Ukázal někomu ovulační test počátek těhotenství?

janickazabicka
18. bře 2016

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli je možné, aby ovulační test ukazál ranné stádium těhu. Jelikož jsem mela pozitivní ovu test 19 Dc a ted i 27-28 DC, dnes jsem 29 DC čárka jiz neni tak huste videt, ale stale dobre zretelne. Nikdy se mi nestalo, abych mela takhle pozde 2 dny za sebou fakt tlustici na ovu testu. Včera delany těhu test, já sice nic nevidela, ale kamaradka pry videla slaboucky stin.
Co si o tom myslite?? 🙂

svatuse
18. bře 2016

Ahoj, mne ovulacni test taky ukazal pocatek tehotenstvi.. Cekala jsem ovulaci a pak mi doslo, ze tu jsem prosvihla a ukazuje se mi stesti.. 🙂

luciasek1987
23. bře 2016

jak může ovulační test reagující na LH hormon ukazovat HCG???

werumka
23. bře 2016

@luciasek1987 Protože tyhle hormony jsou si vlastně složením podobné. Třeba HCG se používá na řízené vyvolání ovulace (pregnyl), protože má stejné účinky jako LH, který má za normálních okolností tohle na starost. HCG má stejný základ jako LH a proto na něj reagují ovulační testy. Naopak to ale nefunguje, protože LH nemá tu přídavnou složku, na kterou je citlivý HCG test. To je je laické popsání, třeba se tu najde někdo, kdo to dokáže po té stránce struktury lépe popsat 🙂