Je mi 13 let a bojím se, že jsem těhotná

nikolahorinkova
23. lis 2012

je mi 13 let a bojím se že sem těhotná.Zítra je to 14 dní a příznaky mám:občas se mi zamotá hlava,měla sem to už dostat asi před 3 dny,jednou mě za tu dobu bolel podbřišek. nejsem si jistá a mamce se eot bojim říct(

pincola
26. lis 2012

První věc těhotenský test. Když bude negativní a menzes stále nebudeš mít, tak ten těhotenský test za pár dní zopakuj. Když bude furt vycházet negativně-jeden proužek, tak je to dobré. Pokud tam proužek bude, řekni to mámě. Proužek může být i slabý. Tak pozor na to i slabý poružek znamená pozitivní test-jsi těhotná. Máma se to stejně dozví k lékaři bys musela a ten dá rodičům vědět. Takže bude lépe, když se dozvědí od tebe. Lékař tě vyšetří ovšem nevím, jestli je v tvém věku možné porvést potrat, pokud bys těhotná fakt byla. To ti řekne on. Každopádně tvůj případ předá policii k vyšetřování. Nechci tě strašit, jestli to není žert a píšeš pravdu, měla bys vědět, co čeká čeká a byýt aspoň trochu psychicky připravená. Záleží jestli ten kluk s kterým jsi měla ses je mladší nebo starší 15let. Pokud je mladší nic mu nehrozí. Maximálně průser doma. Pokud je starší ponese následky. Bude obviněn ze sexuáloního zneužití. A to i v případě, že ty jsi se sexem souhlasila. Pod 15 let na tom nezáeží, jestli jsi k sexu dala souhlas nebo ne. Navíc pokud už to není kluk jako ty, ale chlap a je starší a je mu třeba 17let tak tě opravdu sexuálně zneužil v pravém slova smyslu. V tomhle věku už věděl co dělá a věděl, že ti může ublížit. Věděl, nejen to že ti může udělat miminko, ale že ti může i psychicky ublížit. Kolem 13let ještě holka není duševně zralá na sex, ta dolní hranice 15 let byla určená ve spolupráci s psychology, ne náhoodu. Takže pokud je to starší kluk, měl by nést následky, přesto, že jsi souhlasila. Velmi ti ublížil. A věděl co dělá. Výslechu se bude účastnit nejspíš nějaká sociální pracovnice a bude se ptát, jak to všechno bylo, jestli tě nutil, kdo to je, kolik mu je, jestli to bylo jednou nebo vícekrát. A bude tě vnímat jako oběť sexuálního zneužití. Pokud to teda byl kluk starší 15let. Není to nespravedlivé. Ty taky neseš následky (nechtěné těhotenství, průšvih doma atd.) on by nesl následky právní. Taky není podstatné, jestli se ti sex líbil nebo ne. Nemusíš mít výčitky pokud se ti to líbilo, nejsi proto špatná a na věci to nic nemění. Celá odpovědnost leží na klukovi starším 15 let. Pokud je mladší potrestán nejspíš nebude. Pokud je to žert 13letých dětí, tak to nevadí. Aspoň si přečtete odpovědi na otázky, které vás asi zajímají, když píšete na diskusní forum. Nebo tyhle odpovědi poslouží někomu jinému, kdo se v průšvihu opravdu nachází.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru