Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

lory303
4. lis 2016

@pulguita dobrý, tak aplikačku už mám nastudovanou a už se v ní orientuju. Ať už máme po MS a můžem začít se snažením 🙂

luciikhol
4. lis 2016

@jennym07 V to doufám taky že je tam kde má být 🙂 ale tak si myslím že jestli obtíže žádný nemáme tak by to mělo být v pohodě, tak si dáme vědět jak jsme dopadli 🙂

pulguita
4. lis 2016

@lory303 Urcite ti pripravím postup, abys vedela jak tu aplikaci pouzivat. 🙂 Jen ted jak jsem v praci, tak nemam tolik casu, ale potom ti to urcite pripravím, abys to dneska mela 🙂
Ja jsem si uz tento mesic nechtela priznaku vsimat, ale mátlo me to, ze odpoledne mi bylo spatne jako by na me neco lezlo, ale pak vecer me to preslo a rano mi bylo dobre. Tak jsem pak zacala merit tu teplotu a zjistila jsem, ze kdyz mi bylo tak spatne tak byla vysoka a pak ale k veceru klesala a bylo mi lip. Takze se asi taky zareknu a tento mesíc uz odpoledne nebudu merit. (snad to vydrzim 🙂) Jsem na to mereni zavisla a bavi me to😀 Jinak pritel byl taky trochu zklamany, protoze si myslel ze se nam to podarilo kvuli tomu vsemu co se mi za ten mesic delo a hlavne kvuli te zvlastni bolesti uvnitr, co jsem taky v zivote necítila. Chudacek sel dneska na postu vyzvednout ty testy a taky se ptal jestli jeste nemuzu byt tehotna, kdyz byvaji zeny co jim prijde menstruace a pak jsou tehotne. No tim ze mi klesla ta teplota, tak tehotna nebudu, ale vlastne porad nemam nafouknute bricho a to pri MS mivam. No tak asi se mi to vsechno meni. Rikal mi pritel, ze bych si mela zajit k lekari, at se mi podíva jestli ta divna bolest neukryva neco jineho. No tak nevím, zatim se mi k lekari moc nechce. Jsem zvedava co bude tento mesic. Pritel me utesoval, ze se zase budeme tento mesic snazit, tak kdoví co bude 🙂 Treba pak otehotnime a nebudeme cítit vubec nic a budeme myslet, ze se zase nezadarilo a nakonec budeme mit // No kdo ví. Hlavni je zachovat klid a opravdu se snazit si niceho moc nevsimat. Tak snad to dokazeme! 🙂

pulguita
4. lis 2016

@jitulka89 Drzim ti palce! Mozna se ti jeste na testiku objeví // 🙂 Anebo se pak zadarí na dovolené. Hlavne si ji hezky uzijte. Pak dej vedet, jak jsi dopadla! 🙂

lory303
4. lis 2016

@pulguita já si myslím, že je to všechno i o té psychice. Ale teplota mě taky baví si měřit, to asi nepřestanu i odpoledne 😀 spíš si nechci vsugerovávat nějaké bolesti hlavy, břicha atd., budu chodit 3x týdně do fitka, prootže nechodit tam kvůli tomu, že se třeba zadařilo ,je blbost, to pak na to myslím ještě víc. Však kolik žen bylo těhu a nevědělo to třeba do 3 měsíce a do té doby cvičily, pily alkohol, kouřily atd... prostě budu dělat jakoby nic a dělat vše jak před tím. Musím se trošku uvolnit. S přítelem mám naplanovany sex obden, vím je to blbé takhle plánovat, ale tak aspon bude větší jistota.. když se nezadaří ani listopad, pujdu taky k dr. jen pro pár rad nee hormony, ale asi změním první Dr.prootže ta moje na to uplne kašle.

pulguita
4. lis 2016

@wildcat87 No tak ty vypadás nadejne a vubec jestli ti stoupla teplota! 😀 Moc ti drzim palecky a preju ti, aby ti to vyslo!! 🙂 Dej pak vedet. Kdy bys chtela testovat? Zkus testnout zitra, jestli se ti bude drzet teplota nahore, testuj zitra rano!! 🙂

lory303
4. lis 2016

@pulguita měříš si teplotu i v dny MS?

pulguita
4. lis 2016

@lory303 No asi to je o te psychice, ale je to tak tezke na to nemyslet. My se taky budeme snazit obden🙂 Tak snad nam to tento mesic vyjde.😀 Jsem rada, ze jsem dneska v pohode, nic me neboli a jsem takova klidna...tak to je fajn 🙂 Pristi mesic bysme si tech priznaku vubec nemely vsimat, ale kdyz je nejaky novy tak mi to proste neda. 🙂 To odpoledni mereni, taky nevim jestli uplne vynecham...jsem proste závislák 😀 chtela bych merit jen rano....no uvidim 🙂 No pokud ta tvoje doktorka neni nic moc (coz vypada, ze neni), tak si najdi jinou. Aspon budes klidnejsi. Ale hlavne nez ti nasadi nejake prasky, tak at te pred tim poradne prohlidnou a vysvetli ti proc a co ti chcou dat a jake muzou mit ucinky. Ja jestli by mi nekdy neco takhle dali, tak bych to chtela vedet, at jsem klidna. No ale zatim to chci porad zkouset jen s tou listovkou. Cyklus mam pravidelny, tak mozna ta psychika mi brani abych otehotnela...kdovi. No nesmim to tak resit 🙂

jitulka89
4. lis 2016

@pulguita
@lory303
no hlavně ono je těžký na to nemyslet, ale musíme se víc snažit nechat tomu volný průběh, s přítelem se ještě jen vídáme pouze o víkendu takže nějaké plánování nemá smysl 😀 ale zkusim se teď více zaměřit na dovču a po dovče se začít zabývat školou 😀

pulguita
4. lis 2016

@lory303 Dneska jsem merila protoze vecer sice prisla, ale nebyla tak silna jak minuly mesic. Tak jsem si vecer dala tampón a rano merila pro jistotu i s tim tamponem uvnitr 🙂 No asi tohle mereni neplati, ale teplota byla nizka, takze si myslim, ze je vse OK 🙂
Ale jak jsem rikala, ja normalne uz treti noc spim bez tamponu a v pohode. 4 -5 den pres den uz vetsinou jen spinim hnede. Kdybych mela nejakou moc silnou MS, tak by se to asi nedalo, ale v mem pripade to muzu jakz takz merit. 🙂

pulguita
4. lis 2016

@jitulka89 No budu ti drzet palce, at se zadarí na te dovolene!! 😀

pulguita
4. lis 2016

@luciikhol No pokud nemas vylozene nejake problemy, tak se tuleni muze behem tehotenstvi provadet. Stejne se pak proste na vsechno zeptej lekare. On ti to vysvetli a aspon budes ve vetsim klidu, ze se nic nemuze stat 🙂
Ja uz se taky tesim az vypadnu z prace. Dnes se mi nic nechce delat 😀

lory303
4. lis 2016

@pulguita já už uplně vidím jak si tu budeme po ovulaci psát jaké máme příznaky 😀. Já jsem ted taky o hodně klidnejší. Jeden den jsem měla depku, že to nevyšlo, ale teď jsem ok, protože se dostavila MS a začneme znovu. To snažení je hezké, takže se těším 🙂 Jen ke konci už je to na tu psychiku zase, zda dorazí MS nebo ne. Já třeba poslední dva měsíce se bála pít i víno 😀 ted na to kašlu, jsem zvykla si s přítelem 3x týdně dát 2dc - 4dc vínka u tv, tak by to nemělo ohrozit plod, kdybych náhodou i byla v tom. Jo a ještě vždy po sexu si podložím polštář jak jsem četla v diskuzi, že hodně holek děla 😀 dokonce i svíčku, ale na to kašlu 😀 a vydržím celou noc a až ráno se půjdu osprchovat, nechci aby sperma vyteklo. Mám tu tvoji aplikaci + tu moji, takže obojí budu mít a uvidím jaký budu mít tento měsíc graf. Jinak už jsem volala nové gynekoložce, je prej hrozně dobrá, ale plná. Vezme mě až 15.12., ale to nevadí, aspon uvidim co se do te doby vyvine.

pulguita
4. lis 2016

@jennym07 Moc blahopreji!! 🙂 To je paráda! 🙂 At to vsechno hezky v pohode zvladnes 🙂

wildcat87
4. lis 2016

@pulguita no nadějně to vypadá... ale je zvláštní že nemám vůbec žádné příznaky ani jak na MS ani na TĚHU.... já nevím holky.... asi spíš zkusím vydržet s testy až do PO ať nejsem zase zklamaná...

luciikhol
4. lis 2016

@pulguita Už se radši přítel ani do mě neudělá, aby se náhodou nechytli další a já neměla v sobě dvě miminka 😀 ale teď ho mam zase pryč takže mam klid 🙂 Jj určitě se ho na vše zeptám a snad to bude vše v pohodě, hlavně aby to klapalo vše jak má 🙂 je to takový velký zázrak když se to povede 🙂

lory303
4. lis 2016

@wildcat87 nemusíš mít příznaky, kamarádka taky neměla, zjistila až ve 2 měsíci, že je v tom. Neboj, bude vše v pořádku 🙂 neboj se udělat test, aspon budes vedet na čem jsi, než pořád přemyslet, já tento měsíc čekala až do MS, ale tento mesic se budu asi testovat dřív, prootže hodne holke to delalo a uz se jim ukazal i vysledek.

pulguita
4. lis 2016

@jennym07 No me taky ted taky pichalo na levem boku, ale MS nakonec dorazila, i kdyz to vypadalo, ze se trochu zdraha. Ale pak te nejak zacalo víc bolet bricho a proto to zjistili? Odeslo to samo nebo jsi musela k lekari na nejaky zasah?

lory303
4. lis 2016

@luciikhol to snad ani nejde nee ? 😀 sex v tehu je prej normalni a muze se do tebe udelavat. Spis co je pak divne, az je zena treba v 8 mesici, tak je to takove divne ten sex 😀 penisem narazi do cela treba 😀

luciikhol
4. lis 2016

@lory303 😀 vtipné .. 😀 no já jsem četla, že byla maminka těhotná (taky začátek těhotenství) a když měli sex (po cca 2 týdnech) tak pak měla v bříšku dvě miminka a jedno právě bylo o ty dva týdny mladší, takže se to taky uchytilo 🙂 takže to možný je 🙂

wildcat87
4. lis 2016

@lory303 ja. jsem delala 2.11. zda se mi tam jakoby stin ale nejsem si jistá jestli.už nemám spíš halucinace viz.foto.... ted kdyz se ale na ten.test podívám zpětně...už tam nic nevidím ☹.... nikde mě nic nebolí...nepíchá ale co mě překvapilo včera večer byl pocit že jsem to dostala...proste vlhko...ale na.wc nic ani znamka ničeho at.už krve nebo treba nejakeho hlenu spíš mi to přišlo vodové a bez zápachu... něco podobné před OVU ale nezdá se mi zas že by to ovu mohla být.... dnes jsem 47DC.... a menstruace ma zpozdeni 8 dni ... jsem už opravdu z toho blázen

pulguita
4. lis 2016

@lory303 No urcite se budeme pozorovat 😀 Nevsimat si priznaku to se neda 🙂 No ja jsem se spis bala, aby se to nejak u me nepokazilo. Ze kdyby to by ten potrat, tak pak se musi tak 3 mesice cekat, nebo kdybych uplne prisla o MS tak bych se lekla, ale ted jsem klidnejsi. Mozna kdybych mela normalni MS tak jsem z toho i vic zdablá, ale tak jsem rada i za tu MS. Vsechno zle je k necemu dobre...to moje telo to asi takhle udelalo proto. Ja taky budu lezet v posteli, ale normalne bez niceho a osprchuji se rano. Kdyz jdu rano na zachod tak to samo vsechno vytece. No ja jsem se jeste nikam neobjednala. Snad to tento mesic zvladnu. Chci jit taky k zubari! Pry se v tehotenstvi kazi zuby, tak at me pak neboli. Uvidis, ze ten graf je fajn a prehledny, jen znacim MS a kazdy den zapisuji teplotu, nic vic. Opravdu uz nechces at ti nic vysvetlim? Chtela jsem ti poslat fotky a poznacit ti tam kde to zapisuji🙂

lory303
4. lis 2016

@pulguita jj.víš co mi nejde na te aplikačce? mám tam delku cyklu automaticky danou 28 dní a chci to zmenit na 31 dní, ale nejde to, porad to pise tech 28 dni. Zaznacila jsem si MS včera i dnes a uz mi to ukazuje ze ovulaci mam mít 12,13,14,15.11.coz je blbost, protoze pri delce mojeho cyklu ji mam mit az kolem 23.11. - to mi ukazuje na te moji stare aplikacce. Na te nove je ovu 12.11. zacatek a na stare 23.11., tak nevim podle ktere se ridit? hlavne mi nejde zmenit porad ta delka toho cyklu.

lory303
4. lis 2016

@wildcat87 a nechces si koupit clear blue? ten je presny a nedela duchy, takze ten bych vyzkousela zitra rano, je sice drahší, ale zase budeš mít jistotu a to za to stoji ne?

wildcat87
4. lis 2016

Ted jsem volala k dr. A vylo mi.receno ze pokud ta teplota klesla a opet stoupla mohlo se opravdu jednat o uhnizdeni ale co.se tyce testu? Ten opravdu.az v PO... pokud se vcera vecer uvrtavalo tak hcg bude stoupat min. 2 dny pomalu...pak.se zrychly....rekli mi.ze pokud se tedy bude ta teplota drzet vys jak dalsich 18dni tak z 99% se jedna.o.tehotenstvi...
Jeste se muze stat ze teplta klesne a MS dorazi tudiz se mimi neudrzelo... objednala me na 30... s tim ze pokud to dostanu tak.jim zavolam....
A na ten test pry pospichat nemam.... jak si tak projela moji.kartu tak mi pry i s malym hcg stoupalo.dost pomalu.a prokazatelny na testu.jsem ho opravdu mela cc ve 4tt

lory303
4. lis 2016

@pulguita já ted dosla z obedu a zacaly mi takove krece jak minuly mesici, je to k nevydrzeni, chce se mi zvracet a nemuzu se narovnat, sef nastesti neni v kancelari, protoze kdyby me ted videl jak chodim pokrčena. Už jsem si dala i ibalgin, ale nezabira, je to hnus,uplne se mi rosy čelo, nikdy jsem tohle nemela, az minuly a tento mesic, nechapu ☹ volala jsem k dr.ale dnes uz neordinuje ☹

jennym07
4. lis 2016

@luciikhol určitě si dáme vědět 😉 Budu držet palečky 😉

jennym07
4. lis 2016

@pulguita už to byla tak nepříjemná bolest co se nedala vydržet, tak jsem po noční jela k dr a už si mě nechali v nemocnici..a pak už to šlo raz na raz..

luciikhol
4. lis 2016

@jennym07 Já tobě taky 😉 ať je vše v pořádku.

petrysek181
4. lis 2016

@pulguita ahoj a pekne predvikendove odpoledne v praci sem vubec nemela cas odepisovat to je dobre ze uz mas jasno co to vlastne bylo me se ms rozjizdi tak ze prvni den skoro nic a rozjede az druhy☺nevadi mas pred sebou dalsi mesic a ja te za tyden budu nasledovat protoze to dostanu taky😀uzij si volno a odpocin co ten tvuj prujem uz tu to dalo pokoj?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru