Snažíme se o mimi od června 2008 a zatím neúspěšně
Ahojky holky je tu na tom někdo stejně jako já ????
Chci založit téma, kde se sejdeme všichni co jsme stejně naladěni a za vzájemného podporování se nakonec společně dočkáme vysněných //
Stručné shrnutí
- Lékaři v diskuzi často předepisovali Clostilbegyt a Utrogestan při podezření na anovulaci nebo PCO a příbalový leták ke Clostilbegytu doporučuje lékařský dohled a ultrazvukové sledování růstu folikulů.
- Většina žen v diskuzi uváděla, že spermiogram bývá doporučen po 12 měsících neúspěšného snažení; někteří zmiňovali, že v UK může být čekací doba na specialistu až 2 roky.
- Mezi nefarmakologické a doplňkové metody zmiňované v diskuzi patřily ovulační testy, měření bazální teploty (BT), čaje kontryhel a maliník, kyselina listová a doplňky typu Calibrum Babyplan nebo Cem-m pro muže (obsah zinku).
Nejčastější otázky
Q: Kdy by měl pár požádat o spermiogram?
A: V diskuzi ženy uváděly, že lékaři obvykle doporučují spermiogram po 12 měsících neúspěšného snažení; některé zmínky uváděly, že v UK se k specialistovi odkazuje až po 2 letech.
Q: Jaké léky se běžně předepisují při neovulaci a jak se mají kontrolovat?
A: V diskuzi byly nejčastěji zmiňovány Clostilbegyt a Utrogestan (někdy Duphaston) a příbalový leták ke Clostilbegytu uvádí potřebu lékařského dohledu a ultrazvukového sledování růstu folikulů; uživatelky uváděly, že někteří lékaři léky předepisují i bez pravidelných kontrol.
Q: Jsou ovulační testy a měření bazální teploty spolehlivé pro určení ovulace?
A: V diskuzi se uvádělo, že měření BT není stoprocentní (ovlivňuje ho typ teploměru a další faktory) a že ovulační testy používá více žen k určení plodných dnů, ale výsledky mohou být nepřesné při nepravidelných cyklech nebo PCO.
Q: Jaké bylinky nebo doplňky ženy v diskuzi zkoušely pro zlepšení plodnosti?
A: Uživatelky zmiňovaly čaj z kontryhele, čaj z listu maliníku, doplňky Calibrum Babyplan, Femigard, Aloe Berry Nectar a u mužů Cem-m (zinek); také zmiňovaly Mukosolvan a Robitusin jako pokusy zlepšit cervikální hlen, přičemž účinky byly hlášené jako anekdotické.
Q: Co znamená slabá pozitivní čárka na těhotenském testu, která později zmizí?
A: V diskuzi ženy popisovaly slabé čárky kolem 29. den cyklu následované menstruací; takové situace byly interpretovány jako možné chemické těhotenství nebo neúplné nidace, které se pak menstruačně vyloučí.
Q: Jak se v diskuzi potvrzovalo těhotenství a jaké konkrétní hodnoty HCG byly hlášeny?
A: Jedna žena uvedla laboratorní HCG 7 430 a ultrazvukem zobrazený gestační váček, později potvrzené těhotenství 6+5 tt s délkou 0,81 cm a viditelným srdečním tepem; v diskuzi se také popisovalo zasílání na odběry krve a opakované UTZ pro potvrzení.
Závěry z diskuze
Shoda
- Lékaři v praxi často doporučují spermiogram po přibližně 12 měsících neúspěšného snažení.
- Clostilbegyt a Utrogestan jsou v diskuzi uváděny jako standardní farmakoterapie při neovulaci/PCO.
- Ženy často zkouší doplňkové postupy: měření BT, ovulační testy, bylinné čaje (kontryhel, maliník) a doplňky s kyselinou listovou.
Sporné názory
- Některé uživatelky tvrdí, že Clostilbegyt musí být vždy sledován ultrazvukem (s kontrolou folikulů), zatímco jiné popisují lékaře, kteří lék předepíšou bez pravidelného ultrazvuku.
- Účinnost bylinek jako kontryhel je v diskuzi uváděna oběma směry: pro někoho pomohly, jiným nic nezlepšily.
Otevřené otázky
- Kdy je optimální okamžik pro zahájení komplexního vyšetření u ženy vs. muže (časování spermiogramu a hormonálních odběrů)?
- Jaký je skutečný klinický přínos doplňků jako Cem-m (zinek) na kvalitu spermatu a jaká je doporučená délka užívání?
- Jak spolehlivé jsou domácí ovulační testy a měření BT při PCO a nepravidelných cyklech?
Zmíněné značky a firmy
Clostilbegyt, Utrogestan, Duphaston, Calibrum Babyplan, Cem-m, Mukosolvan, Robitusin, Femigard, Aloe Berry Nectar, rodina.cz
Zmíněné produkty a metody
Clostilbegyt, Utrogestan, Duphaston, ovulační testy, měření bazální teploty (BT), spermiogram, ultrazvuk (UTZ), HCG test, IVF, PCO (syndrom polycystických vaječníků), kontryhel (bylina), maliník (čaj z listu maliníku), kyselina listová, Calibrum Babyplan, Cem-m (doplněk pro muže, obsah zinku), zinek, Femigard, Aloe Berry Nectar, Mukosolvan, Robitusin, sledování růstu folikulů, injekce na vyvolání ovulace, chemické těhotenství
Místa a osoby
UK, rodina.cz
petmis: tak držím palečky aby to bylo všechno v pořádku, ale nemůžeš být pesimista, že by to mohlo být mimoděložné, určitě to bude všechno v pořádku a dočkáš se maličkého.Jinak vím o čem mluvíš s tím tulením, také se teď snažíme víc než kdy jindy a o to to víc bolí když se mrcha dostaví. ☹
ahojky holky tak dnes mi doktor potvrdil těhotenství HCG 7430, na UTZ už je vidět gestační váček, mimi zatím ne teď budeme čekat na srdíčko - další kontrolou mám 5.12.
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Každopádně jsem od doktora odcházela šťastná protože miminko je uloženo pěkně v děloze, kde má být, takže mé obavy z mimoděl. těh. jsou fuč 😉
Moc moc vám všem držím palečky ať se ke mě co nejdříve připojíte
Sice se ještě namůžu až tak radovat, dokud nebude tlouct srdíčko není nic 100%, ale cítím, že vše bude v pořádku
Petmis, gratuluji tak aspoň už některá z nás bude za pár měsíců hrdou matkou a věř tomu, že vše bude v naprostém pořádku už jenom díky tomu, že jsi na to musel čekat tak dlouho. 🙂 Doufáme i my, že se k tobě co nejdřív připojíme. 🙂
Petmis: ty jsi vůbec začala brát ten clostylbegyt a nebo jste to stihli ještě před tím podle toho co píšeš tak asi ani ne vid. 🙂 To já už jsem ho dobrala druhý měsíc a zatím nic teď jsem už jenom poslední měsíc na duphastonu to je na lepší dělohu.
Ahoj petmis, taky gratuluji a nedělej si starosti a pěkně si to užívej. Teď musíš být v pohodě a pořád se jen usmívát ať máte veselé miminko.
Hodně štěstíčka při další kontrole 🙂
Já teď čekám jestli dostanu MS,tak uvidíme pokud bude spoždění tak až po nějakém dnu zkusím udělet těhu test, nechci se zatím stresovat.
Ach j holky. Když tak nad tím přemýšlím je to spýš všechno zázrak- přijít do jiného stvu v pořádku odnosit a bez problému porodit, co?
Pěkný večér všem
Holky mockrát díky za vaše držílkování palečků a za vaše gratulace 🙂
benjina: právě, že to je na mém početí to nejzvláštnější, poslední MS byla 17.10., 7.11. jsem byla na prohlídce u Dr. který mi řekl, že tento cyklus jsem vůbec neOVU, ani jsem sebemenším způsobem OVU nazaznamenala
Dr. mi řekl ať počkám na další cyklus a zkusím Clostylvegyt a Utrogestan, jenže žádná MS už nedorazila 😀
A to jsme se tento cyklus snažílkovali minimálně
Prostě nechte to holky na přírodě, pochybuji, že mi nějak výrazně pomohlo pití Kontryhelového čaje, ale co když........
Držím vám všem mooooooooooooooc moooooooooooooooooc palečky 😉
No mě to také přijde jako zázrak když dneska přijdeš do jiného stavu a porodíš zdravé miminko.Moje nejlepší kamarádka čeká chlapečka každý jeden ultrazvuk bylo všechno v pořádku teď je v sedmém měsíci a doktorce se nelíbilo jak má maličké bříško tak jí poslala na další ultrazvuk a tam zjistili, že maličký je moc malý a prý asi bude postižený na nožičky, ale tady v anglicku je to zdravotnictví o ničem tak doufáme, že to špatně změřili a bude vše v pořádku.
Petmis: jinak to jsi další co říká, že ani nezaznamenala ovulaci a snažili se minimálně a vyšlo to je asi pravda se nespoléhat na to, že by to mělo být v polovině cyklu, ale my s manželem se spolu milujeme dost často né jenom kvůli mimču, ale je pravda, že když mám údajné plodné dny tak se snažíme nejvíc.No tak kontryhelový čaj sem si také nechala koupit tak jsem zvědavá jak bude chutnat, nedávám do sebe už žádné léky jenom piji aloe berry nectar a ještě jsem si koupila femigard tak jsem zvědavá jsou to jenom bylinky, které mi nemohou ublížit.
Čusky holčiny, tak srdíčko máme potvrzené, jsme 6+5 tt a měříme 0,81 cm jsem tak šťastná, už se nemůžu dočkat až to na vánoce řekneme rodině 😉
Ahoj holky, Petmis moc moc ještě jednou gratuluji. 🙂
Mi se pořád snažíme a zatím nic. ☹
Holky může se Vás zeptat? Jsem 3 měsíc bez HA a často mě pálívá žáha, jsem staršně nafouklá a když je ovulace tak se nemůžu dojíst. Mám pořád hlad a jsem tak trochu unavenější.
Přítel už si ze mě tak trochu utahuje, ale bereme to spartovně.
😉 Měla jste taky některá takové příznaky.
A co s tím kontrihelem dá se koupit i v lékarně?
Holky můžu se ještě zeptat?
Když se s přítelem milujeme, příjde mi že to ze mě všechno vyteče a nic ve mě nezůstane. Děje se to i Vám ?Nebo bych to měla řešit s gynekoložkou.
Díky moc za odpově´d
Ovu mám skoro pravidelnou
ahojky
polesuvka: ten kontryhel se dá koupit v každé čajovně, nebo i v lékarně
to máš jen pocit, že to z tebe všechno vyteče, vždycky něco zůstane, doporučuje se zůstat po ejakulaci tak 5-10 min. v klidu - to jsem taky praktikovala, teda jak kdy 😀
Ahoj petmis, tak co jaká byla odezva na Vaše mimi, co rodina? 😉
Já jsem měla zpoždění takže zase budeme zkoušet dál. ☹
Taky jsi byla tak neprpělivá, kdy se tam oběví //.
To je hrůza to čekání 😅 , ale věřím že za to stojí a ´já si počkám.
Holky co je s Vámi nějak to tady upadlo.

petmis: -gratuluju, ale jen potichoucku, aby ti to vyšlo, to editah 222, já bych to každý den asi taky nezvládala 😀 ..tenhle měsíc si říkám, když to vyjde, budu šťastná, ale když ne, tak třeba jindy.... stejně ale čekám, co z toho bude, tomu se člověk asi neubrání 😅