• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Bazální teplota v těhotenství, máte zkušenost?

22. června 2014 
Ahoj holky,
máte zkušenosti s křivkou BT v těhotenství? Jsem 29 DC, teplota mi po ovulaci (12DC) vystoupala z 36,7 na 37, kde se plus mínus držela do 22 DC. Pak jsem se 4 dny neměřila (rozbil se mi na dovolený teploměr :frowning2: ) a po návratu 27DC to kleslo přes 36,8 až na 36,6 (dnes). Dnes bych měla mít 2. den MS. Několik dní špiním a čárka na testu mírně zesílila (přikládám).
Četla jsem, že snížená teplota bývá známkou příchodu MS, je to teda špatný znamení? :frowning2:
Jak jste to měly (nebo máte) vy? Děkuju :wink:
18. čer 2014 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj!
Já si teda nikdy bazální teplotu neměřila, takže v tom neporadím. Ale jestliže čárka na těhu testu sílí, tak bych ji ani už neřešila.
19. čer 2014 v 06:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pampalin Děkuju. No, já to tak právě měla i minulej měsíc, kdy testy pozitivní, ale špinila jsem a nakonec odkrvácela. A dnes je to krvácení taky silnější :frowning2: Tak jsem si říkala, že je třeba ta teplota i známkou toho, že je to ok a že se udrží... Ale asi to moc řeším :confounded:
19. čer 2014 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě v tehu taky klesla a taky jsem silela, ale zbytečně, teď ta čárka leží vedle mě a má deset kilo:slight_smile:)
19. čer 2014 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@loreley1 Ten pokles teplotu po návratu z dovolené mohlo být uhnizďování...pokud se ti ze špinění stává slabá ms, šla bych být tebou k lékaři, aby ti dal nějaké léky na udržení/podporu plodu..
19. čer 2014 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pepetousek Myslím, že uhnizďování bylo během dovolený (10. - 12. den jsem malinko špinila), no ale kdoví... Léky na udržení mě nenapadly... tak zítra zajdu na gyndu. Díky :slight_smile:
19. čer 2014 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@loreley1 Tak ať vše dobře dopadne a dočkáš se!!! :wink:
19. čer 2014 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
špinění je normální, proces uhnizďování může trvat několik dní, test je krásný a jestli sílí, tak je to dobré znamení.. ono, než se to pořádně zakousne, tak ta teplota může být taková nestabilní, ale pak by měla se držet nahoře, přikládám svůj graf :slight_smile: http://FertilityFriend.com/home/4bf3a0
19. čer 2014 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@joannah13 Díky. Graf máš krásnej a teplota se ti držela hezky nahoře. Dělala jsem si dnes další test a je úplně čistej :frowning2: Bylo to teda večer a ten test je novej a nevyzkoušenej "noname", tak jsem si asi moc nepomohla. Zítra zkusím ráno zase osvědčenej, ať vím, jestli vůbec chodit na gyndu.
19. čer 2014 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@loreley1 já z tohoto důvodu teď přestala bt měřit, HCG mi krásně roste a teplota si divně lítá, tak jsem toho raději nechala a mám klid. :wink: A na zítra držím pěsti ať je na testu //
19. čer 2014 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@loreley1 vecer neee, zbytecnensi pak zklamana, ranni moc je presnejsi. Takhlenze zacatku HCG roste pomaleji a vexer je jeho haldina tak naredena, ze na teste nic neudela. Tak dnad se rano podarilo a jestli muzu doporucit, tak testy dr. Max sou nejlepsi. A rozdil v carcenjde takynvidet ob den.. tak hodne stesti ;)
20. čer 2014 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@joannah13 Jj, máš pravdu, lepší ráno... MS zatím nic, ale ranní test přinesl zklamání :frowning2: Je to ten dole, nahoře je ten předchozí 2 dny starý... Myslím, že to vůbec nevypadá dobře :unamused:
20. čer 2014 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joannah13 při prvním těhu jsem to měla naopak, ráno se mi čárky neukazovaly a na večer ano. Ranní nevolnosti jsem taky neměla. Měla jsem "večerní nevolnosti". Je pravda, že se říká, že nejvyšší hladina HCG je ráno, u mě to bylo ale naopak :D U mě to bylo vůbec celé takové podivné... :grinning: Jinak to, že jsem těhotná, jsem zjistila testem až v 8. týdnu těhotenství a to už nám bilo srdíčko :grinning: do té doby testy nic neukázaly.

@loreley1 ještě neházej flintu do žita...hladina HCG v moči není konstantní, někdy je nižší, někdy vyšší, ale postupně se zvyšuje. Držím ti pěsti! Taky se snažíme :slight_smile: (mám zatím 4 dny zpoždění a k testu jsem se po první zkušenosti neodhodlala) Budu testovat až v červenci :slight_smile: Budu na tebe moc myslet! Hlavně klídek :slight_smile:
21. čer 2014 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@loreley1 tak pak už jen poradím, aby sis zašla na krev, kde ti řeknou, jaký máš HCG.. dokod nedorazila MS je stále naděje a hold testy taky nejsou 100%..
@takarazestinusakur to je zvláštní.. protože koncentrace HCG je vyšší ráno vždy.. no ale každý sme jiný.. :wink:
21. čer 2014 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@joannah13 pokud mi večer 2 // a test ráno už zase nic a až večer test zase dvě // Tak se obávám, že pravidlo "ráno vždy HCG vyšší", u mě jaksi neplatila, jinak si to neumím představit :D (Taky jsem si říkala, zda to není tím, že žiju v cizině (časová pásma tady je +8hodin):D :D:D už mě tehdy napadalo všechno možné.) To těhotenství skončilo jako zamlklé, takže asi něco nebylo v pořádku.
22. čer 2014 v 00:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Díky holky. Už je to jasný, MS se spustila a to hodně intenzivně, opět se to neudrželo :frowning2: Tak zase příště... rozhodla jsem se, že budu testovat až pár dni po MS, abych si nedělala tyhle předčasný naděje... a na BT se vykašlu :slight_smile:

Držím vám palce, ať všechno probíhá, jak má a díky za podporu :wink:
22. čer 2014 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek