• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kdy si udělat těhotenský test?

23. května 2017 
Janik.. já jsem si dělala jakejsi test s citlivostí 10 .. ten nevím jak se jmenoval a potom klasika mamatest.. na obou jsem měla z odpolední moči do minuty zářivý dvě čárky ;)... a to čtyři dny před plánovaným příchodem MS, cyklus jsem měla poslední dobu 35dní ;)
30. srp 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dík.
Zrovna řeším kdy si udělat test aby byl realný.Aby to nebylo moc brzi.Mám to dostat až příští neděli.
30. srp 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
U mě to bylo jakýsi celý divný... protože až poslední dva měsíce jsem měla MS po 35 dnech.. jinak po 28, takže po pravdě jsem vůbec nevěděla, kdy ta mrcha dorazí... a když mi začalo být v pondělí divně.. tak jsem si koupila test... a teda byla jsem pěkně v šoku.. čekala jsem, že nic.. a ono hned do půl minuty jo :slight_smile:... A doktor mě ve středu řekl, že to vypadá, na hooodně čerstvý těhu, asi dest dnů... a to by znamenalo, že když jsem se testovala v pondělí, tak se ty // objevili po osmi dnech po oplodnění, což je blbost asi ... moc brzy...
30. srp 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
můžu se zeptat? Kdy si myslíte, že by se mohly ukázat aspoň slabé // na testu s citlivostí 25. Desítku nemůžu sehnat nějak a doma mám jen ty 25. dneska jsem 11DPO, normálně už touhle dobou aspoň špiním, ale zatím nic. :confused: Ale bojím se udělat brzy test, že tam bude bílo a budu smutná.
30. srp 2009 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Já si dělala test 10 13DPO, 14DPO A 15DPO a ve všech třech případech // ta první je jen slaboučká, sna bude sílet. Je to hodne idividuální. někomu se // krásné tlusté ukážou ještě před plánovanou MS někomu až týden po... Těžko říci.
Andelka-ais bych ještě počkala...
31. srp 2009 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko, dost lidem už se // 11.DPO ukážou, ale zdaleka ne všem. Máš velikou výhodu, že znáš svou délku luteální fáze, tak prostě testni, až budeš o 2 dny víc :wink: Tuhle strategii jsem zvolila já a musím říct, že nepadnul jediný testík zbytečně :slight_smile:
31. srp 2009 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
len: Tak jo, díky. Takže když furt nic, tak ve středu. 14 jsem nikdy neměla, max. 12 a to ještě jen párkrát.
dracinek: individuální - doteď mi to slovo nevadilo a teď ho začínám nesnášet skoro :grinning:

Je to poprvé co je možnost, že se zadařilo, takže jsem taková zmatená, jednou nadšenka, jednou strašpytel, ach jo. :sweat_smile:
31. srp 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani me se to slovo nelibi. Nikdo ti presne neodpovi a i kdyz odpovi tak to treba zrovana u tebe tak neplati- presne toto jsem já zrovan ohledně testování 13DPO. :grinning: Ale ta citlivost 25... nevim nevim, mám zkusenosti jen s 10 a to se mi ukazali // až 13 DPO - to jsem měla dostat mršku a nedostala.
Budu držet pěstičky aby tam ty // byly:wink:
31. srp 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko, ale ono to fakt je individuální :grinning: Je to hrozný, ale občas se mě někdo na něco ptá, ať už technickýho nebo k fungování těla. No a já dotyčného v prvé řadě zavalím hromadou upřesňujících dotazů a pak odpovím stylem - nejspíš, pravděpodobně, ale je možné i, a taky to může být ještě trochu jinak :grinning: Prostě čím víc toho vím, tím větší pokoru mám před tím vynášet jednoznačné závěry :grinning: Dřív jsem si troufala tipnout těhotenskej graf třeba 12.DPO, pak jsem viděla tolik výjimek (včetně svých vlastních grafů), že už jsem hooodně opatrná :grinning: No zlatá technika, tam člověk půl dne počítal statickej výpočet a závěr byl - spadne to/ nespadne. Ale v přírodě je ještě tolik mezistavů... // na testu znamenají, že je to nadějné a něco se tam děje, / znamená, že se zatím nic neděje, ale za dva dny třeba začít dít může :grinning:
31. srp 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Draci: já 10 nemám, jen ty 25. Leda bych si ho ještě šla sehnat, vím, že v jedné lékárně ho mají. Ale nevím, asi ještě počkám. Nechci zas vidět bílo. A děkuji za pěstičky :dizzy_face:

Len: Já takhle odpovídám taky. :grinning: Zrovna nedávno jsem k jednomu "problému" napsala tři teoretické možnosti, to jsem fakt poradila :sweat_smile:
Jak se tipuje těhotenský graf? Já ho zatím tipuju jen když je LF dýl jak 15 dnů a v inkriminovanou dobu jsou tam smajlíci :sweat_smile: Jinak počítám s tím, že LF mívá žena většinou stejně dlouhou a když je to víc, už tipuju. :sweat_smile: Ale sama u sebe radši netipuju nic.

Jo jo, a to by těhulky měly být v klidu, co? A hned na začátku takové stresy :grinning:
31. srp 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a teď čistě teoreticky .. je vůbec možné, aby se mi osm dní po "údajeném" oplodnění objevili na mamatestu // silné čárky .. z odpolední moči? ..
A ještě bych měla dotázek ;).. co je to LF :sweat_smile:
31. srp 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj baby, ja som bola v nedeľu 10 DPO a test bol snehobiely... :frowning2: ďalší skúsim v stredu :wink:
dezyre - LF je luteálna fáza, teda čas od ovulácie po menštruáciu :slight_smile:
31. srp 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
dezyre: možné je všechno :slight_smile:
Ale jo 10 dní po by to mohlo být vidět. Zkusi si udělat ještě jeden test, třeba jiné značky a uvidíš :slight_smile: Držím palečky
31. srp 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
barchee: A jak citlivý to byl test? Já jsem si dělala 9DPO, ale bylo to 25mlU/ml, takže se ani nedivím, byla jsem holt moc nadšená, no.

Tak jsem si dneska sehnala test 10mlU/ml, prý by měl být pozitivní už 5-8 dní po početí. Ale stejně se bojím. Takže počkám do zítřka a když nic nepřijde, testnu tímto nejcitlivějším.
Sranda je, jak člověk míní a život mění. Jakožto dlouhodobá měřilka jsem si vždycky myslela i to tvrdila, že nebudu utrácet za test, že těhu poznám podle teploty a že do 18DPO to bývají stejně duchové (slabé čárky). A teď? Už mám doma 7 testů :grinning:
31. srp 2009 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko, vždyť ono stačí, aby se embryo uhnízdilo třeba až 9.-10.DPO a 5-8 dní po oplodnění tam nic nevykoukáš sebecitlivějším testem... Tuhle jsem četla nějakou statistiku, že 8.DPO má pozitivní test 5 % žen! Takže někdo jo, ale 19 z 20 těhulí ten den ještě nic neuvidí...
Těhotenskej graf... no, vidíš vzornej trojfázovej graf, implantační pokles i špinění, teplota ještě trošku stoupá... Ano, přiznávám, že jsem si kdysi dávno troufala říct, že to vypadá pěkně těhotensky :grinning: Dokonce jsem si takovej i zažila, no a pak 13.DPO pád na hubu (pardon, prostě teplota spadla asi o 6 desetin) a do hodiny silná MS... A pak zase vidíš graf, u kterýho pomalu pochybuješ, jestli je ovulační, všecko se to plácá dole a najednou tam někdo vepíše //. Určitě to znáš taky :wink: Momentálně jsem nejspíš ovulovala dva dny poté, co mi dr. pověděl, že největší folikuly mají 7 mm. Takže možný je opravdu všecko :grinning:
31. srp 2009 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
len: To máš pravdu. :slight_smile: Taky se mi to zdálo hodně brzy, ten test, asi bych tomu moc nevěřila.
A ještě jsem se chtěla zeptat - je pravda, že kofein nějak ovlivňuje test? Dneska mi lékárnice říkala, že test si můžu udělat kdykoliv během dne, ale nesmím před tím pít kafe.
31. srp 2009 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to mi přijde docala jako nesmysl, co má společnýho kofein s hCG? Kdyby na tom něco bylo, tak to napíšou v příbalovým letáku :wink: Leda mě napadá, že je kafe močopudný, takže je pak moč méně koncentrovaná a spolehlivost nižší :grinning:
31. srp 2009 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
len: no já jsem taky koukala. Takže to zkusím ráno před kafem - jistota je jistota :grinning:
Na druhou stranu právě v tom letáku jsou věci typu - můžete testovat 5-8 dní po početí, takže tak. :sweat_smile:
31. srp 2009 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelka ja som tiež čo sa týka testovania hrdinka... cca do ovu... potom už ledva čakám, kedy budem môcť očúravať... a tiež si meriam BT... ale proste sa nedá.... to napätie a chvenie rúk pri testovaní, či to vyšlo :grinning:
31. srp 2009 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby robila som si tri testy a na všetkých je tá druhá čiarka ale velmi jemnulilinkava máte s tým skúsenosť???
31. srp 2009 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
katusek a tri testy za sebou alebo obdeň?
31. srp 2009 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
flamenga: Já jsem snažilka začátečník, a už mám pocit, že mi z toho musí brzy hrábnout :sweat_smile: Po ovulce mi ty dny utíkaly a utíkají nějak strašně pomalu :grinning:
31. srp 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak před testováním se nesmí pít kafe?? Ahááá, tak proto já ho měla dnes negativní, sakra :grinning: Len vidíš to, asi jdu spolknout ten utroš, pro jistotu :wink:
31. srp 2009 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ver, z odpolední moči, kafe se napila a ráda by pozitivní testík, jó? :rolling_eyes:
31. srp 2009 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já sem fakt těsně před ním vypila kafe.
No tak to je jasňačka, ve skutečnosti je pozitivní. Já jsem ale blbááá...
31. srp 2009 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hlásím, že test 10mlU/ml (Rapi clear) mi dneska, 13DPO ukázal docela slušnou druhou čárku.Tak snad tam vydrží. A teď si jdu dát slabé kafčo. :sweat_smile:
1. zář 2009 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andelka moooc gratuluji :wink:
1. zář 2009 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju :dizzy_face:
1. zář 2009 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andelka: uplne stejný testík jsem si dělala i já jako první :slight_smile: Blahopřeji :dizzy_face:
1. zář 2009 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek