Dotaz. Počkat na ms? Udělat si test?

veeeronik
13. srp 2020

Ahojky holky,
Nedavno sem byla u mudr na krvy s vzala mi rovnou i na tehu ale mela jsem pred menstruaci takze test vyšel negativně.
Mesicky porad nikde,je to asi jeden nebo dva spozdeni.
Myslite ze mam ještě pockat a pokud nepřijdou udělat si test?
Mam je nepravidelně.
Tak co myslíte? Muzu byt těhotná?
Diky za odpovědi Verca

eloise02
13. srp 2020

"Krvy"? Cože...?

veeeronik
autor
13. srp 2020

@eloise02 no krev me brala jestli nejsem tehotna

te_reza
13. srp 2020

Za chvíli někdo přijde s věšteckou koulí a řekne ti. Mezitím můžeš pročítat pravidla českého pravopisu, na netu určitě budou.

veeeronik
autor
13. srp 2020

@te_reza nejaka chytrá... Co mas za problem? Se normalne ptam

te_reza
13. srp 2020

@veeeronik no za nejchytřejší se nepovažuju, ale jsem schopná aspoň jednu větu napsat správně

veeeronik
autor
13. srp 2020

@te_reza kdyz tomu nerozumís tak to necti.
Nikdo te nenutí a nevim co tam mam tak hrozneho ze se chytas zrovna tohodle...

hanih
13. srp 2020

@veeeronik Já bych počkala ještě pár dní a udělala si test. Tady ti to nikdo nevyvěští.
No a pokud nevíš, co tak hrozného tam máš, že se toho ostatní chytají, tak ti jen napíšu, že jsem v první větě napočítala sedm chyb a pak jsem počítat přestala.

veeeronik
autor
13. srp 2020

@hanih a ja jsem sem prisla na kontrolu ceskeho jazyka nebo co?

hanih
13. srp 2020

@veeeronik Ne, ale pokud píšeš veřejně, nemůžeš se divit, že to lidi okomentují, pokud to má takovou úroveň.

nina004
13. srp 2020

@veeeronik Pokiaľ ti brala krv a bola negatívna ,tak tomu veľkú šancu nedávam. Ale vyskúšaj test a uvidíš mohlo sa vajíčko uchytiť neskôr.

amazonkajanik
13. srp 2020

@veeeronik krev bez krve jako píseň bez písně,tudíž na písni /na krvi 😉
Škoda,že mobily neumí úpravu pravopisu,jako počítače ...

veeeronik
autor
13. srp 2020

@amazonkajanik jako vy fakt nadelate... 🤦‍♀️

barulina
13. srp 2020

Tvl a co kdyz ma nejakpu poruchu. Vy jste tady fakt nekdy uz slepice. Pred lety to tu byvala fajn, trd si tu snad honi ego plno zakomplexovanych putek, ktere sw doma boji beknout a tak se musi povysovat zde. A ano mam preklepy a nehodlam je ani opravit.

coconat
13. srp 2020

@barulina pravda. Pořád tu čtu jenom hejty.

michaela1990xx
13. srp 2020

Já teda nevim, ale snad ten, kdo má dodelanou ZŠ, by měl ovládat základy pravopisu. Vždyť je to na ostudu 🤷‍♀️

hanih
13. srp 2020

@barulina Myslíš nějakou dys poruchu? Já teda nejsem odborník, ale znám pár lidí s těmito poruchami a jsou naprosto schopni psát pravopisně správně, když se na to soustředí. Já teda jsem asi stará škola, ale písemný projev beru jako jakousi vizitku člověka. Když něco někam píšu a chci, aby mě ostatní brali vážně, nemůžu působit jako někdo, kdo stěží vychodil základku. Navíc si myslím, že člověk by měl znát alespoň základy svého rodného jazyka. Ale samozřejme každého věc, jak chce na ostatní zapůsobit.

amazonkajanik
13. srp 2020

@veeeronik ptala ses co je špatně,tak jsem vysvětlila plus i to,že kdyby mobily uměly automatickou opravu textu,nemuselo by se tu zbytečně řešit a v některých případech i rozčilovat,že je pravopis takový a makový. Tak krev mě taky praštila do očí, ale byly tu i horší perly. Pomalu si na to začínám zvykat. Takže v klidu.
A k tvému úvodnímu příspěvku, vyčkej a pak si udělej test, ale je malá pravděpodobnost ,že bys byla těhotná. Spíš bude problém jinde. Jednou jsem měla zpoždění 2měsíce a mohla za to štítná žláza ...

michaela1990xx
13. srp 2020

@hanih naprosto souhlasím

michaela1990xx
13. srp 2020

Trochu odbočím.. Jednou mě balil chlap, jenze po té, co mi psal a v každé větě měl hrubky, tak to me totálně odradilo 🤷‍♀️😀

amazonkajanik
13. srp 2020

@barulina trochu na odlehčení 😂

barulina
13. srp 2020

@hanih nejsou jen tyto poruchy. Moje dcera napr. Neslysi pismenka, je to foniovada a kdysi se toto absolutne neresilo. A ikdyny, kdyz jsem sem zacinala chodit, byly tu super mamky, ted si tady banda zenskych dokazuje pres pismenka svoji nadrazenost. To zoji v nejakych smeckach?

hanih
14. srp 2020

@barulina Chápu, že jsou různé vady, ale pochybuji, že se vyskytují tak často, jak často je zde k vidění špatný pravopis. A znovu, i kdyby člověk takovou vadu měl, musí počítat s tím, že pokud píše veřejně, někdo na to upozorní. Znalost českého jazyka patří k základnímu vzdělání. A nemyslím si, že bych si tu "dokazovala svou nadřazenost". Píšu slušně, nikoho nenapadám, jen jsem vyjádřila názor. Tímto se loučím a přestávám plevelit tuto diskusi.

barulina
14. srp 2020

@hanih ne, nemusi cekat, ze se ozve nekdo a bude poucovat. Tobe muze byt uplne jedno jak pise. Ty jsi zase blba v necem jinem, v cem treba ona vynika. To, ze pises skvele z tebe nebo kohokoliv dobreho cloveka nedela

eloise02
14. srp 2020

@barulina Nechápu, že tihle inteligenti, co nedokážou napsat správně jedinou větu, mají vždycky tolik zastánců, kteří je budou hájit a svádět to na poruchy. Ono lidí s těmito poruchami je jen pár procent, ale zřejmě se všichni sešli na Modrém koni, jinak si neumím vysvětlit, proč tady každý píše jak naprostý hotentot.

michaela1990xx
14. srp 2020

@barulina Paní tu nikoho neuráží, ale vy ji ano. Tykat ji a nadávat ji do blbcu 🤷‍♀️ No jo, pro hlupáka každý hloupý.

hanih
14. srp 2020

@barulina Ano, jsem blbá v něčem jiném, nikdo není dokonalý. Ale snažím se zlepšovat, a když mi někdo vytkne chybu, vezmu to, opravím a nekopu kolem sebe. A to, že dobrý pravopis z někoho dělá dobrého člověka, jsem nikde nepsala, tak mi to nepodsouvej, prosím.

barulina
14. srp 2020

@hanih ne vsak ja ti to nepodsouvam, to je muj pohled na lidi, kteri musi poukazovat na chyby jinych.

barulina
14. srp 2020

@michaela1990xx ja ji ale netituluji. A tykat? Precti si pravidla 🙂

barulina
14. srp 2020

@eloise02 me se nezda, ze by tady kazdy psal jak hotentot. Naopak... A pokud nechapes, ze spis nez konr. Poucovani psaneho projevu zakl. Mi vadi, to ze vubec nekdo potrebu to resit. Pritom treba zakladatelka je sovela pekarka, ktera proste nema bunky na cj, treba ma dokonale logicke mysleni, jste zli lidi. Ale tak hlavne, ze napisete supr koment na konovi 🤣

michaela1990xx
14. srp 2020

@barulina ale je přece jedno, že je kucharka. Proč by kucharka, uklízečka, prodavačka atd.,prostě kdokoliv, kdo chodil do školy, nemohl znát základy pravopisu? Já teda lidi neškatulkuju, sama mám jen maturitu. Takže zas nechápu vás, jak můžete poukazovat na to, ze je základelka kucharka. Na tom prece vůbec nezáleží.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru