Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

petrysek181
21. lis 2017

@pulguita ahoj odepisovala sem ti vcera a vubec to tu nevidim😣😣😣😣 tady dneska prselo takovy sileny den vcers me chytla tak ta plotynka a vystrelovalo mi to do nohy ze sem brecela jak to bolelo nesklonila sem s ani nad postylku pro maleho nastesti sem nasla dva posledni prasky co mi napsala dr jeste pred tehu tak mi zabrali a dneska sem klusala si je dat napsat🙂zitra musime s Kubou na vyndani stehu a pak nekam koupit kalhoty na to vitani obcanku taha jen teplaky🙂co ty jak se mas a jak se pritel zotavuje

mimisef
23. lis 2017

@amona Zdravim,kolik testiku Vam takto vyšlo,ja mam tedy pred ms asi 4 dny zatim testy nega,na jednom byl duch,uz par dni me boli hlava,zaludek a jsem unavena tak nevim co si myslet

kacenka0705
23. lis 2017

Ahojky holky. Jsem dnes 34Dc a ms chodi nejpozdeji do 30Dc. Stale mam pocit jako by mela mrcha prijit. Boli me v podbrisku. Mam tam divne tlaky a boli me v krizi do toho jeste bolave bradavky. Ty me boli uz 5 dnu. Vzdy me boli 1-2 dny a pak to hned dostanu. Ale ted nic. Slaby duch na testu nemel by byt uz videt lepe? Nesel mpc ani vyfotit. Stale litam na zachod mam furt pocit mokra. O mimi se snazime. Mate nekdo nejake zkusenosti? Nechci jeste plasit u doktora. Dekuji za nazor 🙂

kacasa
23. lis 2017

Holky, vidite tam nejaky stin? Ja uz blbnu.. chvili jo, chvili ne 😳

ferdi
23. lis 2017

já tam nic nevidím. sorry

pulguita
24. lis 2017

@petrysek181 Dobré ranko! 🙂 Tento týden jsem měla v práci šílené stresy a domů jsem došla hrozně utahaná, ještě že už je pátek! 🙂 No teda snad jsi na tom lépe s tou plotýnkou, snaž se trochu víc odpočívat i když je to těžké, co? To je prima, že už Kubovi vytáhli ty stehy. Přítel pokračuje a chodí na převazy, no bude to na dlouho... Včera jsem byla na gyndě, těšila jsem se jestli už bude vidět srdíčko a ono nic 😕 Nejenom že nebylo vidět srdíčko, ale zatím nebylo vidět ani embryo, takže kdoví. 😕 Doktor říkal, že je ještě brzy (dnes jsem 6+2), nevím jestli mě chtěl uklidnit, ale na krev mě zatím neposlal. Samozřejmě jsem začala hledat informace na internetu, no tím že vždycky najdeš případy, které končí potratem, tak mi to moc nepomohlo. Hodně ženských už vidí srdíčko když jsou v 6tydnu a já ani embryo. Snažím se myslet pozitivně, protože aspoň je vše na svém místě a není to mimoděložní. No uvidíme, jak to dopadne. 4.12. Jdu znovu, tak snad už bude vidět.🙏 No prostě se člověk nemůže jen tak radovat, protože nic není jisté. Jinak se cítím dobře...hlavně po ránu cítím hodně ty prsa. Možná mám trochu míň chuť do jídla, ale nezvracim ani nemám nevolnost, tak kéž by to tak vydrželo. Tobě přeji krásný pátek! 🙂

kacasa
24. lis 2017

@pulguita no..ja tam nevidim ani plod..ani zloutkovy vacek..je to pouze gestacni vacek v deloze..co ti k tomu rekli?
Pro klid..krev ti stejne nic nenapovi..jedine UTZ..doktor vyckava..
Mne rostlo HCG ukazkove..a bylo mi zle..ale mne se embryo neukazalo..
drzim moc pesti, at tam priste neco uz vidite

pulguita
24. lis 2017

@kacasa No doktor na obrazovce zvětšil ten gestační váček a ukázal mi takovou šedou část (řekl: tady to co ty teď nevidíš se promění v embryo)
Je to moje první miminko a po pravdě řečeno v těch ultrazvucích se ještě moc neorientuji (pokud není evidentně vidět miminko s hlavičkou a tělíčkem 🙂 ), takže se snažím zachovat klid a čekám jak se to vyvine. Nic jiného mi nezbývá. A v kterém týdnu jsi byla, když se ti embryo neukázalo? Já jsem 6+2 podle MS, ale možná k oplodnění došlo později a proto ještě nic není vidět. Lékař i sestřička mě uklidńovali, že se to tak občas stává.
Že v 8 tt se rozhodne jestli jde něco vidět nebo ne a jestli je to v pořádku.
Kéž by to dopadlo dobře 🙂

kacasa
24. lis 2017

@pulguita ano, maji pravdu..zustan v klidu.. my tez vyckavali..
ale v 7tt se jim to nezdalo, cekali jsme do 9.tt myslela jsem , ze sama potratim..ale vacek se zvetsoval a v nem nic..takze byla revize ☹
drzim moc palecky

pulguita
24. lis 2017

@kacasa To je mi moc líto.
Přesně tyhle případy jsem četla na internetu, že jsou těhotenství, kdy HCG roste a vše vypadá jako normální těhu, ale váček je prázdný a končí to potratem nebo revizí.
Moc děkuji!🙂

kacasa
24. lis 2017

@pulguita jj, mne bylo i strasne zle od zaludku, bolely prsa..vsechno ☹ takze uz jsem nechtela cekat dele ☹
dej pak vedet, jak j si dopadla ;)🍀

pulguita
24. lis 2017

@kacasa Já zatím cítím jen prsa a únavu a žízeň. Jinak jsem jako by nic. Ani nezvracím, ani mi není špatně. Určitě dám vědět 🙂 Děkuji 🙂

petrysek181
24. lis 2017

@pulguita ahoj no teda ty mi teda zase davas🙁ale to jeste nemusi noc znamenat presne jak si psala mohla si otehotnet pozdeji mel ti vzit krev me podle hcg kontrolovala jestli odpovida tydnu tehu protoze sem na tom byla podobne a za tyden uz bylo videt jak plod tak srdicko tak nemej strach🙂Kuba ma vicko super a ode dneska uz tu mame navstevu ted odpo sem ale a malym usnula nejak je mi to jedno😀ale privezli mu pekne darky a k tomu krasny dortik ty se snaz odpocivat napadlo me zkusit papirkove testy vzdy za dva dny na nich poznas jak sili

pulguita
26. lis 2017

@petrysek181 Ahojky! Panečku to je ale krásný dort😍 snad jsi v pohodě tu návštěvu zvládla a moc ses nestresovala. Já toho nejsem schopna moc udělat, není mi špatně ani nezvracím, cítím se opravdu dobře až na tu únavu. Pořád bych spala. Dnes mě hrozně bolí prsa, ale aspoň vím, že mám ty příznaky 🙂 Zatím jsem klidná, pokud bych začala krvácet, tak by to bylo něco jiného, ale snad na příštím ultrazvuku už půjde něco vidět.🙂 Krásný zbytek neděle! 🙂

petrysek181
27. lis 2017

@pulguita ahojky navstevu jsme zvladli ale sem rada ze uz to skoncilo😂dneska rano sem uklidila cely byt hlavne podlahy byl tu pekny neporadek ale je to za nami😂maly je ulicnik nechce moc spat od 3h od rana nespal a usnul na me v pul pate ale jakmile sem ho chtela prendat byl vzhuru tak spinkal na me do 7h a ja koukala na filmy😀jeste na sobe i psa😀zitra mi prijde rotoped tak se do toho dam zkousela sem posilovat na bricho ale ty zada mi to proste nedovoli akorat to rozbourim pomahaji mi naplaste s paprickama sice mam to misto rude ale bolest prejde🙂ty se opatruj ja vim ze to bude vse v poradku i ty prsa to znaci😉preji krasne pondeli a v praci zadne stresy vcera jsme meli vitani obcanku tak sem ho vyfotila nez jsme vyrazili🙂

petrysek181
27. lis 2017
dydy4321
27. lis 2017

Ahoj holky, mám dotaz, zda jste to některá měla stejně a pak byla těhotná . 18.11. s největší pravděpodobností proběhla ovulace ( dle bolestí) a ještě ten večer byl sex. Od cca 5 dne od ovu jsme cítila ( hlavně večer silné bolesti v podbřišku až do včera. Dnes celý den nic a MS má přijít až za týden. Prsa citlivá nemám ani jiné příznaky. Je možné, že jsem si vše pouze vsugerovala? Nebo mohlo dojít k uhnízdění a do MS už žádné bolesti nebudou? Měla jste to také některá, že vás břicho bolelo hlavně večer, když jste se dostala do klidu a relaxovala?

pulguita
27. lis 2017

@petrysek181 Ahoj! No to ti věřím, že jsi ráda ,že už máš po návštěvě 😅 Teď si konečně odpočineš a zvlášť když toho v noci moc nenaspíš. No teda...Tak sis koupila rotoped? To jsi dobrá! 👏 Není ještě brzy na to posilování břicha? Nevím jak dlouho se má po porodu čekat, ale raději se zeptej doktora nebo tam kam chodíš na masáže, aby sis tím cvičením neublížila. Třeba ti doporučí nějaký cvik. Jinak ten tvůj malý je fešák a už je to kus chlapa! 😍 Úplně roste před očima. 🙂
Dnes trochu cítím břicho, ale doktor mi minulý týden říkal, že to tak je protože se vše uvnitř roztahuje. 🙂

pulguita
27. lis 2017

@dydy4321 pokud čekáš MS až za týden, tak je ještě brzy. Snaž se moc nepozorovat, protože si to všechno klidně můžeš vsugerovat a pokud nakonec přijde MS, budeš zklamana. Kéž by nepřišla. Držím ti palce! 🙂

karin1712
27. lis 2017

Holky moje zlatý. Dnes 11DPO. Držte pěsti 🙏

dydy4321
27. lis 2017

@pulguita Jsi moc hodná, děkuji. 🙂 Je mi jasné, že je nejlepší počkat až do termínu MS, ale člověk, aniž by chtěl se přece jenom pozorovat začne. I když to bylo neplánované, tak jsem opravdu zvědavá, zda se zadařilo napoprvé nebo ne.

petrysek181
28. lis 2017

@karin1712 drzin vypada to dobre🙂

petrysek181
28. lis 2017

@pulguita ahojky tak mi si doma uzivame klidu a pohody a normalne maly i pes mi prijdou v klidu u Bernyho uz sem to poznala kdyz je nekdo u nas ze zacne byt pak nervozni kdyz nema svuj klid ale ze i prcek?🙂je to moje zlaticko meni se mi pred ocima milacek a kazdy den dela pokroky uz se na me smeje otaci se za mym hlasem to ma tatu nedela jeste ma u nej vyhrano babi je s nami porad naucil s na me usinat a je klidnejsi necham ho zabrat a pak ho prenesu🙂uz se nam to krati tata nam v sobotu opet odleta no uteklo to nastesti se vrati 21.12 nazpet🙂po cisari se muze zacit cvicit az 3 mesic ale je mi fajn tak ten rotoped prubnu zitra dorazi🙂vaha se mi proste zastavila a bez cviceni s ni nehnu a co ty jak je priteli a jak se mate???

pulguita
29. lis 2017

@petrysek181 Dobré ranko! 🙂 Tady už je po ránu pěkná zima, jen 5 stupňů, ale to už k blížícímu se prosinci patří. Takže se Berny a malý natolik s tebou sehráli, že už vycítí, když je doma návštěva...vlastně celá rutina se trošku změní a doma je pak víc hluku o těch pár návštěvníků....
To je prima jaké dělá ty pokroky a jasně, že nejvíc reaguje na tebe a babi, protože se mu nejvíc věnujete. Teda to to uteklo! V sobotu už ti manžel zase odlétá, ale zase je fajn, že na vánoce bude doma s vámi. Vaše první vánoce s vaším malým vánočním skřítkem 😍 Uvidíš, že ti to rychle uteče. 🙂 Jinak přítel pořád chodí každý den na ošetření. Já chodím s ním jen o víkendu, takže vidím tu ránu co týden. Pomalu mu narůstá nová tkáň, ale bude to na dlouho. Já se zatím pořád cítím dobře, tak jsem ráda. 🙂 V pátek máme v práci vánoční večírek. Moc se mi tam nechce, protože jsem k večeru úplně vyřízená, ale snad to zvládnu. Koupila jsem si před 2 týdny šaty, celkem úzké, tak snad mi budou. Trošku už jde vidět bříško, ale snad se to nějak ztratí v tlačenici....budu vypadat jak jitrnice 😅 🐷 Ty to s rotopedem moc nepřeháněj, ať si neublížíš, uvidíš, že to nakonec krásně shodíš. 🙂
Krásnou středu přeji! 🙂

petrysek181
1. pro 2017

@pulguita ahoj promin ze pisu az ted ale meli jsme poradny kolotoc predstav si ze sem nasla malemu prorizly zoubek🤗je ted hodne plactivy a nevrly tak to pricitam k tomu vcera jsme byli na foceni i s malym ale moc se toho nepovedlo😂😂😂maly stavkoval a fotit se proste nechtel zitra vezu manzela na letiste a zase budeme sami az do 21 12 rotoped prisel vcera ale dam se do toho az manzel odjede ted tu je mensi chaoz😂jeste nam budou v pondeli menit bojler na vodu za vetsi tak budeme bez teple vody budu ohrivat v hrncich🙂saty ti urcite budou hlavne se moc neprepinej a odpocivej je fajn ze se to pritelovi hoji ale jeste to potrva vid krasny vikend ti preji

raduzemlejna
4. pro 2017

Ahoj holky, vracím se sem jen tak ze zvědavosti asi po téměř roce. Strávila jsem tu s vámi tolik času a tolik mi to pomohlo se odreagovat od toho věčného čekání na pozitivní testík. Vidím tu dost nových lidí, ale i ty pro mě známé, hlavně @pulguita nebo @petrysek181, jak se máte holky, jak se vám daří??
Nám se asi po 14 měsících snažení konečně zadařilo a teď už jsem v 19tt. Cesta to byla ale dlouhá. Zjistili jsme u manžela jen 2% zdravých spermijek, takže následovaly 2 neúspěšné inseminace a pak ivf. Hned na první pokus se zadařilo a embrijko se krásně začlo hned vyvíjet. Jsme neskutečně šťastni, ale i tak má člověk neustálý pocit strachu, aby se něco nepodělalo, když už to stálo tolik úsilí.. Ale jinak je to hezké a snažím si to všechno co nejvíc užívat..

Ještě proč jsem tady.. zbyly mi doma necelé dvě krabičky Folandrolu - vitamínů pro vylepšení spermijek vašich drahých poloviček. Kdyby jste některá měla zájem, levně prodám.. napište kdyžtak do soukromé pošty, domluvíme se. Lepší než abych to vyhazovala, třeba to někde poslouží dobré věci. Manželovi se po tom spermiogram o trochu vylepšil..

luciikhol
5. pro 2017

@raduzemlejna Ahoojky 🙂 na mě si taky vzpomínáš? 🙂 😝 byla jsem tu před rokem taky a psaly jsme si též. 🙂
Co to čti za krásné novinky? To je paráda 🤰 moc moc ti gratuluji a přeji ať je všechno v pořádku. Jsem šťastná za tebe 😍
Co domeček, už bydlíte ve vlastním? 🙂 Vzpomínám si, že jste začínaly nějak stavět když jsi sem chodila 🙂

petrysek181
5. pro 2017

@raduzemlejna jeee ahoj sem rada ze das o sobe vedet🙂moc moc ti gratuluji a libi se mi jak postupne se nam vsem plni sny v podobe miminek po porodu bylo pro me nejhorsich 6 tydnu po cisari a zustala sem na to sama ale tes uz to mame zabehle a maly je moje laska velika jsou mu dva mesice pryc vazi 6800g je to cvalda veliky ted nas trapi trosku ryma ale naladu ma porad dobrou ty se hlavne opatruj a uzivej si tehu jsem moc rada ze vam to vyslo🙂🙂🙂posilam ti fotky toho meho raubire🙂

pulguita
5. pro 2017

@kacasa
@petrysek181
@raduzemlejna
@luciikhol
Ahoj holky! Tak já jsem dnes 7+5tt a včera jsem byla na ultrazvuk, bohužel nebylo ani srdíčko ani embryo, takže mi předepsali takové prášky, které se zavádí vaginálně a vyprovokují potrat. Jsem z toho smutná, protože jsem za celou dobu ani nešpinila ani nekrvácela a myslela jsem, že je vše v pořádku, ale ne. Snažím se myslet pozitivně a smířit se s potratem teď když jsem jen 8tt, než později...
Příroda a tělo ví, co mají dělat, takže než by nemělo být miminko v pořádku, tak raději tak. A když potrat tak tenhle způsob je o něco "šetrnější" než kdyby mi to měli dělat v nemocnici. Díky všem za podporu, vám těhulkám držím palce a přeji pohodové těhotenství 🙂
Mějte se moc hezky a krásné vánoce!❤

kacasa
5. pro 2017

@pulguita Ahoj, ja si to myslela, dle toho tveho ultrazvuku.
Je mi to moc lito ☹ ja si prosla tim samym v rijnu. Moc preju aby to slo s temi prasky a nemusela jsi na revizi..i kdyz i ta byla celkem v pohode.. Je to hrozny sok takhle..ja uz tusila od zacatku, ze u nas je neco spatne.
Drzim palce at to vse zvladnes dobre.
Mne doktor rikal, ze sance, ze by se to stalo po druhe je miziva..tak doufejme v happyend.🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru