Výpočet plodných dní podle Dr. Jonáše

belucie
6. lis 2006

Jestli jste někdy slyšely o metodě výpočtu plodných dnů (podle kosmických hodin) od Dr. Jonáše, tak tady je bohužel německá stránka na jejich výpočet: zadáte jen datum a hodinu narození a zatrhnete možnost "Ich will schwanger werden.": http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog...

brouzdalka
18. srp 2014

Tak si dovolím přispět do diskuze. Otěhotněla jsem po delší době, a to v období, kdy jsem žádné plodné dny podle Jonáše neměla. Naopak jindy se mi kryly ty podle Jonáše s mými plodnými dny určenými dle symptotermální metody a nic 🙂

adrusenkaaa
1. říj 2014

@sheeny ahoj, čtu si tady diskuze ohledně Jonášovy metodě, a chci se tě zeptat, zda se ti v tom březnu jak jsi psala podařilo otěhotnět? 🙂

makak21
1. říj 2014

Tak ja otehotnela den pred tim,co mi vysly plodne dny u Jonase. 🙂 Jen jsem to vyzkousela z internetu a hle,mela jsem stesti. Ale ze bych tomu nejak verila,to asi ne,spis jen rada zkousim nove veci 😉

milca111
2. říj 2014

podle mě je tahle metoda hloupost. Já jsem se na ní taky dívala a měla jsem mít plodné dny v době očekávané menstruace,což by nebylo ani tak divné jako spíš to,že ten měsíc jsem už otěhotněla a v době,kdy běžně vychází ovulace tudíž nějaký ten 16 den cyklu 😀 takže za mě to neodpovídá a výpočty nesedí. 😢

jaja01k
2. říj 2014

Mně podle téhle metody vycházely plodné dny úplně nesmyslně, většinou na dobu menstruace. Takže tomu nevěřím, podle mě je to blbost.

misula29
14. říj 2014

taky jsem se nato koukala a u mě by měla podle jeho výpočtů probíhat ovulace hned po ms, což vzhledem k tomu,že jsem si tento měsíc dělala ovu testy rozhodně nebylo a ovulace mě vychází skoro tabulkově uprostřed cyklu.Ale věřím,že u někoho se trefit může 😉

andreak7
21. říj 2014

Jestli jsem spravne pochopila princip, tak toto znamena dny kdy je podle astro nejvhodnější postavení slunce atd. Jako v den vaseho na rozeni. A nejvic pravdepodobne je, kdyz se shoduje s vasi ovulaci nebo jsou ty dny tesne vedle sebe. Proto to někdy vychazi "divne".. ale co je na teto metode pravdy-tezko říct. 🙂 znate to-nadeje. 🙂

andreak7
21. říj 2014

Jestli jsem spravne pochopila princip, tak toto znamena dny kdy je podle astro nejvhodnější postavení slunce atd. Jako v den vaseho narozeni. A nejvic pravdepodobne je, kdyz se shoduje s vasi ovulaci nebo jsou ty dny tesne vedle sebe. Proto to někdy vychazi "divne".. omlouvam se jestli neopisuji sprabne, astrologii moc nerozumim.. ale co je na teto metode pravdy-tezko říct. 🙂 znate to-nadeje. 🙂

lucka662006
21. říj 2014

@andreak7 ahoj, presne tak, a mne to tak vyslo 2x🙂 Podruhe to bylo nase prvni snazeni o druhe mimco🙂

andreak7
21. říj 2014

@lucka662006 no.. my se snazime rok, takze uz tak nejak koukam po vsem moznem jak treba pomoci. 🙂 i jen pro uklidneni. Kazdopadne následující 3 mesice mi to vychází temer totozne s ovulaci, tak uvidime 🙂

ji_tuli
21. říj 2014

Podle Jonáše jsem měla plodný den 10.4. podle teploty ovulaci 15.4. sex jsme měli 10., 12. i 15.4. takže nevím, jestli to zabralo, zjistila jsem to až když bylo "po" takže jsem nebyla ovlivněná, jinak 15. byl i úplněk, to se pak dějí někdy věci 😀 každopádně se předpokládá, že žena není ovlivněna hormonální antikoncepcí nebo injekcemi nebo jinými látkami a má cyklus "od přírody" což v dnešní době je málokterá ☹ pak by měla mít menstruaci po 29 dnech stejně jako lunární fáze na obloze. A z toho ty výpočty vychází, aspoň myslím.

andreak7
11. dub 2015

tak jsem si jen rikala ze se napisu jak to dopadlo.. 29.12 mi vychazel datum dle teto metody, ovulace byla cca 1 den pred a pravdepodobne ten den jsem i otehotnela (pred tim jsme se snazili rok a ctvrt). A i na toho chlapečka co tam byl napsany to vypada 🙂 takze za me - vychazi. 🙂