Duch na testu, co si o tom myslíte?
Moc se omlouvám, asi to tu bude dvakrát. Vyšel mi hodně slaboučký duch. Snažíme se o malý ☹ Ale furt nic. Jsem po potratu ale nevzdáváme to a zkoušíme dál. Co si o tom myslíte? Čekám na výsledky HCG, jdu tam ve čtvrtek rovnou i na kontrolu, protože mám nález na čípku. Malý si hodně přejem. Ztrácím už nějak naději. První potrat mi hodně ublížil, do teď na to myslím. Jen doufám že teď to vyjde. Bojím se, že mi řeknou že nejsem těhu. Ale Mám tlak v podbříšku, nafouknuté bříško, jako bych měla dostat měsíčky. Mám cca 10 dnů zpoždění. Citlivá prsa ani tak ne, ale pozoruji že se zvětšila. Bolest v zádech u lopatky, a to na záda sem nikdy netrpěla. Změny nálad. Může to vše být i psych. Ale doufám že ne. Vaše názory?
Stručné shrnutí
- Slabá čárka („duch“) na domácích těhotenských testech byla v diskuzi hlášena u značek Mamatest i Dr.Max a doporučuje se test zopakovat za 2–3 dny nebo použít jinou značku a první ranní moč pro vyšší koncentraci hCG.
- V diskuzi byly uváděny konkrétní krevní hodnoty hCG 0,1 a 2,6 mIU/ml; hodnota 0,1 mIU/ml je velmi nízká a při takových hladinách ultrazvuk obvykle těhotenství neprokáže.
- Nízké nebo pomalu narůstající hCG může znamenat chemické těhotenství nebo mimoděložní těhotenství; v případě abnormálních nálezů gynekolog doporučí opakované měření hCG, ultrazvuk, případně další zákroky jako konizaci děložního čípku nebo plánovanou LSK.
Nejčastější otázky
Q: Jak mám interpretovat slabou čárku („ducha“) na testu?
A: Opakujte test za 2–3 dny nebo otestujte první ranní moč; v diskuzi uživatelky radily koupit jinou značku a některé popisovaly, že „duch“ mohl po vyschnutí zmizet a po navlhčení znovu vyjít.
Q: Jsou Mamatesty spolehlivé, když vidím jen slabou čárku?
A: Zkušenosti byly smíšené: někteří hlásili, že Mamatest ukázal „ducha“ a později se test vyostřil do jasné čárky, jiní zmiňovali falešně pozitivní nález na Mamatestu a negativní výsledek na testu z Dr.Max.
Q: Kdy jít na krevní hCG a co znamenají konkrétní hodnoty?
A: Krevní hCG se doporučuje při nejasném domácím testu; v diskuzi byly uvedeny hodnoty 0,1 mIU/ml (velmi nízké) a 2,6 mIU/ml, a bylo zmíněno, že citlivost testů bývá 10 nebo 20 mIU/ml, takže při hCG 0,1 UTZ obvykle nic neukáže a je potřeba opakovat měření.
Q: Může slabé nebo pomalu rostoucí hCG znamenat mimoděložní těhotenství?
A: Ano, v diskuzi byla zmíněna možnost mimoděložního těhotenství jako vysvětlení pomalu rostoucího nebo nízkého hCG a jedna účastnice uvedla, že u ní bylo mimoděložní těhotenství diagnostikováno.
Q: Co znamená nález „HPV III“ nebo pozitivní cytologie a jaké jsou kroky dál?
A: V diskuzi bylo uvedeno „HPV III“ a doporučena konizace děložního čípku (konizace = odebrání části čípku) a plánovaná další operační péče; byla zmíněna placená cytologie za 520,- Kč jako vyšetření, které někdo absolvoval.
Q: Co dělat při špinění nebo krvácení společně se slabou čárkou?
A: V diskuzi se radilo zavolat gynekologa, udělat krevní hCG a ultrazvuk; byla zmíněna možnost předepsat Utrogestan při riziku potratu či hrozícím vynechání menstruace.
Závěry z diskuze
Shoda
- Opakování testování (po 2–3 dnech) a měření krevního hCG jsou doporučené kroky při nejasném výsledku domácího testu.
- Při velmi nízkém hCG (např. 0,1 mIU/ml) ultrazvuk obvykle těhotenství neprokáže.
- Při špinění nebo bolestech je vhodné kontaktovat gynekologa a nechat udělat krevní hCG a ultrazvuk.
Sporné názory
- Mamatest je buď spolehlivý (některé ženy popisují, že „duch“ vždy znamenal těhotenství), nebo nespolehlivý a dává falešné pozitivní duchy; obě zkušenosti byly ve vlákně prezentovány.
- Některé zdravotnické pracoviště podle diskuse doporučily rozsáhlejší operace na základě nálezů (např. podezření na rakovinu čípku), zatímco jiné (soukromý lékař) přehodnotily nález a řekly, že konizace/odstranění nemusí být nutné.
Otevřené otázky
- Jak přesně rozlišit mezi chemickým těhotenstvím, časným nitroděložním těhotenstvím a mimoděložním těhotenstvím při velmi nízkém nebo kolísavém hCG?
- Jak konizace děložního čípku a plánované zákroky (LSK) ovlivní budoucí fertilitu v konkrétních případech?
- Jsou některé značky těhotenských testů systematicky méně spolehlivé a pokud ano, proč?
Zmíněné značky a firmy
Mamatest, Dr.Max, Klatovská nemocnice, NašePorodnice.cz
Zmíněné produkty a metody
Mamatest, Dr.Max test, krevní hCG, citlivost testů 10 nebo 20 mIU/ml, ultrazvuk (UTZ), konizace děložního čípku (odebrání čípku), LSK, Utrogestan, Azalia, HPV III, placená cytologie 520,-, revize
Místa a osoby
Klatovská nemocnice, Praha
@zdenca93 To je opravdu hodně nizoučký ☹. No, budu držet palce, ať to dopadne dobře...
Tak mi dělali opět včera náběry a mam 2,6 ... Zvyšuje se to :( Já vůbc nevím co si o tom myslet
@lalacek Já se obávám, že ta šmouha prostě budou vadné mamatesty. Neumím si to jinak vysvětlit. ☹ Já měla to samý... Jiné značky negativní.
@michaelasm Zkusím koupit jiný test, třeba z DrMaxe nebo nějaký jiný než Mamatest a uvidíme. Mimčo neplánujeme, jen jsem u sebe zpozorovala naprosto stejné věci jako když jsem čekala dcerku a ještě jsem neměla ani jeden pozitivní test. Vodnatý výtok, pak dva tři dny špinění, pak skelné oči (na to mě upozornil manžel, že mám divný oči) a pak se teprve objevil pididuch co po uschnutí sám zmizel a po namočení se zas objevil. Tak nás napadlo, jestli neselhala antikoncepce kvůli ostatním lékům co beru. Mudr říkal, že by to vliv mít nemělo, ale že to radši zkontroluje... tak to asi nikdo neví :D
@lalacek Uvidíš.. 🙂 A přála by sis to?
Já to mám takový všelijaký... Předevčírem to večerní špinění (bez krve, jen narůžovělý výtok), včera celý den nic a večer opět špinění - ta samá intenzita i barva, dneska ráno jsem špinila jen slabě a teď zas nic. U syna jsem tohle neměla a před menzes obvykle nešpiním, resp. nikdy ne takto, proto mě to taky mate. Drmax mi ale vyšel negativní. Už jsem s tím smířená, otestuji znovu v sobotu ráno, to by teoreticky měla přijít MS a uvidím no...
Holky tak já nic, sotva jsem dopsala příspěvek, pocítila jsem známé bolesti a rozjela se mi MS v plné parádě ☹.
Takže radím mamatesty nekupovat, u mě byl jeden negtivní a druhý falešně pozitivní...
@michaelasm Tak to mě mrzí, třeba se zadaří příště ;) Já mám s mamatestama jen dobrý zkušenosti zatím...
Já ani nevím jestli bych si další přála nebo ne. Nemáme úplně růžovou situaci co se bydlení a peněz týče. Ale kdyby mimi bylo, nedokázala bych ho dát pryč. Mě ještě napadla jedna situace, proč mi teoreticky ten test mohl dnes vyjít negativně - v noci jsem byla ve 3 hodiny čůrat a ráno jsem testovala kolem 7.hodiny, takže moč nebyla koncentrovaná. Předevčírem byl test provedený až ráno po celé noci bez čůrání, to jsem byla naposledy večer asi řekněme v 19 hodin. Tak zkusíme v neděli další z "celonoční" moči a uvidíme. Každopádně i kdyby to bylo zase negativní, nevadí nám to. Spíš to teď jen bedlivě hlídáme, aby se případný braní léků u mě mohlo upravit apod, kdyby tam fakt mimi bylo a antikoncepce selhala. Chceme to mít co nejdřív testama "ověřené", na kontrolu jdu 30.března na roční preventivku.
@lalacek Děkuju.. 🙂
To chápu, tak držím palce, ať to dopadne tak, jak si přeješ(přejete) 🙂. S tou močí to je možný, zkus v tu neděli testnout znova. Já u prvního taky jela jen mamatesty a falešně pozitivní jsem neměla, to až teď. ☹ Ale všude se dočítám, že se zhoršili.
@michaelasm Jojo taky o tom čtu, že to je horší. Asi se hodně kupujou, tak ošmelili výrobu nebo nevím. Uvidíme. Zkusím poslat manžu pro mamatest i do DrMaxe pro test. Stejně to teď budem hlísat, jak jednou vyskočí duchařina, tak to budu hlídat jak blázen.
Je to dost možné, těžko říct.. S přítelem se snažíme a nějak ani neodpočítávám. Tak uvidíme 😖 Je možné vše, zatím nemám chutě nějak extra na jídlo, bolesti v podbříšku. Žádné příznaky MS ... :/
Dělala sem si asi už 4 test a na každém mi vychází hodně slouboulinká čárka
Tak jsem změnila Mamatest za test od Dr.Max a negativní... 🙂 tak máme i trochu radost...
Tak sem ho zkusila, nevěřím svým očím ale furt to samé. Slaboulinká čárka 😞
@zdenca93 možné je všechno, každá jsme jiná 🙂, bude lepší to konzultovat s lékařem. Přeji samé dobré zprávy. M.
Holky, moc vám děkuji za podporu. Příští týden mám kontrolu. Tak uvidím. Mám strach co zjistí. Objevují se už příznaky těhu. Nalévaj se mi prsa, v podbříšek tlačí akné mizí a MS se nedostavila. Žaludek na vodě a nechuť k jídlu. Motání hlavy a tlak hodně hapruje. Tak se modlím aby z toho bylo malý
Holky, nechci zakládat nové téma, tak se přifařím sem.
Dnes ráno jsem si dělala test. Je na něm slabounká čárka. Co si o tom myslíte? Mohu být těhotná? Druhá fotka je ten samý test odpoledne! Jak se ta čárka nakonec vyostřila.
Klasické příznaky bolest prsou, píchání v podbříšku. Ale to mívám pokaždé, jak se delší dobu snažíme. 😀 Menstruace zatím nepřišla, ale špiním nebo lehce růžový výtok.... To mě trošku znejisťuje.... Za 2 dny zkusím znovu, ale chtěla bych trochu potěšit, pokud to tak je.🙂
Děkuju za názory.
@dzogobela Faaakt?? 🙂 Jupiiii! Mám se teda radovat? Jenže co to špinění? Občas se objeví i malinko krve.... Už jsem tak ani nedoufala, že se to povede a že tam někdy ty // budou..
@priscilla90 to je už Hezka druha sice slaba ale je a Já bych zavolala dr.mas u vynechanou mc? Pokud ano tak bych zavolala a řekla že i trochu spinim aby na tebe kuknul a případe dal zavcas utrogestan







@zdenca93 Ale uvidíš v příštích dnech...