Snažilky srpen/září 2011. Přidá se některá?

baibies
29. črc 2011

Přidá se někdo???

barbulinka1
12. říj 2011

@likvicka ahojka, taky se snažíme první měsíc a dneska se mi taky po 24 dnech rozjela MS :( ráno jsem byla hodně smutná a bez nálady, ale ted jsem ráda, že se dostavila, první bez HA a aspon můžeme začít znova, snad se ty hormony už vyplavily 😀 tak hodně síly, a snad nám už další mrška nepřijde 🙂

barbulinka1
12. říj 2011

@gaudi No tak to by bylo krásý 🙂 To bych si taky přála, aby to vyšlo druhý měsíc 😀 když to nevyšlo první 😀 :(

gaudi
12. říj 2011

@gaudi vsak si taky rikam ze teprve druhy mesic. To jeste nic neni. Segra se snazila pres rok a uzivala si se vsema moznyma hormonama... tak co bych chtela

gaudi
12. říj 2011

@barbulinka1 a jak te dneska zlobili svistici? vidis, kdyz ucis ve skolce, tak mas aspon uplne aktualni prehled jaky jmena sou ted v mode, jak se jmenujou ti drobci co mas ve tride?

barbulinka1
12. říj 2011

@gaudi Dneska byli hodný, byli jsme se podívat v nemocnici - sestřičky jim předvedly jak to tam chodí, aby odbourali strach, bylo to super 🙂 no když to vezmu z celý školky (130dětí), tak nejvíc tam je : Matějů, Matoušů, Tomášů, Šimonů, Sofinek, Karolínek, Kaček, Natálek, Terezek, ty klučičí jména mají víc tradiční, já mám experta Maxe ve třídě( ale jméno se mi docela líbí 🙂

gaudi
12. říj 2011

@barbulinka1 a me se zas hrozne libi Karolinka, ale kdyz je jich uz tolik... a stejne, i kdyz bych si moc prala holcicku, tak si sem tak nejak jista ze to stejne budou sami chlapaci😉
nic dobrou dobrou, du se pokusit usnout a at uz je rano!

barbulinka1
12. říj 2011

@gaudi no já bych chtěla taky radši holčičku, ale taky si nějak tak myslim, že to jednoou bude kluk 🙂 tak se hezky vyspi a zííítra držim pěstičky a budu číhat ráno na zprávičku 🙂 papa 🙂

gaudi
13. říj 2011

@barbulinka1 dobre ranko, tak sem ani dospat nemohla - okusoval me tu komar a vzdycky kdyz sem rozsvitila tak se nekde tak dokonale ukryl, ze sem ho jeste nemohla ani zamordovat... ale nevadi.
je tam. Sice ne tak silna jako ta testovaci carka, ale je tam uplne jasne, zadnej duch. Je tam je tam je tam. Nemuzu se na ten test ani vynadivat! mam dokonce uz 2 fotky, ale samozrejme sem si sebou nevzala kabel a tak to nedostanu do pc:-/ ale je tam je tam je tam🙂 mam s tim fakt pockat na narozeniny, az chlapa uvidim, nebo mu to rict hned? nereknu, spi a je nemocnej, ale ten tyden nez prijedu a ho uvidim, to vydrzet, tyjo to budpou muka.
Tolik si preju at to klapne, at to vydrzi. Jestli ano, tak by byl termin porodu 19.6. takze blizenec🙂 fakt bych si to tak moc prala!!!

barbulinka1
13. říj 2011

@gaudi jeee, hned mam hezčí ráno, nejvíííc gratuluju, je to úúúžasný 🙂 🙂 bomba, moc gratulujuuuu !!!! jeeeeeeeeeeeeeeeeeee 🙂 🙂 tak uvidíš jak to vydržíš 🙂já bych to asi taky nevydržela 🙂 to je užasný 🙂 až budeš mít kabel, tak sem hod fotečku 🙂 jee, kez by se nam taky povedlo příští měsíc 🙂 a blíženec, to je uzasny, 19.6. se narodila moje sestřenice, letní miminko, krááása, to jsem si vždycky přála 🙂 tak se opatruj, moc se nerozčiluj, nenamáhej, at se drobek urdží, ale on se udrží a budeš maminka :-*

niky3
13. říj 2011

@gaudi opravdu těžko říct jak to bylo před těmy 4 měsíci. Teď už je to opravdu pasé. Jj, ty čárky jsem mu ukázala, ale stále tomu nevěří, i když je občas vidět, že trochu pookřál. Včera večeř řekl, že jestli budu těhotná, jestli můžem letět do Anglie (svatební dar). Jesti to malýmu neuškodí, tak včera koukal na net. S doktorem jsem spokojená, je fajn, ale k němu mě objednávala sestra. Zeptala se mi, kdy jsem měla naposled MS (11.9.) pak bylo v telefonu slyšet, že něco počítá a pak mi řekla toho 2.11. Taky jsem myslela, že mi objedná dřív - nejlíp už příští týden 😅 a pokud by nic ještě neviděl, tak aspoň poslal na krev. Psala jsem to kámošce a ta mi řekla, že to tak je normální... Ale opravdu těžko říct. Někdo jde hnedka, někdo si počká. Ale to čekání.. to je fakt děs... :(

gaudi
13. říj 2011

@barbulinka1 diky moc🙂 taky se moc raduju ale zaroven mam trochu smysene pocity... muze se toho jeste tolik stat, muze to byt zas tak rychle pryc jako to prislo... no bojim se no... vsak je to tak normalni🙂
@niky3 no dnes nebo zitra bych taky chtela volat dokotorovi, jen nevim kdy. Porad tu mam kolegy a nechci vykladat pred nima v praci a dom prijdu vzdycky az po pracovnich hodinach doktora... ale ja to nejak vymyslim kdy a jak mu zavolam. Ti dam pak vedet na kdy sem objednana ja...

likvicka
13. říj 2011

@barbulinka1 hmm asi ten první měsíc by byl moc krásný kdyby vyšel. Já jsem antikoncepci vysadila již před 2 roky. Ale snažit jsme se začali opravdu až teď. Jen jsem se chtěla zeptat, plodné dny si vypočítáváš nebo si měříš BT? Já jsem to zkoušela vypočítat a nevím jestli je na to spoleh. 😠

niky3
13. říj 2011

@gaudi mě se nechtělo volat z mobilu na pevnou a plýtvat si kredit. Čekala jsem, až vypadnou kolegové na oběd a zatelefonovala jsem. Ale hrdlo jsem měla ztažené, protože kolega z jiného kanclu si chtěl přijít ke mě sníst oběd.. tak jsem se modlila, aby nepřišel - a na štěstí dorazil až pak. Držím ti pěsti, aby se ti tam povedlo dovolat bez vědomí kolegů. A ty jsi měla kdy naposled MS...? Mě se vytratily příznaky, v podbřišku mi nic nebolí, pocity na zvracení nejsou.... Tak snad je vše v pohodě..

gaudi
13. říj 2011

@niky3 tak sem pockala az vsichni z kancelare odesli a uz sem volala. Termin mam 24.10. odpoledne. Sestricka me chtela objednat uz na ctvrtek pred tim, ale to sem jeste pryc... ale tesim se a zaroven sem moc nervozni. Hned jak sem prisla do hotelu koukala sem jestli na testu opravdu sou dve carku, nebo jestli se mi to jenom zdalo, ale sou tam🙂
no a u me se to taky lepsi, treba prsa uz me vubec neboli, zaludek se taky pomalu uklidnuje, ale stene mam porad jeste divny pocity a tak nejak porad takovy slaby pocit na zvraceni... co mi prijde asi nejdivnejsi je, ze nemam chut na sladky. Ja, rozeny cokoholik, ktery bez sve denni davky cokolady neprezije. Ted proste ne, nejak to nepotrebuju ci co...
no a posledni prvni dem MS sem mela 13.9., takze 2 dny po tobe. Takze kdyz me vychazi termin porodu, jestli vsechno klapne, na 19.6. tak u tebe by to bylo 17.6. zejo? a co by sis prala? kluka nebo holcicku? a jaky mas namysleny jmena? nebo budete vymyslet teprve s manzou?
a jak tak premyslel co muzes a co nemuzes urcite to s tebou moc proziva. Asi jak se naposledy tak radoval, tak byl o to vic sklamany kdyz z toho seslo. Ja myslim ze uvnitr je znovu uplne nateseny, jen z toho ma zase strach, aby neprislo jeste jednou takovy sklamani. Doufam ze nee, tedka by to melo urcite klapnout. Nam obema! a spolu s nama i vsem ostatnim maminkam, ktery cekaji a detatko si preji🙂

gaudi
13. říj 2011

@barbulinka1 a uz je lip kdyz prisla mrcha? a jak ty to vlastne mas s tvojim chlapem? je porad pryc? nebo se vraci aspon na kazdy vikend? styska se ti moc, nebo si uz na ten system byt pres tyden sama zvykla?

barbulinka1
13. říj 2011

@likvicka no bylo by to krásný na poprvé, ale u mě to nevyšlo, tak budu doufat, že to vyjde třeba ted, když teda bude manžel 🙂 Já jsem tedka ovulku vypočítala přibližně podle té kalkulačky na netu, ale až mi skončí ms, tak budu měřit teplotu, dnes jsem si na to koupila nový teploměr, tak začnu hezky od začátku 🙂 měřila jsem si 5 dní před MS a teploty jsem měla 37,1, 37,36.9 a pak při ms kleska na 36.7 a ta se drží, tak snad jsem ovulku měla, ale manžel pak jel na montáž, tak jsme ji možná prošvihly :( a co ty, jak se cítíš ? já mám první ms bez ha, takže bříško bolí :(

barbulinka1
13. říj 2011

@gaudi ahojka, tak co jak se cítíš ? krásě vid ? 🙂 🙂 jee, já bych taky chtěla 🙂 No mrška je otrvaná, první bezhormonů, pravá bolavá a silná docela, ale dnes přiletěl manžel, tak mám dobrou náladu a je mi líp a jen se modlim, at je tedka doma aspon 14 dní :( a můžeme se aspon trochu snažit 🙂no je pořád pryč, jezdí vždy tak na 14 dní až 6 týdnů do zahraničí různě takže je to na prd a bude asi běh na dlouhou trať jestli se někdy trefíme :( ale už jsem si na to zvykla za ty 3 roky, takže jsem zvyklá a ani mi to nevadí 🙂 jsme si pak vzácnější 🙂 🙂

gaudi
13. říj 2011

@barbulinka1 ty jo 2-6 tydnu je dlouha doba. Ja sem ted pryc 17 dnu a striham metr... ale zas kamoska zije ve svedsku a chlapa ma v cechach, vidi se tak kazdy 2 az 3 mesice a fungujou... i tak se da.
Doufam ze ti bude brzo lip kdyz mas doma psychyckou podporu🙂 co vyrabite kdyz je doma i tvuj muz? planujete nejaky vylety a jinak, nebo si sebe proste uzivate doma?

barbulinka1
13. říj 2011

@gaudi No je to dlouhá doba, ale pak se zase stane, že je třeba měsíc doma, tak to je super 🙂 Mě to i vyhovuje, jsme si vzácnější a je to krásný, když přijede a taky ty dárečky z těch různejch zemí jsou fajn 😀 Tak výlety taky jezdíme, když je doma, ted moc ne, protože máme rozbitý auto a tim mym vrakem bychom nikam nedojeli 😀 jezdíme k našim na vesničku, za kámošema, navštívíme samozřejmě i hospůdku 😀 procházky s pejskem, nebo jen tak lebedíme doma u filmku 🙂a co ty , už jsi to řekla své druhé polovičce, nebo vydržíš do narozenin ? 😀 a jak ti je ? 🙂 a vracíš se kdy domů ? 🙂

niky3
13. říj 2011

@gaudi jéé, tak to máš super. Už 24.10. já chci taky takhle brzy.. já nevím proč musím až toho 2.11. :( ach jo. Já ti tak závidím, že můžeš tak brzy.. To máš super //. Já jsem si koupila dneska ještě jednou test (asi jsem posedlá) :D a dělala si ho až kolem 5h. Čárka na mamatestu opět vylítla rekordní rychlostí a tmavá jak kontrolní. A to jsem si ho nedělala ráno, ale až odpledne... 🙂 tak snad se ten malý červík opravdu zavrtal tak hluboko, že tam zůstane a vydrží až do konce 🙂 Tak to jsem ráda, že ti nic není a jsi v pořádku. Krom toho, že nemáš chuť na sladké, máš nějaké příznaky...? mě přijde, že jsem stále stejná (chutě), ale přijde mi, že se mi nafoukl trochu podbřišek... - ale možná je to jen domněnka. Ty jsi si si už počítala datum porodu...? :D téda, ty jsi rychlík. Já jen okrajově, že to vychází na červen, ale tydle myšlenky jsem zahnala hnedka. Radši na to nebudu myslet - to až bude opravdu tak v tom 6 měsíci, tak snad teprve... ale teď je opravdu brzy. Doufám, že nám to dopadne dobře - aspoň se budeme moci pak třeba porovnávat a říkat si, jak ti je atd. V podstatě to máme "stejné termíny" to je krásné... no já bych si přála hrozně kluka. Ale nejdůležitější, aby bylo mimčo zdravé. No a nad jménama jsme přemýšleli právě s manžou (až mi to překvapilo jak byl zapálen). Líbil se nám Šimon nebo Štěpán. Mě se líbí Alan, ale to mi nepřošlo, tak aspoň tamty dvě jména.. a co ty? holčička, nebo kluk..? 🙂 taky mi přijde, že je natěšen, ale předemnou to nedává najevo, i když je v jeho výrazu vidět takový ten výraz, že je šťastnej... a ty už jsi to příteli / menželovi říkala? nebo to necháváš na nějakou romantickou chvilku..? 🙂

gaudi
13. říj 2011

@barbulinka1 vracim se pristi tyden ve ctvrtek vecer, ale je mozny ze s to posune na patek, jeste uvidim... no a jak sem se ted dozvedela, tak mi chlap pristi tyden taky poleti pryc, ale je mozny ze to vyjde a potkame se ve ctvrtek na letisti, to by bylo uplne super🙂
a ne, jeste se drzim a nic sem mu nerekla, ale je to hrozne tezky. a taky jeste nevim jak to mam udelat, mu rict... ale uz ho tak trochu jemne psychicky pripravuju, aby to pro nej pak pristi tyden nebyl moc velky sok. Treba sem mu dneska rekla ze nejak nemam chut na cokoladu... to je u me fakt hodne na povazenou... to pak bylo v telefonu fakt chvili ticho🙂
to vis, sem tento tyden cetla na seznamu co s tim, kdyz se chlap na tu stastnou novinku neraduje a co muze byt duvodem. Tak si ho radeji jemne predpripravym, aby me, az mu to pak fakt rekl, opravdu objal a mel radost. Teda vto moc doufam, mam taky takovy predstavy...
hm, jak myslis ze bys to udelala ty, kdyz bys zjistila ze jsi tehotna ve chvili, kdy by byl tvuj chlap na 6 tydnu pryc? rekla bys mu to po telefonu, nebo bys pockala az dorazi?

gaudi
13. říj 2011

@niky3 jeste to nevi, az pristi tyden, bude slavit narozeniny, tak si myslim ze se to hodi... nebo doufam... reknu to ale jen jemu a pred ostatnima budem tajit. Uz mam dokonce plan jak to udelat s pitim na ty velky oslave - reknu ze sem si privezla ze sluzebky spatnej zaludek a nic nesnesu. Ze sem to zkousela a udelalo mi to jen hur, tak bohuzel si budu muset ten jeden vecer uzit nasucho... doufam ze to kamosi spolknou... a jojo, chlap je muj manzel🙂 ale sem zvykla vzdycky rikat jen chlap...
a taky sem uvazovala o dalsim testu, ale sem se rozhodla ze az pak, az budu doma. Tam mam jeden ten super drahej, jak se to jmenuje, co ti ukaze i tyden ve kterym bys mela byt...
a samozrejme sem si hned pocitala datum porodu, protoze jak moje babicka, tak muj tata maji narozeniny 13.6. tak by bylo fakt po haluzi kdybysme se trefili prave do tohoto terminu, tim bych vlastne mela vyresene dva narozeninove darky - pro chlapa ted a pro tatina pak🙂
a jo, krome toho jak sem stresovala v utery, kdy mi bylo fakt blbe, se citim tak podivne v pohode. I kdyz teda sem neuveritelne roztrepana. Jak svaly tak hlas a nevim proc. Toho si musi vsimnout kazdy s kym ted mluvim...
no a jak se ted procitam internetem co delat a nedelat v tehotenstvi, tak sem zjistila ze mam problem - nemela bych se mazlit se svoji kocickou, to ale nejde! chudinka moje, me nebude mit rada za to...

niky3
13. říj 2011

@gaudi já jsem to taky chtěla tutlat a pak vyrukovat až s tím, že to bude potvrzený od doktora, ale prostě to moje povaha - jsem tak ráda, že jsem mu to prostě řekla a ukázala jak jsem to zjistila. (ale to, že mám potajmu koupený od léta brusle pod postelí - to tajím doteď a daří se mi to :D ) To je dobrý říct, že je ti ze služebky špatně. Nevím, kde jsi byla/jsi, tak můžeš říct, že tam prostě vařili jídla, který ti moc nesedly a stačí ti málo aby jsi šla na wc, tak ať se nezloběj, že se potřebuješ zklidnit. V todle to mám dobrý - já jsem abstinent, tak u mě to nikoho nepřekvapuje, že nepiju :D (nechci být abstinent, ale mě to prostě nechutná). Myslím, že se jmenuje cary-bule nebo tak něco. Taky jsem uvažovala, že si ho koupím, ale místo toho jsem si koupila ten mamtest a nějaký růžový tyčinkový. To by jsi měla fakt super, kdyby ti to vyšlo - stejný narozeniny a taťkovi by jsi udělala radost 🙂 Já jsem stále v pohodě, ale vnitřně trochu cítím neklid a mám ztuhlý bedra a večer furt usínám u TV a v práci se mi taky chce spát. Prosím tě s tou kočkou - jeslti jí máš jen doma, tak se s ní klidně mazlit můžeš, pokud chodí ven - tak to fakt omez. Jsme se to učili v prváku na VŠ o parazitech, kde říkali, že kdo chce otěhotnět, tak nemá mít kočku, je tam ale - pokud ta kočka byla vychovávána jen doma, tak tam tam jí čistíš ten kočičinec denně/ob den, takže kočka je dá se říct "sterylní" ale když jí máš venku, tak tam je možnost přenosu parazita toxoplazma gondi, která potřebuje mezihostitele (i člověka) ke svýmu vývynu, takže u těhotných způsobuje potraty, poškození plodu, děti se roděj deformovaný.... tak takhle je to asi s tou čičinkou 🙂

likvicka
13. říj 2011

@barbulinka1 no já jsem si nikdy bazální teplotu neměřila. Vždycky jsem si to vypočítala podle kalendáře na netu. Já mám ted tak MS ale HA jsem vysadila už před dvěma lety, takže u mě je prlběh normální a cítím se docela dobře. Doufám že to příští měsíc vyjde, asi bych neměla na to čekat třeba rok, jak někteří píšou. Chtěla jsem se zeptat, jak si měříš BT? Teda jestli to není moc intimní 😅 ale já nikdy nevěděla jak na to. Děkuju

niky3
13. říj 2011

@gaudi já tý češtině dávat pěkně na zadnici... :D

gaudi
13. říj 2011

@niky3 nojo, nase Fifinka je normalne u nas doma, jenze protoze sem ted pryc a chlap taky porad nekde cestuje, je ted u nasich na "prazdninach". ma tam dva kocici domaci kamarady a pak par venkovnich kocek, se kteryma se ale nekamaradi, ale sou tam. No a vsechny 3 domaci kocky sou ted pravidelne pousteny na dvur, ktery je uzavreny a jediny co tam honi sou zaby a mury. no ale stejne... mam z toho ted divny pocit. i proto ze tak jako tak nase navstivit pojedem a i kdyz si fifinku nevezmeme, ale nechame ji dal tam, tak stejne dojdu do kontaktu jak s ni, tak s ostatnima kocourama... ale sou vsichni pravidelne ockovani, dostavaji kapky proti blecham, kazdy 2 mesice sou odcerveni a pisek se jim meni 1 az 2krat denne, prece jen kocouri... tak si rikam ze by to nemuselo byt spatny... no a pak sem si rikala, ze kdyz fifinku privezeme, tak ji rovnou vykoupeme a pak reknu chlapovi, aby ji vzal k pani doktorce a ta zjistila jestli oxoplazmozu ma nebo ne, to by stacilo, ne? Fifulku mam moc rada, ale prece jen ohrozit mimco je pak druha vec...

gaudi
13. říj 2011

@likvicka o tom sem taky hodne cetla, ale nikdy sem to nevyzkousela. No vsude se pise ze se ma merit rano jeste v posteli nez vstanes a vzdycky ve stejnou hodinu a to i o vikendu. a meri se ne pod pazi jako normalni teplota, ale v nejakym "otvoru", takze bud v puse, nebo si muzes vybrat dole kde chces. Pokazde se pouziva ale stejny misto.
no a vysledky z kazdyho dne si mas pak psat do tabulky a v den ovulace by ti mela teplota klesnout a hned potom stoupnout. Kdyz ti teplota stoupne, je uz pozde. Klesne pak znovu az na MS. Po MS by mela zas trochu stoupnout...

niky3
13. říj 2011

@gaudi no, tak tam už riziko u čičinky hrozí, že by se mohla nakazit nějakym tim parazitem, ale v podstatě bych opravdu nad tím tam nepřemýšlela, protože to by jsi v podstatě nemohla nic. Jo, pro klid ji nech vyšetřit, ale pak už jí nepouštěj ven. Ale když si to vemeš, tak se můžeš nakazit listerií, salmonelou z potravin, špatně tepelně upravený maso a máš tasemnici jak vyšitou... Já myslím, že by člověk některé doporučení měl brát s nadhledem. Dřív v podstatě hospodyně byly furt u zvářat... 🙂 neboj, dopadne to dobře. Když nad tím přemýšlím, tak bych neměla dávat ani pusu psovi na hlavu... 🙂

barbulinka1
13. říj 2011

@gaudi No já bych mu to řekla až přijede nějak hezky bych chtěla, chtěla bych mu oplatit zásnuby, aby to oznámení bylo krásný, takže bych mu to nenapsala v smsce, ale nějak originálně 😀 ale asi to bude těžký to vydržet a i pro tebe to musí bejt mazec a snad se potkáte aspon na letišt, nebo aspon jeden den doma a tam bych mu to řekla 🙂

gaudi
13. říj 2011

@niky3 jak pises, nic se nema prehanet. a byt najednou zbytecne paranoidni je tky o nicem.