Strach z porodu ještě před těhotenstvím

martule20
10. čer 2007

Ahoj holky, nikde jsem nenašla podobný názor, tak se omlouvám, jestli už podobné téma existuje... Mám problém, který asi většina z vás neřeší, ale mě to trápí už dobrý rok... Mám panický strach z porodu. A to ještě nejsem těhotná! O mimi jsme se začali snažit teprve minulý měsíc, takže mám relativně ještě spoustu času. Měla jsem teď poslední dobou takové ty pocity, že už přišel ten správný čas, že po miminku toužím a půjčila si i pár knížek pro budoucí maminky. Jenže čím víc nad tím přemýšlím, tím míň jsem si jistá, že jsem na mimčo připravená a hlavně ten porod je pro mne pořád příšerný strašák. Je to asi nejintimnější situace, jakou si dokážu představit a bojím se všeho, co k němu patří. Bolesti, nejistoty, toho, že se před manželem ztrapním (jeho oblíbeným výrokem je, že nic nevydržím, to bych ho někdy praštila 😒 , kdyby měli rodit chlapi, tak vymřeme).... Máte některá podobné pocity? Děkuju. Pa

rozza
7. črc 2009

rozaarka,eimmy:Ahoj holky,jsem na tom úplně stejně...také mi doporučovali i psychologa,ale já si nemyslím,že by mi nějak pomohl.Je mi 33let a "oči mi otevřel" až synovec,který se narodil minulý rok,to jsem si poprvé připustila myšlenku na mimi a hlavně to,že přítel touží po mimi hrozně moc.Když už jsem o tom uvažovala tak také,že jedině CR a každý mi říkal, jak můžu takhle hloupě uvažovat,ale těžko panickou hrůzu pro mně z jakékoliv bolesti někomu jinému vysvětlíte.Děsila mně i představa,že budu mít "něco" v břiše a začne se "to" hýbat,no katastrofa.
A jak to dopadlo???Uvědomila jsem si,že už nejsem nejmladší a přítel by bez mimi zůstat rozhodně nechtěl...takže jsem si řekla jako Eimmy..děj se vůle boží a jak píše Rozaarka...měla jsem "štěstí" a první měsíc "snažení" jsem našla // takže teď už mimi musí ven ať chci nebo nechci.Myslela jsem si,že když tam ty // uvidím tak omdlím strachy,ale kupodivu jsem měla radost,i když si myslím,že mi to spíš ještě "nedošlo"🙂 Takže holky držte se a doufám,že v tom nebudu dlouho sama 🙂

rozaarka
7. črc 2009

Holky, ja vam strasne zavidim, ze jste tak silny...ze dokazete ty prasky vysadit... !! A rozzo, gratuluju! 🙂 (hihi a jak rikala moje pani doktorka...kdyz uz ve vas to mimco bude, tak ho ven dostaneme...ne, ze by me uklidnila 😀

rozza
7. črc 2009

rozaarka:to se neboj,že jsem uklidněná...ani náhodou.A u doktora jsem také ještě nebyla,nejraději bych tam nešla vůbec...až k tomu porodu to už není zbytí 🙂))) Netoužím po tom,aby se ve mě "šťourali" hned první měsíc tak se rozhoupu asi tak v srpnu po dovče,ale nejsem si tím jistá 🙂))))

rozaarka
7. črc 2009

No, tak stourani v primereny mire by mi snad ani nevadilo...ale hlavne to nesmi bolet, ze jo...coz se zarucit neda...kdyz ja jenom u svych tehotnych kamaradek (a vsichni se proti me spokli a jsou tehotny a ja doma snasim vyznamne pohledy!) pocitam, kolikrat jim berou krev...uf, dekuju pekne. Doma na me mama rve, ze jsem hysterka a ze me ten muj kvuli tomu opusti...achjo, kolikrat ja uz kvuli tomu brecela, ale ten strach se ne a ne zlomit...on je snad dokonce jeste vetsi 😕

rozaarka
7. črc 2009

a samozrejme, ze spikly! I kdyz s mekkym i by to slo taky, pac u toho vzdycky jsou dva 😀

rozza
7. črc 2009

...úplně to samé....hysterka...nakonec "Ty raději ty děti vůbec neměj nebo z nich po těch nervákách co si s Tebou prožijou nic normálního nevyroste,přítel Tě opustí...atd." pak,když už jsem konečně "našla odvahu" tak to zase bylo "a to si jako myslíš,že to bude hned???... a to bylo pořád něco...tak jsem si teď řekla,že jim ukážu a zvládnu to /i když nevím jak 🙂/... ale naštěstí mám kamarádku a ta je asi tak o 14dní víc než já tak v tom nejsem sama.
Jo a ta se chudák v pátek dozvěděla,že čeká ty mimi dvě tak to je paráda a já mám teď hrůzu,abych je tam náhodou neměla také ☹

sisstin
7. črc 2009

čau holky..zajímavý téma 😉 já se bála porodu celej život, už někdy od 12 let, kvůli tomu jsem děti ani nechtěla 😔 pak jsem neplánovaně otěhotněla..a už to bylo 😝 věci jako odběry krve nebo gynekologické prohlídky mi nevadí, ale toho porodu jsem se bála jako čert kříže...vůbec jsem se na miminko netěšila..a jak se blížil porod, tak jsem schízovala víc a víc a víc... 😝 měla jsem šílený představy, jak při porodu při nejlepším budu roztržená až na zadek, přinejhorším umřu 😝 nakonec to bylo hooooodně v pohodě, jak to přišlo..tak nervozita přešla..jako bolelo to, ale nic strašnýho..zubař je teda horší 😝 ted jsem skoro 2roky po porodu a do budoucnosti začínám uvažovat o dalším těhotenství..tak za5-10let..a těšim se, že tentokrát se nebudu v těhu tak stresovat 😉

rozaarka
7. črc 2009

Jenze zase kdybys cekala dve, tak to bude CR s vetsi pravdepodobnosti...coz by jako podle me byla lepsi zprava. Jo a jako bych slysela nase...jeste to korunujou tim, "ze hysterky by stejne nemely mit deti...a nakonec zustanu sama a nestastna...to se musis premoct"...echjo, moje mama - specialni pedagog nedokaze akceptovat moji fobii...jo, taky je dobry, kdyz prijde s tim, ze si to vymyslim, abych byla zajimavejsi.... 😕

sisstin
7. črc 2009

rozaarka: jinak já též chtěla dobrovolný Cr, no když jsem pak v porodnice viděla holky, který ho měly..tak teda 100xlepší normální porod, po kterým můžeš za 1-2hodiny stát a odejít a je ti i vcelku fajn...ty po CR tam chodily 3dny v předklonu, nemohly se ani hnout 😉

ygreen
7. črc 2009

sis: zase za 3 dny jsem "běhala" a hlavně seděla jak borkyně, zatímco ostatní se ploužily s plovacími kruhy 😉 😀 no každopádně, já byla 4 den po CŘ naprosto v pohodě a šla byla jsem propuštěna a za 7 dní mě jen rochu píchalo v břiše při delších procházkách. A dole je to jako předtím a bez bolesti 🙂

sisstin
7. črc 2009

ygreen: on to každej snáší jinak 😉 ale jak píšou holky, kdybych mohla, tak si ho snad nechám udělat taky..po zážitku z porodu už teda ne, bylo to v pohodě..blbý je, že každej porod je jinej 😝

rozaarka
7. črc 2009

sisstin, ja vim, ze to vsichni rikaji...ale ten CR je pro me takove uklidneni, svetylko...jako ze usnu a o nicem nebudu vedet...A proste tech par dnu bych skousla lip nez porod. A neplanovane nemuzu otehotnet - davam si az neuveritelny pozor. 😖

sisstin
7. črc 2009

rozzarka: já se taky bála, ale jak koukám, tak vy máte teda až extrémní strach...při týhle diagnoze se může udělat i CR na přání, jen musíš mít diagnozu od psychologa 😉

eimmy
7. črc 2009

rozza : já si zase říkám že ten strach ty hormony v těhotenství zmírní.... doufám v to...

eimmy
7. črc 2009

rozza: jinak mě je taky 26 a jsem z Prahy

ygreen
7. črc 2009

holky co se bojíte - jednou z indikací pro císaře je i panický strach, nebo jak se to vědecky píše. Takže si myslím, že s nějakým dobrozdáním od psychiatra vám až budete těhulky nabídnou termín císaře. Ona panicky vystreslá rodička musí být peklo pro personál a hlavně pro miminko. Zjistila bych si to dopředu, kde jsou k tomu doktoři nakloněni a hlavně si našla, popř. zaplatila jednoho doktora od početí až po porod 😉

A pohybl se nebojte je to krásný 😵 a hlavně to nebolí. Jsou to nejprve jen jakési bublinky. Až později to jsou tlaky, ale narovinu třeba zácpa, nebo naopak jiné střevní potíže, jsou mnohem silnější, než kdejaký kopanec 😉

mmch - já se bolesti nebojím, na porod jsem se těšila a měla jsem ho vyjímečně hnusnej. Ale pak.... 😵 , ten bobíšek potom, nádhera 😵

ygreen
7. črc 2009

eimmy: neboj 😉 je to nádhernej pocit, až ti na utz zamává, tak budeš vědět, že nějaké šimrání v bříšku je třeba ručička miminka. Jediné strachy budou o zdraví mimi, abybyly všechny testy o.k, apod. A na nějaké strachy o sebe nebudeš mít ani čas přemýšlet, páč budeš po krk vězet ve vybírání jména, kočárku, pokojíčku, oblečků, oznámení rodičům, partnerovi, vybíráním šatů pro sebe..apod.

rozaarka
7. črc 2009

eimmy a neskocime nekdy na kafco? Mohla bys me prozradit, jak se vysazujou prasky...

ygreen
7. črc 2009

rozza: ale teď si děláš srandu že jsi ještě nebyla u doktora, že jo?

sisstin
7. črc 2009

rozza: nejdůležitější testy se dělají okolo 12tt, mě doktorka objednala až v 9tt a měla jsem to tak tak, takže nic neprodlužuj 😉 strach je věc jedna, ale tohle už je skoro nezodpovědnost 😉

ygreen
7. črc 2009

rozarka: prostě si je nevemeš 😉 ovulace bývá 11-14 den od prvního dne MS (tedy doufám že to píšu správně), no prostě někdy uprostřed cyklu. Ale neboj, někomu to vyjde hned, mě se cyklus po vysazení srovnal až po roce. Kup si Calibrum babyplan, nebo femibion nebo kyselinu listovou, poctivě papej ať je mimi zdraví a manželovi můžeš koupit vitamíny selen+zinek 😉

ygreen
7. črc 2009

siss: no testy možná jo, ale za prvé se musí vyloučit mimoděložní těhotenství, pak se musí zjistit, jestli se mimi vyvíjí, jestli má srdíčko, jestli bije, v 11tt odběr krve na NT screening (vyloučení vrozených vad), pak je utz ve 12tt (jestli má mimi vše tam kde má), pak cca 13tt utz na NT screeningu (vyloučení vrozených vad), pak 16tt odběr krve na tripple testy (není nutné pokud jsi byla na NT screningu), odběry krve na zjištění pohlavních chorob, určení RH faktoru..apod., Další velký utz je ve 21tt a pak ve 30tt, pak se chodí jen na monitory (poslouchání srdíčka) - takže za celé těhu vám vemou asi 4x krev a jinak vám jen budou dělat utz přes bříško 😉

sisstin
7. črc 2009

ygreen: mně nikdo nic nezjištoval až do 12tt, dr. UZV neměla, jen mi vzali krev, poprvý mě vzala až 9+4 😉

sisstin
7. črc 2009

ygreen: ne každý doktor má UZV, takže to pak máš se srdíčkem smůlu, nikam neposílají 😉 ted už mám naštěstí doktorku dobrou 😉

sisstin
7. črc 2009

ygreen: a za celý těhu jsem měla 3UZV, 12, 20 a 30tt, žádnej jinej..ani srdíčko, ani vyvíjení 😉

ygreen
7. črc 2009

sis: to mi přijde šílený - kdyby to bylo mimoděložní a mimi se vyvíjelo třeba ve vejcvodu, tak to je mega průser 😨

sisstin
7. črc 2009

ygreen: no to bych asi už potratila..já těhu zjistila až někdy v 7-8tt 😕

ygreen
7. črc 2009

sis: tys nebyla nai na NT? 4D? Jinak já byla v 5tt potvrzení, v 7tt srdíčko, ale nebylo, v 8tt bylo, pak 11tt NT, 12tt, 16tt, 20tt, 30tt a ve 41tt a 42tt na zjišťování velkosti

sisstin
7. črc 2009

ygreen: na NT jo, v tom 12tt u nás to dělali všechno dohromady v genetickým centru..na 4D ne, mě to nějak nebralo, navíc by mi nedali volno z práce 😉

ygreen
7. črc 2009

nejde o potrat, ale krvácení a skoro v nejlepším můžeš přijít o vejcovod 😒