Kolikátý den cyklu jste otěhotněly?
Ahoj holky, kolikátý den cyklu jste otěhotněly? Vznikla z toho holčička nebo chlapeček? 🙂
Stručné shrnutí
- Účastnice hlásily otěhotnění v širokém rozmezí 5.–35. dne cyklu, protože ovulace je u každé ženy individuální a může být posunutá po vysazení hormonální antikoncepce (HA/HAK).
- Pro určení plodných dní diskuse doporučuje měřit bazální teplotu (BT), používat ovulační testy nebo sledovat ultrazvuk (UZ); byl sdílen odkaz na návod k měření BT: http://www.merenibt.xf.cz/index2.html.
- Lékaři často upřednostní určení stáří plodu podle ultrazvuku při neshodě s datem poslední menstruace; v diskusi je uvedeno, že pro změnu termínu porodu podle UZ musí být rozdíl obvykle alespoň asi týden.
Nejčastější otázky
Q: Kdy je nejlepší doba na snažení o početí?
A: Doporučuje se souložit v několika dnech před a během ovulace; v diskusi se uvádí rozumné okno přibližně 3 dny před ovulací až den ovulace, protože spermie obvykle přežívají až 72 hodin.
Q: Jak zjistím den ovulace u nepravidelného cyklu?
A: U nepravidelných cyklů diskuse doporučuje měřit bazální teplotu (BT), používat ovulační testy nebo vyhledat ultrazvukové sledování; byl sdílen návod na měření BT: http://www.merenibt.xf.cz/index2.html.
Q: Je možné otěhotnět těsně před nebo po menstruaci?
A: V diskusi bylo uvedeno, že teoreticky je možné otěhotnět těsně před nebo po menstruaci kvůli přežití spermií nebo posunu ovulace, zatímco jiní účastníci zdůrazňují, že k otěhotnění musí dojít splynutím vajíčka a spermie při ovulaci.
Q: Jak se počítá těhotenství a který údaj je spolehlivější — datum poslední MS nebo ultrazvuk?
A: Standardně se těhotenství počítá od prvního dne poslední menstruace, ale lékaři často přepočítají termín porodu podle ultrazvuku zejména při nepravidelných cyklech; v diskusi je zmíněno, že pro přepočet musí být rozdíl obvykle minimálně asi týden.
Q: Lze přesně určit den početí při asistované reprodukci?
A: Ano; při IUI nebo IVF je datum oplodnění/transferu přesně známé, což umožňuje přesnější určení dne početí než u spontánního početí.
Q: Fungují „tabulky pohlaví“ (čínská tabulka) k určení pohlaví dítěte?
A: V diskusi několik žen uvedlo shodu s čínskou tabulkou, zatímco jiné ženy uvedly nesoulad; tedy v praxi jsou tyto tabulky nespolehlivé a považované za orientační.
Závěry z diskuze
Shoda
- Ovulace a tím i plodné dny jsou u každé ženy individuální a nemusí nastávat přesně uprostřed cyklu.
- Měření bazální teploty (BT) a použití ovulačních testů jsou doporučované metody pro zjištění ovulace.
- Lékaři často upřednostní stáří plodu podle ultrazvuku při neshodě s datem poslední menstruace.
Sporné názory
- Někteří tvrdí, že otěhotnění těsně před nebo po menstruaci je možné díky přežití spermií; jiní argumentují, že bez ovulace otěhotnět nelze.
- Některé ženy považují čínskou tabulku pohlaví za přesnou, jiné ji považují za nespolehlivou.
- Někteří účastníci tvrdí, že lékař může přesně určit den početí; jiní doporučují spoléhat se spíše na vlastní sledování BT nebo ovulační testy.
Otevřené otázky
- Jak spolehlivě stanovit den ovulace u žen s velmi nepravidelnými cykly?
- Jak často se stává, že lékař podle ultrazvuku koriguje termín porodu o více než týden?
- Jak přesně definovat „den otěhotnění“ při rozdílu mezi datem pohlavního styku a časem splynutí vajíčka se spermií?
Zmíněné značky a firmy
emimino.cz, modrykonik.sk, merenibt.xf.cz
Zmíněné produkty a metody
bazální teplota (BT), ovulační test, ultrazvuk (UZ), IUI, IVF, HA, HAK, čínská tabulka pohlaví, vyvolávačka
Místa a osoby
Polsko, Čína
Ja na 27 den od zac. MS, lebo mam dlhe cykly medzi 31-34 dni. Je to dievcatko. 😉 😀
Mne to vychadza podla tejto tabulky presne na dievcatko aj inym kamoskam to vychadza podla tochto... 😀
mywiel, tak mě to podle této tabulky nevychází. Podle ní bychom měli mít holčičku a místo toho je to prý kluk, tak uvidíme, co to bude, až na nás vykoukne🙂
tabulky pohlavia a ci to vychadza alebo nie najdete tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Ahoj.
Ja som otehotnela na 31DC...1.2.2008 bola posledna MS a dalsia OVU bola az 2.3.2008. Tento cyklus bol vsak po 2-mesacnom brani HAK, takze preto asi ten posun OVU.
A co to bude? Kedze som len v 7tt, tak je to este vo hviezdach, ale podla tej tabulky mi vychadza CHLAPEC, hoci, keby som otehotnela o 2-3 dni skor, tak by to malo byt DIEVCATKO.
Tak uvidime, ako to dopadne...len nech je drobec zdravy.
Holky, to jste dobrý že si to takhle víte, kdy přesně 😉 Nám to doktor teda spočítal podle UTZ. Tak jsme mrkli doma do kalendáře a manžel byl tou dobou na služebce, tak nevím..... 😀
Ja som dostala posledný menzes 3. septembra tak ku večeru a na malom sme intenzívne pracovali 15. septembra večer. Potom to už nemohlo byť, lebo som bola dva týždne na služobke v Poľsku a v októbri som už menz. nedostala.
Podle tabulky mi vychází kluk a máme holčičku 😉
Jinak který den jsem otěhotněla, to jsem nikdy nezjistila. Doktor podle velikosti plodu nevěděl..ten to bral vždy "přibližně"...a podle sexu to už vůbec nezjistím, protože my v té době divočili pořád 😀 😀
My sme otehotneli na 21.den cyklu a budeme mat dievcatko - vychadzalo mi to aj podla vsetkych moznych tabuliek. 🙂
ja som otehotnela na 17 den cyklu, teda aspon si myslim a cakame dievcatko, podla vsetkych moznych vypoctov /spatne/ to mal byt chlapcek, okrem jonasa. A cyklus mam 28-30dnovy
u mna to bolo asi na 10 alebo 11 den cyklu, ale presne ti nenapisem, to nevie nikto....
Měla jsem delší cykly...dělala jsem test 12DPO a vyšlo to...takže určitě přes 36dní by to bylo i tak 🙂 Povedlo se na podruhé...a ten první cyklus končit vyvolávačkou 😅
tak já podle UTZ otěhotněla 20 DC z 33 DC .. ale podle BT mi to vycházelo jinak ..
Ahojky, já jsem podle bazální teploty otěhotněla 12DC, cyklus 28 dní, ovu byla 15DC 😉

Tak já otěhotněla asi tak 9 DC,dost brzy a podle dvou různých DR. je to kluk jako buk 😉