Dlouhé špinění před menstruací po samovolném potratu

tynka_
28. črc 2016

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte podobnou zkušenost - na začátku loňského roku jsem přestala brát HA, od té doby jsem měla celkem pravidelnou menstruaci. Od února letošního roku jsme se začali pokoušet o miminko a povedlo se to hned napoprvé...pak jsem ale asi v 7. týdnu samovolně potratila, bez revize. Doktor řekl, že to můžeme zkoušet znovu...od té doby se to nepovedlo, ale od toho potratu začnu vždycky tak 5 dní špinit a pak mám jen třeba 2-3 dny klasickou menstruaci - to jsem dřív neznala. Tak si říkám, jestli je vše ok...že se to znovu nedaří a to špinění...nevím no :( Budu ráda za Vašee zkušenosti... 😉

kaja2016
28. črc 2016

@tynka_ Jakoze 5dni spineni a na to nasleduje menstruace? Pokud ano, takhle vypada moje menstruace cely zivot. HA jsem nikdy neuzivala. Ale me by tedy take zarazilo, ze doslo k nejake zmene po tom potratu, ultrazvuk Vam delal ten doktor? Jestli tam neco nezustalo. A verite mu?

tynka_
autor
28. črc 2016

jj, ale právě předtím mi rovnou začínala menstruace krvácením...a trvala tak 5-7 dní. Dělal mi pak vnitřní ultrazvuk a nic neříkal...no jestli mu věřím..doteď jsem žádné problémy neměla, jednou za rok jsem přišla na kontrolu a pro prášky, až teď něco řeším..ale chodí k němu moje mamka a sestry a zatím bez problémů...

kaja2016
28. črc 2016

@tynka_ Nevim no, me to prijde jako normalni menstruace. Ale kdyby se me neco nezdalo, tak bych to urcite resila..... tak snad to dopadne OK a hlavne at se priste uz zadari! 😉

tynka_
autor
29. črc 2016

no spíš jsem chtěla vědět, jestli je třeba i takový průběh MS "normální"? Já nechci u doktora působit jako nějaká hysterka...díky moc ;)

biharkaa
14. zář 2016

Dobrý večer mám takový dotaz. Příští měsíc to bude rok co jsem potratila ve 20tt. Už víc jak půl roku se snažíme s přítelem o dítě ale nedaří se ale ted poslední 2 měsíce ma MS podivnou 14.7 jsem mela poslední MS od té doby nic už jsme si myslely že se nám konečně zadarilo udělala jsem si snad 5 testu ale neúspěšně. Pak 10.9 jsem začala slabounce spinit tak jsme si myslely že se rozjíždí MS ale nic no tak jsem 2den na to šla k doktorovi na ultrazvuku také nebylo nic vidět. Tak my pichla injekcí na vyvolání MS a teď čekáme jak vše dopadne. Chtěla jsem se zeptat jestli se někdo s takovou věci setkal a poradil my jsem z toho čekání už vyčerpaná . Já si osobně myslím že jde o uhnizdovani vajíčka protože me už asi týden bolí břicho jako při MS budu rada za jakoukoliv radu předem moc děkuji.

tynka_
autor
15. zář 2016

@biharkaa tak to by klidně mohlo být, ale je asi divné, že doktor na ultrazvuku nic neviděl..nevím. Já potratila v březnu, od té doby jsem měla zvláštní MS, dlouho mě bolelo břicho, lehce jsem špinila, ani ne vložku, jen na papíře, vždy jsem si myslela, že se zadařilo a je to uhnizďování, nakonec MS přišla, trvala tak 2 dny...teď jsem s tím byla u doktora, protože poslení špinění před MS už trvalo 10 dní, dělal mi ultrazvuk, nic nezjistil, tak mi bral krev a zjistil vysokou hladinu prolaktinu (hyperprolaktinémii), tak jsem dostala prášky a za měsíc mám přijít na kontrolu, tak uvidím, jak to bude s další MS...asi jsem Ti moc neporadila...

biharkaa
15. zář 2016

No ja od toho potratu to mam na den,hodinu pravidelny a nechapu co se to se mnou deje, nejhorsi na tom vse je ze se na to moc upiname jeste jsme se nesmirili s tim ze jsme prisly o dite a proto chceme dalsi. No zatim asi pockam jestli se dostavi MS ale doufam ze vse dobre dopadne. A moc dekuji a drzim palecky aby to vyslo.

tynka_
autor
15. zář 2016

no to já to taky od toho potratu měla pravidelné, ale to dlouhé špinění jsem právě nikdy předtím neměla...je těžké se na to neupínat a nemyslet na to, lehko se to řekne a poradí, hůř udělá :( Nejhorší, že čím víc na to člověk myslí a upíná se na to, tím hůř to jde...držím pěsti, aby to dobře dopadlo a na testu byly // 🙂

biharkaa
15. zář 2016

Přesně má řeč. No pořad si říkám že tomu dám čas ale nějak to nejde. No nechám tomu volný průběh a snad to nějak dopadne. Vám taky přejí aby jste co nejdříve našla na testu pomyslné // .

petrazelhoty
17. led 2017

@tynka_
Můžu se zeptat, jak to u tebe dopadlo? Jsem po revizi v červenci 2016, od té doby také vždy před MS 4-6 dní špiním a otěhotnět se stále nedaří.

tynka_
autor
17. led 2017

@petrazelhoty Ahoj, byla jsem pak na začátku září u doktora, vzal mi krev a zjistil vyšší hladinu prolaktinu (přesnou hodnotu mi neřekl, takže ji nevím), ihned mi předepsal Dostinex, který jsem brala 1x týdně 1 tabletu. Když jsem pak šla na kontrolní odběr za měsíc, už jsem mu hlásila pozitivní těhotenský test a těhotenství pak potvrdil i z krve, teď jsem ve 20 tt a zatím vše ok ;) Zkus doktora a tu krev ;) Přeju brzké // ;)