Sono HSG (hysterosalpingografie), máte zkušenost?

mikracek
7. říj 2014

Ahoj holky, byly jste na tomto vyšetření průchodnosti vejcovodů? Je bolestivé? Jaké jsou Vaše zkušenosti? Předem moc děkuji za jakékoli info 😉

pistalinda35
7. říj 2014

@mikracek ahoj , vysetreni me az tak nebolelo. To bylo v pohode. Na oslavu toho, jak se to zvladlo, jsem sla s partnerem tehdy do pizzerie a pak teprve jela domu. V metru me chytly silene bolesti a krece... Doma jsem si lehla u romantickeho filmu a dala ibuprofen. Takze moje rada je, jed pak radsi rovnou domu. Drzim moc palecky !

mikracek
autor
8. říj 2014

@pistalinda35 ahoj, děkuju za zprávičku, a měla jsi po tom vyšetření nějaké omezení, co se týče sexu?

pistalinda35
8. říj 2014

@mikracek pokud si dobre pamatuji, tak urcite ne.... Ale stejne jsem nakonec musela na diagnostickou laparoskopii a hysteroskopii, pri tomto zakroku mi trosku natrhli delohu - no a to jsem pak musela 6nedeli dodrzet 😉

jani2013
1. lis 2014

@mikracek Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli už jsi na tom byla a jaký máš zážitek? Já jsem zatím jen z diskusí vyčetla, že je to míň nepříjemné než rentgen. Čeká mě to ve čtvrtek, ale zároveň uvažuju, jestli to má smysl podstupovat a nebo jít rovnou na laparku. Přecejen, není to 100%. Tobě něco našli?

mikracek
autor
3. lis 2014

@jani2013 ahoj, nene nebyla, doktor mě nakonec pošle přímo na laparku, ale zkoušíme ještě Clostilbegyt, tak ta laparka až za 3 měsíce....ale bojím se narkózy...

zhortova
7. lis 2014

Ahoj holky, ja jsem byla na HSG sonu kvuli dvema pozdnim potratum. Vysetreni teda uprimne moc prijemne nebylo, ale dalo se to prezit. A navic clovek vi aspon vysledek hned. Na druhou stranu, pokud se zjisti nejaka potiz, tak stejne pak musis na tu laparku ci neco jineho. Me diky tomu zjistili, ze mam nedostatecne delozni hrdlo. Ale taky jsem slysela nazory, ze je vysetreni k nicemu, protoze kdyz se do delohy napusti znicehonic vice tekutiny, ze cipek malokdy drzi, ackoliv v praxi by pak nemusel byt problem. Ale me to vysetreni aspon neco ukazalo. Byla jsem tam tak 45minut.