Ve kterém měsíci je nejlepší mít miminko?

kukujda
23. říj 2012

Spíše tak trochu na odlehčení, ale ve kterém měsíci/ročním období jste měly miminko a ve kterém období myslíte, že je nejlepší si "to naplánovat" (i když to plánování vždycky nevyjde 😅 )

ruda
23. říj 2012

mám malého v únoru a otěhotněla jsem v květnu a nestěžuji si. Začátek těhu byl v létě, pohoda a velký pupek v zimě/sice pak to oblíkání a obouvání nic moc, ale malý je v únoru, než se zaklimatizoval, začalo jaro a to hezčí období v roce/myslím pro mě je ta teplejší půlka lepší.../Jinak vše má něco do sebe....navíc v dnešní době se dobře plánuje, ale často se to pak nepovede...pokud ale třeba chystáš umělé oplodnění, naplánovat to jde 🙂

llluckaaa
23. říj 2012

Mrkni se sem, už tu jedna téměř totožná diskuze je 😉 https://www.modrykonik.cz/diskuse/volne-diskuze...

kukujda
autor
23. říj 2012

Aha, no vida, díky moc, tohle jsem nenašla

mrsblack
23. říj 2012

za mě je nejlepší duben-květen 🙂 Přes zimu ještě není velké břicho a zároveň ho nemáš přes velká vedra v létě. Prcka nemusíš jako maličkého navlékat do spousty oblečení, fusaků a tak. První krůčky a začátky chůze pak spadají zase na jaro, takže už venku není marast a dá se krásně ťapkat venku. První dítě se nám takto podařilo, druhému se nějak nechce, takže tam už nám to neklapne... 😉

majatob
23. říj 2012

me prijde idealni jaro 😀 mam deti na konci unora, na zacatku brezna a v pulce dubna a bylo to tak fajn se vsema 🙂

llluckaaa
23. říj 2012

Půlku ledna nebrat 😉 Venku mínus 17 a chřipková epidemie 😝

sabuse1
23. říj 2012

já si vyzkoušela oboje a těžko říct na každém je něco dobrého, dcera je na jaře, krásný počasí, ale vzhledem k tomu,že nebyla zrovna spavec sme si kočárkování až tak neužívaly...v zimě už pak dost ječela při oblékání, syn je na konci listopadu takže oblékání pohoda, šoupla jsem ho do kombinézy a fusaku a 2h spal v kočárku na hřišti, blbý bylo když byly velké mrazy to jsme nemohli ven což mi vadilo ale hlavně kvůli dceři, u prvního se to ještě dá. Ale při porovnání bych preferovala to jaro jak už tady padlo na první krůčky a tak je pak lepší když je venku teplo🙂

marhulinka
23. říj 2012

Za mě je ideální jaro.-)

jasminy
23. říj 2012

Je to jedno, hlavně když je zdravé. Mám dceru narozenou v listopadu.
@ruda Taky to nejde tak úplně naplánovat. První pokus jsem měla v červnu a zadařilo se až v únoru.

diviska
23. říj 2012

nejlepší je otěhotnět v říjnu - zimu zvládneš s malým bříškem, velké pak do šateček a rodit pěkně v teplíčku, abys nemusela tolik navlíkat 🙂

skurinka
23. říj 2012

ja otehotnela v unoru a rodila jsem v rijnu a parada...a s dcerou jsem otehotnela v rijnu a rodila jsem kdyz v roce 2006 bylo to hnusne trpicky pocasi nastesti na por.salech byla klimoska..

romcovaklarka
23. říj 2012

Nemám zatím srovnání 😀 ale první miminko mám červnové a možná by mi to přišlo lepší třeba v září - aby ještě nebyla zima při narození, ale na druhou stranu aby mini mimi nemuselo snášet letní vedra. Malej coby šestinedělňátko ty prázdninový vedra nesl dost těžce, špatně se mu přes den spalo a byl unavenej a mrzutej.

Ale taky jsme se snažili 5 měsíců, takže ať bych to předem plánovala jak bych chtěla, bylo by to fuk 😀

kupi
23. říj 2012

dcera je na konci března a přišlo mi to ideální, syn je v červenci a bylo to horší, koncem června byly hrozný vedra, takže jsem docela trpěla a když jsme přišli z porodnice tak to bylo ještě horší, bydlíme v podkrovním bytě a v některých místnostech bylo takový vedro, že jsem se o něj i bála..

kristi
24. říj 2012

Dcera je unor a nebylo to moc fajn. Druhe bude v kvetnu a na to se tesim vic 🙂

dana3262
24. říj 2012

Prvni je v únoru, to mi prijde rozhodně lepsi nez druhý a ten je v říjnu. To byla nejdelší zima v mým životě 🙂 Nejlepší mi prijde konec března, tak jsem planovala prvního, jenže jsem ještě nevedela,ze se deti delaj okamžitě 😀

elvira
24. říj 2012

Za mě - dítko si najde termín samo, každé období má "něco". Po dlouhém snažení mi to bylo úplně jedno, kdy otěhotníma kdy se malý narodí. 🙂 Malý je na konci ledna, byly mrazy, takže 14 dní jsme nemohli ven a ani mi to nevadilo. Potom přišlo jaro a bylo to krásné. 😉

apollo11
24. říj 2012

Jaro je asi ideální na mláďata 🙂 Já měla v červnu a bylo to taky fajn.

garfie
24. říj 2012

Jednoznačně jaro, příroda to nevymyslela jen tak pro nic za nic 🙂 Já rodila jednou v září, jednou v dubnu a druhá varianta je rozhodně lepší-i když těhotenství mi víc vyhovovalo na léto-je jednodušší se oblékat a taky jsem moc nepřibrala-mít těhotenské chutě přes Vánoce, to je něco.....😀

lucoska29
24. říj 2012

myslím si, že nejjednodušší to je tak duben květen červen. Vélké bříško už je tak z jara a pak úplně malé mimko není třeba navlíkat, tak jako v zimě, když se chystáš ven. V zimě ty mrazy nejsou nic moc...

ruda
24. říj 2012

@jasminy máš pravdu,já spíš myslela, že jde naplánovat, kdy na umělko jít, druhá věc je, jestli se zadaří...onokdyž se nedaří / z vlastní zkušenosti vím/, tak je tě úúúúúplně jedno, kdy se podaří a narodí, hlavně, když to vyjde...

horakovatereza
24. říj 2012

Přikláním se k jaru, to se roděj přece mláďátka🙂 My jsme s manželem oba dva březňáci a zvažovali jsme, co si pořídit miminko (samozřejmě za předpokladu, že se to tam moc plánovat dá, spíše šlo o teorii🙂 tak, aby mělo narozky jako my. Nakonec máme miminko červnové, protože jsme usoudili, že další Ryba v baráku, to už by bylo moc a že bychom mu to ani vlastně nepřáli, takže plán byl svatba v září (pak už jen samá pozitiva a sociální jistoty) a mimi v červnu a ejhle, svatba byla v září a mimi v červnu🙂 Já hlavně chtěla mimčo vždycky jen v první polovině roku, od nás jsou všichni leden až červen, ale chápu, když kdyby to nešlo, pak je to úúúplně jedno.

ia.
24. říj 2012

oba s manželem jsme březnoví a moc jsme si přáli jarní děti, nicméně lidé míní, příroda mění, takže jeden je na konci září a druhý na začátku října 😅 ale taky to nebylo špatné, první zimu projezdili v hlubokém kočáru, na jaře šupajdili do sporťáku..

naomi6
24. říj 2012

My máme dcerku lednovou a vyhovovalo mi to skvěle. Otěhotněla jsem na konci dubna, přes léto žádné bříško, takže vedra jsem zvládla dobře. Pak po narození nebyla naštěstí velká zima. Venku v kočárku se jí spalo moc dobře. První krůčky udělala stejně až v březnu, takže to vyšlo na jaro akorát. Druhé dítko bych brala taky tak podobně 😉

kachen
3. lis 2012

Kazdy obdobi ma neco. Dcera je v cervnu, pres zimu jsem nemela bricho, takze jsem se vlezla do bundy, v lete mne odpadlo premysleni, jak malou navlect a jestli jit vubec ven. Ovsem v zime se mne tak tak vlezla ve fusaku do kocaru, v pul roce uz jsme meli dost problem, v prosinci jsme zacali prikrmovat. Super obdobi... Vsude je spousta cerstve zeleniny...Takze fakt tezko rict, co je lepsi.

andelka
16. lis 2012

Mám obě děti na jaře a je to bezva 🙂 i těhotenství bylo super. Léto mi pomáhalo na nevolnosti a únavu. Bříško se přes zimu schovalo do bundy a očistky se stihly do veder. Ale každé období má něco, každé má svoje pro a proti. U mých piraňí bylo fajn, že jsme mohli být od jara do podzimu venku a nakojit jsem mohla kdykoliv kdekoliv. Do jara byli krytí ve spořáku v lehu a pak jsme vytáhli lehčí kočárek na výlety.

anit_001
16. lis 2012

Ja bych rekla tak od dubna do cervna. Ja otehotnela v cervnu, v tech nejvetsich vedrech jsem si 'uzila' tehotenske nevolnosti, v MHD mne nikdo nepustil sednout, protoze nic nebylo videt a ja si musela rikat, abych v tom vedru neomdlela. A ted v zime se pomalu nevejdu do zimni bundy a to mam do zacatku brezna, kdy mam termim, jeste plno casu a bricho naroste jeste vic 🙂 Oblecky pro mimi musis resit i ty teple, kombinezu, fusak (coz jsou finance navic), prebaleni trva dyl, nez mu vsechny vrstvy sundas. Kdyby si slo vybrat, tak bych asi chtela rodit nekdy v kvetnu, zacatkem cervna 😉

chateau
16. lis 2012

A není to fuk? Já bych byla šťastná, kdyby bylo...☹

blahova_andrea
16. lis 2012

já bych nejraději miminko třeba v květnu, bohužel příroda to chtěla jinak a mám skoro jezulátko 😀

liss_durman
16. led 2013

Já rodila na konci května a bylo to ideální. Otěhotněla jsem na konci léta, v MHD mě pravda nikdo nepouštěl sednout ani v zimě, protože u mě až do 8. měsíce nebylo nic vidět a ke všemu jsem mladá a tak jsem se dokonce i hádala v tramvaji s důchodci, proč je nepustím sednout 😀 A v zimě jsou přetopené MHD skoro ještě horší než v létě... A neprošla jsem žádnými pařáky. Ale zas mi přijde, že si to v tom létě může člověk líp užít 🙂 Další miminko bych si ráda naplánovala aspoň na srpen 🙂 Ale uvidíme, jak to všechno bude. Hlavní je, aby byly dítko i maminka zdravé a rodinka spokojená...

kackabo
13. bře 2013

já jsem otěhotněla tenkrát koncem léta v srpnu a malej se narodil v květnu dalšího roku takže mě to vcelku vyhovovalo ale až se budeme snažit o druhé mimi tak to nechám nějak na náhodě je mi to vcelku jednu ale třeba zase bych si chtěla vyzkoušet tu druhou variantu nosit bříško v létě abbych ho trošku ukála v šatičkách atd... malýho jsem nosila přes zimu a to jsem byla furt nabalená ani nebylo vidět že jsem těhule