Je těhotenský test spolehlivý?

leeerinka
7. kvě 2012

ahoj holky, psala jsem tu někde poměrně dávno, nedařilo se nám mimi hlavně kvůli tomu, že jsem po vysazení HA neměla menstruaci. Byla jsem na vyvolávačce, brala utrogestan, ale po dobrání se zase ztratila. Teď před 18 dny jsem byla na další vyvolávačce - prý to přijde za 7 - 10 dnů a pořád nic. Navíc mě začalo být před pár dny šoufl, tak jsem si dnes udělala test a je pozitivní. Ale u doktora jsem byla před těma 18 dny a říkal, že těhu nejsem. Tak nevím, jestli se neraduju předčasně. Jak moc jsou ty testy spolehlivý? Jen si nechci dělat zbytečné naděje. Díky

pincola
7. kvě 2012

Udělej další testy. určitě ano a pokud vyjdou pozitivní všechny, tak ano. Je to už nějaká určijící informace. Uplně ti to potvrdí až doktor podle UTZ. Nejsi první ani poslední, komu doktor řekl, že těhu není a byla.

kacabina
7. kvě 2012

@leerinka ahojky test stoprocentní není,jeho spolehlivost je tak 90% ... ale pokud ti vyšli // tak doporučuji za 2 dny test opakovat...No podle toho co píšeš jsou to přece jenom 3 týdny a v té době si třeba zrovna těhu ještě nebyla 🙂 počkej ještě chvíli zkus testík a uvidíš 🙂 Ale jak říkám těhu být klidně mužeš 🙂 Držím palečky at ti to vyjde 😉

kalipso
7. kvě 2012

18 dní je dlouhá doba, pokud máš pozitivní test, je velmi pravděpodobné, že jsi těhotná 🙂 Na úplném začátku těhotenství doktor nemá co na ultrazvuku vidět, takže pokud jsi měla ovulaci později než dle jejich tabulek, došel k závěru, že to těhotenství není. Tak se objednej znovu a uvidíš co řekne doktor teď 😉

prdecek
7. kvě 2012

ahojky, já byla také na vyvolávačce a dle dr. těhotná nebyla a za 10dní po vyvolávačce jsem měla už jasně pozitivní krev

andysebesta
7. kvě 2012

18dni?za tu dobu se toho mohlo zmenit.....Ja jsem taky dochazela k doktorovi s tim,ze po vysazeni antikoncepce nemam mesicky.nejprv me pichnul inj.Sla jsem za nim,ze nezabrala, prohlednul me a napsal mi tablety s tim,ze do me nechce porad jen pichat inj.Kdyz jsem za nim sla po vyuziti tabletech s tim,ze jsem opet nedostala mesicky,ze me jen strasne boli prsa a o dost vyrostly!,uz jsem byla v 5.tydnu.coz znamenalo,ze jsem uz po te inj.musela byt tehotna,jen to bylo jeste tak malicke,ze to nebylo videt.zkuste dalsi testik a uvidite,ale myslim si,ze se vam to povedlo 😉 a budete pysnymi rodici.hodne stesticka

mufinka26
7. kvě 2012

mě třeba doktorka říkala, když sem byla na vyvolávačce, že pokud bych byla těhu, tak miminku to neublíží a mrcha nedorazí, pokud ti testík ukázal // tak si myslím, že těhulka jsi. hodně štěstíčka 🙂

ebsian
7. kvě 2012

Na začátku jsem měla jen vysokou sliznici a slabé //, ale dle doktorky to bylo rozhodně, že těhotná jsem..O týden pozděj váček teprve..A to malinkej. Já jsem taky neodpovídala termínu MS a to o týden. Být to jiný doktor, tak už plaší, že nejsem v tom.

Ale tak odpověď na otázku je ta, že i slabé // jsou pozitivní. Alespoň já to tak měla. A to jsem vyzkoušela více značek testů, všechny ukazovaly na stejno. 🙂

pejtho
7. kvě 2012

Zkus to pro jistotu za pár dní znovu, ale myslím, že můžeme gratulovat k těhotenství 🙂

brazdicka
7. kvě 2012

Já jsem byla minulý týden u doktorky a kromě zvětšené sliznice nebylo nic vidět . Opoždění mám o 14 dní a dneska byl test negativní .....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru