icon

Tehotenstvo a vysoké endometrium

avatar
jane1
16. lis 2008

Ahoj.
Založila som túto tému, pretože sa mi vidí že tu ešte taká nie je a mňa osobne tento stav trápi. 😅
Takže aby som v skratke objasnila svoju situáciu.
Som po pol ročnej liečbe endometriózy. 13. okt. som dostala prvú menzes. 24 som mala plodný hlien - a to nepochybujem, lebo bol ukážkový, naťahoval sa ako lepidlo. Takže sme 25 a 26 poctivo snažilkovali. Ibaže potom okolo 5,6 novembra som mala takú bolesť vo vaječníku, ktorú som pred tým pripisovla ovulácii a to som si predošlé cykly poctivo aj merala teploty - tak mi to tak aj vychádzalo.

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 58 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Vysoká hrúbka endometria (v diskusii príklad 17 mm na 29. deň cyklu) môže gynekológ na ultrazvuku považovať za podozrenie na tehotenstvo a odporučiť kontrolu alebo odber krvného beta-hCG.
  • Domáce tehotenské testy spomínané v diskusii boli rapiclear (jedna účastníčka uviedla citlivosť 10 mIU/ml, iné účastníčky hlásili negatívne skúsenosti) a mamatest (viaceré účastníčky odporúčali mamatest ako spoľahlivejší a radili testovať ráno s koncentrovanou moču).
  • Pri netypickom alebo rýchlo rastúcom endometriu bol v diskusii odpor na ďalšie vyšetrenia: kontrolný ultrazvuk o týždeň, možná endometriálna biopsia na vylúčenie nádoru, a pri problémoch s plodnosťou možnosti ako laparoskopické zákroky, IUI alebo liečba na klinike Helios; v tehotenstve sa spomínali AFP/triple testy a amniocentéza.


Nejčastější otázky

Q: Ako zistím, či vysoké endometrium znamená tehotenstvo?
A: Vyšetrenie zahŕňa ultrazvuk a odber krvného beta-hCG; v diskusii gynekológ pri endometriu 17 mm na 29. deň cyklu upozornil, že to môže byť znak tehotenstva a odporučil nahlásiť meškanie na odber krvi.

Q: Ktorý domáci tehotenský test je vhodný a kedy ho robiť?
A: V diskusii boli menované rapiclear (uvádzaná citlivosť 10 mIU/ml jednou účastníčkou, zároveň hlásené negatívne skúsenosti) a mamatest (odporúčaný viacerými účastníčkami); odporúčané je robiť test ráno s koncentrovanou moču.

Q: Kedy žiadať krvný test na HCG u lekára?
A: Diskusia odporučila nechať si odobrať krvné HCG pri pretrvávajúcom meškaní alebo pri náleze vysokého endometria; jedna účastníčka uviedla, že lekár jej potvrdil tehotenstvo z krvných výsledkov do hodiny.

Q: Aké ďalšie vyšetrenia môžu nasledovať pri podozrení alebo netypickom náleze?
A: Spomínané postupy boli kontrolný ultrazvuk o týždeň, endometriálna biopsia pri podozrení na nádor, a pri tehotenstve AFP/triple test s možnou amniocentézou podľa výsledkov.

Q: Môže liečba endometriózy spôsobiť cysty alebo zmeny vo vaječníkoch?
A: V diskusii ženy opisovali tvorbu cýst po liečbe endometriózy; jeden prípad mal cýstu 46 mm, hospitalizáciu a infúzne liečenie so zmenšením cýsty.

Q: Kedy zvážiť asistovanú reprodukciu ako IUI?
A: Diskusia uviedla skúsenosť, že po opakovaných neúspechoch a laparoskopických zásahoch išli pacientky na liečbu v klinike Helios a po 3. pokuse IUI dosiahli graviditu.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Pri podozrení na tehotenstvo je potrebné urobiť krvný test na beta-hCG alebo kontrolný ultrazvuk.
  • Mamatest bol v diskusii viackrát odporučený ako spoľahlivý domáci test.


Sporné názory

  • Rapiclear bola jednou účastníčkou označená za test s citlivosťou 10 mIU/ml, no iné účastníčky uviedli negatívne skúsenosti a považovali ho za menej dôveryhodný.
  • Vysoké endometrium bolo jedným lekárom interpretované ako možné tehotenstvo, zatiaľ čo iné názory odporúčali vyčkať a kontrolovať, pretože hrúbka endometria môže mať aj iné príčiny.


Otevřené otázky

  • Prečo sa u niektorých žien v niektorých cykloch zvýši hrúbka endometria bez prítomnosti tehotenstva?
  • Ako presne ovplyvňuje dlhodobá liečba endometriózy tvorbu cýst a parametre endometria?


Zmíněné značky a firmy

rapiclear, mamatest, DM, Helios

Zmíněné produkty a metody

rapiclear, mamatest, ultrazvuk (UZV), krvný beta-hCG test, endometriálna biopsia, laparoskopický zákrok (laparo), IUI, AFP/triple test, amniocentéza, hospitalizácia s infúziou (pri cýste)

Místa a osoby

Helios, DM

Strana
z2
avatar
jane1
autor
16. lis 2008

Oki, to by ešte bolo prehliadnuteľné - i keď až teraz som sa niekde dočítala, že teoreticky je možné aby žena mala 2 krát ovuláciu.
Ibaže sa dostávame k pointe: 10. nov. som bola na prehliadke a doky ultrazvukom zistil, že mám vysokú sliznicu - to som bola 29 deň cyklu a bolo to 17!!!! a on že či nemôžem byť tehu!!!!!
No viete si predstaviť, že viacej mi netrebalo!!!
a od toho dňa sa začalo moje trápenie 😉 To striedavo mi zasvieti a zhasne nádej, že sa konečne zadarilo.
asi tak od piatka 14.nov. mám mierne bolesti v podbrušku, ako na mrchu. sem tam ma aj slabunko zabolí vaječník. Tak som testla dnes. mala som rapiclear / dnes som sa dočítala že nie je spoľahlivý / a nejaký iný, ani už neviem ako sa volal, ale nebol ani z DM ani mama test.
Ja som už hotová, iné príznaky práveže nemám, test negat., tak čo potom mala znamenať tá sliznica?

avatar
jane1
autor
16. lis 2008

dakujem za názory vopred

avatar
janka1874
16. lis 2008

asi viem ako sa cítiš tiež som bola liečená na endometriózu a aj operovaná ale to bolo dávno pred tým ako som otehotnela no moje hormonálne výsledky nikdy neboli suprové a to čo opisuješ sa mne prejavovalo keď som už bola tehotná a nevedela som o tom tiež som nechápala tie bolesti a myslela som si že som niekdy asi fajne prechladla a potom mi neprišla mrcha a až tak som si robila test a okamžite vybehli 2 čiarky.
Nevzdávaj sa a hlavne tomu musíš ty veriť nikto iný to za Teba neurobí a lekári už vôbec nie oni väčšinou hovoria len o tom ako sa to nedá

avatar
jane1
autor
16. lis 2008

Ahoj Jani, ďakujem za povzbudenie. My sa pokúšame už taký 3 rok. a tentokrát je aj manžel dosť namotaný. Pravda je taká, že keby doktor neostal zaskočený tou sliznicou, mňa by to asi ani nenapadlo, že by som mohla byť tehu. aj keď ktovie, jasne že sa pozorujeme viacej, keď sa snažíme, že? Mne sa dokonca vidí, že chodím častejšie cikať, ale neberiem to oko relevantné, lebo to si kľudne môžem aj nahovárať a možno podvedome aj viacej pijem, boh ho vie 😕 ja sa v myšlienkách stále vrátim k tomu, že norma na sliznicu je okolo 8 cm, okolo 20 dňa a ja som mala 29 deň tú 17.....takže dúfame

avatar
janka1874
17. lis 2008

držím palce nech sa aj Vám podarí

avatar
kessy11
17. lis 2008

Ahoj Janka,
skus zajtra testnuť, ale iba mamatest urcite, ziadny iný by som už neskúšala, a hned ráno, večer moc nepi aby bol moč koncentrovany a uvidíš, ja som s mamatestom videla sice slabunky ale bol tam tienik druhej čiaročky 🙂 v den kedy som mala dostať mrchu, čiže este ani nemeškala poriadne.
....lebo také pichanie vo vaječníkoch a pobolievanie v podbrušku po ovulke a pred mrškou som mala aj ja a presne ako ty som si myslela že som prechladla, a ono sa to asi pokúšalo uhniezdiť 🙂
Mooooooooooooc držím palčeky aby vam to vyšlo 🙂 🙂 🙂 a daj vedieť 😀

avatar
figurka.m
17. lis 2008

ahoj,jane, ja som bola rovnaky pripad ako ty, len je to uz davno 😉 endometriozu mi liecili prechodom, ako aj tebe, a hned prvy cyklus som ostala tehu, prisla som k dokimu, ked mi mrcha meskala 3 dni , zobral mi krv a do hodiny boli vysledky, potvrdene tehu 🙂 cudujem sa velmi, ze ti doktorka nevzala krvicku,ved ste chceli otehotniet, preto si sa predsa liecila 😉 skus si ju dat nabrat, ak chces mat istotu, drzim ti vsetky prsteky, nech ti to vyjde 😀 😀 😀

avatar
jane1
autor
17. lis 2008

Dik Kessy, uvidim, kedy dostanem odvahu na ďalší pokus s testom ☹ ale v utorok sa objednam k dokymu. Uvidím na kedy ma objedná, predpokladám že obtýždeň. dovtedy sa to možno aj samo ukáže 😀

avatar
jane1
autor
17. lis 2008

Figurka, krv mi nebral, lebo som bola už dosť neskoro a bolo to ešte len 29 deň a zrejme aj nechcel aby som si robila nádeje predčasné. povedal že by to mohlo byť tehu a že ak mi bude meškať, mám sa ohlásiť. 😵

avatar
dicinka1
17. lis 2008

jane..nemoze to byt s liekov?

avatar
jane1
autor
17. lis 2008

a z akych liekov drahá? žiadne neberiem. poslednú injekciu som mala v júli, či auguste? a prvú mrchu mrchatú 13.okt

avatar
jane1
autor
17. lis 2008

Dici, či myslela si to vysoké endometrium? nooo, kuknem do vedlajších účinkov tých injekcii dakde na nete 😖 ☹

avatar
dicinka1
17. lis 2008

no po tej liecbe som myslela..ja neviem co si brala,ci lieky ci injekcie...nevedela som ze to bolo daaaaaaaaaaaaaaavno,ze co si brala...

a este nieco..rapiclear je spolahlivy na 100% pretoze ja som si ho robila uz 5 den po et...a mala som tam //,sice slabsia..ale mala..a bola som tehulka..je to najcitlivejsi test...ak nemas hcg v krvi samozrejme ze ti to test neukaze...niekomu ukazal // aj ked nebol tehotny?tak je to divne...pretoze asi niektora tehotna bola..a jednoducho to zahniezdene vajicko vzdalo..a druhy test jej ukazal len / ....ten test ma citlivost 10

avatar
dicinka1
17. lis 2008

a endometrioza je ine svinstvo..ja s tym skusenosti nemam...ale co som citala..... ☹

avatar
jane1
autor
17. lis 2008

Dici, skúšala som nájsť niečo o tých injekciách, našla som len, že je možnosť v začiatkoch liečby mať cysty, o endometriu sa nikde nepíše, tak neviem. Opýtam sa na to lekára.
Ja som o Rapi čítala veľa zlých skúseností, tak neviem. mne to dôveru potom nepridáva, ale veď uvidíme. Veľa báb odporúča mamatest, že ten im nikdy neukázal nezmysly, tak najbližšie asi kúpim ten

avatar
jane1
autor
17. lis 2008

Mne sa strieda nádej s nedôverou v posledných dňoch tak často, že už neviem čomu vlastne veriť. nádej je ale silná a kým mrcha nedorazí, sme v hre 😎 ako vraví môj drahý 😀 😀

avatar
figurka.m
17. lis 2008

no,jane, drzim palce nech si tehu 😉 inac mne sa endometrioza vratila, chceli sme druhe a neslo to tak znova laparo, prechod, ale ani tak to neslo, zacali sme chodit do heliosu a na 3. pokus IUI nam to vyslo, zial v 22tt som o babo prisla, takze zaciname znova 😖

avatar
dicinka1
17. lis 2008

jaen..prajem ti aby mrska uz nedorazila..aby si sa tesila s babetka v brusku..drzim ti strasne palceky.. 😉

avatar
dicinka1
17. lis 2008

figurka..preco si prisla o babo?co sa stalo? ☹

avatar
figurka.m
17. lis 2008

babatko bolo chorucke, neprezilo by, musela som pdstupit prerusenie ☹

avatar
jane1
autor
17. lis 2008

figurka, to je mi ľúto, dúfam že sa čoskoro zadarí. Dík Dici, uvidíme 😉

avatar
dicinka1
17. lis 2008

figurka..aj mne je to luto.. ☹ az take chorucke by bolo? ☹ ☹ ☹

avatar
cikyta
17. lis 2008

Len som sem nakúkla a chcem sa spýtať Figurky...
Skôr sa na to neprišlo , že bábätko je choručké?Ved dva krát sa robia krvné testy a tak.
Je mi to lúto moja a to velmi.Neviem si to ani predstaviť...Drž sa Figurka,opatruj a nech máš znovu v brušku bábiku,ale tentokrát až do konca a úplne zdravučké!Nech ti robí dvojnásobnú radosť aj za "súrodenčeka"! ☹ 😉

avatar
jane1
autor
17. lis 2008

tak dnes mám 4 deň pocity ako pred mrchou, som fakt zvedavá do kedy.... 😕

avatar
jane1
autor
17. lis 2008

Dnes tu už nikto asi nie je. Baby, ja tak hrozne už chcem napísať, že to konečne vyšlo, a nejde to. kedy kedy kedy konečne? no, mám nejakú depku či čo. zajtra to už bude ok, čauky. držte pršteky nech znova nie som sklamaná

avatar
figurka.m
17. lis 2008

cikytka, v 17tt robili testy, boli zle vysledky, o tyzden nato nas poslali na genetiku, zobrali krv a urobili triple testy, ktore byvaju presnejsie,vysledky boli o tyzden a boli zle, sla som na amniocentezu, vysledky boli o 3 tyzdne takze preto tak neskoro. dicinka,to bolo prve co sme zistovali, ci sa da dufat, ze by zila, zial bolo iste, ze by neprezila a zrejme by tehotenstvo skoncilo spontanne

avatar
cikyta
17. lis 2008

Aha Figurka už tomu rozumiem.Zajtra na obed sa dozviem ja ako mi dopadla krv na AFP testoch z genetiky. ☹

avatar
tutifruti
17. lis 2008

Jane určite si tehu... Ja keď som ostala tehu, som mala pocit, že každú chvíľu dorazí mrcha ale nedorazila, drzím veľmi palčeky... A ďalším 100% indikátorom boli bolestivé prsníky...

avatar
figurka.m
18. lis 2008

cikytka drzim ti palceky 😀 vsetko bude OK, urcite 😉

avatar
dicinka1
18. lis 2008

figurka,naozaj ma to mrzi..asi ste sa aj bali...toho zivota...vsak?nebola som v tekejto situacii,tak neviem,ale ja by som to nechala tak,nech sa stane co sa stane...nemam pravo ta sudit,je to kazdeho osobna vec,vsak_?

figurka,tak ti drzim palce,nech sa radujete onedlho zo zdraveho babetka...

Strana
z2