Kdy navštívit gynekologa po pozitivním testu?

erunka
16. srp 2006

Ahojky, za jak dlouho po pozitovním testu jste šly k lékaři? Jak probíhá prvotní vyšetření, kde se zjišťuje, zda jste těhotná?

vija
2. únor 2007

Ahojte 🙂 17.12.som mala poslednu menstruaciu, robila som si 3 testy a vsetky boli pozitivne 🙂 30.01.2007 som bola na 1.vysetreni -ultrazvuk,ukazal sa tam len gestacny vacok a srdiecko este nebilo. Doktor mi povedal, ze som mala pravdepodobne ovulaciu neskor a ze som len v 4.-5.tt. Som z toho cela zlaknuta, buduci tyzden mam ist opat na ultrazvuk ale ja mam uz taky strach... ☹ podla menstruacie by som mala byt uz v 7.tt podla ultrazvuku iba v 4.-5.tt, je to ok?? 😕

valhali
2. únor 2007

vija, bud kludna. Ja som mala poslednu ms 20.12. a 30.1.som bola na USG a bolo vidno iba 9 mm gestacny vak. O 2 tyzdne mam ist na ultrazvuk znova. Podla USG som tiez len v 4tt a podla kalendara v 6tt. Tiez sa bojim,ale musime mysliet pozitivne 🙂

marget
2. únor 2007

Ahojte babenky! Chcem sa vas spytat, ci je mozne, ze gynekologicka na prvom vysetreni vysetruje "klasicky" zospodu. Iba ak takto nevie nic yistit, posiela na sono.

kukenzi
2. únor 2007

marget, mna takto vysetroval prve tri mesiace

marget
2. únor 2007

Neviem, ja sa k nej chystám prvykrát v pondelok, lebo dnes tam nebola, ale zdá sa mi to zvláštne, že sa toto robí pri prvom vyšetrení...na sono a krv posiela až neskôr...

vija
2. únor 2007

Valhali 🙂 som rada, ze si pisala 🙂 snazim sa upokojit sa...ale niekedy sa mi to nedari. Na ultrazvuk mam ist buducu stredu rano...Boze, ja uz tak cakam co mi tam povedia...Inac mne namerali 12x14 mm gestacny vak..aspon taketo cisla zaznacil doktor na ambulatny list. Nie je ten vak velky na to, ze som iba cca v 4.-5.tyzdni? Prepacte, ze sa tak vela pytam 😉

kukenzi
2. únor 2007

valhali, ked som bola prvykrat na vysetreni ja, tak tam bol tiez len gestacny vak, potom som mala prist o 1-2 tyzdne, nepamätam si presne, vtedy som bola 7tt+3 a babätko bolo 11mm a bilo mu aj srdiecko 😀

kukenzi
2. únor 2007

marget, vysetroval ta len rukou, alebo ti robil vaginalne sono? ja som mala na mysli vaginalne sono... vies Dr. vedia rukou spravne nahmatat maternicu a zistit tehotenstvo

marget
2. únor 2007

Chystam sa k nej az pondelok, lebo dnes tam nebola, ale na chodbe som stretla sestricku a ta mi hovorila ako to chodi. Takze to bude len vysetrenie rukou...

marget
2. únor 2007

..ked tu vsetci pisu o inych typoch vysetreni, toto sa mi zda ako z doby kamenne...

kukenzi
2. únor 2007

ak si v 8tt, tak to by ti uz mohol hadam spravit sono, ved to uz bude vidiet babätko aj so srdieckom, mna myslim len prvykrat prehliadal rukou + robil ster maternice, lebo podla vypoctu by na uzv aj tak nic nebolo vidno.

marget
2. únor 2007

..co to znamena ster maternice? nie je to v tehu nebezpecne?

marget
2. únor 2007

..asi myslis ster krcka maternice

dorotka
2. únor 2007

steri sa robia na konci tehotenstva je to kultivacia z posvy nie je to nebezpecne ide o to ze keby si ty tam mala nejaky bacil pri porode by sa mohol preniest na babetko
ak mas nejake problemy robia ho aj skor

kukenzi
2. únor 2007

ster mi robil s uplne inych dôvodov, ale pri kazdom vysetreni ti budu vonkajsim pohmatom kontrolovat velkost maternice

kukenzi
2. únor 2007

presne tak ako pise dorotka 😀

marget
2. únor 2007

vonkajsim pohmatom, to akoze zospodu alebo len pozru brusko?

kukenzi
2. únor 2007

... to akoze zospodu 😀 neboj, nic sa ti nestane

marget
2. únor 2007

...vdaka 😉

sofiela
2. únor 2007

Ahoj dorotka, mne tie stery robili vcera a dokonca som mala bakteriu, tak musim brat antibiotika. Je to bezpecne pre zenu ( ma to 30 % zien ), ale babatko by mohlo ochoriet, ked schadza dole. Tak mi bolo povedane, pri prvom som to nemala. Ozaj, vcera som mala prvy ultrazvuk-vcera som bola 8 tyzdnov a 5 dni a babatko malo 2,05 cm a srdiecko bilo 177 ! 😉 Ake ste mali hodnoty v tomto stadiu?

vija
2. únor 2007

ahojte dievcata, opat som to ja 🙂 mohol by mi dakto poradit k mojmu predoslemu prispevku??? Som zvedava, ci to, co mi nameral doktor je ok alebo nie? vopred daaaakujeem 🙂 🙂

valhali
2. únor 2007

vija, asi je velkost toho vaku OK, keby nieco nebolo v poriadku, urcite by ti lekar povedal. Ja som sa tiez naplasila a povedal mi,ze ten gestacny vak mam ostro ohraniceny, co znamena, ze je to zatial dobre tehotenstvo. Zalezi vraj aj od typu ohranicenia,ze uz podla toho vedia, ci nieco nie je v poriadku.

katika1
2. únor 2007

Vija, Valhali, ja som bola na uzv v 8tt + 3 a srdiečko ešte nebilo, tak aj dr povedal, že to môže byť missed.. Tak som prežila týždeň plný stresu a po týždni mu už krásne bilo srdiečko.. Popritom bežne ho vidno už v 6-7tt.. Takže sa netreba báť..
A v 6tt mal môj gestačný vak 11mm..

vija
2. únor 2007

valhali, mne lekar nepovedal nic konkretne len, ze som prisla priskoro, nepovedal ani to akeho tvaru je vak...hm..a uz o tyzden idem znovu na ultrazvuk...okej, budem sa snazit nestresovat ,len je to tazke ked sa jedna o tak veliky poklad 🙂

valhali
2. únor 2007

katika, tak mna si ukludnila, dik 😉

kafulienka
2. únor 2007

katika,
aj mna 🙂

val 🙂

vija
2. únor 2007

Katika, dakujem aj ja 🙂

katika1
2. únor 2007

To som rada.. 🙂
Ale si predstavte, že keď som prišla domov celá natešená, že je všetko ok, začala som krvácať 😲
Išla som na pohotovosť, ale povedali, že to je ok.. Vraj to je normálne. A včera som bola po 2 týždňoch na uzv a malý robil kotrmelce 😀 A to bolo fakt nádherné!

kafulienka
2. únor 2007

...katika,
tak to ti verim, ze to bolo nadherné, drzim paste 😉

katika1
2. únor 2007

Ďakujem 🙂 aj ja Tebe.. Inak najhoršie je podľa mňa vydržať do konca prvého trimestra.. potom je to už ľahšie - menej stresu 🙂 Mne do konca chýba týždeň a pripadá mi to ako rok 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru