Snažíme se a nedaří se. Zkušenosti?

nikijablicko
5. bře 2020

Ahoj Všem je mi 33 let a snažíme se už 8 měsíců o miminko a vůbec se nedaří, podle doktora jsem zdravá mám jen malou cystu na vaječníkach, která prý k miminku nevadí vím že to jednou přijde ale ztrácím naději, už si dávám za vinu, že je to tím věkem, že to tak lehce už nepůjde nemá stím taky někdo zkušenost?... Moc děkuji všem...

drahotka
5. bře 2020

Mám. Můj lékař mi řekl, že to se mnou bude řešit, až se budeme snažit 2 roky, ale to se mi nechtělo. Takže jsem přešla k lékařce, která ho 2 dny v týdnu zastupovala. Ta to se mnou začala řešit hned. Já ovulovala a před invazivními kroky chtěla vědět, zda je manžel v pořádku... A ejhle, spermiogram strašnej, i když jsem si myslela, že vše bude ok. Manžel totiž nekouří, víceméně zdravě žijeme, pije příležitostně, sportuje... A i přesto byl "viníkem" on... Paní doktorka nás ihned poslala na IUI. Naštěstí se vyvedl hned první pokus a já jsem v 16tt. Paní doktorce nikdy nepřestanu být vděčná. A tím radím, poradit se s dalším lékařem a myslet na to, že nemusí být v pořádku partner...

nikijablicko
autor
5. bře 2020

@drahotka Děkuji moc začnu to konzultovat s lékařem...

baup
5. bře 2020

@nikijablicko My jsme se snažili něco málo přes rok, než se nám to povedlo... Manžel je o 14let starší a já už taky na první dítě nejsem nejmladší, takže jsem se trochu bála, aby to šlo... Už jsem začínala mít myšlenky na to, že bychom šli do centra, i mi to paní doktorka nabídla, že si to máme přes vánoce rozmyslet a kdyžtak nám poví co a jak... No a já začala přemýšlet, jak to manželovi říct, protože přeci jen, přijít za chlapem s tímhle... Bála jsem se, aby to nevyznělo, že je to jenom kvůli němu, přeci jen je to dost citlivé téma a nevěděla jsem, jak by to zrovna ten můj vzal, že chci jít do reprodukčního centra... Ale já pochybovala i o sobě... No a než jsem mu to stihla navrhnout, tak jsem zjistila, že jsme si z dovolené přivezli potomka... Takže neříkám, že nemůže být nějaký problém, ale u nás byl problém, že jsem na to furt myslela, vždy když měla přijít menstruace, tak jsem se pozorovola a byla jsem fakt hrozná... Pak jsem chvíli myslela na něco jiného a najednou mě to samotnou překvapilo... Hodně je to i o hlavě si myslím... A sama vím, že se to lehko říká, než dělá, nemyslet na to tak... Ale něco na tom je... Já třeba v říjnu riskla koupit dovolenou, řekla jsem si, že prostě budu plánovat, jako by se nic nedělo a třeba se to just povede... A stalo se, o dva měsíce později pozitivní test a na dovolenou nejspíše nepoletime, protože jsem teď na neschopence a nevím, jestli by vůbec bylo vhodné letět, i kdyby mě doktorka uschopnila... Takže přijdeme o pár peněz, ale za miminko mi to stojí... Čímž neradim kupovat dovolenou, naše nestála naštěstí velké peníze... Ale zkusit se zaměřit na něco jiného... ☺️

luciebelohradska31
5. bře 2020

Ahoj mě je 31 skoro 32 v květnu snažím se teprve 6 měsíců s jednim vejcovodem a taky se nedaří

luciebelohradska31
Autor odpověď smazal
Zobraz
amazonkajanik
5. bře 2020

My se snažili 6let a jak už tu padlo,stačilo myslet na něco jiného a najednou to přišlo. I když mi k tomu dopomohl Duphaston na srovnání cyklu. Taky jsem měli jít na vyšetření,jestli je vše ok. V práci si mě starší kolega dobiral, jestli nejsem v tom(to bylo měsíc před tím,než se to opravdu povedlo),byla jsem zravejsi a prý jsem se změnila v obličeji. Ale to se asi tělo připravovalo,že teď to dá 😊 nu a pak stačila jedna bouřka,výpadek proudu...😂

hasara33
5. bře 2020

@nikijablicko ahoj, my jsme se s manželem snažili rok a půl 🙂 předně bych chtěla říct, že nesmíš zapomínat, že jste na to dva takže bych doporučila spermiogram u partnera 😉 u manžela se zjistil špatný progresivní pohyb spermií, jinak řečeno byly pomalé. Dostali jsme doporučení na vitamíny, který manžel hned nasadil a do dvou měsíců po spermiogramu jsem otěhotněla 😉
jinak mě se určitě osvědčilo hlídání ovulace ovulačními testy a měřením BZ + plus jsem také brala vitamíny 🙂

jarmarca
Autor odpověď smazal
Zobraz
andrea93133
5. bře 2020

Ahoj, tak já tě trochu uklidním ze věkem to být nemusí. Mě je 26, snažili jsme se 3,5 roku 🤦‍♀️ mě jen tak mimochodem po jiných zdravotních problémech zjistili sníženou funkci štítné žlázy, po nasazení léků se mi alespoň ustálila menstruace. Manžel byl na spermiogramu, ten mu vyšel krásně. Snažili jsme se a snažili a furt prd. Až jsme se na to vykašlali, chránili jsme se prezervativem, že teď teda miminko nechceme, že si naplánujeme dovolenou, léto a tak a řekla bych že plus minus před rokem jsme na prezervativ jednou zapomněli a teď mi tu spinká 3 mesicni holčička 😍

adinka19
6. bře 2020

@nikijablicko Ahoj, my se snazili pres rok. Manzel byl na spermiogramu, ja se nechala vysetrit, oba zdravi. Pak jsem zmenila praci, resilo jsme spoustu starosti kolem, hlava asi vypnula a sup a bylo na prvni dobrou 🙂. Otehotnela jsem v 29letech, manzel je stejne stary.

aklin
6. bře 2020

My se o druhe snazime 3 roky, pred vanocema v CAR nam bylo sdeleno, ze prirozene u nas to nebude mozne. Manzel ma 58 % poskozene DNA spermii. IVF nas nemine.

kwk
6. bře 2020

Ahoj, my se o mimco snazime 11 mesicu. V listopadu jsme odleteli na dovcu a zasnoubili se. Takze jsem zacala resit svatbu. Gynekolog nam doporucil navstivit Gennet. Pritel to vzal naprosto vyborne. Zacali jsme od ledna spolecne jezdit na testy a ja si rekla, ze kdyz budeme mit svatbu, tak ani byt vlastne tehotna nechci.
A nez udelali pritelovi posledni vysetreni a spermiogram, jel do Prahy s tim ze jsem tehotna 😀
Pokud u vas testy vyjdou ok, je to opravdu v hlave. Soustred se na neco jineho. Ja zacala hubnout na leto, sportovala, planovala svatbu a kdyz se to nejmene hodi, jsem v tom 🙈
Preji Ti at jsi brzy tehotna 😘