Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

kacik87
24. čer 2013

@jenyska4 čekáme zatím na první, tak vlastě ani nevím, co mám čekat za příznaky 🙂 Koupila jsem si testíky od dr. Maxe (ovulační) a nový teploměr. Jsem sama zvědavá, jestli tu ovulku poznám .-)
Jinak ještě nevíš, jestli nejsi těhu, někdy ty testy výjdou hrozně pozdě. U mě jsem těhu každý měsíc, dokud nepříjde ta potvora 😀

jenyska4
24. čer 2013

@kacik87 nene nevím, koupila jsem si odpoledne ten digitální test s pluskem tak zítra ráno testnu. Dle výpočtu bych to měla ve středu dostat, ale mívám to někdy až po 31 dnech a strašně maličko, takže nemám ani žádné příznaky, bolesti nic, jen prsa mě vždy pobolívají. 10 jsme se tulili a 13 byl pozitivní ovu test tak uvidím 🙂
Mužu se zeptat a kolik Ti je?Na fotečce vypadáš strašně mladinká to já proti tobě jsem stará koza mě už 31 let 😀 Asi jsem si vsugerovala těhu příznaky, páč dle mě jsem tak ve třetím měsíci, v noci pořád čurání, bříško tak dvakrát větší...takhle jsem opravdu vypadala s kukýškem ve 20 týdnu , mé ploché břicho je fuč...prsa děs, nateklé, bolí, klasická sugesce bych řekla....Ve středu jsme se vrátili z dovolené to jsem dle mě byla týden těhu a co myslíš, že dělám?Studuju bazálnní teploty, těhu testy, kvalitu hlenu a ted jsem se dopracovala až k postýlce a rozjímám tu nad tím kde by stála 😀 Je mě jasné, že budu muset změnit přístup...ale je to jen pár týdnu co jsme se začali snažit tak si to užívám, jak dlouho se snažíš ty?

kacik87
24. čer 2013

@jenyska4 však uvidíš zítra po testu .-) někdy můžou být potvůrky odolné a určitě tu je šance 🙂 🙂 🙂 Je mi 26 a vysadila jsem po devíti letech HA prosinci 2012, takže se snažíme od ledna 🙂 a asi je to všude stejné, páč já jak říkám, těhotná jsem od ledna 😀 s vynecháním sedmi dnů v měsíci :(
Zatím jsem to měla dost nepravidelné a jednou 28 a pak zase 36. V květnu jsem si dokonce dělala naděje, ale dostala jsem injekci a dostala jsem to nakonec. Teplotu budu měřit poprvé a ovu testy jsem zkoušela už jednou, ale ty mi nevyšly (bylo to zrovna v měsíc, kdy jsem to dostala až po vyvolávačce), takže tento měsíc jsem sama zvědavá 🙂 Rozhodně to nevzdáváme a každý měsíc se tulíme více (naposledy sudé dny 🙂 )

cristinaxo
27. čer 2013

tak jsem tento mesic pekne zmatena ...kazdy mesic jsem ovulku bazpecne poznala podle bolesti v podbrisku ...ovu testy jsem si tento mesic uz nekupovala a jak na potrvoru tentokrate zadna znamka ze by mela ovu byt :( menzes jsem mela 8.6 . snazime se poctive a pravidelne ..takze pokud byla tak jsme ji neminuli ..jsem nervozni..nejradeji bych zkusila test,ale to bude urcite brzo ..nezbyva nez pockat 😉 ..

kacik87
27. čer 2013

@cristinaxo během ovulky máš bolestivý podbřišek ? 8.6, takže kolem 18. - 22.6 by měla být ovulka a to je asi na testík fakt brzy :( To čekání je podle mě nejhorší...
Já měla menzes 20.6 takže od zítra začínáme 🙂 tento měsíc chceme zkusit "liché" dny, ty sudé předtím nevyšli... stejně je to zvláštní, že se to "promešká" i při pravidelném snažení

cristinaxo
27. čer 2013

@kacik87 Ahoj.no pravě že minulé tři měsíce měla vždy u ovulace bolesti v podbřišku jako bych měla dostat menzes ...a shodovalo se mi to i s testem.. tento měsic ani tuk..jako by se nechumelilo..takže jsem z toho byla trošku zmatená ...s Mudr.jsem se bavila že testy jsou stejně u naší frekvence sexu zbytečné 😀 .. přítel byl i na spermiogramu..10. jde pro výsledky a na konzultaci .. a teď mě úplně nakopla kamarádka..dnes ráno v 7:30 po dvanáctihodinovém porodu se jim narodil chlapeček ..jsem myslela že jim to miminko ukradnu 😢 ...

cristinaxo
27. čer 2013

@kacik87 jen jaký ma vliv jestli sudý nebo lichý den ?? Ja už totiž nevím čím to podpořit a chytám a zkouším snad každou radu ... tak snad to vyjde 🙂

kacik87
27. čer 2013

@cristinaxo já ovulku zatím nepoznám, tento měsíc jsem začla od pondělí s měřením teploty a ovu testy asi od víkendu, tak jsem zvědavá 🙂 No, sudy a lichý, to jakože se snažíme liché nebo sudé DC (minulý měsíc 10,12,14,16,18,20...) a tento od 9.tého, 11., 13., 15.,... jedině tak mi řekla doktorka, že to neprošvihneme :D
Snažíte se častěji ? Jinak spermo už máme s velmi dobrým výsledkem za sebou... tak držím pěsti
A neboj, taky budeme nakonec jedno mít .-)

cristinaxo
27. čer 2013

@kacik87 no my se snazime kazdy denc.tak si rikam jestli to neni na spermijky moc :( pritel je naruzivec ..takze i nekolikrat denne...a ja si myslim ze jich je pak v ejakulatu malo nebo sou nevyzrali :(

neominka
27. čer 2013

@cristinaxo me pani Doc. ke ktere chodim, ze to taky neni idealni styd denne- nestaci se delat ty potvurky

cristinaxo
27. čer 2013

@neominka Ja to prave muzovi rikam porad..a on si porad mele svou ze je to blbost ..a ze kdyz bude pauza tak mu zlenivej ..:( tak jsem zvedava ..

kacik87
28. čer 2013

@cristinaxo kamarádka to taky dělali denně i vícekrát a otěhotněla do tří měsíců. Asi záleží... 🙂 Mě doktorka říkala, že pravidelný styk je obden, častěji že se nestačí tvořit, ale asi je to individuální 🙂 A asi je lepší mít doma aktivce než lenivce 😉

Od kdy začneš testíkovat?

cristinaxo
29. čer 2013

@kacik87 ahoj ..ja vubec netusim .. nejradeji bych uz pomalu zjistovala,ale pry mam pockat az do vynechani MS ☹ to asi nevydrzim..jeste celych 8 nebo devet dni :( .. navic vcera jsem byli na navseve v porodnici ..kamaradka po dvanactihdinovem porodu ma krasnyho chlapecka ..tak jsem jeste kupovala oblecky a darecky pro prcka..no melajsem tendence si je nechat ..protoze jsem sehnala paradni hadriky :D .. a v porodnici jsem premyslela o unosu 🙂

kacik87
29. čer 2013

@cristinaxo vydrž, teď by ti to asi nic neukázalo :( je to hrozný, já vím... a s tím únosem to taky chápu, nabádám muže k tomu, kdykoliv vidím kočárek 😀 a s těma dárečkama, taky už mám doma pár dupaček, co jsem někomu koupila a nemohla jsem se jich pak vzdát 😀 😀 😀
Jsem dneska 10 DC takže na začátku a už jsem nervóza ,-)

cristinaxo
29. čer 2013

@kacik87 tak budu držet palečky..ja to nevydržela a test jsem si udělala ...samozřejmě negativní ☹ ... na menzes jeste cas tak uvidime ...ale moc tomu nedavam ..test jsem mela citlivý ..tak by to mel poznat po těch 7-10 dnech od ovu :(

kacik87
29. čer 2013

@cristinaxo Podle mě to tam jenom píšou, ale jen málo komu se to ukáže tak brzy... určitě bych to nevzdávala ! Dokud nepříjde menzes, je naděje na mimčo .-)

cristinaxo
29. čer 2013

@kacik87 no tak budem doufat ..🙂 snad se nam vsem brzy zadari :D

cristinaxo
30. čer 2013

tak po vcerejsim sexu jsem myslela ze umru ..:( nevite holky co by to mohlo byt ..takove nechutne krece !! fuj :(

cristinaxo
30. čer 2013

Ja vim ze to sem nepatri , ale byla jsem z toho trochu mimo ...vubec jsem nevedela co s tim..jak si lehnout...sednou si byl nadlidsky vykon,proste hruuuza...dnes me podbrisek jen tak lehce poboliva ..zanety zadne nemam .. proste nevim co to bylo a doufam ze se to nebude opakovat

neominka
30. čer 2013

@kacik87 to je pravda s tim lenivcem.-) My mame s pritelem vybornou praci a kazdy z nas mame vyborne pracovni pozice, takze s prace do prace. A v mesici, kdy prislo k oplodneni, jsem byla doma a pritel byl na sluzebni ceste v USA vetsinu mesice. Styk jsme meli 3x a vyslo to 🙂 Tohle jsou veci diskutabilni. Asi jsme se trefili 🙂

cristinaxo
30. čer 2013

@neominka jak to sakris delate :D zadne vypocty ..hlidani teploty...trikrat hup na to a je to .. 🙂 moc gratuluji

neominka
1. črc 2013

@cristinaxo Ja sama nevim, jak se to tak rychle povedlo :_) Ja rikam, ze priroda je mocna-mam tezke zmeny na deloznim cipku, tak priroda si to zaridila, tak abych prvni otehotnela a pak sla a konizaci cipku. Kdyby nebyla v jinem stavu, tak me vetsinu del.cipku vemou:-/ Takze priroda si to zaridila dle sveho...Ale jsem na zacatku,jeste nemame vyhrano...
Jinak ja ani poradne nevim, jak se teplota meri, moc jsem to nezkoumala 🙂

ratatooy
1. črc 2013

@cristinaxo no to hlidání a vypočty totiž maji nasleek akorát to že to nejde protože se na to mysl moc upne

jenyska4
1. črc 2013

@kacik87 KAČULI, tak ani u nás se mimi nekoná, ale byla by to prda co po jednom styku pět dní před ovulkou otěhootnět... 😉 ale já vážně měla těhulovské příznaky, ta psychyka je mocnááá. Našla jsem si server kde jsem si začala vést kalendář i mě bude informovat o plodných i neplodných dnech 🙂

mumisek01
1. črc 2013

@cristinaxo kdyz ctu tvuj prispevek tady, tak se musim smat, sme na tom uplne stejne...kazdy mesic jasna ovu a tento mesic absolutne bez jakychkoli znamek...terminove taky to samy a ted to cekani....🙂

kacik87
1. črc 2013

@jenyska4 teda :( dostala jsi to? To mě mrzí, ale jste na začátku a první měsíc by to byla fakt klika .-) My jste dneska 12 DC, takže na začátku 🙂 Je to super, teď je předemnou to nejlepší období celýho cyklu 😀 😀 😀 Který den jsi ty ? Ať vím, jestli nebudeme náhodou testíkovat spolu 😉

kacik87
1. črc 2013

@cristinaxo Někde jsem četla, že otěhotní v měsíci jen 16 % (v mém věku, do třiceti let) a někdo čeká hold rok a někdo má větší štěstí 🙂 Možná když jsi si ani nevšimla ovulky, tak je to "ONO" .-)

cristinaxo
1. črc 2013

@mumisek01 🙂 tak ja budu teda na Vas myslet ...menzes cekam zhruba za 7 dni ..tak jsem zvedava..snazim se tedy na to nemyslet a soustredit se na cokoli..coz tedy ma za nasledek to ze se ze me stava puntickarka na poradek a z toho kvanta buchet mi doma asi oba chlapi pekne nakynou :D .. jsem si rikala ze uz na to pekne prdim..ovulka si se mnou pekne hraje :D

cristinaxo
1. črc 2013

@kacik87 stale nezbyva nez cekat .. :( jeste tyden a je termin menzes ..tak pak tedy zkusim test a uvidime co se z toho vyvrbi ..

cristinaxo
1. črc 2013

Holky jsem moc rada ze jste tady a muzem si napsat alespon tech par radku ..poznatku a tu a tam nejakou tu radu ..snad se vsichni brzy dockame a budeme chovat .. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru