok a půl na to, ale brala jsem ji jen půl roku a od tý doby mám takovejhle projev PMS.
Mám teda taky nějakou cystu, ne uvnitř, ale zevně. Za posledního půl roku se mi hodně zvětšila a když sedím, tak pobolívá. Dr. mi řekl, že pokud s tím nebudu mít problém, tak s tím můžu žít, jinak by musela pryč. Zatím to neřeším, abych nemusela na odstraňování 😅
@sarana Dakujem za odpoved. Asi je to pravda, ze po HA sa telo horsie dava do normalu, tiez som to predtym nemavala. No zatial podla tabulky vedieš, tak som zvedava na novinky. Inak ja kyselinu listovu beriem takmer pravidelne uz niekolko rokov, kvoli darcovstvu krvi. Ani som nevedela o tom, zeby podporovovala aj tehu, ale tak dobre 🙂 A teda ja planujem prve dieta.
@esila No ona mě nvá lékařka děla kompletní přijímací vyšetření, vnitřním ultrazvukem, moje gynekoložka předchozí mě takto nikdy neprohlídla, takže ani nevím jak dlouho jsem ji měla... Vedely jsme o ní od ledna, jenže si snámi hrála, zvetsovala se pak zase byla mensí a pak zase vetsí.. tak sla pryc moje nejvernejsí kamarádka...
Na pohmat nebyla prý ani cítít....
aha, no tak asi vydrzim ten nas srpen/září a ak nic, pojdem preistotu k doktorke na kompletne vysetrenie (po prvykrat), nech mam srdce na mieste. Dik na info.
@esila Já jsem HA brala naposledy před 6 lety, neseděla mi, tak jsem ji už ani nechtěla. Pak jsem za 3 roky otěhotněla a po porodu se mi všechno nádherně srovnalo. Lituju, že jsem se k HA znovu, i když na chvilku, vrátila, protože mi to takhle rozhodila a už je to rok a pořád ne a ne se to srovnat. A mám pocit, že to má i teď vliv na otěhotnění, v zimě jsme se snažili natřikrát a nic a teď podruhé a zatím asi taky nic. Brala bych ji už jen kdybych věděla, že už fakt další dítě nechci.
Co se týče té mé cysty, tak o ní vím už od mé úplně první návštěvy u gynekologa, kdy jsem byla ještě panna 😀 Taky zlobila, někdy pobolívala, chvíli normál, pak se zmenšila a až teď se mi zvětšila jednou tolik. V těhu jsem s ní taky problémy neměla, ani jsem o ní nevěděla. Dr. mi říkal, že pokud to nějak nezlobí, tak s tím ženský třeba žijí celý život. Přece jen je to zevní, takže to nepřijde do styku s dělohou, vaječníkama a tak, akorát to může zavazet 😀
Jinak jsem si dnes zas dělala testík 😀 a zase negativní 😖
@sarana HA je dobré svinstvo. Já už ke konci nemohla vydržet jak mě všechno bolelo, ale musím zaklepat, že po vysazení jsem měla rok krásně pravidelný cyklus 28-29 DC a pak se mi to po silných antibiotikách posunulo na 30 DC a zas pravidelně 🙂 . Každopádně už bych ji znovu určitě nechtěla
Neboj, ty // tam budou třeba příští měsíc

@mishule12 já chci taky hned, všechny moje kámošky hned na poprvé, já problém s tou cystou , ale po laparoskopii, největší možnost otěhotnění.. už se tesime na mimíska...