Infekce v možném brzkém těhu.

azeret11
9. črc 2020

Ahoj holky, v prosinci jsem prodělala revizi v 8tt, od března jsme to nechávali už volně a zatím nic, tento měsíc jsem si tedy ovulaci neměřila, ale bolelo mi břicho v rozmezí 27-29.6., sex samozřejmě probíhal, měla jsem delší cykly kolem 30 dnů. Prvně tento měsíc jsem zkoušela inofolic (podpora dozrávání vajíček) a minulou menstruaci mi zkrátil konečně i na 29 dní. Teď jsem 29 den cyklu a každým dnem tedy očekávám ms. Asi 3. den mě začala trápit infekce, nic úplně hrozného, ale příjemné to také není, tak jsem si říkala, že si dnes koupím nějaké zaváděcí tablety, ale říkala jsem si, abych náhodou nebyla v tom...ale žádné příznaky tedy nemám. Proto jsem si dnes udělala test, jen kvůli tomuto, nejsem lovkyně duchů, normálně bych čekala až třeba do neděle, pokud by ms nedorazila, jen jsem si to chtěla ověřit kvůli té infekci. Dělala jsem si nějaký test z rossmannu citlivost 25. Když přiložím foto tak pochybuji, že něco uvidíte :D ale na tom testu je opravdu slabý duch :D...tak teď nevím, co ty čípky :-/ vím, že jsou nějaké, které by se eventuálně mohly brát v začátku těhu, minulé těhotenství jsem také měla hned na začátku infekci a dostala jsem macmiror, ale nakonec to nedopadlo, tak mám teď trochu obavy....děkuji za reakce (opravdu nejsem ten lovec duchů, takže s případným těhu stejně moc nepočítám, i když bychom strašně chtěli 🙂 )

vineta
9. črc 2020

@azeret11 No vidím to tam, radši bych si zavolala na gyndu a poradila se, co na tu infekci

martt
9. črc 2020

@azeret11 Já tam taky něco slabého vidím. Radši bych si asi zavolala na gyndu a poradila se s nima.

azeret11
autor
9. črc 2020

@vineta už jsem se objednala na zítřek 🙂

vineta
9. črc 2020

@azeret11 Paráda 😉. Asi bych se bála brát něco naslepo bez kultivace. O macmiroru jsem četla, že by se moc v prvním trimestru neměl, já ho tedy beru teď ve druhém. Tak ať ti dobře poradí a s těhotenstvím držím moc palce 😘

azeret11
autor
9. črc 2020

@vineta já tam minule byla akutně a byl tam jiný doktor a tohle mi předepsal a já samozřejmě jalo laik nemohu nic vědět, úplně nevím, jestli to bylo tím nebo ne, spíš to na to tak vnitřně svádím, ale třeba je to naprostá blbost 🙂 ale už budu mít zase obavy :( navíc tohle je vážně slaboulinký duch, že mi bude až skoro trapné mu tam zítra říkat, že bych možná mohla být :D

janina1111
9. črc 2020

@azeret11 Ja si kupuji volne prodejny krem Jenamazol a ten mi vzdy hned po 3 dnech zabral a shodou okolnosti jsem ho pouzivala i v mesici,kdy jsem otehotnela s nasimi dvojcaty a vse v poradku,nenapadlo me uprimne ani resit,zda ho mohu ci nemohu pouzivat.

azeret11
autor
9. črc 2020

@janina1111 u těch krémů bych asi taky neřešila, jestli se může nebo nemůže používat, nikdy mi ale samotná mastička nepomohla, ale děkuji za typ 🙂

ivis_b
9. črc 2020

No Macmiror mi doktorka dala az ve druhem trimestru, v prvnim se pry nemuze. Ale dostala jsem nejake kremy na zavadeni pomoci takoveho aplikatoru (misto tablety). Nebyly tolik ucinne, v prvnim trimestru se mi to jeste trikrat vratilo, ale doktorka mi rikala, ze nic jineho mi opravdu s klidnym svedomim dat nemuze. Macmiror pak ve druhem trimestru zabral + bezsacharidova dieta, drzela jsem to asi mesic.

azeret11
autor
9. črc 2020

teď, když jsem se na ty testy koukla s odstupem času, tak tam absolutně nic nevidím, takže se docela divím, že jste tam něco vykoukaly :D

amazonkajanik
9. črc 2020

@azeret11 no na 25 tam slabý duch je. Kdybys měla 10,bylo by to silnější 😉

konaa
9. črc 2020

@azeret11 macmiror mi taky napsal doktor, ale po přečtení příbalového letáku jsem nějak dostala strach, k tomu se přidaly recenze ženských, kterým to nevyšlo a sváděly to právě na macmiror, proto jsem koupila boraxove globule, ještě mi dvě zbývají, potom zkusím přeléčit probiotikama, doporučila mi to lékárnice a mám z toho lepší pocit než macmiror 🤔

azeret11
autor
9. črc 2020

@konaa tak uvidím, co mi zítra řekne doktor, doufám, že mi ten macmiror nepředepíše

konaa
9. črc 2020

@azeret11 lékař samozřejmě neví, že jsem přece jen přistoupila na jinou léčbu, na kontrolu jdu v úterý, tak uvidím. Sama jsem přesvědčená, že macmiror použiju nejdřív v 2. trimestru. I když někdo může namítat, že se téměř u všech léků píše, že neužívat v 1. trimestru (chrání se tím)

azeret11
autor
9. črc 2020

@konaa tak držím palce...já si stejně zatím žádné naděje nedělám, že by to mohlo vyjít, spíš čekám to horší, abych byla případně mile překvapena😀ta minulá zkušenost mě dost zaskočila...

ilonne
9. črc 2020

@azeret11 Já na tyto infekce trpěla vždy v začátku těhotenství, vlastně jsem takto zjistila třetí těhotenství. Můžeš normálně clotrimazol.

ivis_b
9. črc 2020

@ilonne Ten dle mojí mudr. taky až od 2. trimestru, což byla tenkrát škoda, protože clotrimazol mi vždycky pomohl.

konaa
9. črc 2020

@ivis_b mně nepomohl 😔

ivis_b
9. črc 2020

@konaa tak ono zalezi, co je to za infekci. Na obyc kvasinky by zabrat mel. Ale pokud je to nejaky bakterialni nebo smiseny zanet, pak pomoct nemusi. To by mel poznat doktor tak, ze udela stery.

azeret11
autor
10. črc 2020

Tak dneska takhle, přijde mi, že asi spíš nic moc....citlivost 25, pak jsem měla jeden z maxe citlivost 10 a tam skoro nic..

marta_kovar
10. črc 2020

@azeret11 Já ji hezky vidím. Tak asi jedině musíš počkat pár dnů a pak budeš moudřejší. 😊

vineta
10. črc 2020

@azeret11 Taky vidím, přijde mi to zřetelnější než včera. Na to, že to je citlivost 25 a ev. stáří těhotenství mi to přijde na dobré cestě. Holt se ukáže. Testuj jednou značkou, obden, ať se zbytečně nestresuješ. Tak dnes popros o kultivaci, upozorni dr na možný počátek těhotenství a kdyby ti chtěl předepsat macmiror, zeptej se ho na možné alternativy- a jak jsem už psala, asi bych se zdráhala ho tedy teď brát naslepo bez kultivace, alespoň než se ukáže, zda jsi skutečně těhotná.

azeret11
autor
10. črc 2020

@vineta děkuji za reakci, řeknu mu to a budu doufat, že se mi nevysměje s brzkým testováním...vím, že ti doktoři jsou proti tomu 😊

vineta
10. črc 2020

@azeret11 S tím si nelam hlavu, on je tu pro tebe, ne ty pro něj 😘.

azeret11
autor
10. črc 2020

@vineta tak mi předepsal clotrimazol o tom případném těhotenství nic moc neříkal, jen že by na to takhle brzy ty čípky neměly mít vliv

azeret11
autor
10. črc 2020

@ilonne tak ho mám předepsaný, tak uvidím, jak to dopadne...

azeret11
autor
12. črc 2020

Tak dneska takto, asi to stále pomaloučku sílí, i když jsem to čekala asi výraznější 😀 tamty testy došly, tak jsem zkusila ten 10 mamatest. Zatím se ale stále neraduji, pořád je moc brzy

ivis_b
12. črc 2020

@azeret11 no ja nevim, i z pribalovyho letaku jsem pochopila, ze v prvnim trimestu to neni moc vhodny. Na strankach SUKL tez pisou, ze z nejake studie byl zjisten podezrely narust spontannich potratu v prvnim trimestru, a proto v prvnim trimestru se pouziti nedoporucuje. Nechci strasit, jen ja svoji doktorce dost verim, tak jsem schvalne mrkla, co o tom pisou.

azeret11
autor
12. črc 2020

@ivis_b já s tím budu mít prostě problémy, v minulém jsrm to měla také hned na začátku...mě zase řekl, že takhle v úplném začátku to nemá vliv, že je důležité, aby se to hlavně vyléčilo, lékárnice mi pak ještě řekla, že to nemám zaváďet aplikátorem akorát...uvidím no, stane se, co se má stát..🙏

ivis_b
12. črc 2020

@azeret11 já v prvním těhotenství taky měla problémy, první tři měsíce jsem to měla 4x, pak ještě jednou ve druhém trimestru. Teď podruhé kupodivu dobrý, a to jím mnohem víc sladkého. No uvidíš. Držím palce.

loylii
12. črc 2020

@azeret11 boraxglicerin tablety z lékárny.. můžou se po celou dobu tehu. Já ho používala úplně na začátku, nevedela jsem, ze jsem v jináči, ale byl to první příznak😁(oslabena imunita) a pak od 30.tt až do porodu, měla jsem postupně snad všechny infekce😱.. ps: jak dopadlo testování?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru