Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

petrysek181
7. říj 2016

@pulguita ahojky ja uz odpocivam u televize malovat budeme taky ale nejprve musíme zdi trosku poopravit normalne sem si všimla ze se mi vratili slimaci dny vcera trochu a dneska taky tak sem z toho nějaká vedle☺jinak bricho nezabolelo cely den u tebe joukam ze se to zatim drzi sakra kdyby se neukazaly to by byla super zpravicka ty si poradne odpocin vem si ze sem zas toho tolik neudelala a byla sem doma ty si chodila do prace☺tak mi dej vedet jak si na tom sem hako na trni z tebe☺uzij zacatek vikendu a odpočívej ☺

pulguita
7. říj 2016

@petrysek181 No konečně, že už odpočíváš! 🙂 Já jak jsem dorazila domů tak jsem byla úplně unavená, že jsem si myslela že na mě něco leze. Normálně jsem si na chvíli lehla a odpočivala, ale nechtěla jsem usnout abych moc nevytuhla🙂 No a pak jak jsem vstala, tak mi bylo líp. Potom jsem šla nakoupit a chtěla jsem si udělat na jídlo něco"normálního", jenže jsem koupila taky minicroissanty s čokoládou uvnitř(myslela jsem, že sním jeden po jídle). Zkusila jsem jeden a nakonec jsem sežrala(jinak to říct nejde 🙂) prostě celý ten balík bylo jich tam 7 ☹ Teď mám výčitky svědomí, ale vzpomněla jsem si, že před MS mám taky takove chutě na sladké, tak asi MS brzo dorazí. No jestli ne dnes tak zítra. Jak jsem šla nakoupit, tak jsem měla nutkání koupit ten test, ale nakonec jsem ho nekoupila, protože si myslím, že bych beztak došla domů a spustila by se mi MS😀 Takže uvidíme jestli ještě přijde později večer, nebo třeba zítra ráno. No nevím jestli nekoupit ten test třeba zítra odpoledne no a kdyby mi večer přišla, tak ho nechám na někdy příště🙂 U mě funguje zákon schvalnosti, tak si myslím, že v momentu co koupím test, tak mi MS přijde🙂 No to jsem zvědavá na tu zítřejší teplotu, ale beztak se bude držet dole. Bylo by to fajn kdyby MS nepřišly, ale v mém případě nevím nevím. Já se spíš připravuju na to že přijde. Jen už prostě chci vědět na čem jsem....už mě to čekání "neba" 😀
Pokud přijde určitě dám vědět!🙂

petrysek181
7. říj 2016

@pulguita ja mivam pred ms raky silene chutě na sladke az to neni normalni no a ted jedu na sladkem pomalu cely týden vcera sem neodolala vanocce pak cokolada nakonec tatranka dneska sem si ráno delala kakao a rohliky s nugetou proste sem hrozna co se sladkého tyce pak vlezu na vahu a hrozim se co s tim budu dělat ☺😁😁teda reknu ti ze si vszne dobrá ja uz nych ten test mela koupeny a mozna uz i po testovani neumim vydrzet tak jako ty takze klobouk dolu😀 ja budi zizra sesty den po ovulce takze zadne zmeny zatim necekam uvidim mela bych to dostat ve středu ale ovulka se zpozdila na 14den cyklu takze by ms mela dojit az 28den☺ja kdyz mam ranni tak chodim spát kazdy den vstavam ve ctvrt na ctyri a odpo sem k.o😀

pulguita
7. říj 2016

@petrysek181 No s tou váhou bojuji neustále. V srpnu jsem něco málo shodila a už to mám zpátky🙂 Prostě už aby mi ta MS došla, ať už konečně vím na čem jsem a od úterý začnu chodit do fitka a krotit se s tím sladkým. 🙂 chtěla bych vážit stejně jak minulý rok toho času a to jsem měla o 4-5 kg méně a vánoce jsou teď zase skoro za dveřmi🙂 To by bylo dobré, kdyby jsme byly obě těhotné a měly chuť na sladké😀 Takže ty máš normálně kratší cyklus? No kéž by ti MS nedorazila! Budu ti moc držet palce. Kdy budeš testovat ty? Mi se do toho testu nechce, protože si myslím, že MS přijde. Kdyby se mi alespoň držela ta teplota nahoře, tak bych to možná prubla, ale mám strach, že to budou zbytečně vyhozené peníze. (no schovala bych ho napříště. Snad to nějak nepropadne🙂 Uvidíš, že mi ta MS nepřijde, odpoledne koupím test abych když tak testovala v neděli ráno a pak se probudim a bude MS nebo beztak přijde ještě v sobotu večer ...to je můj zákon schvalnosti😀 No když má přítel ranní, tak třeba v pátek taky odpoledne spí a někdy mi řekne, ať spím s ním, ale normálně se mi nechce, nebo mi to nejde, ale dnes jsem byla KO Taky je pravda, že jsem se stresla v práci a bylo toho dost, takže jsem makala jak šroub. 🙂

petrysek181
8. říj 2016

@pulguita dobre sobotní rano☺ja sem sla vcera spat v devet😀byla sem nějaká mrtva ano s vahou bojuji chtela bych taky pet kilo dolu ale uz hodne let😀😀drzim se tak porad na stejne plus minus nejake to kilo ted sem v plusu😀ja mívám kratší cykly kolem 25dni minule byl 23 ale to sem tusila 😀ja dneska teplota37,2 jde to pomalu nahoru ale cekam ze v pulce týdne spadne ☺proc si nekoupis papirkovy test stoji par korun a jsou taky spolehlive uz si ho mela mit doma a dneska testovat☺me jestli ms nedojde tak to zkusim v patek ja to nevydrzim cekat☺tak si uzij vikend a drzim palce at se ta ms neukaze☺

sies
8. říj 2016

Tak dneska jsem ušetřila za test, jelikož jsem to dostala tak hurá na další měsíc, to se těšim 🙂

petrysek181
8. říj 2016

@sies neboj dalsi šance určitě vyjde☺

pulguita
8. říj 2016

@petrysek181 Dobré ráno ve spolek!🙂 Tak to je super! Aspoň máš naspáno plno hodin. Ta teplota je super, kéž by se ti držela nahoře, ať ti to vyjde🙂 Ja jsem dneska spala hrozně, pořád jsem se probouzela a teď mě bolí hlava. Měřila jsem ráno jako vždycky a měla jsem 36,4! Takže teplota spadla. ☹ Tak se mi chtělo čurat, tak jsem šla a myslela jsem, že beztak přijde MS a nic. Je to hrůza. Už jsem z toho čekání unavená. Co jsme si s přítelem večer řekli, že dnes ráno se vyčůrám, schovám to a pokud mi nepřijde MS tak půjdeme koupit ten test at ho děláme z té ranní moči. Myslíš že to vadí, že je odstátá? (Ze 7hodin ráno) já jsem pak zas usla a probudila se teď s šílenou bolestí hlavy. Ani se mi nikam nechce. No ale už jsem unavená pořád čekat jestli přijde nebo ne. Dnes je 29 den cyklu. Prostě musí přijít a vše tomu ukazuje ...No hlavně ta teplota a MS nikde. Jestli koupím test a dojdu domů a přijde MS tak se picnu😀 Nevím jestli i tak ho mám dělat z té ranní moči, nebo se vyprdnout a schovat ho na příště. Tak přeji krásnou sobotu! Tady svítí sluníčko🙂

pulguita
8. říj 2016

@petrysek181 Ach jo! Tak já se picnu. 😀 No koupili jsme ten test Clearblue, přečetli jsme instrukce, namočili jsme do do té ranní moči a jak jsme čekali na výsledek, tak jsem se podívala na intimku a byla malilinko špinavá! No prostě to je ten můj zákon schválnosti.😀 Měla jsem počkat na tu neděli, no ale co se dá dělat. Test mi samozřejmě potvrdil že nejsem těhotná, takže jedeme další kolo🙂 Tobě držím moc palce, ať to vyjde aspoň vám, když jste tak fajn vychytali tu Ovulaci 🙂 Teď už mě začíná bolet břicho jak vždycky první den MS.🙂 Takže v úterý peláším do fitka a dám si zabrat. To moje tělo jé hrozné! Tento měsíc si nebudu všímat úplně ničeho...přísahám! No aspoň už vím na čem jsem🙂 Tak krásnou sobotu! Tady se zatáhlo a jestli začne pršet tak mi neuschne prádlo. To je teda den!😀

petrysek181
9. říj 2016

@pulguita ahoj a pěknou nedeli vubec mi nechodilo upozorneni ze si psala😯nic si z toho nedelej ta teplota ukazovala jasne ale to nevadi je tu dalsi mesic pred nami☺me se sice teplota drzi nahore ale uz citim jak se mi ozyvs bricho takze neboj do týdne budu drzet basu s tebou😀a budeme zase obe na zacatku krom bricha me nic neni a co si tak pamatuju s mladym me boleli prsa takze z toho taky nejspíš nic nebude ale nevadi ted mame spoustu casu obe a treba budeme mit pěkný darek pod stromecek☺peknou nedeli

sies
9. říj 2016

@pulguita tak to se mi stalo 2krát jako tobě,že jsem si udělala při zpoždění test Clearblue a hned ten den jsem to za chvilku dostala..takže jsem z toho vyléčená 🙂 škoda,že ta šance při ovulce že to zrovna vyjde je někde jenom kolem 15-20% mělo by to být nejmíň tak 80%. Tenhle cyklus jsem si řekla,že nebudu nic měřit, testovat ovu ani počítat,nechám to osudu..

sies
9. říj 2016

@petrysek181 to doufám už přesně rok, ale snažíme se cíleně v době ovulky zatím "jen" 7 měsíců...už mi to přijde dlouho, ale tenhle cyklus se budu snažit na to moc nemyslet a zaměřit myšlenky na práci 🙂

petrysek181
9. říj 2016

@sies ahoj vim ze je to pro tebe dlouha doba☺ale neboj dockas se spousta párů na to ceka i nekolim let ja zatím cekam ale nejspis půjdu s vami zase dalsi mesic do party☺

petiiiska
9. říj 2016

@sies Ahoj, tak já to nakonec 6.10. dostala... A co ty?

pulguita
9. říj 2016

@petrysek181 No já si myslím, že jak jsem měla tak vysoké teploty, tak tam mohlo něco být, ale asi se to nezahnízdilo, protože ani jsem neměla ten teplotní pokles. Myslím si to proto, protože mám MS silnější než obvykle. Poslední měsíce byla vždycky jeden měsíc slabší (jako třeba ten minulý) a další měsíc silnější, ale tento měsíc se mi zdá víc silná. No zas jsem ráda, že pokud něco nebylo v pořádku, tak ať to odejde takto přirozenou cestou. Uvidíme jak to půjde tento měsíc. Ty si zatím nezoufej a snaž se na to nemyslet. Moc ti držím palce aby ti to vyšlo. To by bylo super. U prvního těhotenství té bolely prsa ale tohle může být jiné a můžeš mít jiné příznaky nebo žádné. Však uvidíš🙂 Kéž bys měla pravdu v tom abysme měly pěkný dáreček pod stromečkem.🙂 Zítra už jdeš do práce, tak ať se daří a moc tam nepracuj, ať máš zbytek týdne co dělat😀

pulguita
9. říj 2016

@sies No je to zákon schvalnosti🙂 Dokud mi nepřijde MS tak mě nic nebolí. Pak mě bolí břicho jen první den a zbytek dní už je v pohodě, jen mám nafouknuté břicho. Mi se spustí bolest břicha hned potom co vidím, že se mi spustila MS. Takže při čekání na výsledek testu jsem mrkla na intimku a byla trošilinku špinavá, no a po testu jsem šla na záchod a vše se spustilo ale fest! 😀 Teda to je celkem málo procent☹ My jsme tu ovulaci prošvihli.. snažili jsme se 3 dny před a den po takže ta šance tam byla malá, ale pak se mi nějak nafouklo břicho a to mě mátlo, takže já jsem se zařekla, že tento měsíc si nechci všímat, žádných příznaků, protože to moje tělo si ze mě dělá srandu🙂 Jen budu měřit teploty a doufat ze to tento měsíc vyjde. Držím ti palce!🙂

petrysek181
10. říj 2016

@pulguita dobré pondělní ráno tak dneska spani kalamita mam za sebou tak dve hodiny😯teplota zatim nahore ale to je asi tak vsechno citim v kostech ze to dostanu☺po tom tydnu se mi vubec nechce do prace zase ten blazinec a chaoz zacinam se pomalu pripravovat na ms protože bricho uz mi dava vědět ze dojde tak pekny den a hlavne at nam to rychle utika nemam rada pondeli☺

pulguita
10. říj 2016

@petrysek181 Dobré ráno a hezké pondělí!🙂 Já tak nemám ráda pondělí😀 Ještě ke všemu jsem zaspala a zůstala v posteli o 10 min víc!🙂 Tak ať nám to rychle utíká. Jak to že jsi nemohla spát? Nervy z práce nebo tě bolelo to břiško? Snaž se zachovat klid a nemyslet na to. Zatím se MS drží nahoře a to je dobře. Pokud by přišla tak jedeme další kolo, ale ať je to jak chce a buď klidná, teď už tu máš přítele, tak se budete moct znova snažit😀 Tak se opatruj a přeji krásný den 🙂

pulguita
10. říj 2016

@petrysek181 Já jsem ťula! chtěla jsem říct... zatím se teplota drží nahoře a to je dobře. Promiň ještě jsem ospalá😀

petrysek181
10. říj 2016

@pulguita ahojky jo jasně jeste nehazim flintu do zita ale spis to vypada ze budeme pokracovat jako ty☺zatim sem pod 37 nespadla ale jeste je brzy na zavery dneska je to osmy den po ovu☺v praci strasny blazinec

pulguita
10. říj 2016

@petrysek181 Ještě vydrž, i kdyby teplota trochu spadla.. může to být to že se zrovna zavrtalo. No však uvidíš. Hlavně neklesej na mysli🙂 Já mám v práci po tom pátečním blázinci taky frmol, no a moje spolupracovnice si googluje herce kteří se podobají mým spolupracovníkům. Mě snad trefí šlak😀 No nic, zachovám klid a budu dělat, co bude v mých silách🙂 Tady je dnes škaredě a zataženo, ráno mrholilo. Snad je u vás líp 🙂

petrysek181
10. říj 2016

@pulguita tady neprsi ale je chladno no koukám ze je to vsudd stejne jedna se muze strhat a druha nic😊jdu dneska na masaz tak si to vynahradim ano mas pravdu jeste je cas na nejake závěry bylo by to super ale moc nadeje nedavam☺

pulguita
10. říj 2016

@petrysek181 Už je tady podzim a podzimní počasí. 🙂 Ve středu máme volno a má hodně pršet celý den, no ale hlavně že je volno 🙂 Ta moje kolegyně je zabitý případ, ale už jsem si zvykla🙂 Já mám taky dneska tu masáž/rehabilitaci, jenže už je to 4tý týden co nechodím do fitka (kvůli tomu lítání po veterině a minulý týden páč jsem myslela že se zadařilo😀) a doma taky nedělám ty cviky a protahování, co mi řekl, takže záda pořád bolí. Tak snad mě nezprdne😀
Nevěš hlavu! Buď optimistka, zatím není nic ztraceno. Já jsem doufala, že se zadařilo i přes klesající teplotu😀 Ta tvoje se zatím pořád drží nahoře, tak hlavu vzhůru. 🙂

k.chilli
10. říj 2016

Ahoj holky,mam 4 dny zpozdeni,ale test byl negativni ☹
Delala jsem ho ale az behem dne a ne z ranni moci...muzu byt tehu?
S prvnim prckem se mi ukazala // hned po vynechani ms...

dyslovka
10. říj 2016

@k.chilli : zkus zitra z ranni 🙂 muze se to ukazat klidne pozdeji

petrysek181
10. říj 2016

@pulguita ja prisla akorat z masaze a sem nejaka hotova asi to chvili zaloupnu☺chce se mi az brečet vcera sem vygruntovala koupelnu a milacek tam dneska zarezaval dvere vsude je poradny nanos😢kaslu na to az se tam z toho zblázni sam☺ano to mas pravdu nic zatim nevim urcite pokavad to nedostanu do soboty tak v so rano zkusim test a uvidime treba se to taky spusti jako tobe☺

pulguita
10. říj 2016

@petrysek181 Ja byvam po masázi taky vyflusnuta, takze bud v klidu. Spala jsi málo, takze se vyprdni na koupelku, to pocka 😉 Musís odpocívat!! Byt tebou tak vubec nejak negruntuju, kdyz se u vas porád neco opravuje. Az to budete mit hotove, tak az potom delej nejaky vetsi uklid, ale driv to nema smysl 🙂 Uklid jen tak povrchove "aby se nereklo" 😅 Uplne ti rozumím, nastve to. Me by kleplo, kdyz umyvám podlahu a ty nase kocky mi to poslapou 😀 Ale uz jsem si je celkem vycvicila a uz mi to moc nedelají. Pritelovi ji poslapou vzdycky víc. 😀 Ted se musis sanzit ty nemyslet negativne a vydrzet az do te soboty 🙂 Takze jdi spat a odpocin si at na to moc nemyslís. 🙂 Co ma byt, to bude... tak se nesmíme navíc stresovat i kdyz to cekani jde dost na nervy, to vím 😀 Drz se!! 🙂

tornadolu
10. říj 2016

Chtěla bych se optat je možný ze když jsem mela 28.9.MS tak teď ji mam opět 9.10.test negativní není to divný?

petrysek181
10. říj 2016

@pulguita tak sem si chrupla na dve hodky a hned je mi lip😀pritel to zhruba uklidil a jeste tem bude neco dodelavat takze zatim sem bez prace nejvic me stve ze musím jit neco uvarit na zitra😀😀 jinak sem na sebe zvědavá normalne to mam dostat ve stredu ale podle ovulky az v nedeli tak uvidim jak to ted bude☺co ty za chvili to budes mit za sebou a bude priprava na dalsi kolo sejdete se ted s pritelem aby byla sance? Jak si dopadla se zadama ja take necvicim tenkrát sem lehla a zacla delat cviky na zada a nemohla sem se z podlahy zvednout😀

pulguita
10. říj 2016

@petrysek181 Super! Tak to má být🙂 Musíme se naučit odpočívat, protože to je taky moc důležité. Já pořád někde lítám. Teď ještě sedím ve vlaku a jedu z práce domů. Doma bych měla být kolem 19:30 Doma si dám rychlou sprchu a hurá na masáž, kterou mám na 20:00! Tam mě masíruje a různě protahuje, jenže minule mi řekl že to moje není asi svalového původu, ale že to bude ta artikulace 2 páteřních obratlů, které budou asi nějak pochroumane☹ Tak jsem zvědavá co mi řekne dneska, protože mě ty záda bolí pořád. Jinak MS by mi měla skončit ve středu, kdy je ten svátek, tak snad to řádně oslavíme😀 a začněme tím to nové kolo snažení😀 A pak když tak až v pátek a o víkendu. Blbé je na tom to, že mě znervózňuje to, že se prostě "musíme" snažit. O víkendu když má člověk čas a chuť tak je to v pohodě, ale přes ten týden je to komplikovane a tak mě to trochu stresuje. Tak jsem zvědavá jak to půjde. Teď mi vychází ovu (podle aplikace) na příští sobotu, ale minule podle teploty přišla o den dřív, tak jsem zvědavá, snad to vychytame a zavrtá se. Kdoví🙂 No budu ti držet palce ať ti MS nedorazi. Ještě není nic ztraceno,měř teploty a snaž se být klidná. Kéž by ti to vyšlo!🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru