Lze otěhotnět těsně po vysazení antikoncepce?

rosaacuatica
28. bře 2016

Plánujeme s manželem miminko 🙂 Proto jsem cca po 7 letech užívání vysadila antikoncepci. 6.3.2016 jsem měla poslední prášek. 7.3.2016 jsme měli pohl. styk. 11.3.2016 přišla klasická "antikoncepční pseudomenstruace". 17.3. jsem byla na konzultaci u gynekoložky a ta mi sdělila, že se máme začít snažit až cca 2-3 měsíce po vysazení prášků, což jsme ale samozřejmě nevydrželi 🙂 a měli jsme i tak několikrát nechráněný styk, i když do mě manžel neejakuloval...Abych se dostala k jádru věci. 24.3.2016 mě začlo dost píchat v podbříšku na pravé straně, pak se to postupně zlepšovalo, zhoršovalo a bolest se rozlejvala do celého podbříšku. Včera jsem měla průjem a bylo mi tak nějak divně - na zvracení. Dnes už je to lepší, ale bolest na pravé straně v podbříšku přetrvává. ČIistě teoreticky, je možné že bych tak brzy po vysazení prášků mohla být těhotná nebo to může být cysta, příp. nějaký jiný problém? Co myslíte? 🙂

eri399
29. bře 2016

Určitě to možné je, já otěhotněla 2 měsíce po vysazení. Doktora jsem se ptala jestli se můžem snažit hned, nebo nechat tělo se vyčistit a řekl že můžem klidně hned, že dneska už jsou ty prášky šetrné, ne jako dřív. Takže asi věc názoru doktora. 🙂 to píchání na pravé straně mívám taky, ale bojím se jestli se třeba neozývá slepák, ale snad ne. Jinak to ze začátku to bolí jako když máte ms, ale je to bolestivější

anetka_p
29. bře 2016

Moje kamarádka taky otěhotněla hned v prvním měsíci po vysazení 🙂 já bohužel zatím takové štěstí nemám :(

petula1981
29. bře 2016

@rosaacuatica já otěhotněla v září ihned po vysazení, doktorka mi také říkala, že prášky jsou dnes šetrnější než dříve. Možná to píchání může být ovulace - aspoň já to tak měla 🙂

klaruska8
29. bře 2016

Určitě to jde .. Já brala antikoncepci taky cca 7 let v lednu jsem s ní zkončila a hned na poprvé jsem otěhotněla .. I spoustu mých kamarádek otěhotněly hned po vysazení .. Den před tím než se měla menstruace dostavit jsem si už udělala test a byl pozitivní 🙂

werik153
29. bře 2016

Já jsem vysadila HA v červenci 2015 - po necelých 4 letech, aby se tělo trošku pročistilo a pro miminko jsme se rozhodli v lednu 2016 a vyšlo to hned na poprvé 🙂

babuna
29. bře 2016

Ahoj, mě naopak paní doktorka poradila - po vysazení (brala jsem anti 8let) počkat ten měsíc (prý právě to delší čekání může způsobit, že to pak nejde vůbec, netuším jak to je ve skutečnosti) na normální cyklus ten přišel jak hodinky 🙂 přesně a pak jsme to zkusili ,,na ostro,, - a povedlo se docela mě to překvapilo jak to šlo rychle, neb mi lékaři tvrdili, že po té zanedbané léčbě cukrovky to nepůjde vůbec ... to že jsem ,,v tom,, jsem poznala tak, že jsem měla podobné příznaky jako ty - píchání a zvláštní tlak v podbřišku, podivné ,,čmuchy,, :D - nastoupila navoněná madam do busu a já myslela že ji pozvracím :D pozitivní test mi vyšel jeden den po příchodu plánované MS... ovšem srdíčko bylo viditelné až cca za 3 týdny... a jistotu jsme měli asi za měsíc a půl... ovšem může to být i ovulace a i ta cysta ... :(

rosaacuatica
autor
29. bře 2016

Kdyby to byla opravdu ovulace, je to normální že mě to píchá v pravým boku už od čtvrtka a spíš mam pocit ze se to horší než by to ustavalo..? Pořád cítím takový tlak a při styku to občas píchne tak moc že musíme na chvíli přestat...to u ovulace asi nebude úplně normální nebo jo? Já nějak ani nevím jak má pořádná ovulace vypadat...od 17 jsem těch 7 let brala antikoncepci takže jsem ještě neměla tu čest se s ní pořádně seznámit 😀

babuna
29. bře 2016

@rosaacuatica no mě taky bolelo vpravo dole - naprosto stejné a bylo to těhotenství (bohužel bolesti se vrací až do křečí a to jsem 20.týdnu co to je nikdo neví)... 🙂 každopádně napoví test a pak gynda 🙂 .. já brala anti od 19 a taky si před tím nějak nepamatuji příznaky ovu ... že mi bylo blbě, nafouklá a poďobaná to jo ale jinak nic :D

lenjii
29. bře 2016

Ano lze, kamaradka vysadila po x letech a do pár měsíců byla v tom 😉

patrusa
29. bře 2016

Podle vseho je to ovulace, me boli bricho ori ovukaci i 3 dny a hlavne vic nez pri MS

hanickatoma
29. bře 2016

Podle me to z ovulace nebude, ta trva vetsinou dva tri dny . Nejlip to poznas na hlenu, ten je temer tekuty. Spis bych rekla, ze se ti proste jen po te hormonalni palbe zblaznily vajecniky 🙂 cysty to byt muzou, ale drzim palce, at nejsou 🙂

rosaacuatica
autor
29. bře 2016

A to jsem si vždycky naivně myslela že má být ovulace "příjemnou" záležitostí 😀 No test jsem si koupila, tak počkám jestli přijde MS a pak se uvidí 🙂 každopádně díky za odpovědi 🙂 dám pak vědět jak to dopadlo 🙂

rosaacuatica
autor
31. bře 2016

Tak když už jsem se chystala, že zajdu dneska na gyndu s tím pícháním v podbříšku, tak mě to včera přestalo záhadně bolet... nechápu 🙂 a zkoušela jsem i test-negativní....

hanickatoma
2. dub 2016

@rosaacuatica na test je mozna jeste brzy, vydrz tyden, a bud prijde mrcha nebo testuj pak 🙂

rosaacuatica
autor
13. dub 2016

tak mrcha nakonec 11.4. přišla, ale taková relativně slabší než jsem zvyklá 🙂 i při těch HA práškách byla silnější...tak nevím jestli je to dobře nebo špatně 🙂 ale poměrně dost se mě zvětšily prsa, že i manžel říkal že jsou nějaký větší (s těma mýma kůzlatama mě to potěšilo ), tak možná ještě pro jistotu udělám test. furt si říkám co kdyby náhodou 😀

hanickatoma
14. dub 2016

@rosaacuatica tak udelej testik a napis 🙂

rosaacuatica
autor
19. kvě 2016

tak hlásím II 🙂 povedlo se nám to pravděpodobně někdy koncem dubna 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru