Snažim se otěhotnět, ale mám strach, že to nepůjde

blackie26
4. říj 2008

ahoj nevim kam se zaradit tak jsem zalozila nove tem problem je v tom ze se snazim otehotnet ale mam pocit ze to nepujde tak rychle...neboze mi bude spatne.....

hehena
6. říj 2008

no BAESZI to je opravdu otázka cviku. strach člověk zvládne rychle když musí a manipulovat s mimčem ladně - to za chvíli příde samo... když jsem hlídala dítě sestřenici, tak už jsem měla nějaký do držení miminka za sebou (od kamarádky), ale holčička byla krmená umělou výživou, bo sestřenice po císaři přišla o mlíko a to ti byl takovej cvalda - no prostě neskutečný... zvládla jsem jí držet tak 10 minut a pak se mi začly třást ruce... no a když potřebuješ dítě utišit, tak to často 10 minut nestačí že jo... těžký bylo jí i přesunout do postýlky... no v půl roce měla kolem 10ti kilo a navíc byla dost mohutná (oni i rodičově jsou véééélký, tak měla bejt po kom - nemyslím tlustý, ale vysoký a mohutnějších postav)....

co bych se bála - vzít do rukou hodně malinký miminko... kamarádky Kubík měl po narození 4 kilča a i tak mi přišel malilinkatej... natož třeba o víc jak kilo menší miminko... ale to pude!!! 🙂)) 😉

baeszinka
6. říj 2008

to víš,že to půjde,bude muset 😀 Já jsem na tý praxi koupala narozený miminko,a to byla taky bomba..jsem se klepala jak osika,klouzalo se mi v rukách..no děs!!!!Trauma na celý život 🙂

lucule
6. říj 2008

baeszinko musím s tebou souhlasit. Taky jsme se dlouho rozhodovali jestli už je ta prava chvile na miminko a ted to uz vic jak pul roku nejde ☹

baeszinka
6. říj 2008

ale jednou se přeci zadařit musí,věřme tomu... 😉

hehena
6. říj 2008

no tak já dítě ještě nekoupala žádný... a z toho teda strach mám, to je fakt... 😨

LUCULe a jak dlouho jste se rozhodovali? já nad tím uvažuju tak dva roky a už mi z toho haraší...
teď by byla zase ta chvíle, kdy už spoustu věcí neřeším, ale zase ze zdravotních důvodu chci ještě chviličku počkat... no a taky ten strach... to už je rozhodnutí na celej život, tak přemejšlím, jestli jsem vůbec dost způsobilá... 😅

len
6. říj 2008

Holky, stresovat se předem z neplodnosti je blbost 😉 Protože buď otěhotníte naprosto normálně do roka - a potom jste se stresovaly zbytečně. No a nebo vám to holt nepůjde, a potom byl ten stres taky k ničemu a navíc si ho ještě užijete dost... Přeji vám všem tu první variantu a užívejte si to 🙂

hehena
6. říj 2008

Len já se stresuju... ale z jiných důvodů... nevíte teda potom, co dělám v týhle diskusi???
no jsem se chtěla zapojit, že se jako budu brzo snažit... 🙂)))
du se spláchnout... 🙂

len
6. říj 2008

Já se snažila reagovat na ten první příspěvek 🙂 Samozřejmě, že těch strachů může být milión, ale ostatní se asi vyřeší tím, až do toho ženská spadne - pak už není cesty zpět 😉 S ostatníma strachama zkušenost nemám, s tím, že to nejde, bohužel ano, ale nejlepší rada je asi vážně si to předem nepřipouštět 🙂

hehena
6. říj 2008

LEN jj mi to došlo! já mám strach, že budu špatná máma... ve smyslu chování k dětem.
že to nepůjde - k tomu mám přístup asi jako ty... do roka se to buď povede, nebo to pak budem řešit a naštěstí jsou možnosti, kdy se vyřešit dá, i když náročnost tý cesty si samozřejmě představit nedokážu...

len
6. říj 2008

Prostě nepředstavuj 😉 Já to beru postupně, jak to přichází, no a asi až budu těhotná, zase se pár problémů přede mnou vyskytne... Ani nevím, nějak mě nikdy nenapadlo, že bych mohla být špatná matka, zatím jsem plná odhodlání dítě vychovat, jak nejlíp uznám budu moct... Ale občas narážím na to, jaké jsou rozdílné přístupy k výchově, asi ani přesně nedokážu definovat, co je to dobrá máma - jestli ta, co se dítěti věnuje 24 hodin denně a obětuje sama sebe, nebo ta, co jí nedělá problém nechat dítě přes víkend u babičky, aby měla na sebe trochu času... Asi k tomu má každý jiný přístup a já věřím, že když do toho dám maximum, tak nic nepokazím 🙂 Ale doteď bych asi cizí dítě nedokázala pořádně přebalit, prostě věřím, že to přijde, až tu bude to moje 😀

hehena
6. říj 2008

jj tohle přijde... taky mám pocit, že do toho vložím maximum a myslím, že dítě klidně "odložím" na víkend k babičce - ale to se ještě uvidí že jo... 🙂)) někdy se spíš bojím svých nálad, abych nebyla náladová nepříjemná matka... tak snad se taťka bude snažit, abych byla v klidu a neštvala děti 😀

blackie26
autor
8. říj 2008

ahoj jak se mate?ja jsem nervni posledni ms jsem mnela 18 zari a ted se mi dela zle v au te a snim na co prijdu a to u mne neni normalni protoze pri svych 183 cm mam 59 kg...myslite ze to muze neco znamenat prsa mam nateky jako kazdy mesic tak nevim nech ci si nic namlouvat ☹

rony78
16. říj 2008

Nazdar holky. Jsem ráda, že tyhle stránky jsou. Aspoň na to nejsem sama 😉 . Dozvím, se zde dobré rady. Přes net jsem si koupila Femigard, tak už týden používám 🙂 . Tak uvidíme. Já jsem poslední MS měla 24.9. tak čekám zda dorazí mrška jedna 😠 . Prsa mě taky bolí a příjdou mě "nateklý" 🙂

milin
16. říj 2008

Ahoj holky,
Blackie nu je to mozny ze muzes but tehu.Jak dlouho uz mas zpozdeni?

Rony ja Femigard nikdy neuzivala,ale hodne holek rika ze je fajn a ze jim pomoh, ale je tu zase spousta tech co rika ze jim rozhodil cyklus tak nevim 🙂
Myslim ze to bude na kazdeho zvlast pusobit.Vsak uvidis 🙂

blackie26
autor
16. říj 2008

ahoj dlouhojsem tu nebylla mnel asem to dostat vcera a zatim nic jeste je ale brzy

milin
16. říj 2008

Nu ja bych pockala do rana a pak bych zkusila test.Drzim palecky at to vyjde 🙂

petra123
16. říj 2008

Ahojky ted jse dívam na toto téma a ty se hlavně neboj nemysli na to že nepujde ale že to půjde rychle,ja myslela že to taky půjde rychle a ted jsem na bodě nula nejde mi to a snažím se jako o život a proto už jsem to vzdala a jak postavíme domeček tak asi nam budou muset pomoci DR i když jsme oba zdraví ☹

ale ty se drž a hlavně nemysli na to to se prostě povede neboj 😉 blackie26 😉

milin
20. říj 2008

hoj hoj holky na tuhle diskuzi uz se nechodi 😉 🙂

murynka
20. říj 2008

já tedy když jsme se začali snažit jsem také měla strach ☹ z neplodnosti nebo že to nepůjde 😢
no a povedlo se první pokus a nyní jsem v 8 týdnu 😉
a nějak jsem to vypustila z hlavy a ono se zadařilo,takže žádný stresy a obavy a hlavně klid a milování lásky ne z povinnosti všem držím palečky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

milin
20. říj 2008

Murynka kdyby to bylo tak jednoduche jak pises 🙂 Ale tobe drzim palecky at jste v poradku a krasne rostete 😉

murynka
20. říj 2008

milin chápu že pokud se někdo snaží dlouho 😢 tak má obavy ale trápit se tím ještě než se začnu snažit je asi hloupost psychika dělá své 😖
milin Vám přeji at se brzy zadaří koukala jsem že to nemáte jednoduché 😔 držím palečky

milin
20. říj 2008

dekuji doufam ze se zadari brzy,prala bych si to aspon do Vanoc. 😉