• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kalkulačka na plodné dny, dá se jí věřit?

15. října 2013 
Zdravím všechny :slight_smile: Tak jsem tak brouzdala po netu a narazila na kalkulačku, která vypočítá, po zadání začátku menstruace, délky menstruačního cyklu a počtu dnů, po které menstruace trvá, výsledek mých plodných dnů :slight_smile: Mně konkrétně vyšly plodné dny na datum 23.9 až 27.9. A tak bych chtěla znát váš názor, jestli takovým kalkulačkám věřit či ne??? A zároveň, pokud jsem s přítelem měla v neděli 22.9 ZADĚLÁVACÍ den na miminko, jestli je tu nějaká malinkatá šance, že by nějaká mrštná životaschopná spermie vydržela přes noc a třeba se zavrtala do nějakého plujícího vajíčka?? :slight_smile: :slight_smile: Životnost spermií se totiž hóóódně liší na různých internetových debatách a člověk už opravdu neví, čemu má věřit... :unamused: Díky za názory :wink:
24. zář 2013 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Každé tělo je jiné, kalkulačky jsou jen přibližné, ale pokud máš pravidelné cykly, tak se jim plus mínus dá trochu věřit, i když určitě bych pro určení ovulace vybrala jinou metodu, pokud to ccheš vědět přesně ;) Spermie vydrží úplně v pohodě životaschopné 2-3 dny, někde se uvádí až 5, ale to vydrží asi málokteré...
24. zář 2013 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šance je tu vždycky. Kalkulačkám bych nevěřila, ovulace není exaktní věda, aby to bylo nalajnovaný, jak někdo řekne. Měř si teplotu, zapisuj do grafu a budeš vědět přesně.
24. zář 2013 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak, kalkulačky sedí na pravidelné cykly (prostě od délky cyklu odečteš 12-16dní a máš přibližnou dobu ovulace), ale stačí nemoc, stres, nějaká změna a ovulka přijde jindy. Spermie vydrží v pohodě tři dny, viděla jsem i grafy kde to bylo 5dní. Takže prostě sex co 2-3dny je zcela dostačující abyste se trefili do plodných dnů ať je ovulka kdykoliv.
25. zář 2013 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja dle te kalkulacky otehotnela napoprve!!!!!!!!!!!!
4. říj 2013 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak já zkusila tuhle ... http://www.webmd.com/baby/healthtool-ovulation-calculator. Výsledek se odečítá ze tří posledních cyklů, takže mi ta pravděpodobnost přijde dost vysoká. Já k tomu sledovala ovulační hlen a vychází to na stejné dny. Jestli byl výsledek kalkulačky správný se dozvím za pár dní :slight_smile:
15. říj 2013 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reynocek počítá to podle prosté délky cyklu, takže je to tak plus minus. Vím kdy jsem měla v říjnu plodné dny, a kalkulačka se trefila tak z půlky, podle ní skončilo plodné období o 3dny dřív než to bylo ve skutečnosti. Pravděpodobně bych s ní neotěhotněla.. :sweat_smile:
Každopádně držím palce :dizzy_face:
15. říj 2013 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terkuuu já bych těm kalkulačkám moc nevěřila - respektive to sedí jen polovině žen, které mají pravidelný cyklus.

Je spousta žen, co má ovluaci v jiné dny (těsně po či před menstrauací a znala jsem i pár žen, co otěhotnělo při menstruaci).

Já jsem se řídila metodou - sex co 2 dny :slight_smile:.
15. říj 2013 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek