Snažíme se o miminko - manžel nespolupracuje

myska26
23. dub 2015

Ahoj holky. Potřebuju poradit,jak na manžela. O miminko se snažíme tři roky,teď jsem začla chodit na gyndu,kde mi doktorka řekla,že u mě se zdá být vše v pořádku,dala mi jen Inofolic pro srovnání menstruace. Ptala se na životosprávu manžela,tak prý má omezit kouření,víceméně přestat s alkoholem,má jíst vitamíny na podporu spermií,že jinak ho pošle na vyšetření plodnosti. A teď můj problém-když jsem to manželovi řekla,začal vyvádět že na žádný testy nepůjde,vitamíny že jíst nebude,kouří hodně dál,a ani pivo neomezil,o zdravém stravování ani nemluvě. Já jak blbec jím vitamíny,měřím si bazální teplotu,snažím se zjistit plodné dny,a on pro naše dítě neudělá nic. Jak ho k tomu mám dokopat?

jajinka3
5. kvě 2015

@maki73 Naprostý souhlas 🙂

maki73
5. kvě 2015

@myska26 no u nás to bylo podobné, manžel mne sice požádal o ruku, ale k té svatbě jako takové se moc neměl, datum mu bylo jedno...takže jsem prostě vybrala datum já (měsíc, kdy se narodila dcera, den prvního polibku - přišlo mi to takové romantické a vycházelo to na sobotu 😀 ) a pak už se přizpůsobil 😀, ale je pravda, že oblek si pořizoval 2 týdny před svatbou (to byly nervy) , téměř všechno mu bylo jedno, jen chtěl velkou svatbu, ale zase mi do toho alespoň nekecal 😀.

morgan
5. kvě 2015

Teda nezlobte se na mě, ale ptát se na internetu jak dokopat manžela/partnera k tomu mít dítě je doslova úlet. Něco jinýho je svatba, tam třeba přítele "popoženete" a nic se asi nepokazí...pokud to teda neudělá sám... 😝, ale k dítěti? Řeči, že on děsně chce, ale ve skutečnosti pro to nic neudělá přesně ukazujou jak moc to díte "chce" ...potom se nedivím některým diskuzí tady typu "nestará se o dítě" apoď.... 😠 😖

lenna_1
6. kvě 2015

@hanpavka ještě jsme nebyli, ale jdeme na další návštěvu centra a rozhodne se

myska26
autor
6. kvě 2015

@maki73 Tak to mi přijde taky romantický 🙂 Přesně jak s mým manželem,taky si kupoval oblek 2 týdny před svatbou. A lidi co šli na svatbu z jeho strany řešil týden do svatby,byl přímo na zaškrcení. Ještě že už to je za mnou 😀

myska26
autor
6. kvě 2015

@morgan Ale tys to blbě pochopila,je rozdíl jestli chlapa dokopeš do dítěte,a nebo jestli ho dokopeš do jinýho životního stylu.

morgan
6. kvě 2015

@myska26 no ono to ale souvisí víš! On dítě "chce", ale nechce pro to nic udělat...pochybuju, že se pak přetrhne dělat něco kvůli dítěti, když nechce měnit nic ani teď, abyste ho vůbec měli...

evulina77
6. kvě 2015

@hanpavka pokud si ho opravdu chceš vzít a jste tak nějak domluvení na tom, že se vezmete, myslím tím to, jestli se svatbě nevyhýbá apod., tak bych zavedla řeč na to, jestli svatba bude, jestli se chcete vzít. Pokud s tím nebude mít problém, tak sama zavolej na matriku a zjisti si volný termíny a dej mu je pak vybrat. Né otázka jestli ano nebo ne, ale kdy. Plánovat svatbu a těhotenství nejde proti sobě a dá se to dělat současně...

myska26
autor
6. kvě 2015

@morgan On to pro něj byl svým způsobem šok,ale už se s ním dá o tom mluvit. Hold žádný chlap není dokonalý,jeden nedbá o své zdraví,jiný zas jo,ale chodí za milenkama,jiný zas nechává po koupání koupelnu v příšerném stavu...každý má své chyby,a je na nás co jsme schopné tolerovat,a co ne.

maki73
6. kvě 2015

@myska26 😀 toto mne hrozně pobavilo, vím, že to vůbec nesouvisí, ale můj manžel pije odjakživa mléko z krabice a to už se ho snažím 5 let naučit, že máme naproti ledničce skleničky! Nejhorší chyba mého chlapa, kdyby měl milenku, možná bych to nesla lépe 😀 (samozřejmě sarkasmus, ale i tak, jak si na to vzpomenu..)

smallinka
6. kvě 2015

@myska26 chyba může být u něho, což je i pravděpodobnější než u tebe. chlapi dnes mají dost špatné spermie. copak nevidí jak tě to trápí? co je to za partnera....pochopila bych ještě rok ale 3 roky? kolik vám je let?

myska26
autor
6. kvě 2015

@maki73 Asi ti nechce přidělávat práci s mytím skleniček 😀 můj zas pije limonády rovnou z lahve,a ten mi narovinu řekl že mi nechce špinit nádobí 😀

myska26
autor
6. kvě 2015

@smallinka Je nám oběma 26...

smallinka
6. kvě 2015

@myska26 tak to ještě jde, na chlapa asi brzo na dítě, když jste teda začli ve 23 letech........to já byla teda ještě někde jinde 😀

morgan
6. kvě 2015

@myska26 já ale nemluvím o dokonalosti, to nejsme nikdo. Ale problém podle mě je, že on ještě nedospěl k tomu, že pro rodinu člověk leccos na sobě změní, pokud je to potřeba. A neříkám, že tvůj přítel je "k ničemu", jenom to, že zřejmě ješte nenastal ten jeho čas, kdy si to sám uvědomí a to by mě nakonec každej sám...pokud je k tomu dotlačenej, tak to nemusí dopadnout moc dobře...třeba za 2-3 roky to může být všechno jinak, ale moc bych na to netlačila. No nic, můj názor ;)

myska26
autor
6. kvě 2015

@morgan Tak jako já ve svým věku nebudu čekat jestli můj manžel dozraje. Tlačený do dítěte není,už za svobodna jsme se dohodli že dítě chceme,je to rozhodnutí nás dvou. A ještě o tom dozrávání-znám mnoho chlapů kteří se ve 40 letech na dítě ještě necítí. To je i u žen,některá v 18 už chce rodinu,a jiná si chce jen užívat života. V tomhle věk nehraje roli,záleží na typu osobnosti.

morgan
6. kvě 2015

@myska26 no tvůj manžel evidentně ještě nedozrál a pokud se chlap necítí na díte ani ve čtyřiceti, tak je dobře, že ho nemá...vy jste se sice rohodli oba, ale on se nerozhodl pro to něco udělat.

maki73
6. kvě 2015

@myska26 jo přesně jak říkáš, mám zrovna kamarádku, která je 27 je z nás z takové party nejstarší, sice o od druhé nejstarší o rok a od ostatních o 2-3, ale chudák si našla po dlouhé době před rokem chlapa, zajištěného, perspektivního, 30 let takže starší tak akorát. Sestěhovali se takže mají teď společný byt, oba dobře placenou práci, mezitím se všechny ostatní vdávají a plánují děti, každý rok svatba a její přítel letos prohlásil, že se na děti ještě necítí a na svatbu také ne...no co teď má dělat, moc se o tom raději nezmiňujeme, ale vzhledem k tomu, že v září jdeme na svatbu další kamarádce a příští jaro se vdává další, já čekám druhé dítě a ona nejstarší má nejstaršího chlapa ze všech a ten se na závazky ještě necítí, tak co teď že - věk má akorát, na jednu stranu může riskovat, že si počká rok, dva a třeba se k něčemu rozhoupe (ačkoli sám prohlásil, že teď chce cestovat a děti tak nejdříve ve 33), nebo se rozejít a riskovat, že zase dlouho nikoho nepotká...o tom, že by jej nějak nekompromisně milovala (vlastně oba dva) se až tak mluvit nedá, jasně, nikdo z nás do toho nevidí, ale ostatní si tak říkají, že si vlastně zbyli (ona nemohla dlouho nikoho najít, on také ne) a tak to nějak zkusili, nikdy si na to vyloženě nestěžuje, ale když se mluví o svatbách, o dětech prostě to jde vidět , že ji to trápí...je mi líto každé ženy, která je v situaci, že by chtěla děti, má partnera se kterým by je chtěla a on je prostě nechce...můj muž nechtěl druhé, ale to je něco úplně jiného navíc jsem stejně tušila, že to jsou jen takové řeči a když došlo po svatbě na lámání chleba, jestli tedy ano, tak jsem ho velmi snadno "ukecala" - stačilo se svléknout 😀...

myska26
autor
6. kvě 2015

@maki73 Tos na to šla dobře 😀 tvoji kamarádku lituju,já tohle zažila s bývalým,svatbu i děti pořád odkládal,tak jsem mu sbalila kufry a šel. A to mu bylo přes 40. A můj brácha to má zas s manželkou. Je divná doba,dřív bylo normální že se dva mladí vzali,měli automaticky děti,a nikoho nenapadlo jestli se na to cítí nebo ne. Dřív se vychovávalo k zodpovědnosti vůči rodině,ale dnes...škoda mluvit.

alubif
6. kvě 2015

Teda já radši budu snášet chlapa, co po sobě neuklidí koupelnu než tolerovat chastání, hulení dejme tomu... Ve 26 letech už by mě vědě co od života chce a něco oro to dělat, ten tvůj evidentně ví, co chce - pokračovat v chlastání a kouření. Promiň, ale takhle já si představuju totálního hospodskýho balika... Jen aby jsi tu za rok dva nepsala, že ti s péči o děti nepomáhá a že prochlatá a prohulí všechny vaše peníze.... Ale je to asi opravdu o tom, co jsme kazdá schopna tolerovat, ale uvědom si že existují i chlapy kteří nechlastají, uklízí po sobě, nemají milenky .....

hanpavka
6. kvě 2015

@evulina77 máte pravdu, vaše rada se mi líbí a určitě se ho zeptám přímo - kdy si mě vezme, když si mě chce vzít, jak mi už nějakou dobu tvrdí 😀 a už mu navrhnu i tu matriku a případné termíny.. 🙂 mějte pěkný den.