Strach z porodu ještě před těhotenstvím

martule20
10. čer 2007

Ahoj holky, nikde jsem nenašla podobný názor, tak se omlouvám, jestli už podobné téma existuje... Mám problém, který asi většina z vás neřeší, ale mě to trápí už dobrý rok... Mám panický strach z porodu. A to ještě nejsem těhotná! O mimi jsme se začali snažit teprve minulý měsíc, takže mám relativně ještě spoustu času. Měla jsem teď poslední dobou takové ty pocity, že už přišel ten správný čas, že po miminku toužím a půjčila si i pár knížek pro budoucí maminky. Jenže čím víc nad tím přemýšlím, tím míň jsem si jistá, že jsem na mimčo připravená a hlavně ten porod je pro mne pořád příšerný strašák. Je to asi nejintimnější situace, jakou si dokážu představit a bojím se všeho, co k němu patří. Bolesti, nejistoty, toho, že se před manželem ztrapním (jeho oblíbeným výrokem je, že nic nevydržím, to bych ho někdy praštila 😒 , kdyby měli rodit chlapi, tak vymřeme).... Máte některá podobné pocity? Děkuju. Pa

manka
8. bře 2014

Moj strach z bolesti: tiez som nejak nemala. praveze som si chcela dokazat, ze ja to zvladnem. Ale pre tych, co ho maju, je asi dobre si predstavit, co tie bolesti su. Je to cesta vaseho dietatka za vami. Kazdou kontrakciou sa k vam priblizuje blizsie a blizsie a vy mu v tom mate pomoct. Nezadrzovat dych - tym oberate babatko o kyslik, ktore na ceste potrebuje! Kazda kontrakcia masiruje jeho pluca, pripravuje ho na dychanie, vytlaca plodovu vodu... To si treba predstavovat...Napr. psychike pomoze, ked neideme s kontrakciou bojovat, ale sa jej plne oddame..Ked sa niekto niecoho boji, automaticky to vidno aj na reci tela: napr. krcovite zviera paste. Ale funguje to aj opacne - to znamena mysel sa nikdy neuvolni od strachu a bolesti, pokial rec tela hovori nieco ine...

lucinocka
8. bře 2014

ja som sa na porod hrozne tesila, vobec som sa nebala...tych 8 hodin v neprestavajucich kontrakciach zletelo strasne rychlo, ked si na to spatne spominam, akoby som bola v nejakej hmle, kde som mala zatvorene oci, dychala a dychala..akoby v tranze .. / mala som vyvolavany porod v 38tt, cize ziadne minuty medzi kontrakciami ale jedna za druhou/...druhykrat sa budem asi uz viac bat, lebo si to viem predstavit, prvykrat to bolo super, clovek nevie do coho ide🙂