Těhotenské testy, jejich přesnost a kvalita
Ahojda snažilky tak jsem se rozhodla založit témátko...možná nebude uplně specifické ..ale zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s testíkama a přesností.......já jsem totiš asi ojedinělej případ. Mám za sebou zajímavé story......je to přesně měsíc co jsem se ocitla na gyndě..... S tím že jsem si udělala 3x testík a 3x mě vyšel že jsem těhotná // ....poprvé to bylo užasné zjištění a radostná novina 😉 ....nechtěla jsem nic nechat náhodě jejikoš dělám fyzicky náročnou práci a 2dny jsem ještě stihla do tej práce jít.......a pak se oběvilo lehké špinění ...ouha nedá se nic dělat musíme za panem doktorem (chtěla jsem k němu ve čtvrtek zajít je u nás totiš jen ve čtvrtek) tohle bylo v pondělí večer. Tak hned v úterý ráno jsem šla do porodnice na gyndu ....tam mě vyšetřil jeden mladej čerstvě promovanej doktor 😒 nemůže za to ale byl strašně nerozhodnej a i k ultrazvuku jsem ho musela dokopat no a pak mě poslal na příjem ........samo sebou byla jsem vyjukaná jako puk protože v nemocnici jsem ležela naposledy se zlomenou rukou ......
Stručné shrnutí
- Těhotenské testy z moči mají různou citlivost a spolehlivost; v diskuzi byly jako spolehlivější označovány Mamatest a Babytest, negativně hodnocen byl Best a zmiňovány byly i RapiClear/Rapiclear a Galmed gold.
- Vyšetření hCG v krvi lékaři v diskuzi označovali jako 100% způsob potvrzení těhotenství a doporučovali ho jako jistější než domácí testy z moči.
- Pozitivní močový test může následovat chemické těhotenství nebo časnou ztrátu (samovolný potrat), a také cysty či hormonální nerovnováha byly v diskuzi uváděny jako příčiny falešně pozitivních výsledků.
Nejčastější otázky
Q: Kdy se těhotenský test z moči může poprvé spolehlivě projevit?
A: V diskuzi se uvádělo, že močové testy obvykle ukážou pozitivní již první den po vynechání menstruace; jinak se zmiňovalo období zhruba 7–10 dní po oplodnění.
Q: Je test z krve (hCG) spolehlivější než domácí test z moči?
A: Podle lékařů zmiňovaných v diskuzi je vyšetření hCG v krvi považováno za „100%“ potvrzení těhotenství, krevní testy zachycují i nízké hladiny hCG a často jsou doporučovány místo opakovaného domácího testování.
Q: Které značky těhotenských testů byly v diskuzi hodnoceny pozitivně nebo negativně?
A: V diskuzi uživatelky chválily Mamatest a Babytest jako spolehlivější, kritizovaly Best jako „často pozitivní“, a zmiňovaly také Galmed gold a RapiClear/Rapiclear s rozdílnými zkušenostmi.
Q: Co může způsobit falešně pozitivní těhotenský test?
A: V diskuzi byly jako možné příčiny falešně pozitivního výsledku uvedeny cysty, hormonální nerovnováha a chemické těhotenství (částečné uchycení oplodněného vajíčka s následným krvácením).
Q: Kdy je vhodné jít na ultrazvuk po pozitivním testu z moči?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že ultrazvuk může zobrazit embryo dříve než krevní testy běžně nepotřebují další potvrzení, ale konkrétní termín závisí na okolnostech; někteří diskutující doporučovali krevní hCG jako první krok a ultrazvuk jako následné potvrzení.
Q: Co znamená „chemické těhotenství“ a jak se projevuje v testech?
A: V diskuzi bylo vysvětleno, že chemické těhotenství znamená oplodnění, které se neudrží; projeví se pozitivním testem (moč i krev) následovaným menstruací, a diskutující uváděly, že se to stává poměrně často.
Závěry z diskuze
Shoda
- Domácí těhotenské testy z moči mají proměnlivou spolehlivost a zkušenosti se značkami se liší.
- Laboratorní stanovení hCG v krvi bylo v diskuzi doporučováno jako spolehlivá metoda potvrzení těhotenství.
- Chemické těhotenství a časné samovolné potraty vysvětlují případné pozitivní testy následované menstruací.
Sporné názory
- Někteří účastníci tvrdili, že pozitivní močový test vždy znamená těhotenství, zatímco jiní poukazovali na falešné pozitivy způsobené cystami nebo hormonální nerovnováhou.
- Někteří lékaři a diskutující považují domácí testy za reklamní záležitost a zdroj zisku, zatímco jiné uživatelky domácí testy považují za užitečné a spolehlivé, zejména konkrétní značky jako Mamatest.
Otevřené otázky
- Jaká je skutečná četnost falešně pozitivních močových těhotenských testů v reálné populaci?
- Jak brzy po oplodnění spolehlivě zachytí různé značky domácích testů stoupající hladinu hCG?
- Kdy přesně volit krevní stanovení hCG versus čekání na ultrazvuk při podezření na těhotenství?
Zmíněné značky a firmy
Mamatest, Best, Babytest, Galmed gold, RapiClear/Rapiclear, Modrykonik, centrum asistované reprodukce
Zmíněné produkty a metody
močové těhotenské testy (Mamatest, Best, Babytest, Galmed gold, RapiClear/Rapiclear), vyšetření hCG v krvi, ultrazvuk, chemické těhotenství, cysty, hormonální nerovnováha, IUI (intrauterinní inseminace), IVF, hormonální stimulace, HA (hormonální antikoncepce), laparoskopie (laparo), vyvolávací injekce
Místa a osoby
Trutnov
Jitousek, to si nemysli, že jsi sama, kdo je kalamity jane, to já jsem dvojitá 😀 Mslela jsem si, že když se provdám a změním příjmení, že to přejde, ale ono nic 😀 Já přitáhnu kdejaký průser. Třeba teď mám jít příští týden na laparo a já to ještě nedostala. Když už jsem se k tomu odhodlala, tak zase toto. Měla jsem to pravidelné jako hodinky, protože užívám léky na úpravu a teď toto 😠 to se zase může stát jenom mě 🙄
No, sranda možná ne, ale je fakt, že když by to všechno bylo podle plánu, tak by to bylo moc snadný!
ještě mě řekněte k těm testíkům jakej se vám zdá nejlepšší .....jasně že krev jenže kdo má čas hnedka ráno běžet do nemocnice na krev že jo? Já jsem používala za 30kč Mamatest zdál se mě docela dobrej 🙂 ale po těch zkušenostech .....víte co připadám si jako blázen když poběžím pokaždý k doktorovi na krev jestli jsem těhotná a pak nebudu
ahoj holky, já jen přidávám názor mého pana doktora, že testy jsou reklamní záležitost, která z nás tahá peníze...já nevím, ale zas když volám, že mi vynechala MS, tak první co se mě sestra zeptá je, jestli jsem si dělala test, pak babo raď 😀
Jitoušku holky tady říkají, že Mamatest je nejspolehlivější 😉
Barru mě zase moje Dr. říkala, že jakmile je pozitivní těhu test, je to jasné těhu, krev je jen taková pojistka
Radusik, to čert ví 😀
Jitousek, já jsem slyšela, že ty mamatesty jsou nejlepší a nejpřesnější. Nejhorší je prý ten Best, ten se prý ukáže pokaždé jako pozitivní, tak nevím...
Barru taky dobrýýýý 😉 ..mám pocit že se stal ze zdravotnictví velkej byznis
Jitousku, to nevim, ja pouzivala Babytest, ale myslim, ze je to jedno!
Pro Barru, byla jsem dohromady 3xtěhotná a nikdy mi test z krve nedělali a vždy se čekalo na ultrazvuk, jen test z moči mi to ukázal, tak těžko říct? A ptala si se sestřičky? Že Ti pan doktor řekl, že si ho dělat nemáš, že to jen reklamní trik?!
V pohodne zabka, uz je to ok...
Fakt babky, testy sú ok...ale niekedy zachytia aj síce oplodnené vajíčko...možno čiastočne uchytené /fakt neviem..ako to potom prebieha/ a nakoniec aj tak príde mrcha.... že vraj takto končí veľa cyklov a žena o nich ani nevie, pretože mrcha príde načas, alebo s omeškaním 2,3 dni...v mojom prípade aj viac...
jo doktoři to taky berou s rezervou jich se to v podstatě netýká....zase jedna co si myslí že je těhotná no tak se na to podíváme ....nejlepší u mě byl ten ucho doktor ale po něm následně i ten další zkušenej co čučel do kolečka před sebou a vypočítával jak dlouho jsem těhotná ...dámy já mu říkám že jestli Jsem tak je to přesně 10-14dní a pan mudr na to ......no ale to musí bejt tak pět tejdnů ??...holky jak to počítaj? Buď jsem nedávala při počtech pozor ...ale když vím kdy jsme to dělali a řeknu mu to tak nevím co točí astrologickou plackou a vypočítává nesmysli 😖
Jitousku, to bylo 5 týdnů, protože se to počítá od začátku menstruace - takže začínající 5. týden!
Nene, těhotenství se počítá na 40 - 42 týdnů - 10 měsíců, jinak u nás je to (9 normálních měsíců)!
no vidíš to co se tu ještě dozvím 🙂 to je dobře ale stejně potom je asi rozhodující vývoj plodu podle ultrazvuku ne ? No pak záleží na okolnostech a kdy se mu bude chtít ven 😉 asi že ju ?
Jitousku,já se dozvěděla minulý týden,že se to počítá od začátku ms a čuměla jsem jak vyvoraná myš 😀 A to je mi 30 😅
no asi to je věda já vím že se páni doktoři snažej jsou bedny ale chtělo by to více lidskosti a hlavně 😅 na tváři někdy mám pocit že si přijdu jako kus na krámě nebo jenom němá tvář co občas něco konstatuje a opováží se zeptat a dostane rázem podpásovku že bekla a protestuje ...jenže u nás je to těšký sehnat kloudnýho doktora
chápu že dělaj svou práci ale ten lidskej přístup mě v tej západní medicíně hodně chybí...ono když člověk jde s problémem k lékaři má ho plnou hlavu a připadá si sám před sebou nemožně je těžká komunikace s balvalózníma lidma 😢
Odkud jsi,Jituš? Já mám čupr gynekologa, chodím k němu už 10 let 😀 Vše mi ochotně vysvětlí,poradí,pomůže.Nic není problém.Právě že mi vysvětlil,že bych si už měla pořídit mimčo. 😅
Tak s jednáním Dr souhlasím, mě po mém MA říkala nová Dr, že teprve teď existuje na medicíně předmět jednání s pacienty 😠
Holky, ráda bych přidala svou zkušenost.
V září jsem vysadila HA, v říjnu otěhotněla, v listopadu potratila, do 4-6týdnů jsem to nedostala, takže mi dr.píchla vyvolávačku, bylo pak všechno ok.V lednu jsme se začali s manželem snažit o 2.mimi, doufala jsem, že se zadaří, pobolíval mě podbřišek, jen prsa ne. Dělala jsem si začátkem týdne testy, Best mi vyšel pozitivní, ale 2.čárka byla hodně slabá, Mamatest mi vyšel negativní. Takže jsem si moc šancí na těhotenství nedávala. No a včera jsem to dostala. Moje dr. také testům moc nevěří.
Mějte se všechny krásně a ať brzy těhotníte.

beru to sportovně ..začali jsme je to první zkušenost ......jen je člověk s toho vykulenej co všechno na něj čeká za nástrahy ...já totiš nic nemám normálně ....přitahuju samé kravoviny a složitosti úplně ve všem...ale zas si říkám bylo by vše fádní kdyby šlo vše hladce
😉