Těhotné v okolí a nám to stále nejde. Jak se s tím vyrovnat?

pommpomm1
8. bře 2020

Ahoj holky, už to tu bylo, ale ráda bych znala nějaký aktuální názor, radu. Snažíme se rok a třičtvrtě o miminko, ale mezi tím, otěhotnělo nebo porodilo snad 20 holek (včetně těch, co se o dítě nedokáží postarat a mají nefunkční vztahy, nemají zázemí atp.) Už to fakt přestávám zvládat, každé zjištění, že je některá těhotná mi bodá do srdce nůž. Jak se s tím vyrovnat? Jsem zoufalá 😔

martinakokyova
8. bře 2020

Ahoj mám stejný problém... s přítelem se snažíme 2 roky a pořád nic miminko si moc přejeme... jsem s toho také špatná jak všichni jsou těhotné a mi nemůžeme mít ani 1 vysněné :(

pommpomm1
autor
8. bře 2020

@martinakokyova Už jsem z toho unavená, nechci tlačit na pilu, ale tohle mě vždycky dokáže rozložit

evula19
8. bře 2020

my jsme se pokoušeli o miminko 3 roky..to tak prostě je, že to bolí, když v okolí je spoustu těhotných. Nedá se dělat nic. Snažila jsem se jim to přát a stejně jsem některé obrečela, proč oni jo a já ne..Podle mě, se s tím úplně vyrovnat nedá, když po něčem toužím a nejde to a ostatním jo, vždy to bude bolet.

besi114
8. bře 2020

@evula19 my to meli taky tak...tri roky snazeni...už mi z toho slušně hrabalo...držím palečky ať se brzy zadaří

aselluska
8. bře 2020

@pommpomm1 nijak, přej jim to. Měla jsem to úplně stejně.

alilali
8. bře 2020

@pommpomm1 Buď statečná. Nevím kolik Ti je let, předpokládám, že to řešíš s doktorkou. Taková otřepana fráze, ale zkus se zaměřit trošku na něco jiného. Zrovna dnes jsem četla diskuzi, jak slečna se snažila dva roky o mimco, pak to vzdala, začla cvičit a najednou pozitivní test, já to měla úplně stejne. Měsíc co jsem otěhotněla byl krásnej, s partnerem spoustu výletu, hezkýho sexu (aniž bych myslela na početí), začla jsem cvičit a úplně vypustila, že si přeji mimco a povedlo se. Vím, že to musí být hodně těžký sledovat jak ostatní mají to štěstí , ale já věřím, že to potká i Vas. Ono často když něco moc chcete tak to nepřichází...

mmichaella
8. bře 2020

@pommpomm1 mela jsem to uplne stejne a zadarilo se po 2 letech. Oba jsme byli zdravi, spermio ukazkove, vztah nadherny...pocit krivdy, proc my ne a ti co nechteli jen luskli prstem a zadarilo se... no, myslela jsem na to vzdy, pak mi tady nejaka holcina doporucila gynella gel, tak jsme pouzivali a hned 2. Mesic // 🙂 ALE! V rijnu jsem uz domlouvala s doktorem ivf od listopadu a o 2 tydny pozdeji mu psala, ze jsem "asi" tehotna a ivf rusim 🙂 Na nic necekej, kasli na vysetreni a dokud muzes, zkuste Iui nebo ivf. A mezitim se treba zadari prirozene. Myslim, ze neni na co cekat... s kazdym rokem se sance snižuje.

lucifux
8. bře 2020

U nás se zadařilo po roce a půl, když už jsem se rozhodla to řešit s odborníkem. Dokonce už jsem měla v ruce žádanku na spermiogram pro manžela, a na konec jsme tam ani nepotřebovali.

petulejan
9. bře 2020

Jediná rada je zahltit hlavu něčím jiným. Je to fakt jen o hlavě. Já to tak měla a znám i dost případů,kdy se ženský tak strašně trapily,jak se pořád nedařilo a až se od toho nějakým způsobem odpoutaly,tak se zadarilo. Mě stačilo se obrátit na repro,objednala jsem se,čekala pomoc,snažení vypustila a už na první schůzce jsem byla těhotná čerstvě.

lennus
9. bře 2020

@pommpomm1 Zkus lázně, máš na ně nárok, píšu tu o nich články a jsou tu i diskuze na Františkovy lázně

elvira
9. bře 2020

Je to naprosto normální. Já jsem otěhotněla po 3 letech - nevyšlo to a naprosto mě to srazilo na kolena. Některé kolem rodilý druhé kolo, kolem řada nevyžádaných rad, známá, která mi hustila jak na ni na ultrazvuku miminko mavalo a jak byla dojatá, jak oznamovala těhotenství rodině.... Chtělo se mi řvát, brečet, nadávat. Nebylo to ani tak v tom, že bych to nepřála, ale říkala jsem si, proč pořád ještě ne my? Na nějakou dobu jsem omezila kontakt s lidmi, kteří do mě lili moudrá horem dolem a díky bohu se nakonec zadařilo přirozeně. Nemyslet na to nejde, spíš je dobré mít v hlavě záložní plán. Prostě dám tomu půl rokua pak...dopln podle sebe. Já jsem se chtěla po létě objednat na ivf. Tak si pobrec, výpis se z toho, pripust, že jsi z toho momentálně v ...a nech to osudu. Hodně štěstí.😉

andyskarsgard
21. bře 2020

Já to mám stejně, bohužel takhle čekám už od roku 2013 a pořád se nic nepodařilo.

isabellacheerful
15. říj 2022

@andyskarsgard Promiň, pročítám diskuze..čekali jste dost dlouho a viděla jsem tvou profilovku.Co nakonec pomohlo ? 🙂

andyskarsgard
29. led 2023

@isabellacheerful Ahojky nakonec první pokus IVF.

isabellacheerful
30. led 2023

@andyskarsgard děkuji za odpověď 🙂