Snižují lubrigační gély šanci otěhotnět?

tygrous
2. dub 2009

Holky, jaké máte zkušenosti s používáním lubrikačních gelů a následném otěhotnění? V jedné diskuzi jsem tu našla, že gely díky nižšímu pH (aby nenarušovaly přirozené prostředí v pochvě) vadí spermiím (které naopak k přežití potřebují vyšší pH)...a tudíž snižují šanci otěhotnět...

len
14. dub 2009

Jo, tak to naprostý souhlas, že výzkumy nebyly (a asi ani nebudou), protože není důvod je dělat 🙂 A jasně, souhlas i s tím doktorem... Spíš jsem tu měla pocit, že se tak obecně řeší, že by někdo rád otěhotněl, zkouší to pár měsíců, zatím nijak neplaší, jen tak přemýšlí, zda-li v tom ten gel nehraje roli... Mimochodem, my jsme idiopati, co jim to nejde bez gelu 🙂

flyangel
14. dub 2009

len, som rada ze sme sa pochopili 😉

tygrous
autor
14. dub 2009

Jee, holky, nehádejte se tady 😉 Len to pochopila správně, tuhle diskuzi jsem založila přesně z toho důvodu, jak napsala (akorát že jsme se snažili právě první měsíc) - pracuju ve zdravotnictví a medicínské a jim blízké otázky mě prostě zajímají také z profesionálního hlediska, tak jsem chtěla zjistit vaše názory a informace...

flyangel
14. dub 2009

tygrous ja tiez pracujem v zdravotníctve takze ja viem svoje tiež 😉 a my sme sa nehadali len sme si vysvetlili urcite veci 😉

len
14. dub 2009

Tak tak 🙂

Tygrous, takže napoprvý, jo? 😀 No, někdo holt ty statistiky držet nahoře musí, když já je tak úspěšně táhnu ke dnu 😀

flyangel
14. dub 2009

tygrous to je super ze sa hned zadarilo 😉

tygrous
autor
14. dub 2009

len: jojo, napoprve😉 Vubec jsem to necekala, je nam s manzou 29, ja mam navic myom na deloze, tak ted jen doufam, ze se embryoko udrzi a myom nebude zlobit jako nezlobil do ted...Uz bych chtela jit k Dr.,aby mi to potvrdil a rekl,ze je vse ok, ale jeste je fakt brzo. Jo, ale asi jsem se trochu pricinila, protoze jsem nasadila vsechny zbrane (mereni BT a ovutesty),abychom se trefili do toho spravneho dne 😉

tygrous
autor
14. dub 2009

flyangel: A co presene delas? Ja v lekarne 😉

flyangel
14. dub 2009

ja pracujem v nemocnici ako zdr sestra na gynekologii a porodnictve 😉 myom ved ten mam aj ja a to uz od 19tich...a aky je velky?tygrous...noo myslim ze skoro to nie je pretoze treba vzdy zavcasu diagnostikovat ci to nie je mimomaternicové tehotenstvo...cim skor tym lepsie..ja keby som mala na tehu teste // hned by som sla 😉

jerryjanka
14. dub 2009

ahojte
no ja som čitala viacero člankov o tom ako aj ked nie je gel spermicídny tak ked ich nezabije tak ich minimalne velmi spomalí a deformuje. preto sme lubrikačny gel vyhodili. no to sa niekedy nedalo existovať. tak som si kupila špecialny gel - vola sa pre seed - je strašne drahý ale je super - musim povedať že najlepší aky sme kedy skusili - dlho vydrží, nemôžem kriveho slova povedať. a som si ista že spermiam nič nerobí - boli sme s nim na teste v care 🙂 takže to mam z prvej ruky a teda sama na sebe a na manželovych spermiach vyskušane. 😉

strouzek
14. dub 2009

no my používáme nějaký johnson and johnson KY jelly, je prý založený na vodě a prej ho používám doktoři, je moc dobrej. 😉
micham s tím svěděním jsem to měla taky, vyzkoušela jsem jich asi 5 druhů a vždycky špatné až ten johnson mi sedl a neštípe ani manžu😉

jerryjanka
14. dub 2009

strouzek - taktiež znižuje ph - ale ty nie si snažilka asi že? takže tebe to zatial vadiť nemusi.

strouzek
14. dub 2009

jerry já jsem snažilka, no doufám že to tak zase moc neva 😕 snažím se tam dávat jen kapičku, předtím jsem používala mnohem víc a normálně jsem otěhu

tygrous
autor
14. dub 2009

flyangel: Muj Dr. mi rekl pri preventivce pred 2 mesicema, ze mam prijit tak 14 dni po vynechani menstr... No dobre, zitra se k nemu objednam😉 Myom mi zjistili pred 2 lety a je velky 3x3,5cm a vyklenuje se z delohy ven, takze by teoreticky nemel vadit. Navic se za ty dva roky vubec nezmenil. Pry muze v tehu i zmizet, to by bylo fajn 😉

Jerryjanka: A kolik ten gel stoji?

jerryjanka
14. dub 2009

aha - no ja fakt neviem - len som čitala nejake članky - nie jeden lebo som sa o to dosť zaujimala
no a tento čo mame teraz som skusila dať aj pred testom na protilatky proti spermiam z hlienu z krčka maternice a ten dopadol super - takže viem že ten čo mame naozaj spermie neovplyvnuje...

strouzek
14. dub 2009

já si myslím že trocha neva,ten co používám je fajn a je založený na vodě. předtím jsem používala olejový a normálně jsem otěhu. podle mě jsou nejhorší ty voňavé barevné, u těch bych snad i věřila že snižují plodnost ale u těch čirých si to nemyslím

jerryjanka
14. dub 2009

no to fakt neviem - to by som musela isť na test s inym gelom. nie s tym čo mam - len hovorim čo si myslim a čo som si naštudovala.

flyangel
14. dub 2009

jerry janka...noo tak to moze byt ze spomaluje spermijky lebo tazko sa im v tom hybe ale ak uz obcas pouzijeme tak vazne len kvapku,pre lepsie preniknutie 😉 jerryjanka a je to fajn ze ste si to dali otestovat 😉
tygrous a ja mam asi 1x1,5cm a tiez zatial je to neaktivny myom...a v tehu to moze robit problemy..hrozi potrat a predcasny porod...urcite to nenechaj bez dozoru...problem moze nastat ak sa mimi uhniezdi pod myomom a pri rasne nan moze myom tlacit ☹

deenakee
14. dub 2009

No já mám Gyntima gel. A právě jsem se dočítala, že je antibakteriálný. V tom přípdě podle mě může být aj spermicidný, poněvadž bakterie se od spermií moc neliší. Co myslíte?

flyangel
14. dub 2009

deenakee...gyntima gél je dobry kvoli tomu ze dezinfikuje posvu a predchadza mykoze...ale spermicidny nie je...takze ich nezabija ale moze byt ze ich spomaluje ako sme tu pisali 😉

amallie
14. dub 2009

já otěhotněla s femigelem od australian bodycare 😉

flyangel
14. dub 2009

a teraz si tehu ameliie?

amallie
14. dub 2009

flyangel: ano

flyangel
14. dub 2009

noo tak blahozelam..a ktory si tt?lebo to nemas zaznacene

amallie
14. dub 2009

8TT, označím časem 😉

jen píšu, že femigel jde 😉 😉 😉 a to jsem si ho tam namatlala kilometr

flyangel
14. dub 2009

super tak drzim palceky aby si mala zdrave mimco a bezproblemove tehulkovanie 😀 😉 nuz a ja verim ze ten gel vela neovplyvni 😉

lucifuk321
21. kvě 2009

jerryjanka ...ako sa presne vola ten gel, ktory pouzivate? a kde ste ho kupili?

dik.

L.

zuzzka1
21. lis 2009

Ahoj kočky, mám na predaj spomínaný gél, už ho nepotrebujeme 😀 ak by mal niekto záujem, nakuk:
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

adikbs
5. kvě 2013

ahojky,slyšela jsem že gely škodí,ale ten gel pre-seed je na udržení spermií...má někdo zkušenosti???? užitečný? nebo jen tahají z nás peníze?dik 🙂