Snažíme se. Je riziko, že by se zadařilo těsně před MS?

lucijenkaa
12. kvě 2016

Hezký den,snažilky,těhulky a maminky,mam dotaz,vím,že tady je toho mnoho ale chci se zeptat sama,jestli nevadí,doma mam už jednu krasnou holčičku a teď jsme se rozhodly snažit se o druhé,ale mam teď kolem 15.5 dostat menstruaci,nemam ji nikdy pravidelnou,vždy přijde dřív než v předchozím měsíci.Včera sme začaly o snažení,je tady nějake riziko,že by se takle těsně před mensez zadařilo? nebo je šance nulová? jinak ovulaci popravdě nevím kdy mam,nikdy sem to neřešila ani u první,děkuju a nezlobte se 🙂

maggie_
12. kvě 2016

Ahoj 🙂 pokud nemáš pravidelnou MS, můžeš mít ovulaci prakticky kdykoliv. Na začátku, uprostřed na konci cyklu. Někdo má to "štěstí", že má ovulaci třeba v období MS. Takže pokud to máš jako já rozházené a nevíš kdy co a jak, doporučuji ovulační testy, nebo holky třeba preferují měření bazální teploty 😉 nebo tomu nech volný průběh a spěte spolu, kdykoli bude čas. Nejlepší je cca obden, popř. každý třetí den a nemusí potom počítat a měřit nic 🙂

lucijenkaa
autor
12. kvě 2016

@maggie Ahoj 🙂 No ja vím,když jsem tenkrat měla problemy a musela sem se testovat tak ovulace vyšla vždy nejak po ms,ale teď to asi dostanu,už druhý den mam bolesti v podbříšku,jinak ano 🙂 my spíme spolu spíš každý den 😀 ale to je asi dobře néé 😀 🙂 Jinak sem předtím měla zaněty ,tak sem se musela testovat kvuly tomu na doporučení gynekologa

andreaandrejka
12. kvě 2016

Já to měla také tak 🙂 nepravidelné cykly a ovulace třeba 6DC, jindy zase 26DC, prase aby se v tom vyznalo 😀 Jinak se doporučuje mít sex tak jednou za tři sny, aby spermie byli kvalitní. 🙂

andreaandrejka
12. kvě 2016

@lucijenkaa *oprava..Za 3 dny 🙂

maggie_
12. kvě 2016

@lucijenkaa_ Já bych taky nedoporučovala každý den, jak píše @andreaandrejka aby stihli spermie dozrát. Minimálně obden popř. jednou za tři dny. Gynekolog mi právě říkal, že pokud je to každý den, nebo i třeba vícekrát denně, nemá to smysl 😉

lucijenkaa
autor
12. kvě 2016

Aha no ja vim,ze u nasi mali sme to neresily a spaly spolu jak byla chut tak nevim...

lucijenkaa
autor
12. kvě 2016

Ale samozrejme ne vzdy je to kazdy den ,spis bych to fakt nazvala jak se nam chce 🙂

maggie_
12. kvě 2016

@lucijenkaa_ Tak vidíš 🙂 to bude ok, dej tomu teď trošku času a uvidíte, popř. pokud by jsi měla splíny, zapoj se někam do diskuze, kde se můžeš vykecat ze svých pocitů, ono se ti pak uleví 🙂

shannondrake
12. kvě 2016

Ono je sice hezký sexovat ob den nebo jednou za tři dny, ale když manžel v ty volný dny masturbuje tak je to stejně jedno. To asi mimčo nikdy neuděláme.

kettkav
12. kvě 2016

@shannondrake Neves hlavu,mně doktorka říkala,že její pacientky jsou úspěšnější když sexují denně 😉

lucijenkaa
autor
12. kvě 2016

Tak jsem to dnes holky dostala,ale po menstruaci pokračujem 🙂 držte nam palečky ať má ta naše holčička někoho do party 🙂

bartovaandrea
12. kvě 2016

Ahoj 🙂 take bychom radi uz druhe dite, drzte palecky 🙂 mate nejake rady? 🙂 prvni miminko se nam postestilo neplanovane, na druhe jsem zvedava, jak dlouho se snazite vy?

lucijenkaa
autor
12. kvě 2016

@bartovaandrea No od včerejška,věděla jsem že to mam dostat,ale zkusily sme to ,jinak první dcerka šla hned 🙂 Tak držím palečky 🙂

bartovaandrea
13. kvě 2016

@lucijenkaa taky jsem to chtela vcera zkusit 😀 ale manzel vytuhl s dcerou v postely 😀 nejak se to uspavani zhorsuje 😀

lucijenkaa
autor
13. kvě 2016

@bartovaandrea A nevíš prosím,jak to je,kdyžmam po porodu rozhazenou menstruaci,jaka je šance že nam to pujde rychle? bojím se že teď nam to nepujde,protože mam každý měsíc menstruaci jinak,lepe řečeno vždy tak o týden dřív než v předchozím měsíci

bartovaandrea
16. kvě 2016

Tak to nevím, a docela by mě to taky zajímalo, někdy ji mám po 5 týdnech někdy po 7 týdnech, jsem taky zvědavá 🙂 a tak my jsme si spíš říkali že se přestaneme chránit, ale nejradši pěkně po létě otěhotnět 🙂 ale kdyby to třeba nešlo hned tak ať nestresujeme 🙂 je to paráda se zase nechránit :D tak leda třeba zkusit gynekoložce zavolat 🙂

andreaandrejka
16. kvě 2016

@lucijenkaa Já to taky tak měla když jsem vysadila HA. Měla jsem úplně rozházený cyklus. Dr.mi řekla,že to je normální,že to bývá i po porodu a že si to časem sedne. Kdyby ne, tak že dá tabletky na srovnání. Ale že nejdůležitější je to, že i s takhle rozházeným cyklusem ovuluji. Já tedy ovulovala, i když pokaždé absolutně v jiný den, někdy 6DC, pak zase 26DC..a když už jsem si šla pro tabletky na srovnání, tak jsem zjistila že jsem těhotná 🙂 Takže to opravdu jde, pokud u tebe probíhá ovulace i s rozházenou MS 🙂

maggie_
16. kvě 2016

Je pravda, že já po vysazení HA byla a jsem stále v háji. Byla jsem třikrát na provokačce, po které jsem to dostala, ale bez injekce ani ránu. Potom jsem špinila 37dní vkuse. Gynekolog mi nasadil Utrogestan, který mám na tři měsíce (aby se mi cyklus srovnal a popř. miminko udržel). Mám za sebou teprve první měsíc tabletek a dostala jsem to dva dny po dobrání 😉 takže zatím dobrý, ale stejně jako @andreaandrejka mám ovu úúplně někde kdesi v cyklu, asi začnu s OVU testy nevím 😕 🙂

lucijenkaa
autor
17. kvě 2016

@andreaandrejka Ahoj,no ja neberu prašky už rok ,jen to mam vždy tak o týden+- 4 dny dřív než v předešlem měsíci,ale když jsem tenkrat byla na gyndě cca před pul rokem tak mi zrovna proběhla prý ovulace,takže ovulaci bych měla mít i přes rozhazenou ms