Tradiční čínská medicína a otěhotnění

marketa1218
11. pro 2018

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou některá máte pozitivní zkušenosti s čínskou medicínou a otěhotněním?

Možná ještě předbíhám, ale čeká mě teď laparoskopie, na ní půjdu, kdyby se případně našel nějaký problém, ať o tom vím, ale pokud bude vše v pořádku i partner je v pořádku, pere se ve mně myšlenka nějakého IVF. Miminko si moc přejeme, ale já nejsem zastáncem ládování se nějakých hormonů, stačí, že zobu hormony kvůli štítné žláze.

Pokud bude tedy lékařsky všechno ,, v pořádku,, a přesto se nám nezadaří, napadla mě ještě myšlenka obrátit se na TČM. Proto prosím o reakci, zda jste se některá vydala také touto cestou a pomohlo vám to k miminku?

Děkuji moc.

vineta
11. pro 2018

@marketa1218 S TČM neporadím, ale jen se ještě zeptám, byla jsi u fyzioterapeutky? Můžeš mít funkční problém, na který u dr nepřijdou. Já tam byla nedávno a výsledek- syndrom pánevního dna mě vlastně ani nepřekvapil. Takže cvičím Mojžíšovou, k tomu mobilizace kostrče u fyzio a uvidím... Také mi není IVF nijak blízké- a hlavně vlastně bez zjišťování, kde teda je problém... Držím palce! A doufám, že se zde sejdou i zkušenosti s TČM 😉

marketa1218
autor
11. pro 2018

@vineta Díky moc, fyzioterapii mám domluvenou a také se chystám cvičit Mojžíšovou. Tak uvidíme. I Tobě držím palečky 🙂

fandysek_1
11. pro 2018

@marketa1218 u nás pomohla TČM. Snažili jsme se 4 roky a pak bum po léčbě čínskou máme hned 2 děti. Prošla jsem vším možným. Mojzisovka, byliny, potravinové doplňky, wobenzym, atd i inseminace.

rybkaryb
11. pro 2018

Já byla na laparce, chodím asi rok na mojzisovku a půl roku na tcm, zejtra jdu na odběry hormonálního profilu aby tam viděli jakej to má efekt, tehotna zatím nejsem, jsem asi “tezkej případ”, ale rozhodne pozoruju ze to něco děla a na tcm mi ten doktor říká ze si mysli ze otehotnim přirozeně jen u mě musíme postupovat po malých krocích... urcite to muzu doporučit, hodně mi to pomáhá psychicky, jak kdyby mi to měnilo myšlení 🙂

marketa1218
autor
12. pro 2018

@rybkaryb Díky za reakci, přemýšlím o tom, že to po novém roce zkusím nějak nakombinovat. Takže chodíš současně jak na alternu, tak ke svému doktorovi? A jemu jsi to řekla, já totiž nevím, jestli mu to mám vůbec říkat, že uvažuji ještě o tomhle 🙂.

marketa1218
autor
12. pro 2018

@fandysek_1 Díky moc, přečetla jsem si tvůj článek a tak trošku mě to povzbudilo, takže asi ano, zkusím i tu alternu.

marcelamor
12. pro 2018

@marketa1218 Ahoj. A odkiaľ si? Pokiaľ to nemáš ďaleko do Brna, odporúčam paní Majku Staňkovu http://www.centrum-majka.cz/problemy-s-otehotne...
Ja som skúsila preparát TČM, ajurvédy, Mojžišku... u Majky som bola viackrát na stretnutí a o chvíľu idem na jej predporodný kurz 🙂 Je pravda, že my sme sa nesnažili až tak dlho, do roka som zostala tehotná, ale tiež nebol problém, pre ktorý by sme nemohli mať dieťa, takže som bola vynervovaná, prečo to nejde.
Držím palce, nech sa zadarí a čoskoro máte zdravé bábatko 🙂

cl8ireh
12. pro 2018

Chodila jsem na TČM i s manželem. Pili jsme asi půl roku ty jejich byliny hnusný a jako u mě se srovnal cyklus, hormony, ale jelikož jsem žila ve stresu v práci, tak se to zase pokazilo záhy. Bylo by to furt dokola.🙄

vladimira_b_l
12. pro 2018

TČM určitě doporučuju 🙂

marketa1218
autor
12. pro 2018

@marcelamor Ahoj, děkuji za doporučení, ale Brno je hodně daleko 🙂 Já jsem z Východních Čech ( Jičín).

marketa1218
autor
12. pro 2018

@cl8ireh To je mi líto a nakonec se zadařilo nebo vůbec ne?

cl8ireh
12. pro 2018

@marketa1218 Nezadařilo. Stále čekáme. Už 3,5 roku.

nita1984
12. pro 2018

Já chodím na TCM teď docela krátce, ale vidím výsledky. Cyklus bez špinění, zlepšení pleti atd. Navíc na imunologii nejlepší výsledky za celou dobu (jestli je to TCM nebo něčím jiným netuším). My tedy zároveň navštěvujeme CAR. Zatím bez úspěchu, ale v lednu bychom měli jit na další pokus tak uvidíme. Zatím se snažíme čtyři roky

rybkaryb
12. pro 2018

@marketa1218 jj chodím do caru, na tcm a na mojzisovku, o všem jsem v caru řekla, tam se teda nediví nikdy ničemu, nejspíš by je nepřekvapilo ani kdybych dělala denně šamansky rituály a obětovala ovci za úplňku, ale zrovna tahle doktorka mi přijde ze je tomu i nakloněna, říkala ze to je dobře a i se ptala co a jak... Ale je fakt ze stres z práce je asi nejhorší a i proto říkal ten na tcm ze jsem tezkej případ mi to odblokovat v hlave

marketa1218
autor
13. pro 2018

@rybkaryb super díky, já mu to tedy řeknu, ale jestli je tomu nakloněný nevím, každopádně je to stejně moje věc zda chci zkusit ještě něco jiného než jenom IVF. Příští týden jdu na první cvičení Mojžíšovky, pak si dám na svátky pauzu a od ledna to zkusím skloubit 🙂 Ještě teda tu laparoskopii chci někam nacpat. Už mě to občas nebaví.. holky, co do toho přijdou ani neví jak mají ohromné štěstí. Tak držím palce.

rybkaryb
13. pro 2018

@marketa1218 příprav se na to ze možná bude podezrivave koukat nebo nebude dokonce tušit o čem mluvíš. Ale nenech se odradit, na Číně se te zeptají na léky který beres jestli nějaký, ví tam jaký byliny s čím nekombinovat takže se není čeho bát ;) držím palce ať se účinky co nejdriv ukážou 🙂)