Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

petapal
30. říj 2016

@pulguita čekáme tě v partě neboj

pulguita
30. říj 2016

@lucije11 Já taky nemám ráda tu změnu času, taky jsem se vzbudila brzo a pak jsem nemohla usnout a přitom tahle změna je lepší, protože spíme o hodinu víc🙂
Jinak první musím vědět jestli to bude kluk nebo holka. Pro kluka vůbec nemáme žádné jméno možná to bude tím, že bysme rádi holčičku, tak kéž bysme měli štěstí. Ale u mě funguje zákon schválnosti, tak se připravuji i na kluka. Pry jsou víc upnupnuti na mamku,tak se taky těším i kdyby byl byl kluk🙂

luciikhol
30. říj 2016

@pulguita Děkuji snad ano s nejsou to falešného 2//. toho se bojim nejvic :(

puutalo
30. říj 2016

@pulguita My si to říct nenecháme, přestože pro kluka jméno také ještě není vybrané. Nechala jsem to na manželovi, protože mnou nabízená jména se mu nelíbí. Holčička byla vybraná už před víc než rokem ;) Tak se prostě necháme překvapit a jestli to bude chlapeček, mohlo by to být spontánní rozhodnutí.

petrysek181
30. říj 2016

@petapal no to vypada sakra dobre a jak ti krasne sili☺to se neboj bude to v pohode gratuluju moc a moc

petrysek181
30. říj 2016

@pulguita neboj tulenim miminku neublizis ani bez ochrany druha ovulka by mela nasledovat nekolik dnu po prvni ale staz se muze vse kamaradka mela dvojcatka a to druhe bylo o čtrnáct dni mladsi😀ja sem tady z toho nějaká prepadla kdyz vidim jal vsem vychází testiky ty mas taky nakroceno a ja porad musím cekat ale vim chce to cas☺to mi se stacili se vsi slavou rano pohadat a mluvime na sebe jen nutně 😁kuchyn domalovana tak jdu umyt okno a uklidit tam at to je☺opatruj se a davej na sebe pozor ano

pulguita
30. říj 2016

@klaraslavickova Neboj a hlavu vzhůru, aspoň víš, že se za chvilku budete moct znovu snažit!🙂

pulguita
30. říj 2016

@petapal No ty už máš krásné dálnice! 🙂 Držím palečky a hlavně klid! Uvidíš, že to čekání 14.11 vydržíš🙂 Pak musíš preferovat co a jak...už se těším!🙂 Ty jsi náš předvoj🙂

pulguita
30. říj 2016

@luciikhol Kdy budeš znovu testovat? Kéž by ti to vyšlo, vypadá to dost nadějně🙂

luciikhol
30. říj 2016

@pulguita budu testovat v utery nebo ve středu. ZITRA je ještě brzy.

pulguita
30. říj 2016

@petrysek181 No to jsem zvědavá, navíc se mi zdálo, že jsem před sestrou a mamkou zmiňovala něco o paterčatech!!! 😀 a sestra mi v tom snu říkala, že dokud to nebudu vědět na 100% tak ať to před mamkou neříkám . Už mi hrabe i ve snu. 😀
Nakonec mi těsně před MS klesne teplota a budu mít jasno a můžu si připsat další vsugerované těhotenské příznaky na můj imaginární seznam. Takže neboj zatím jsme pořád čekatelky🙂 Kdy ti má MS (ne)dorazit? To hádání ber s nadváhou a vůbec když přestavujete, to jsou prostě nervy. 🙂 Až to budete mít hotové, budete víc v klidu. My jak jsme se tady nastěhovali a malovali celý byt a všude byl binec, tak jsme se taky furt hádali a málem jsme se rozešli🙂 Tak si vem🙂 Za chvilku to všechno dokončíte...už to máte za pár a uvidíš, že budete ve větším klidu🙂 U hádek je nejlepší to usmíření 🙂

pulguita
30. říj 2016

@luciikhol To jo , raději testuj až ve středu. Jistota je jistota. Pak dej vědět🙂

pulguita
30. říj 2016

@chelsi Moc ti blahopřeji! 🙂 Opravdu už na ty čtyřlístky začínám věřit!! Takže ten tvůj je ten třetí největší čtyřlístek.🙂
Držím ti palečky ať to vše v pohodě zvládneš.🙂 Jinak já tu aplikaci FF použivam už 2a půl měsíce a nic jsem platit nemusela, ale je fakt, že tam jenom zapisuji ty bazální teploty protože se mi líbí ten jejich graf 🙂

petapal
30. říj 2016

@pulguita my jste zlatíčka vsem vám to od srdce preji

petrysek181
30. říj 2016

@pulguita prosim tě neblazni patercata😀to by byl teda pořádný masakr😀ja mam na ms jeste cas mela bych ji dostat 7.11 ale podle ovulky a clostiku bude urcite dyl☺no nějak to spolu prezijeme a v uteey nastupuje pritel do prace tak si od sebe odpocineme sest dni se neuvidime☺uz se tu jen dodelava a zacina se rýsovat pekny bytecek tak to za to stalo☺doufam ze me taky opatrujes nějaký ctyrlistek☺mas pravdu nic neni jiste ale je to zvlastni pocit co kdyby se povedlo vid☺

luciikhol
30. říj 2016

@pulguita určite dam vědět a je to lepší ted počkat ať se to pekne vyvine 😍

pulguita
30. říj 2016

@puutalo Ty brďo tak to vás obdivuji, to já bych asi nevydržela. Čekat 2týdny po Ovu jestli dorazí MS zvládnu, protože měřím bazální teploty a když začnou klesat, tak se budu smířovat s příchodem MS, ale čekat 9 měsíců na to jestli to bude kluk nebo holčička, tak to bych asi nedala🙂 Klobouk dolů. Taky asi kvůli kupování nějakeho oblečení...buď vyloženě klučičiho nebo holčičiho i když většinu věcí bych chtěla "neutrálních" kdyby se jednou zadařilo i druhé, ať to může vynosit. A necítíš co to bude? Moje mamka když čekala mě, tak prostě nějak věděla, že bude mít 3tí holku. Narodila jsem se zády nahoru a lékaři ji říkali maminko no to máte ale velkého kluka a ona říkala, že to není možné a pak mě otočili a řekli, ale to je taková velká holčička. Tak byla moje mamka spokojená. 🙂 Předtím nebyly ani ultrazvuky ani nic tak to měly ty ženské složitější. A čím víc "prostředků" máme v dnešní době k dispozici, tím víc každý měsíc hysterčíme jestli nám přijde nebo nepřijde MS. Takže drž se a pak dej vědět, co se vám nakonec narodilo🙂 Přeji ti krásné těhulkování. 🙂

puutalo
30. říj 2016

@pulguita Já přeju vám, abyste se dočkali vytoužených miminek! Čím víc, tím líp. Víš, my si řekli, že by byla škoda se připravit o to překvapení u porodu. Tak to necháváme otevřené ;) Nakupování neřeším, alespoň neutrácím. Kdybych věděla pohlaví, už bych měla nakoupených tolik zbytečností! Zatím máme jen kočárek (hnědý) a jedno bodýčko (šedý melír). Hodně toho podědí po příbuzných, do začátku stejně stačí pár kousků do porodnice a na první měsíc a pak se může oblečení kupovat už podle pohlaví. Alespoň tak k tomu přistupujeme.

puutalo
30. říj 2016

@pulguita A jinak - pro mě je těžší čekat to, jestli menstruace dorazí (teplotu jsem si měřila asi dva týdny, pak mě to nebavilo), než čekat 9 měsíců na pohlaví. Neříkám, že nejsem zvědavá už teď, ale nechci se o překvapení připravit ;) Chce to nechat na přírodě, je moudrá a dnešní moderní zařízení jsou na ni stejně krátké.

pulguita
30. říj 2016

@puutalo Kéž bysme všechny měly brzo pozitivní testíky! 🙂 Určitě se nakonec dočkáme🙂 Zase máš pravdu, budete mít krásné překvapení u porodu. 🙂 Měli byste každý napsat na papírek, co si myslíte, že to bude a strčit to do obálky. Po porodu je pak otevřete a kdoví, kdo z vás to uhodne!🙂
Já tím, že to bude první miminko určitě nakoupím plno zbytečností. Od příbuzných toho moc nezdědím, protože bydlím mimo ČR a za poštovné by dali majlant. Stejně ještě vůbec nikdo neví, že se snažíme. Takže jestli to jednou vyjde, tak to bude velké překvapení, protože už mě všichni mají za zabitý případ🙂
Ale někdy to není jen tak, aby člověk dal ten krok. Tak snad se nám zadaří.🙂

chelsi
30. říj 2016

@pulguita děkuju 🙂 u nás to bude taky velké překvapení, s partnerem jsme spolu už přes deset let. Mých rodičů to bude navíc první vnouče, takže ti budou vážně šťastní 🙂 zatím jsme se dohodli, že to nikomu neřekneme. Myslím, že to necháme na Vánoce. Jinak z partnerovi strany naopak spoustu věcí podědíme, tak uvidíme, co vůbec budeme sami nakupovat. Zatím tomu sama ani nemůžu uvěřit, povedlo se po více jak roce 🙂

lucije11
30. říj 2016

Ty jo holky tady se vyrojilo tehulek za tenhle tyden😉 tak gratuluji tem novym a doufam ze do pristiho tydne pribudeme @pulguita a ja a ten dalsi tyden @petrysek181 a ostatni taky co nejdriv😉 tak hezky opecovavej ctyrlistky @pulguita. Uz pristi tyden se to rozsekne. jinak ja pouzivam appku Muj kalendar a ted jsem si stahla Ladymeter kde se da zapisovat i teplota tak kdyz to tenhle mesic nevyjde tak zacnu pristi merit😉

pulguita
31. říj 2016

@chelsi Tak to budete mít opravdu velké překvapení a krásný dárek k vánocům. Já mám 2 starší sestry a každá má už 2 děti, takže pro mojí mamku to nebude první, ale vím že bude moc ráda a klidnější, že už i já mám konečně alespoň jedno dítko🙂 Pro přítelovy rodiče to bude první, protože on má mladší sestru, která ještě nemá nějakého "oficiálního"přítele a říká, že děti nechce. Takže to bude pro všechny velké překvapení. Kéž by mi MS tento měsíc už nedorazila, ať máme taky pro rodinu krásný dárek pod stromeček.🙂 Taky jsme se domluvili, že to nikomu neřekneme. Takže ti držím palce, ať vše pokračuje tak jak má🙂

pulguita
31. říj 2016

@lucije11 To teda jo! Ale neklesejte na mysli, protože ty 3 nové čtyřlístky, co klíčily, tak hodně za ten víkend povyrostly.🙂 Myslím, že po tom co jsem je pohnojila porostou jak zběsilé🙂 Kéž by se nám to všem takhle povedlo, to by bylo super! V červenci by se narodilo plno nových ráčků! 🙂 Já jsem totiž rak🙂 Byl by to takový můj narozeninový dáreček🙂
No já taky rozhodně budu měřit teplotu, pokud by to tento měsíc nevyšlo. Zatím se drží nahoře, tak uvidíme, ale stejně mám strach. No co má být, to bude. 🙂

pulguita
31. říj 2016

@petrysek181 Dobré ráno! 🙂 Omlovám se, ale az ted jsem uvidela ten tvuj vcerejsí vzkaz. Poslední dobou je tady rusno a já nestiham cist. No ty patercata, to by byla pohroma. Vedle nich mi pripadají dvojcatka i prijatelne 😀 Navíc poslední dobou vidíme plno kocárku s dvojcatkama, tak se smejeme. Kdyby nam to vyslo a nakonec by to byly ty dvojcátka, tak by to ze zacátku moc sranda nebyla. Nesmime predbíhat! Snad uz nebudu mit nocni mury. 😀 Takze más taky 2 termíny MS jako ja? 🙂 No 14.den po ovulce je ted ve stredu, tak by mi mohla dorazit MS ve ctvrtek. No a kdyz nedorazí ve ctrvtek, dalsí a poslední termin je sobota 03.11. , protoze v patek to bude 28den cyklu a delsí cykly nemívam. Tak jsem zvedavá, zatím se ranni teplota drzí, tak snad to nakonec nespadne. Dneska nic moc necítim...to bricho me preslo v sobotu a zacaly ty prsa, ale dnes uz jsem na tom líp, takze ted nic moc necítim. No uvidíme...ted budu sledovat jen ty teploty.🙂
Takze neboj, tobe to taky utece. 🙂 Jak se citis?
No teda to je blbe, ze tvuj pritel bude ten tyden pryc, ale zase se na sebe budete tesit 😀 Takze koncem listopadu to budete mit vsechno hotové!! Jedete jak fretky, pak budete radi a reknete si, ze za ty nervy to stalo😀
Zitra je tady volno, takze tento tyden bude kratsí. Tak jsem rada. 🙂 Dneska ma kolegyne v praci volno a musim vsechno delat sama a vubec se mi nechce 😀 Kez by to rychle uteklo!! 🙂 Ctyrlistky rostou jak z vody, tak neboj, vypada to, ze se dostane na vsechny 😀

raduzemlejna
31. říj 2016

@lucije11 Taky mám Můj kalendář a teplota se tam dá zapisovat taky. Musíš změnit nastavení.. a budeš tam pak i vidět takový grafík.. je to šikovný...

raduzemlejna
31. říj 2016

Ahoj holky, tak já jsem hotová!!! Ve čtvrtek jsem si myslela, že už MS přijde, ale nakonec vůbec nepřišla, tak čekám dál.. A nakonec teda fakt přišla, ale až včera, takže celkem 4 dny zpoždění (čekala jsem jí dle kalendáře ve středu). Prcek se asi rozhodoval, jestli se mu k nám chce, nebo ne a nakonec usoudil, že né.. chjooooo...
Koukám jak se tady ta diskuze rozmohla.. nestíhám to tu všechno číst..
@pulguita Děkuji za čtyřlístky, hezky je opečovávej, určitě na mě jeden čeká na příště 🙂

@luciikhol Na tebe jsem zvědavá a moc držím palečky. A nějaký příznaky jsi před tím teda měla nebo vůbec nic??

luciikhol
31. říj 2016

@raduzemlejna Ahojky, taky to tu vůbec nestíhám 🙂 a je škoda, že se tak prcek rozhodl :/ .. no příznaky jsem měla no ale kamarádka říkala, že to mohlo být i z toho, že jsem vysadila HA tak nevím, teď mám veřerní nevolnost a furt se mi dole ozývá bříško a je mi zle od žaludku, ale takle špatně mi je už skoro 2 týdny a bolí mě v podbřišku, takový tlak to je spíš.. Jinak jsem nedostala MS. Testovat budu zítra aby přítel odjížděl pracovat s pocitem že už možná budeme 3 🙂

pulguita
31. říj 2016

@raduzemlejna Ahojky! 🙂 Kdyz MS prijde tak to nastve, ale musime to brat tak, ze to je dalsí sance na to, abysme se mohly snazit. Vzdycky je lepsí to ze MS prijde, nez ze ne a jeste nebyt tehotna...Takze hlavu vzuru! 🙂 Prckovi se asi nechce do te zimy. 🙂 Pristi mesic ho musis premluvit s tim, ze by se narodil v lete do teploucka, treba ho premluvís 🙂 Ctyrlistky rostou jak zbesilé, takze bud v klidu protoze ten jeden bude urcite tvuj. 🙂

pulguita
31. říj 2016

@luciikhol No ty priznaky dokazou pekne zamotat hlavu. Ja jsem se tento mesic zarekla, ze si jich nebudu vsimat, ale zase se to nejak vymnouklo a ty moje priznaky (jestli to priznaky byly 🙂) byly tezko neprehlednutelne, tak jsem si jich chte nechte musela vsimat. A tezko bych si je nejak vsugerovala, ale dnes je mi fajn a nic necítim, tak uvidím jestli ta MS prijde nebo ne. No jeste v sobotu jsem byla u holice na melír a kadernice mi rikala, ze mi ta barva moc nechytá. Tak jsem ji rekla jestli to nebude tím, ze mam hodne odrostle konecky. Jenze ted jsem nekde cetla, ze pry barva na vlasy nekdy tezko chyta u menstruace nebo v tehotenstvi kvuli hormonu....tak jsem zase na vazkach...asi uz nebudu nic cist, protoze se z toho zblbnu 🙂 Drzim ti palecky at mas ten testik pozitivní!! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru