Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

svobodka14
24. lis 2016

@nienin_que ještě nemám, mám to dostat zítra, ale už mi je od pondělí špatně a cítím se divně. Nevím:( ale chutě mám testovat bůh ví jestli🙂
@luciikhol o víkendu jsme u manželovi babičky a tam rozhodně nechci (navíc pokud tam bude část rodiny která by nám to vyloženě nepřála🙂) takže buď dneska aaaa nebo zítra kdy mi má přijít i Clear Blue, ideálně vydržet do pondělí:D

lory303
24. lis 2016

@luciikhol Ty představy mít mimčo jsou krásné, viď? Já si uplně představuju jak mi roste bříško a jak cítím změny 🙂 uplne se těším na vybavení dětského pokojíčku, uz mám uplnou predstavu. Co se týče pohlaví, je ti to jedno? Ach jo, ty představy jsou fakt krásné, ještě aby byly skutečností. Myslím, že ty se nemusís bát, že neotěhotníš rychle, ale já už se snažím nějaký ten čas, tak je to horší na psychiku.. Jinak jsem videla ze jsi psala v diskuzi, že musís s mimčem kvuli nejakym problemum pockat, to uz neni aktualni?

nienin_que
24. lis 2016

@svobodka14 Jo aha, tak držím palce, třeba nedozazí potvora jedna.

lory303
24. lis 2016

@luciikhol divej něco takového bych chtěla 🙂 🙂 je na to ještě moc brzo, ale tak v práci se nudím 😀

luciikhol
24. lis 2016

@svobodka14 V tom případě bych radši vydřela do pondělí, je to jistější že tam bude spíš něco vidět 😉 a na návštěvě je to blbý testovat to jo .. a počkej počkej on by vám to někdo nepřál?? 😒

lory303
24. lis 2016

@svobodka14 já bych to nevydrzela uz asi 😀 tento mesic budu testovat asi driv 🙂 2 dny před MS. Drzím palecky at máš // 🙂

nienin_que
24. lis 2016

@lory303 Ty představy, o tom mi mluv. Já už i vidim jak to dítě bude vypadat 😀 a psychika to je věc..... já to hodila před měsícem za hlavu, řekla jsem ,že se tím nebudu absolutně stresovat ..... ale ty představy mám taky , taky už se snažíme nějakou chvilku. 🙂

luciikhol
24. lis 2016

@lory303 Bože to je krásný, nádherný pokojíček 🙂 božííí já chci taky 😝 😀 no má problémy ano je to vcelku vážné ale čekat nechci ☹ a vždy se dají problémy řešit, takže doufám že to dopadne nějak dobře .. a kdyby mimčo přišlo určitě bysme si ho nechali 🙂 Jj představ s miminkem mám taky spousta, hlavně teď si všímám těch těhulek a maminek s kočárkama a všude je jich plno a mi stále doufáme a čekáme.. :/ .. uvidíš že vám to taky půjde, jste oba zdraví ne? tak nevěš hlavu a ono se zadaří 🙂

lory303
24. lis 2016

@nienin_que a jak dlouho se snažíš? to jsme na tom stejne, taky uplne vidim jak bude mimi vypadat 😀 nejhorší je ze když si projízdím FB nebo instagram tak vsude tehotne maminky nebo narozene mimča... Máš pravdu, je lepší na to nemyslet, ale jde to tezko... Nejlepší je se na to neupínat, ale potom me napadají i myslenky, co je spatne, kdyz moje kamaradky otehotnely hned a ja porad nic. Navíc ovulku mám, takže fakt nevím...

lory303
24. lis 2016

@luciikhol vidím, že to máme stejne 🙂 a pokdu má pritel problemy, tak vzdy se to dá resit a ta novinka, že jsi zase tehu, tak uplne clovek zapomene na vsechny starosti. A vis co se strasne jeste tesim až se mi zadaří? Jak to oznamím přítelovi. Chtěla bych ho nejak nachystat, ze treba MS dorazila ,a pak mu udelat prekvapeni. Minuly tyden jsem byla nakupovat v nakupnim centru a vubec me nezajimalo obleceni na me, ale jak jsem tam videla ty male dupacky, saticky atd, tak to by me teda poradne bavilo uz takhle nakupovat 🙂

luciikhol
24. lis 2016

@lory303 To mi povídej, pro ty miminka mají tak nádherný věci to se člověk jen rozplývá 🙂 jj taky bych mu teď přichystala nějaké překvapení, většinou se dává třeba dudlík nebo nějaká hračička, ale už bych mu to taky neřekla jen tak ale to překvapení je milé 🙂 .. jasně všechny problémy se dají řešit ale přítel nechce o tom že bych mu pomohla ani slyšet ☹ řiká že to jsou jeho problémy a vyřeší si je sám, ale to že mě tady má a stojím při něm už ho asi moc nezajímá.. nevím bude to teď težké období....

nienin_que
24. lis 2016

@lory303 My půl roku. prelom leto/podzim jsem byla psychicky dost spatná ,vsechno se nejak sypalo, miminko se nedarilo ,fakt jsem premyslela negativne, ja takovej vecej optimista, pak jsem se jednoho dne probudila a rekla si a dost. myslet pozitivne to jsou igredience stesti. Ja mam taky ovulku a stale bez uspechu, je to podle me hodne o psychicke pohode. Dukud nejsi v klidu a v harmoii telesne i dusevni tak muzes delat stojky na hlavne a miminko se nepodari, coz byl nas pripad. Na gyn, mi dokonce delal nejake testy a rekl mi ze mam zvysenou urcitou latku v tele, kterou navysuje stres a to byl pro me zlom. Nehodlam si vytvaret v hlave nejaky bludy, proste sklenicka je pro me poloplna a ne poloprazdna a tak to je se vsim, driv to bylo na dennim poradku, do doby nez se zacalo resit miminko. prvni tri mesice jsem se smala ,ale pak mi to prestalo byt jedno a ted to mam tak ze chci moc ,ale hledam pozitiva..ja rikam ze si nás to miminko musi nejdriv vybrat 😉 tak si dáva načas 🙂 takže když to shrnu, tak nikde není psano ze když se nedari hned ze hned musite byt nemocí nebo neplodní, prostě si to chce udelat tu spranou pohodu.

lory303
24. lis 2016

@luciikhol Nevím jaké mate problemy, ale my ted s pritelem taky mame mensi problemy, teda spis se ted o neco vic hadame, a pak jsem bez nalady, ale ty nase problemy se daji vyresit, teda aspon doufma, ze to bude v pohode... Ono vždy je horší a lepší období. A ve dvou se to dá vzdy lepe zvládnout, jen je skoda, ze nechce at mu pomuzes, ale treba zmeni nazor... Kdyby se nam zadarilo vsem snazilkam do Vánoc, to by bylo boží 🙂

lory303
24. lis 2016

@nienin_que Más pravdu nejdulezitejsi je ta psychická pohoda, i když se snazim, tak ty myslenky mam obcas černé, ale jak říkas, psychika dela hodne... Já se začala snažit v červenci, ale bez merení BT a jakehokoliv hlídaní, potom uplynuly tri mesice a uz jsem zacala byt nervozni, protoze jsem si myslela jak se to hned povede, ale ono nic, a ted chci mimco cim dal vic, ale musim si udelat v hlave poradek, ze mimčo si nas vybere samo az bude spravny čas, presne jak pises ty... Budu ti moc drzet palce... Uplne me vzdy potesi, kdyz se tady nejake snazilce zadari, tak pak mam hned vetsi elan 🙂

svobodka14
24. lis 2016

@nienin_que děkuji moc, budu tajně doufat
@luciikhol no manželova rodina je zvláštní, babičku s dědou miluju, jeho rodiče dělají že neexistuje celá jejich rodina, kluky vyhodili z domu, když jim bylo 18 a jeho strejda je na zralý na kopanec. Švagrové řekl, když se půl roku snažili, že je určitě neplodná a nemocná, neschopná. Ani se nedivím, že jim zatím nechce říct, že je těhotná🙂

luciikhol
24. lis 2016

@lory303 Tak mi se nehádáme spíš já jsem teď psychicky unavená - z práce, z toho že se mimi neudrželo, z toho že přítel má ty problémy ... je toho vážně za tuto dobu moc :/ snad bude lépe .. nehádejte se jinak si vás miminko nevybere 😝 musíte se mít rádi 🙂 .. já bych nám to všem tak moc přála aby se nám všem tady zadařilo do Vánoc 🙂 bylo by to kouzelné 🙂

nienin_que
24. lis 2016

@svobodka14 dej pak vědět jak jsi dopadla 🙂

nienin_que
24. lis 2016

jo jo PŘESNĚ , kdyby to ted vyslo tak to je pro všechyten nejhezci vanocni darecek 🙂

luciikhol
24. lis 2016

@svobodka14 😕 ty kráso ☹ to je teda rodina ... Bohužel rodinu si nevybíráme, to mě mrzí tak hlavně aby jsi zvládla dobře ten víkend a pak tě bude možná čekat milé překvapení na TT - 2// ... hlavně buď v pohodě psychicky a na ty co by vám to nepřáli tak na ty se vykašli, ty ti za to trápení nestojí...

lory303
24. lis 2016

@luciikhol My se hadame kvuli problemum s bytem co ted mame, pritel udelal chybu a ja mu ji vycetla misto toho, abych ho podrzela, takze jsem selhala já a snazim se to napravit, ale uz je to dobry, snad bude uz jen dobre, ale jinak jsem nejstastnejsi, že ho mám, protože tak uzasneho chlapa si snad ani nezaslouzim, i kdyz me obcas s... 😀 ale to je normalni 🙂... nejlepsi je myslet pozitivne a uzivat si kazdy krasny den... Ted budou vsude Vanocni trhy a celkove Vanoce jsou krasne, takze si je budu uzivat i kdyz se to tento mesic nepodari 🙂

luciikhol
24. lis 2016

@lory303 Tak to je dobře aspoň jsi se to snažila napravit, občas nad svým chováním taky přemýšlím i když je pozdě, ale pořád si řikám že můj muž to má taky těžký a nemůžu mu ještě já přidělávat starosti, takže se snažím být už kvůli němu v pohodě 🙂 Vánoce jsou krásné, hlavně už se těšim na maminky bramborový salát 😀 a až budeme všichni pohromadě 🙂 snad se nám to povede a budeme mít dárečky v bříšku 🙂

astyna
24. lis 2016

@lory303

to je krásné...já úplně vidím svého syna, který miluje zásuvky a šuplata, jak by jen otevíral a otevíral 😀

svobodka14
24. lis 2016

@nienin_que
@luciikhol

Děkuji moc holky za podporu, Šla jsem do lékarny pro Make up a odesla si test žejo:D tak uvidím jak dlouho to vydržím:D

nienin_que
24. lis 2016

@svobodka14 Já doma testy neschovávám, přesně protože vím ,že bych si je dělala zbytečně brzo, ale chápu 😀 i když vlastně nechápu 😀 já mohla testovat už včera a porád to oddaluju 😀

luciikhol
24. lis 2016

@svobodka14 😀 jéééje zkus vydržet 😝

svobodka14
24. lis 2016

@nienin_que
@luciikhol Holky, děkuji za podporu a zkusím vydržeeet🙂

luciikhol
24. lis 2016

@svobodka14 Kdyby si přece jen nevydržela tak dej vědět jak jsi dopadla, jsem napnutá 😝 🙂

svobodka14
24. lis 2016

@luciikhol Určo dám vědět, ale mám jedinou šanci dneska odpoledne, tak dám vědět🙂 ale jak mi dneska po 4 dnech povolilo břicho tak si stejně myslím, že ta mrcha přijde🙂

lory303
24. lis 2016

@luciikhol Jj.taky si svoje chyby snažím uvědomit, když člověk není až moc tvrdohlavý, tak je to fajn 🙂 Tak mama test už mám koupený, teď už jen čekat do příštího týdne. Ten týden před MS je vždy nejhorší 😀

luciikhol
24. lis 2016

@lory303 Já jsem tvrdohlavá až až, jsem býk 😀 😝 .. supeeeer já mam od včera taky testy doma ale koupila jsem jen 1 balení po 2 testech tak snad budou stačit 😝 jj oak se to vleče a jsme všechny napnuté jak to dopadne 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru