Snižují lubrigační gély šanci otěhotnět?

tygrous
2. dub 2009

Holky, jaké máte zkušenosti s používáním lubrikačních gelů a následném otěhotnění? V jedné diskuzi jsem tu našla, že gely díky nižšímu pH (aby nenarušovaly přirozené prostředí v pochvě) vadí spermiím (které naopak k přežití potřebují vyšší pH)...a tudíž snižují šanci otěhotnět...

miluse
2. dub 2009

Tygroušku, o tom jsem četla i na stránkách www.futurebaby.cz a je fakt, že mi gely používáme a těhu ještě nejsem 😅 ale podle mě je to individuelní

tygrous
autor
2. dub 2009

No určitě to bude individuální, s tím souhlasím, zajímá mě, jaké osobní zkušenosti tady holky mají... Já se v poslední době bez gelu neobejdu☹

marcaradko
2. dub 2009

tak toto zaujima aj mna 😅 .....sup sem so skusenostami babenky 😉

zubajda
2. dub 2009

tygrousi... na tech gelech by to melo byt napsane, ktere nenici spermie.... 🙂

danciacik
2. dub 2009

no pridávam sa k tým čo to zaujíma. Ja s tým osobne skúsenosť nemám ale keby to tak bolo tak by to bolo super.

rybacina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tygrous
autor
2. dub 2009

zubajda: na gelech je napsané, ze nejsou spermicidní, ale jak jsem psala v prvním příspěvku, tak jejich nižší pH znesnadňuje pohyb spermií, takže to vliv na otěhotnění opravdu může mít 😒

ingulik
2. dub 2009

tygorus....nemyslim, ale v kazdom pripade je to individualne 😉

len
2. dub 2009

No, úkolem těch lubrikantů je zvlhčit, takže takový efekt, jestli zabíjí nebo nezabíjí spermie, dle mého výrobce vůbec nemusí zkoumat (protože to zdraví neohrožuje). Uvede tam, že to není spermicid, to ale pouze z důvodu, že by to chtěl někdo používat jako antikoncepci a po selhání reklamoval 😉 Logicky když to mění prostředí v pochvě, může to mít i nějaký vliv na spermie, které se v pochvě nacházejí. A pokud se bude chlubit tím, že je přirozený a mění prostředí pochvy k lepšímu, tak pravděpodobně bude kyselý a kyselé spermiím škodí. Takže zevšeobecňovat určitě nelze, antikoncepce to určitě není (pokud si nekoupíte Pharmatex 😉 ), ale jak velký vliv to má - kůň ví, nejsem si vědomá žádné studie, která by to zkoumala (čili třeba rok pozorovat 100 snažilek, které ho používají, a 100 které ne, výsledky pak srovnat a započítat možnou statistickou odchylku).

maja42
2. dub 2009

my teda gel nepoužíváme, takže jsem o efektu na otěhotnění nikdy neuvažovala, ale vím, že na FF je možnost "using sperm friendly lubricant", něco o tom třeba zde, koho to zajímá
http://www.ovulation-calculator.com/preseed.htm
cvičně jsem to flákla do vyhledávání na FF a je tam po tom samá těhule 😅

litsea
2. dub 2009

My gely taky nepotřebujeme, ale pokud by mohl dopomoct otěhotnění, tak proč ho nevyzkoušet? 😉

Majo, ten tvůj link vypadá to fakt zajímavě! Ale že by to fakt mohlo nahradit cervikální hlen? To už bychom o tom zázraku musely někde slyšet, ne? 😅

flyangel
2. dub 2009

ahoj tygrous to je vyborna tema...my asi 2tyzdne pouzivame gel...ale myslim ze to vplyv na otehotnenie nema...najlepsie bud si kupit neparfumovane a nefarebne gely lebo ostatne mozu narusit ph posvy a vyvolat dokonca mykozu...

tygrous
autor
2. dub 2009

Mně nejvíc vyhovuje GLIDE 4you, je silikonový a mám pocit, že vydrží dlouho 😉 . Pak máme ještě nějaký ze sexshopu, asi na vodní bázi a ten ztrácí účinek docela brzo. No, uvidíme, jestli ty mršky zbrzdil nebo ne 😉 . Tentokrát jsme se snažili den před ovu (podle ovutestu) nebo přesně na ovu(podle FF) , tak za 14 dní se uvidí...

flyangel
2. dub 2009

tygrous ja mam primeros a je na vodnej báze...ja myslim ze to nema vplyv na spermijky...drzim ti palceky aby to vyslo 😉 a musite pouzivat lubrikant?

ma.ja
2. dub 2009

ahojte, taky jsem někde četla, že lubrikanty zabíjí spermijky, prý i sliny...

maja42
2. dub 2009

sliny prý jo, ale hle na beckerovu dceru 😅 tam sliny neublížily a bylo to jen jednou.

tygrous
autor
3. dub 2009

flyangel: Dík. Gelik v posledni dobe fakt potrebuju. Asi je to kvuli psychice, meli jsme nejake stresy a taky v posledni dobe hodne myslim na to, ze chci hrozne moc otehotnet a zrovna v obdobi ovulace se na to o to vic soustredim a pak se poradne neuvolnim ☹ Ale ted jsem si rekla, ze to nebudu tak hrotit - otehotnela moje setrenka, tak se budu tesit na jeji miminko...

zajdla
3. dub 2009

Ahojky.My používali a mimi ne a ne přijít.Pak jsem ho schovala a byli bez gelu a ejhle.Podařilo se.Tak nevím,jestli to bylo tím gelem nebo ne. 😀 Ale četla jsem tu,že to může ovlivnit.Proto jsem ho na chvilku zavrhla. 😀

tygrous
autor
14. dub 2009

Ahoj holky, tak jedna dobra zprava hned po ranu - pri pouzivani gelu se da otehotnet... Muj dnesni pozitivni tehotensky test je tomu prikladem😉

aerin
14. dub 2009

no k tem gelum pratelskym pro smermie......v ameru (myslim ze tam a nevim kde jeste) se prodavaji i gely, ktery jsou bud vic kysely nebo vic zasadity, podle toho, jestli chcete holku nebo kluka 😅 ale teda moc bych tomu asi neverila 😀

flyangel
14. dub 2009

tygrous tak to ti blahozem z celeho srdiecka 😀 😀 tak sup sup ku dr.aby ti to potvrdil 😉 a baby to ze lub.gely ovplyvnuju otehotnenie je pekna hlupost...jedine l.gely so spermicidmi zabijaju spermie 😉

len
14. dub 2009

Tygrous, gratuluju 🙂

Flyangel, pozor, tady nikde nebylo psáno, že lubrikanty jsou antikoncepce, jen že některé moho ovlivnit prostředí v pochvě a mohou mít vliv na spermie. Opak nebyl nikdy prokázán. Ale samozřejmě, tím, že to není antikoncepce, tak to otěhotnění umožňuje, jenom je otázka, kolik holek používajících lubrikant do roka otěhotní, jestli je jich 90 ze 100 (jako těch bez lubrikantu, pak by neovlivňoval), 85, 70, 50...

strouzek
14. dub 2009

no my lubrikant předtím používali hodně a normálně jsem otěhu a teď ho skoro nepoužíváme a nic ale to není souvislost s lubrikantem. když je ho potřeba tak bych se snažila ho dát ale co nejméně to jde

michamicha
14. dub 2009

my lubrik. gel občas používali, ale mě tam dole vždycky začalo pálit a svědit, takže jsme přestali... a bylo jedno jaká to byla značka, opakovalo se to po jakémkoliv gelu ☹

tygrous
autor
14. dub 2009

flyangel a len: Diky😉 K Dr. pujdu az tak za 10 dni, jeste by tam stejne nic moc nevidel, sam mi rikal, at prijdu nejdriv 14 dni po vynechani mens. Jo, a souhlasím s Len 😉, napsala jsi to dobre...

flyangel
14. dub 2009

len ty si ma asi nepochopila neva...strouzek ved jasne to je skvele...michamicha to moze byt alergia na nejaku zlozku toho gélu a mozes z toho dostat aj mykozu

michamicha
14. dub 2009

fly, jj na mykozy trpim, teď zrovna mi dr. zase zjistil, tak musim brát candibene ☹

flyangel
14. dub 2009

no tak micha ten gel nebol farbeny alebo vonavy?lebo vtedy hrozi hlavne mykoza...ja som si s nou tiez uzila az az.

len
14. dub 2009

Flyangel, reagovala jsem na větu "lub.gely ovplyvnuju otehotnenie je pekna hlupost" 😉 Jak to víš, že je to hloupost? Protože s nima někdo otěhotněl? Jasně, spousta lidí s nima otěhotněla, ale spousta lidí s nima nemůže, no a taky otěhotněla spousta lidí bez nich a spousta lidí bez nich nemůže, bohužel statistiky na to neexistují (jestli jo, moc ráda je uvítám 🙂)... Prostě asi nejpřesnější závěr, ke kterýmu tu dojdeme, je - můžou a taky nemusí, nikdo to nezkoumal.

flyangel
14. dub 2009

len....nikto sa takymi vyskummi nezaobera lebo nemali nato dovod...zeny kt. nevedia otehotniet väcsinou maju ine zdr problemy preco sa im nedari otehotniet alebo je problem u partnera...zeny s idiopatickou neplodnostou su uz nieco uplne ine...takze problem v oteh.sa ma riesit najprv u dr a potom rozmyslat ci zato nemoze l.gel.