Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

astyna
21. lis 2016

@svobodka14

uvidíš 🙂 syna jsme počali 7 dní před menzesem 🙂

pulguita
21. lis 2016

@raduzemlejna Ahojky! Jasnacka takhle dlouhy vikend se ma poradne vyuzit. Ja se sem divám o vikendu mene nez pres tyden. 🙂
Mi se nakonec ta ovu posunula. Graf mi ji vyznacil v utery 15.11., kdy byla moje posledni nizka teplota. Takze ted mam termin MS 30.11. Dnes jsem 19den cyklu a 6 den po ovulaci. Zatim se cítim dobre a vubec nic necítim. Jen v pátek jsem mela hodne nafouknuté bricho, ale to me preslo, tak jsem ráda. Pokud má dorazit MS tak budu radsi kdyz nic nebudu cítit. Ten minuly mesíc jsem od 8dne po ovulce zacala tak divne cítit to bricho, za jsem chvilemi i myslela, ze by se zadarilo a nic z toho. Tak at se zadarí ci ne...hlavne at mi není nejak divne 🙂 Za tyden uz budeme mít jasno🙂 Budu ti drzet palce, at to vyjde!! 🙂

pulguita
21. lis 2016

@astyna
@svobodka14
Holky, tak vypadáte nadejne 🙂 Drzim palecky, at MS nedorazí
@svobodka14 zas je lepsí testovat az po vynechané MS, takze je fajn ze o víkendu nebudes mít cas a nebudete to tak svádet. Drzím palecky a preji pevne nervy. Ta cílová rovinka je nejhorsí...hlavne ty poslední 2 dny pred MS. 🙂

astyna
21. lis 2016

@pulguita

já budu testovat až za týden, pokud BM (bloody mary) nedorazí 😀 Manžel mě pořád obchází a kouká na mě ze všech stran. Je fakt, že při synomi mi jako první přestalo chutnat kafe, ale tenkrát byl takový shon, že jsem ani neměla čas se nějak "studovat". Budeme si navzájem držet pěsti, já momentálně "bojuju" se svým vzpupným 13měsíčním batoletem 😀

pulguita
21. lis 2016

@astyna Aha, takze ty más termin MS jako já 😀 Mi by nemela dorazit ve stredu, tak snad se zadarí a vyhne se nám obloukem 🙂 Me se zase pritel pta, jestli neco cítim, protoze poslední 2 mesíce jsem cítila bricho a mela ho dost nafouknute a tento mesíc zatím nic. Tak se me pta jestli cítim jak se mi tam proháni ty spermijky 😀 No uvidíme, jak dopadneme tento mesíc. Tak to je fajn, ze uz más doma 13ti mesícního broucka, aspon se nenudís a nemas cas se tolik pozorovat 🙂 Drzim palecky at se brzy zadarí nejaky bratricek nebo sestricka 🙂

lory303
21. lis 2016

@pulguita ahojky, tak teplota dnes rano je uplne stejna jak vcera. Takze zitra kdyby stoupla je to super. Dnes mi dojede pritel tak by jsme se mohli trefit. Cetla jsem, ze kdyz te picha moc v brichu a mas krece tak je to doba pred prasknuti folikulu a to jsem citila vcera v noci pred spanim. Bylo mi zle a strasne me pichala v brichu k tomu vodovy vytok. A rano uz me nic nebolelo. Tak si myslim, ze prasknul v noci. Dnes jdu k dr.tak dam vedet. Tobe drzim palce, urcite ti to vyjde. Ja uz se snazim o nejaky mesic dyl,tak nadeji moc nedavam sobe.

pulguita
21. lis 2016

@lory303 Ahojky, no vidíš, tak to je super!🙂 Nakonec to stihnete úplně načas🙂 Tak zkuste se snažit dnes. Však uvidíš, co ti řekne ta doktorka. Moc ti držím palce🙂 Já jsem cítila břicho minulé pondělí (ale ne nějak silně) a nakonec byla ovulka v to úterý (podle teplot), tak kdoví. Jinak ty naše první 2měsíce snažení moc vážně neberu, protože jsem ani pořádně nevěděla, kdy ovulace probíhá a stříleli jsme to naslepo🙂 Teď sice už mám ovulku trochu víc pod kontrolou, ale i tak musíme líp zabrousit mušku😀 Naděje umírá poslední, takže dokud nedorazí MS, tak to nevzdávej. Je to loterie🙂

raduzemlejna
21. lis 2016

@luciikhol No jasný, hele, užívejte jeden druhého. Ono to třeba přijde samo, ani o tom nebudeš přemýšlet.. Je hezký, že na to takhle přítel myslí, je vidět, že mu to taky není jedno.. Dneska ty prachy, to je prostě problém.. Snad se vám to nějak podaří co nejdřív vyřešit..
My máme hotový už základy, tento týden asi ve čtvrtek, nám přijdou zalít desku, takže tím bude pro letošek hotovo. S hrubou stavbou začnem hned z jara, jak to jen půjde.. Ani nevíš, jak se těšíme. Pořád chodíme teď okolo těch základů říkáme si "právě stojíme v obýváku a tady bude gauč a tady bude televize atd atd.. je to prča, asi jsme prdlí, ale máme z toho fakt radost.. ale je toho dost na zařizování, to je pravda.. 😉

kamcaxxl
21. lis 2016

Zdravím všechny snazilky
MS pořád nikde už 2 dny zpoždění ale test negativní nijak zvlášť žádné příznaky na sebe nepozoruji. Ani se nehlidam jen jsem si všimla že nás pes mini yorksir fenka je stále se mnou a leží but natěsno u mě nebo přímo u břicha nikdy to nedělala dokonce nejí ani já nemám zvlášť chuť k jídlu. Veterinar říkal že je v pořádku. Myslíte že by mohla něco cítit

pulguita
21. lis 2016

@kamcaxxl Ahojky, zkus testnout za dva dny znovu anebo taky muzes jit k lekari, kde ti podle krve hned reknou na cem jsi. Moje kolegyne v praci byla tehotna minuly rok a jeji pejsek taky yorkshire ji lízal brisko 🙂 Takze proc ne, ale rozhodujíci slovo má tvuj gynekolog 🙂

raduzemlejna
21. lis 2016

@pulguita No tak vidíš, nakonec se ti to šouplo, tak budem čekat spolu. A krom toho měření BT si to nijak nehlídáš, testy neděláš? Je to takový ošemetný to ohlídat úplně přesně, aby se pak do toho člověk trefil... Ale podle mého dr. fakt stačí i jednou za 3 dny se snažit, spermíci vydrží.. Myslím, že šance u tebe opravdu je. No, tak uvidíme.. Ten týden už to dáme. A s doktorem jsi to nějak už řešila třeba? A u chlapa spermiogram? Nepřemýšlíte o tom? Nám pokud se to nepovede tento měsíc, tak na spermiogram dojedem. Žádanku už od dr. máme. Ono totiž pak se člověk může snažit a ono nic.. Tak prostě chci vědět jak jsme oba na tom, aby byla větší šance...

raduzemlejna
21. lis 2016

@kamcaxxl ahojík, no to je zajímavý s tím pesanem. Čoveče, to by mohla cítit.. já tomu věřím.. třeba k tobě dušička opravdu přišla a ti psi to cítí.. 😀 Jůů, to je hezký příznak.. Tak to ti budu moc držet palečky a jsem zvědavá, jak to dopadne.. Ještě chvilku vydrž a testni znovu zítra nebo pozítří. Šance určo je.. Některé tady viděly druhou čárku až bůh ví kdy, chce to čas. A jinak nějaké příznaky před MS míváš??

maariii
21. lis 2016

@pulguita test jsem udělala a nic a mám 8dní zpozdeni ( jen spineni na zacatku) tak nevím ☹ myslela jsem , ze po takové době uz něco bude.. tak marně. ale děkuji ..

luciikhol
21. lis 2016

@raduzemlejna Jéé to je krásný, já bych byla úplně to samý jak píšeš ty, taky bych z toho byla paf 🙂 to je dobře aspoň na mimi tolik nemyslíš viť 🙂 ... No pořád řešit peníze je to děs, když mi chci nějak finančně vypomoct tak o tom nechce ani slyšet, chce si vše zařídit sám ☹ ale mimi chce to mi řiká pořád, jen je toho na mě poslední dobou moc ☹ potřebovala bych někam odjet, někam daleko a přestat na vše myslet... snad přijdou lepší časy......

raduzemlejna
21. lis 2016

@luciikhol Jooo, to by občas potřeboval každý..Já teď nevím, jestli jsem se tě to už ptala, ale kde vy bydlíte?? Máte společný byteček nebo jak to máte? Když ti chlapák odjede, tak jsi úplně sama doma?

svobodka14
21. lis 2016

@astyna
@pulguita

Děkuji moc holky... cílová rovinka bych to nenazývála, to až bych měla delší zpoždění. Minule jsem měla 5 dní a nic:( ale teď beru celý cyklus konthyl, kéééž by🙂)

luciikhol
21. lis 2016

@raduzemlejna No já mam byt (nájem) a přítele jsem si přistěhovala k sobě, teď pracuje v zahraničí 750km ode mě. Když odjede tak jsem doma sama s kočičkou, i když chodim hodně ven s kamarádkami tak je to v pohodě ale když jsem pak doma sama tak nic moc no...

raduzemlejna
21. lis 2016

@luciikhol No tak to máš dobrý, že je to tvůj byteček, můžeš se tam cítit jako doma, jako myslím ve svém.. A určitě je dobře, že tam máš kočičku, to je paráda. A spousta kamarádek k tomu?? Co víc si přát.. Ono je to někdy lepší, než kdyby jste měli doma takovou tu rutinu.. aspoň se na sebe těšíte 😝 Hlavně, aby měl zájem ty své finance řešit a myslel na to, že budou potřeba pro tebe a pro vaše společné mimi.. A odkud jsi??

luciikhol
21. lis 2016

@raduzemlejna Joo mám hezký byt, podkrovní a velký 🙂 bydlím tam ráda.. no ale s kamarádkama se sházíme spíš o víkendu přes týden je to stereotyp doma 😒 kočička je moje zlatíčko moje miminko jen občas taky zlobí 🙂 jo tak těšíme se na sebe ale je to náročný už jsem takhle skoro půl roku sama a potřebuju vedle někoho usínat a to mužské obětí mi chybí .. Jsem z jižních čech Strakonice, jestli ti to něco řiká 😀

kamcaxxl
21. lis 2016

@raduzemlejna no někdy poboliva břicho teť nic jen dole v leže večer tlak takové tahání a možná někdy i na hore na prsou cítím tlak ale nevím může to být i s vysazením ha

raduzemlejna
21. lis 2016

Tak to jsi daleko.. Strakonice vím, kde jsou na mapě, ale nikdy jsem tam nebyla.. já jsem ze středních Čech, z Kutné Hory - to je fakt kus.. No tak to tě asi chápu, být takhle stále sama, je určitě hrozný.. Sama bych to taky nevydržela. Je fakt, že někdy bych si to přála, protože my to zase máme úplně obráceně.. plný barák lidí a se svým manželem dokonce i pracuju i v práci, takže jsme stále spolu. Ale někdy mi chybí takové to jít si sama na nákup a zdržet se tam, pokud je potřeba.. ale takhle jen pospíchám, abych vše stihla a když přijedeme domů, čeká na nás celá jeho rodina.. Večer máme konečně klid sami pro sebe, ale někdy je to fakt náročný.. Nemohla jsem si zvyknout, teď už je to ale dobrý.. Proto se těšíme na baráček, budem tam sami a nebude nás nikdo otravovat a nebudu muset řešit, jestli mám něco koupit k jídlu nebo co budeme jíst.. stále se řídím tím, co chtějí uvařit rodiče a pomalu je mi někdy blbý jít si vzít něco do ledničky.. jako v pohodě, ale není to prostě "to moje"

luciikhol
21. lis 2016

@raduzemlejna Tak to je pěkný kousek teda 🙂 No úplně ti rozumím a nedivím se že chceš už do vlastního, já takle bydlela rok a půl s bývalím přítelem u jeho rodičů, taky barák plný lidí a bylo to hrozný, tenkrát jsem tam shodila 10 kilo 😀 jak jsem se tam necítila dobře po tom roce a půl jsem řekla dost! našla jsem byt a přestěhovali jsme se.. takže tě úplně chápu.. Jéé ty pracuješ se svým mužem? To je na jednu stranu tak hezký 🙂 ale vím že když jste pořád spolu taky to není nejlepší 🙂

raduzemlejna
21. lis 2016

@kamcaxxl Noo, tak to by mohlo klidně být těhu.. Ale člověk tomu nechce moc veřit a upínat se viď?? Jenže ono ti to stejně nedá.. No tak zbývá jen čekat a čekat 😀 Stejně jako já. Já to čekám ale až příští týden, tak uvidím. Ty se to dozvíš brzy 😉

kamcaxxl
21. lis 2016

Test jsem dělala dnes ráno po 2 dnech zpoždění a citlivost testu byla 20

raduzemlejna
21. lis 2016

@luciikhol No my jsme spolu celkově vůbec zatím jako krátce, takže pořád je to mezi námi takový hezký. Jsme spolu celkem 2 roky, teď v červnu jsme se brali. A seznámili jsme se právě v práci. Známe se už dýl. my jsme oba dva takoví kliďasové, víme, co od sebe čekat a vždycky se jeden druhýmu přizpůsobíme. A v práci je to tak, že každý pracujeme jinde, takže se někdy třeba ani za celý den nepotkáme.. Je pro mě vzácnost, když spolu můžeme zajít na oběd. Někdo třeba říká, že není dobrý, když dva lidi pracují ve stejný práci a já sama jsem toho taky nebyla nikdy zastáncem. Ale teď jsem ráda, je to supr výhoda, mám ho blízko a jezdíme spolu ráno i odpo domů.
A co ty děláš za práci?

raduzemlejna
21. lis 2016

@kamcaxxl zkus koupit nějaký citlivější test, třeba od dr. maxe s citlivostí 10. A nebo pak jedině tu krev.. ale na tu bych počkala a zatím testovala.. Mě třeba říkala sestřička, že ono i v tý krvi když je toho málo, bere se to jako negativní a stejně ti řeknou ať ještě počkáš..

luciikhol
21. lis 2016

@raduzemlejna Tak je to takový hezký když na sebe pak v práci narazíte a když chodíte spolu na oběd je to super 🙂 no tak 2 roky není tak dlouhá doba ale když se milujete a jsi si jistá že to je tvůj životní partner tak proč ne, ja jsem s tim svým cca 1,5 a kdyby mě požádal o ruku vím, že bych mu to ano řekla taky 🙂 já pracuju ve stavebnictví - dřevostavby - rozpočtář a přípravář staveb - psychicky náročná práce ....

pulguita
21. lis 2016

@raduzemlejna Tak snad se tentokrát dočkáme🙂 No jen měřím BT. Na ovulační testy nemám nervy, tak jsem je ani nezkoušela. Z těch čáreček bych byla jelen. Stejně ti to přesně taky neukazuje, myslím že když je pozitivní tak asi tak do dvou dnů může být ovulka...nebo nějak tak. BT je přesnější, ale dozvíš se až po ovulaci, když proběhla. Chce to znát ten cyklus a snažit se podle toho. Vím, že to snažení může být i co 2 dny. Někde jsem četla, že pokud se někdo snaží každý den nebo obden a nic, tak že by měl změnit taktiku a zkusit co 2 dny . Každé tělo je jiné.
Pořádně jsme se začali snažit až v září a ovulaci mám "pod kontrolou" podle BT teprve od října, takže to zatím moc neřeším a u lékaře jsem byla v červnu (bez prohlídky) jen mi předepsal listovku. Pravidelná kontrola mě čeká v prosinci a už bych měla zavolat at se objednám. Tím, že je to víc jak 10 let co neberu HA a cyklus je pravidelný, tak nějaký hormonální profil či spermiogram zatím nechci řešit. Ještě bych nějaký ten měsíc chtěla počkat, jestli to půjde "samo" 🙂 Uvidíme. Snad jo a povede se. A jak dlouho se snažíte vy? Zase si myslím, že je to správné vyšetřit se oba, než začít s nějakým lékem. Budu ti držet palce🙂

pulguita
21. lis 2016

@maariii A jak dlouho je to co neberes HA? Nemůže to být z toho? Že bys měla rozhozený cyklus. Tak třeba u doktora by ti možná podle krve řekli.
8 dní je dost. Když tak zkus znovu za 2dny. Moc držím palce🙂

pulguita
21. lis 2016

@svobodka14 to je ten čaj, že? Hodně holek si ho pochvaluje. Prý srovná cyklus. Držím palce ať se zadaří🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru