Zamlklé těhu, kdy se začít znovu snažit?

xjanikka
26. únor 2015

Ahoj, tento týden v pondělí jsem musela na revizi v 11tt jelikož v 9tt přestalo bít miminku srdíčko. Za celou tu dobu mě vyšetřili snad 3 různí doktoři a každý mi řekl jinou dobu po kterém bychom se měli znovu začít snažit.
Moje gynekoložka mi řekla, že pokud to uděláme hned po 1ms nic se nestane, ba naopak je prý děloha "pohnojená a připravená".
Při přijmu do nemocnice mi zase řekli, že bude lepší počkat až 3ms a při odchodu z nemocnice mi bylo primářem sděleno at počkáme tak 6 měsíců aby se vše srovnalo.
Je mi 24 let, žádnou nemocí netrpím, vždy se hojím rychle. Je pravda, že se kvůli tomu stále trápím už jen kvůli těm hormonům, co ze mě ted opadávají a budou, chvíli to ještě trvat bude. Ale čím déle čekat budu tím budu mít větší strach, že se to stane znovu.
Ted mám jen zmatek v tom, kdy to zkusit znovu aby jsme nemuseli zažívat znovu taková trápení.
Za jakékoliv rady, zkušenosti Vám budu hrozně moc vděčná. Jelikož to, že se to někomu povedlo hned napodruhé mi dodává sílu a energii.
Díky Jana

xjanikka
autor
26. únor 2015

@verunka_korunka Přítel to se mnou taky obrečel, nebyla jsem schopná jít ani do práce, takže jsem celá ubrečená přijela domů a bylo mu to jasné. Jsme spolu 6 let a mám neuvěřitelné štěstí, že cítí se mnou a podpoří. Věřte mi, že váš manžel určitě stojí při vás. Toho se bojím i já, ale říkám si, že i tak musí být příroda spravedlivá a potom všem co si některé ženy prožily jim dá šanci. Určitě se na vás usměje brzy sluníčko a klokan brzy přiletí! 😉 😉

xjanikka
autor
4. bře 2015

Vím, že je to mimo téma ale jak jste to měly se špiněním po revizi? Některé dny nešpiním vůbec a některé dny mám hrozné výtoky s hnědavou až načernalou barvou.. Mám strach jestli něco neudělali v nemocnici špatně nebo jsem neměla nějaký gyn. zdrav. problém po té revizi. Díky moc za názory a zkušenosti a moc se omlouvám za tak blbou otázku.. ☹

verunka_korunka
4. bře 2015

@xjanikka já skoro nesplnila, strašně málo asi 2 dny po a pak už nic. Ale asi nejsem správný příklad pro tebe... Musela jsem na docisteni. Ale jestli krvacis nebo bolí břicho tak si raději zajdi zkontrolovat do nemocnice.

pavlikovarenata
4. bře 2015

Tak já přidám taky svou zkušenost, po revizi jsme se začli snažit hned po první ms (šestinedělí jsme ale dodrželi úplně, to jsem nechtěla riskovat). Teda nesledovala jsem ovulaci nebo tak, jen jsme tomu nechali volný průběh a povedlo se hned napoprvé 😉 A těhotenství bez problémů, na mateřskou jsem šla 6 týdnů před termínem porodu a mrně už má rok a půl. A podobných případů mám v okolí více, takže určitě se brzy zadaří a bude to v pořádku! 🙂

xjanikka
autor
4. bře 2015

@pavlikovarenata a Pokud to není nějak osobní, měla jste/jsi po revizi nějaké problémy? Momentálně mě netrápí bolest nebo tak ale mám hrozné výtoky viz. hořejší komentář.. Bojím se abych na ní nemusela znovu. Jinak s přítelem samozřejmě jsme si dali za úkol šestinedělí dodržet a sex nemít. Mám jednu známou a té se taky zadařilo hned po první ms. Ta neměla zamlklý potrat, ale samovolný teda..

pavlikovarenata
4. bře 2015

No špinila jsem taky docela dlouho, určitě aspoň dva týdny a nepravidelně, ale bolesti jsem neměla, ale brala jsem to tak, že tělo těch šest týdnů prostě potřebuje a pila jsem navíc kontryhelový čaj. Ale kdyby se objevily bolesti určitě bych pro jistotu zašla, ale spíš si myslím, že tělo prostě jen potřebuje čas. Já jsem na tom právě byla taky psychicky dost bídně a proto jsme se začli snažit hned, brala jsem to tak, že se zadaří až tělo bude připravené, ale to čekání pro mě bylo nepředstavitelné a šup a bylo to 😉

xjanikka
autor
4. bře 2015

Tím jste mě uklidnila.. Bolesti nemám takže je snad vše v pořádku..Já už se jen modím at je tahle noční můra za námi a probudím se s fotkou někdy po 3 měsíci těhotenství.. Ale to je jen sen.. Také jsme říkali, že čím déle čekat budeme tím více pak budu znovu ve stresu, přeci jen je ted člověk už po tom všem tak otupělý, že je lepší se snažit po 6tinedeli znovu.. Jen mi neustale gynekolog vyhrozoval, ze cim driv se zacneme snazit je vetši pravdepodobnost ze se to bude opakovat.. Moc pozitiva občas přidat nemohou.. 😒

pavlikovarenata
4. bře 2015

Mám ještě dvě kamarádky, které se začly snažit taky hned a jedna otěhotněla po druhé ms a druhá myslím po třetí, takže podle mě, když je tělo připraveno, tak to jde 😉 Navíc co doktor to názor, mi řekli taky, že můžeme hned po první ms, další řekl po třetí a další po půl roce. Tak jsem to brala tak, že hold když v tom doktoři nemají jasno, tak to nechám na přírodě a klaplo to hned 😉

lcn162
4. bře 2015

@xjanikka mě řekli 3 gyn. totéž - počkat 2 ms, aby se vše srovnalo a dalo se lépe "spočítat" datum otěhotnění, ale zároveň, že prý je tělo ještě nastavené na těhu a lépe to přijme. Nemocenskou mi dr vyhrožovala, ale když jsem přišla s podezřením na nové těhu, tak se jen zeptala, jestli ji chci a nedala mi ji 🙂 A špinění - už si přesně nepamatuju, ale vím, že po revizi jsem špinila málo a relativně krátce, cca 3 dny, pak nějakou dobu nic a den před kontrolou u dr se to vrátilo. Silná, hnusná, hnědá krev, bolest jako při ms. Dle dr se tělo ještě čistilo a vše bylo ok. Už si nepamatuju, za jak dlouho po revizi to bylo, ale vím, že to byla kontrola, kterou mi řekli v nemocnici při propouštění, že se mám na ni v tom termínu objednat. Za vitamíny mi dr doporučila femibion, při snažení a pro první trimestr. Jestli nějak pomohl nebo ne, nevím, možná trošku psychicky, ale teď mě právě v bříšku kope naše "fazolka" 🙂 Opakovat se to může, na to mě lékaři upozorňovali taky a je těžké na to nemyslet, ale těch, které po zamlklém těhu měli děti, je hodně.

zuzka_b2
4. bře 2015

@xjanikka ja počkala ty dve MS, jak radil doktor, a hned z prvního pokusu uz jsem zas tehotna. je to teprv úplnej začátek, takze vim, ze se to může opakovat, ale tak jako tak si myslim, ze na tom, ze se po revizi často brzo zadaří, něco je.

alkuska
26. bře 2015

Ahoj holky a co když jsem nebyla na revizi ale potratila sama? Taky to pak jde líp? Mě doktor říkal počkat minimálně 3, optimálně 6 měsíců, ale mě to přijde jako strašná ztráta času, už mi bude v létě 33, otěhotnět se snažím několik let (mám PCOS) a teď první co vyšlo jsem v 7tt potratila. Zakrvácela jsem spontánně, odešlo to samo, bez revize, jen mi zkontroloval hcg jestli klesá a během 2 dnů spadlo z 11000 na 15 (jsem si myslela že to bude pomalejší teda). Krvácení dokonce slabší než moje běžná MS, tak fakt nechápu, na UTZ prý ani děloha nevypadá těhotná nebo po těhotenství, že prý nízká sliznice. Dokud mi nepřišly ty výsledky z krve přišlo mi, že si myslel že jsem si ten druhý proužek vsugerovala a že normálně opožděně menstruuju. Nedal mi nic, nenabídl Utrogestan na příště, ani žádná rada, jen že si mám dát tu pauzu. A to chodím na gyndu do Unica, což je CAR. Po pročtení těchto diskusí tady jsem ale usoudila že nemám moc na co čekat. Co myslíte?

zuzka_b2
26. bře 2015

@alkuska Pockala bych jednu normální MS. Vic rozhodne ne.
http://ona.idnes.cz/otehotnet-muzete-hned-po-po...

To jsou zastaralý názory dlouho čekat. Před 30 lety radili čekat rok.

bajana
26. bře 2015

@alkuska tiež som potratila spontánne a moja dr.doporucila snažiť sa hneď po prvej MS...stalo sa, vyslo to...tiež som mala 33 😉

alkuska
27. bře 2015

Ok, domluvili jsme se s manželem ze na nic nečekáme.