Vysazení HA po 10 letech, půl roku se snažíme a nic

byra
29. únor 2016

Ahoj holky, loni jsem vysadila po 10 letech HA a myslela si, že to bude raz dva. Žádné problémy se neobjevily, MS naskočila okamžitě (cykly 25-38 dní), ale teď je to půl roku snažení a pořád nic ☹ dr. mi na prohlídce řekl, že při příštím cyklu mám přijít na odběr krve kvůli testům hormonálního profilu a taky mi doporučil dělat ovu testy (při prohlídce vnitřním UTZ viděl folikuly, prý je jich tam dost a jeden vypadá na prasknutí, ale není si jistý, zda prasne) - myslela jsem, že pokud mám ms tak praská. Testy jsem si dělala 2x a to v dny, které doporučil (na prohlídce jsem byla přesně 14DC a furt bílo 😒 Je tu někdo s podobným problémem? Myslíte, že by pomohly bylinky? Např. kontryhel, kotvičník, maliník...

mrskato
29. únor 2016

ahoj, já vysadila HA taky po 10ti letech a do 2 měsíců jsem byla v tom. Loni jsme se začali snažit o druhé, HA jsem po porodu už nezačala brát, vyšlo to hned v prvním cyklu, ale bohužel se neudrželo. To bylo v září. Samozřejmě jsem do toho chtěla vlítnout hned po potratu, ale měla jsem MS rozházenou, 10ti denní rozdíly, nakonec mi MS přišla 2x po sobě po 21 dnech, což mi přišlo strašně málo, tak jsem začala se začátkem MS pít kontryhelový čaj, mám s ním dobré zkušenosti, co se týče srovnání cyklu, dokonce mi ovlivňuje i intenzitu krvácení a případné bolesti. No a MS už nepřišla, to bylo v prosinci 🙂 Takže za mě kontryhel umí pomoci 🙂 ale doporučuju koupit sypaný, ne pytlíkový, tak nějak těm pytlíkům nevěřím. Já ho teda i sbírám v lese, ale teď je zima :-/

byra
autor
29. únor 2016

@mrskato děkuji za odpověď, mám sypaný z bylinkářství .-) piju asi 4 den 2x denně, kdy je ovu přesně nevím, ale myslím, že jsem ji v některém cyklu měla (bílkový hlen, píchání v podbřišku). Na píchání v podbřišku (asi týden trvající) jsem se ptala dr., mrknul tam tím vnitřním UTZ a neříkal nic, jen že je to tam všechno krásně čisté, že jsem v polovině cyklu a že si mám dělat ovu testy. Myslela jsem si, jak mám MS pravidelnou, nejdřív byla 25-29-25-29-26-31 a minulý měsíc 38, tak jsem našla na netu ten kontryhel a zkouším pít. No snad to vyjde ☹ mám strach z toho, jak dr. říkal, že možná ten folikul neprasne, nedá se to nějak podpořit? Taky mi vypsal žádanku na ten hormonální profil, mluvil o 3 měsících něčeho a pak že prý odesílá na kliniku (asi myslel CAR). Bojím se, že je tam nějaký problém. Ještě se mě ptal jestli jsem nepozorovala zvýšené ochlupení kolem prsou a pupíku. To znamená co? Nízká hladina nějakého hormonu? Zmínil nějaký syndrom ☹ já si to nepamatuju, i když jsem na té prohlídce byla minulý týden, tak mě to vyděsilo, že jsem z ordinace vycházela celá červená a rozklepaná a nebyla jsem schopná kloudného slova.
A ten kontryhel pomáhá na srovnání cyklu asi jak dlouho? 3 měsíce? Je tam nutná nějaká pauza?

mrskato
29. únor 2016

Na srovnání cyklu bych ho pila každý den, všude se doporučuje 2x denně, já ho pila jen jednou denně. Když jsem chtěla snížit intenzitu krvácení nebo bolesti při MS, pila jsem ho 2x denně hlavně v prvních dnech MS, ty byly vždy nejhorší. Na podporu otěhotnění se má pít od začátku MS do ovulace. Já bych ten čaj zkusila pít od MS do ovulace (jestli nevíš kdy přesně, tak to zkus do poloviny cyklu) a uvidíš, třeba se to zlepší hned po měsíci. Zkoušela bych to max. 3 měsíce, pokud by se nic nezměnilo, považovala bych to neúčinné.
S tou ovulací ti moc nepomůžu, mě třeba přišlo, že bílkový hlen mám nejen v době předpokládané ovulace, ale i mnohem později a vícekrát, o bolestech podbřišku a prsou ani nemluvě. Pak jsem zjistila, že se tyhle symptomy mám od ovulace až do MS (od toho potratu jsem svému tělu absolutně nerozuměla).

Já myslím, že se mi ten cyklus určitě prodloužil, protože jsem si 22 den dělala test a nic na něm nebylo, až o dva dny později tam byla slabá, až neviditelná čárka, kdybych si dělala test v předpokládaném termínu "normálního" cyklu, určitě by tam byly čárky už silnější.

Ještě nic nehroť, zkus ten kontryhel a uvidíš, s tím ostatním ti moc neporadím, hlavně zachovej klid.

luu25
29. únor 2016

Já vysadila prášky po 8 letech. První dva měsíce jsem měla menzes normálně, a pak půl roku ne! JElikož jsem byla v zahraničí, moc jsem to neřešila. Po příjezdu mi doktor doporučil Gynex - dá se koupit na eshopech. Je to na přírodní bázi.. Taky říkal, že během toho půl roku, kdy jsem neměla menzes bych neotěhotněla, ani kdybych chtěla.. asi tvé tělo jen potřebuje čas.. hlavně se zbytečně nestresuj! Brala jsem gynex měsíc, a hned jsem to dostala.. ted beru další dávku a čekám, co bude... pak se objednám k lékaři, tak jsem zvědavá, co mmi řekne...

serrena
29. únor 2016

@byra já jsem brala HA 12 let a dva měsíce po vysazení jsme začali pracovat na miminku. Cyklus jsem měla taky kdovíjaký, většinou +- 42 dní. Za další dva měsíce jsem šla na pravidelnou kontrolu na gynekologii, doktorovi jsem řekla, co a jak no a výsledek prohlídky mě moc nepotěšil- v té době se mělo tělo chystat na ovulaci, ovšem v děloze mrtvo. Prý se to po dlouhodobém užívání HA může stát. Dohodli jsme se, že zatím necháme tělo, ať se vypořádá samo a pokud se během půl roku nezadaří, tak to začneme řešit. Byla jsem z toho skleslá, ale řekla jsem si,co už, počkáme chvíli a uvidíme. Myšlenky na otěhotnění jsem pustila z hlavy, že to stejně hned tak nevyjde tak co. Jaké bylo mé překvapení, když jsem za měsíc byla v tom. Takže v rámci možností se snaž zachovat klid, čaj vyzkoušej, hormonálního profilu se neboj,pokud nebude ok, aspoň budeš vědět na čem jsi a co ses tím dá dělat. Jo a nedávno jsem četla, že na toto hodné pomáhá hormonální jóga. Zkus si zjistit, jestli se někde v tvém okolí necvičí. 😉

lucienn5
29. únor 2016

Já brala HA necelý rok a stačilo mi to. Když jsem to pak ani po půl roce nedostala, tak sem šla na vyvolávací injekci, na té sem byla nakonec 2x, vždy sem to teda dostala, ale tím to skončilo. Nechala sem tomu teda volný průběh a nakonec se to asi za další půl rok rozjelo samo. Ale s kotvičníkem m á teď dobré zkušenosti kolegyňka, pije ho každý den a prý moc pomáhá ...

andrejka3741
29. únor 2016

Já mám zkušenost se směsí kontryhele, kotvičníku a dalších bylinek. Začala jsem pít ihned po vysazení HA, kterou jsem brala skoro 13 let a vše jsem měla tak, jak mělo být. MS, cyklus, všechno. Určitě věřím,že mi to pomohlo. Ne k otěhotnění, ale k tomu, aby tělo fungovalo jak má 🙂

pekkaa
29. únor 2016

Ahoj. Ja taky vysazovala po 10letech a trvalo 2 roky nez jsem zacala poradne menstruovat a ovulovat:-/.
Ted uz jsem uspesne tehotna. Myslim, ze mi pomohla tradicni cinska medicina (tčm) kde ti na miru namichaji bylinky pro tebe. Po mesici uzivani to klaplo a predtim nic.. Zkousela jsem toho predtim hodne..
Ono se to urcite povede, jenom nekdy to chce cas..

byra
autor
1. bře 2016

Moc děkuji za odpovědi, naivně jsem si myslela, že když chodí MS, tak je automaticky i ovu ☹ osobně si ale myslím, že minimálně 1x byla (píchání v podbřišku, bolest jako při MS, bílkový výtok), tak uvidíme. Snad se tím čajem nic nepokazím. Jinak testy dělám obden a zatím nic, ani dušík.

@lucienn5 a kolegyňka pije kotvičník kvůli čemu?

byra
autor
1. bře 2016

Jinak teda přítelova maminka se hodně zabývá kartama, kyvadélkama atp. a prý jí vyšlo, že mimi bychom měli mít až v příštím roce (kéž by 😀 ) vzhledem k tomu že je březen tak by to už mohlo klapnout 🙂
Vůbec ale nevím, kdy MS čekat, to zas bude hlídání. Jo a je normální, že před každou MS mám 2-3 dny tmavěhnědé špinění?

A ještě jeden dotaz - pokud se čaje (kotvičník a kontryhel) pijí i po ovu, hrozí tam něco?

mrskato
1. bře 2016

@byra nevím, jak s kotvičníkem, ale u kontryhele jsou dva názory, jestli je vhodné pít ho v těhotenství nebo ne, proto se asi doporučuje pít ho jen do ovulace (kvůli případnému těhotenství)...

byra
autor
1. bře 2016

@mrskato právěže jsem četla oba názory (kvůli obsahu alkaloidů nebo tak něco), ale když ovu pravděpodobně nebyla nebo není vůbec?

mrskato
1. bře 2016

@byra jako já si osobně myslím, že to uškodit nemůže, když nebudeš pít 5litrů denně, ale zase ruku do ohně za to nedám. Na pravděpodobnost se spoléhat nemůžeš...

byra
autor
1. bře 2016

Teď jsem koukla na včerejší na ovu test a je tam aspoň duch 🙂 vím, že to znamená negativní, ale třeba bude sílit- držte pěsti. Kdy testovat znova? Dnes nebo zítra?

mrskato
1. bře 2016

...já se třeba na ty ovulační testy moc spolehnout nemohla, nikdy jsem tu druhou čárku neměla tak silnou, a to jsem testovala každý den od MS do MS. Takže jsem se na ně pak vykašlala. Pokud to chceš vychytat, tak testuj každý den, ale jestli je tam teď duch, tak bude ovulace za déle.

byra
autor
1. bře 2016

@mrskato pokud máš pravdu, pak by jsi se shodovala s kalkulačkou na netu 😉

mrskato
1. bře 2016

@byra jak to myslíš?

byra
autor
1. bře 2016

dr. minulý týden říkal, že ovu bude každým dnem - je to víc než týden a nic.
Kalkulačka na internetu mi ji teprve podvídá a ty také

petulibiii
2. bře 2016

Ja jsem vysadila HA po 12 letech..a po roce snažení pořád nic..byla jsem u gynekologa,tak přesně jak jsi psala budeme hlídat zda vajíčka dozrávají..protoze manžel je v pořádku byl na spermiogram a ja podle krve taky..jen jsem mela zvyseny prolaktin v krvi..tak snad se to ustali..a podaří se..zkouším doplňky v tabletove formě pro plánování těhotenství..a menstruace mam od počátku uplne přesně na den...

byra
autor
2. bře 2016

@petulibiii Zatím piju kontryhel, MS si chodí jak chce (v rozmezí 25-38) ☹

petulibiii
2. bře 2016

Ono nemyslet na to,že chceme miminko ani nejde ;(

byra
autor
2. bře 2016

@petulibiii asi tak,člověk nad tím pořád přemýší, najednou všude vidí těhotné a matky s dětma 😖 teď nám v práci kolegyně oznámila, že je těhotná

byra
autor
2. bře 2016

Jenže kdyby mi nedozrávaly vajíčka, pak by nechodila ani MS nebo ne?

petulibiii
2. bře 2016

No to si taky myslím..jenže tělo muže byt tak zblble z te antikoncepce..že mě už nic nepřekvapí ;(
Je to hold dlouhá doba..a o těch kolegynkach v práci mi mluv..mam to podobne...

mijata
2. bře 2016

také jsem vysadila po velmi dlouhé době HA. a jsem za to ráda, ke konci jsem měla šílené bolesti hlavy a myslela jsem že mě bouchne hlava. a několika letech co už nebuderu Ha jsem konečně v tomhle ohledu celkem ok.

byra
autor
3. bře 2016

@mijata já kromě mastících se vlasů a zhoršení pleti další věci nepozorovala. Jo kdyby mi někdo řekl před 10 lety že vysazení sranda není, tak bych si to sakra rozmyslela, jestli je budu brát nebo vysadila dřív

byra
autor
3. bře 2016

Holky užívala některá čaj z drmku? Jde mi o to, jak pít? Jestli je tam nějaké omezení jako u kontryhele

hapovab
3. bře 2016

Ahoj ja brala HA 13 let,po vysazenu rok snazeni a nic,ms jsem mela pravidelnou ovulaci taky,folikuly obri.Pak mi jednou pri ovu doktorka pichla injekci aby byla jistota ze folikul praskne a hned jsen otehotnela,takze me folikuly nepraskaly to byl jediny problem.

byra
autor
3. bře 2016

@hapovab já právě nevím, jestli mám ovu, ale myslím, že minimálně jednou byla (dle hlenu) a taky ji mám asi posunutou (pokud jak doufám je). 10 dní dělám ovu testy a až poslední 3 dny duch a to jsem 21 DC, jinak sněhobílo, takže doufám, že bude sílit. Folikuly se mi tvoří, ale zatím nevím, jestli praskají, uvidíme. Zatím piju kontryhel 2x denně a dnes jsem přikoupila i semena drmku, paní v bylinkářství říkala, že si to můžu namíchat tak uvidíme.
Jinak my se teda snažíme asi půl roku a zatím taky nic, u přítele by neměla být chyba - ten už jedno dítě má, ale zase před pár lety podstoupil radiologickou léčbu kvůli močovým cestám, tak snad nic. Až budu od Dr. vědět, že jsem v pořádku, mrkneme na přítele.

lucienn5
4. bře 2016

@byra Kolegyňka ho pije, protože se snaží o mimčo a nemá menstruaci vůbec. Takže se ji díky tomu po 2 letech rozběhla, ale jak je na tom s ovu nevim ...